Roeiriemen en tenue Dansende ouderen Aangeboden Winst damesteam Brandersstad Toerclub naar Gouda Balen SCHIEDAM - Het duel tussen VFC en SVDPW van jongstleden zondag is met 0-1 gewonnen door de Schiedammers. De equipe van de Vlaardingse trai ner Dick Beek was net even slimmer en gaf de vroeg verkre- gen voorsprong niet meer uit handen, wat de VFC ook pro- beerde. In al die jaren dat Dick Beek met Germinal tegen VFC had gespeeld, zag de Vlaardingse stratenmaker zijn team nimmer met de voile winst naar huis gaan. Nu is hij trainer geworden van SVDPW uit Schiedam en warempel, de eerste overwinning kon na afloop wor- den gevierd. Dave van Hurk, zoon van de man die nu bij Germinal traint en coacht, was vorige week gewisseld en op scherp gezet door de ex-spits van Go Ahead Eagles en Excelsior. "Dave is een type Michael Mols. Vorige week had ik hem gewisseld en dat vond hij geheel terecht niet leuk. Soms moet je echter impopulaire maatregelen nemen", aldus Beek. Van Hurk had de VFC-verdediging vol- komen verrast met zijn doelpunt dat later het enige doelpunt bleek te zijn. De voile winst ging dus naar Schiedam en dat was'zuur voor de mannen van VFC. De ploeg van Eric Theunnisse had goed tegengas gegeven, doch bleef met lege handen achter en dat was zuur. "Ja, we hebben heel wat goede momenten gekend. Jammer genoeg scoorden we niet uit de geboden kansen. Dat was voor ons een vreemde gewaarwording, want in de vier voorgaande wedstrijden scoorden we aardig. Germinal versloe- gen we met 6-0, tegen Duivesteijn werd het maar liefst 7-5. Van EDS verloren we heel knullig met 2-1 en tegen koplo- per SMV/Hillegersberg werd het 3-2. Toch aardige uitslagen, nietwaar? Maar SVDPW hield het speelveld heel klein en daar hadden wij we geen passend antwoord op. Trainer Dick Beek van SVDPW. Tevredenheid Dick Beek was na afloop zeer tevreden. Zijn gepromoveerde SVDPW stond een punt hoger geklasseerd en behoort nu opeens tot de subtop. "Maar we staan wel met beide benen op de grond. Het uitgangspunt was handhaven. Maar ik wil daar nooit aan denken. Handhaven vind ik een vies woord. Je bent al zo lang sporter en als sporter wil je toch altijd het hoogst haalbare. Je probeert steeds de lat hoger te leggen. Ik ben een type trainer die van strijd en inzet houdt. Wat dat betreft zie ik dat deze jongens daar geknipt voor zijn en dit lFotoBert Visser) spel ook graag spelen. We vullen elkaar uitstekend aan en ik heb een goed gevoel bij deze club. Wanneer we in rond de jaarwisseling in de middenmoot staan doen we het goed. Natuurlijk zul- len we punten morsen, maar als voet- baller mag je nooit tevreden zijn. Komende zondag spelen we thuis tegen Duivesteijn en daarna krijgen we SMV/Hillegersberg en mijn oude clup- pie Germinal. Naar die wedstrijden kijk ik al lange tijd uit. SMV/Hillegersberg is de te kloppen ploeg. Die jongens heb ben aardig ingekocht en staan boven- aan. Maar ook zij zijn verslaanbaar. Je moet als ploeg voor niemand bang zijn, want dan sta je vooraf al met 1-0 ach ter." Selectiespelers Onze ploeg staat nu na jaren in de mid denmoot meegedraaid te hebben opeens te boek als favoriet voor de titel. We misten na vier extra wedstrijden op een haar na promotie naar de derde klasse (GDA was met 1-0 sterk in de beslissingswedstrijd j Deze ploeg bestaat uit selectiespelers die elkaar al jaren en jaren kennen. Het is echt een vriendenploeg die eigenlijk tot meer in staat is als de echte wil om te winnen elke week aanwezig is. Van de 30 selectiespelers komen er 27 uit de eigen jeugd. Bij de overschrijvingen stond dit jaar geen enkele naam bij de vertrekkende spelers, maar ook geen enkele naam bij de nieuwkomers. Ronald Neleman was vorig jaar van Fortuna gekomen en is een van de weinige 'vreemde eenden in de bijt'. Overigens is het voor hem en mijn persoontje extra leuk dat we zon dag weer tegen Fortuna mogen spelen. Die wedstrijd, die om twee uur begint, is toch een typische Vlaardingse derby. Beide ploegen willen uiteraard winnen. Ik ben weliswaar een echte VFC-er, speelde daar ook zeventien jaar in het eerste, maar heb toch een uitstapje gemaakt naar Fortuna. Zeven seizoenen heb ik daar gespeeld, twee seizoenen fungeerde ik als assistent coach en drie jaar als hoofdtrainer, dan heb je toch iets met die club. Een aantal spelers van drie jaar geleden speelt nu zondag tegen ons. Dat wordt hopelijk een leuk weer- zien." SCHIEDAM - Het eerste damesteam van tafeltennisvereniging Brandersstad heeft afgelopen weekend ook de derde wedstrijd van dit seizoen in de eerste divisie gewonnen. GTTC uit Groningen werd met 4-6 verslagen. Danielle Maas, Kim van der Poort (2x) en Jolanda Waterreus zorgden voor een 4-1 pauze- stand. Nadat GTTC de stand weer gelijk bracht wisten Maas en Waterreus de partij met overwinningen toch nog vei- lig te stellen. Het herenteam van Brandersstad liep afgelopen weekend tegen een kleine 4-6 nederlaag aan. De uitwedstrijd tegen Docus uit Leiden ging ondanks overwinningen van Ren6 Waterreus (2x), Jeroen Bastiaansen en het dubbel verloren. SCHIEDAM Fietstoerclub Rijnmond maakt op zondag 15 okto- ber een fietstocht onder de noemer 'Richting Gouda'. De deelnemers starteri otn 10.00 uur bij de Wielerbaan Schiedam in Sportpark Harga voor een rit van 90 kilometer. Via Berkel en Bleiswijk volgt men de polderwegen richting Waddinxveen en Gouda. Na een pauze in Haastrecht keren de toerrijders met een snelheid van 25 km/u terug via Gouda, Moordrecht en Zeven- huizen. Na het passereh van Rotterdam volgt omstreeks 14.30 de aankomst in Schiedam. Deelnemers kunnen zich vanaf 9.30 uur inschrij- ven voor f 5,- per persoon. De tocht staat onder begeleiding van ervaren lietsers. Inlichtingen: Bert de Mik 1010) 5919230 of Bert Roeling (010) 4345992. Het zilveren damesroeiduo Pieta van Dishoek en Eeke van Nes bieden hun roeiriemen aan voor de Olympische Veiling. De Dames Acht, die een dag later eveneens zilver won, brengt het door het hele team gesigneerde tenue van de stuurvrouw voor de veiling in. De opbrengst komt, net als bij alle andere vei- ling-items, ten goede aan het Olympic Talent Team. Er gaan inmiddels al vele olympische en andere artikelen onder de hamer. Van een gesigneerd T-shirt van Ron Zwerver tot een Euro 2000-voetbal met de hand- tekeningen van Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard. En van het zeilhesje van Roy Heiner tot de judojas van goudwinner Mark Huizinga. Zelfs een 'olympisch' schilderij, met handteke- ningen van vele sporters, ontbreekt niet. SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk Schiedam organi- seert al een aantal jaren country dansen voor 55-plussers. Bij deze populaire dansvorm op vrolijke muziek is geen dans- partner nodig, maar danst men in lange rijen. Uitgangspunt is dat iedereen moet kun nen meedoen, daarom wordt het niet al te ingewikkeld gemaakt. Voor de lessen Internet Tijdens de Olympische Spelen stellen Nederlandse olympische sporters en andere bekende Nederlanders allerlei artikelen voor de veiling ter beschik- king. De veiling vindt plaats op de spe- ciale internetsite www.sport.nl/veiling. Iedereen kan tot 8 oktober as. aan de veiling deelnemen. De organisatie is in handen van NOC*NSF en Volkswagen. De veilingopbrengst komt geheel ten goede aan het Olympic Talent Team. Deze organisatie opereert onder de vlag van het NOC*NSF en biedt ondersteu- ning aan zowel olympische als paralym- pische talenten. Leden van het Olympic Talent Team draaien mee in de voorbe- reidingen van de olympische ploeg, maar zijn nog net niet voldoende gerijpt om al voor selectie in aanmerking te komen. Het Olympic Talent Team ondersteunt deze topsporters van mor- gen bij het maken van deze laatste stap. in dienstencentrum Oost op vrijdag van 14.00 tot 15.00 uur zijn nog enkele plaatsen vrij. Deelname kost f 11,50 p/m (R'dampas f 7,50). In dienstencen trum de Woudhoek kan op vrijdag vanaf 19.30 uur worden deelgenomen aan het stijldansen. De lessen van anderhalf uur kosten f 17,25 p/m (R'dampas f 11,25). Meer informatie en het volle- dige programmaoverzicht is verkrijg- baar via de informatielijn Ouderenwerk, (010) 2486890, bereikbaar op werk- dagen van 9.00 tot 12.30 uur. Ik baal. Ik baal omdat de Olympische Spelen ten einde zijn. Ik baal omdat ik er zo weinig van heb gezien, althans, in rechtstreek- se vorm dan wel te verstaan. Ik baal omdat de honkballers, roeiers en waterpolosters, meer hadden ver- diend. Ik baal, omdat ik al maan- denlang zelf niet mag sporten en om die reden drie maal per week een ochtendlang pure topsport miste omdat de blessurebehande- lingen doorgaan en ik zo spoedig mogelijk veel toppers wil imiteren. Op het grasveld, in het zwembad, op de weg en op de tennisbaan. Vooraf had ik, net als veel anderen, me voorgenomen zoveel mogelijk de wedstrijden live ti bekijken. Uiteindelijk zat ik net als die 350.000 metgezellen (volgens pagi- na 218ttj tussen half acht en negen naar de samenvattingen te kijken. Dat is toch net even anders, en daarom baal ik nu, nu het voorbij is. Over twee weken beginnen de Paralympics in Sydney, over ander half jaar zijn er de Winterspelen. Pas over vier jaar gaan de zomer- spelen verder. Het wordt dan de 25ste moderne Olympische Spelen weer terug naar waar het allemaal begon. Maar kan Nederland het aantal medailles van 'The games of the new Millennium' overtreffen? Dat vroeg ik me af op het moment dat de populaire Inge de Bruijn (39 pro- cent van de stemmen, tegenover leontien Zijlaard met 15 procent/ de driekleur Jfaai heen en weer zag zwaaien. Is zij er weer bij? En hoe- veel talenten staan er dan klaar om de gouden generatie op te volgen? Leontien wil nu kinderen, heeft haar zakken gevuld en haakt al af v66r het WK dit najaar. Van den Hoogenband zal nog wel doorgaan, maar Anky van Grunsven, Stephan Veen (vier prachtige trefjers afgelo pen zaterdag) en Mark Huizinga zijn 'op leeftijd'. Het kleine Nederland overtrof zich- zelf al in Atlanta en nu dus weer. Met twaalf gouden, negen zilveren en vier bronzen plakken op de acht- ste plaats achter de grootmachten VS, Rusland en China. Maar ver vdor vergelijkbare landen als Denemarken (30ste met 3,2,0), Belgie (55ste met 0,2,3) en nog ruim 100 andere veelal grotere lan den waaronder Canada (24ste) en Spanje (25ste). Hoe moet het nu verder in deze eeuw? Ik hoop dat veel kinderen en ouders nu inzien dat sporten veel mooie momenten kunnen opleveren. Dat de jeugd massaal achter de computers en videorecorders vandaan komt en begint met trainen voor... het maakt feitelijk niet uit. Sporten moet je doen en beleven. Cor Hulsbus or a v ioa - 5 OKTOBER 2000 NT 3TIC "'YOT DE POSTILJON EDITIE 12 133' >:o - PAGINA 11 VFC verliest van slimmer SVDPW

Postiljon | 2000 | | pagina 11