GRATIS! FEMINA 6 t/m 15 oktober Ruim f 21000, - voor Flying Medical Service ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Verdachte overval cafe voorgeleid Ahoy* Rotterdam Man valt 6 meter E D 1 T 1 E 1 2 i s DONDERDAG 11 ml 5 OKTOBER 2000 RWrv 'jl Voor mee*' infomracie zie r W i\ colofon pagina 3 Oplage 41 ex. VOOR PARTICULIERENI SCHIEDAM - Een 18-jarige Schiedammer die verdacht wordt van een gewapende overval op een cafe in de Boterstraat is afgelopen vrijdag voor geleid aan de Officier van Justitie. De verdachte, die tevens wordt verdacht van een poging tot overval op een Rotterdamse supermarkt, werd vorige week dinsdag door een Arrest^tieteam aangehouden in een woning aan de Parkweg. Het cafe in de Boterstraat werd in de nacht van 19 op 20 augus- tus overvallen door twee gewapende mannen. Een medewerkster van het cafe kreeg hierbij een vuurwapen tegen haar hoofd gezet, de overige aanwezi- gen werden gedwongen op de grond te gaan liggen. De overvallers gingen ervandoor met geld en sieraden. De overval op de supermarkt vond plaats op 4 September in de Duyvesteynstraat in Rotterdam-Overschie. De twee gemaskerde mannen bedreigden het personeel met een vuurwapen, maar vertrokken na een handgemeen met de bedrijfsleider zonder buit. Het onder- zoek van de recherche district Schiedam wordt voortgezet. AWltn a! or* de SCHIEDAM - Een 24-jarige man uit Schiedam is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een arbeidsongeval in de Nijverheidsstraat in Vlaardingen. Het slachtoffer was bij een autobedrijf bezig een lekkage te verhelpen en viel hierbij door een glazen dakruit. Na een val van 6 meter kwam de man op een betonnen vloer terecht. Met hoofdletsel is hij naar het Dijkzigtziekenhuis ver- voerd. 404.500 oplage Schiedam Dokter Marianne Zuure van de Flying Medical Service in Tanzania was zater- dag aanwezig op de bowlingdag van de Rotary Schiedam. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografle) SCHIEDAM - Meer dan 165 mensen hebben afgelopen zaterdag deelgenomen aan de Rotary-bowlingdag bij Bowling de Walvis in Schiedam. Doel van de dag was het bijeen bren- gen van geld voor de Flying Medical Service (FMS), een non-profit organisatie die zich in Tanzania bezighoudt met medische zorg. De 56 teams van elk drie personen zorgden voor een gezellige drukte bij Bowling de Walvis. Alle deelnemende team hadden f 450,- aan inschrijfgeld betaald en mochten hiervoor een uur lang bowlen. In totaal brachten de teams ruim f 21.000,- bijelkaar, een bedrag dat nog kan oplopen omdat sommige sponsors een extra bijdrage zullen leveren. Het deelnemersveld bestond uit veel verschillende soorten teams. Naast de bedrijventeams waren er onder meer teams van de politieke partijen CDA en WD, van sportvereni- gingen, het ziekenhuis en een apo- theek. Door de contacten van de in Schiedam werkzame specialist Van Der Ley in Tanzania kwam de Rotary te weten over het werk van de Hying Medical Service. In plaats van een actie waarbij alleen een bedrag wordt betaald koos de Rotary voor een bowlingdag, omdat hiermee meer de betrokkenheid met het goede doel getoond kan worden. Afgelopen zaterdag was dokter Marianne Zuure van FMS aanwezig in Schiedam om de actie van de Rotary te ondersteunen en om het werk van de medische organisatie toe te iichten. Uiteraard ging de arts/vrijwilliger ook zelf de baan op om te bowlen. Tanzania FMS werkt sinds 1983 in afgelegen gebieden van Tanzania voor onder meer het nomadenvolk de Maasai. De artsen en vrijwilligers van FMS geven medische zorg aan deze bevolkings- groep, maar ook aan vluchtelingen en andere mensen die in armoede leven. Met twee Cessna 206 vliegtuigen bezoekt FMS jaarlijks 20.000 mensen. Naast de basis medische zorg worden vooral jonge moeders en jonge kinde- ren geholpen. Ook geeft men voorlich- ting en zorgt men voor transport van patienten. De particuliere organisatie is geheel afhankelijk van vrijwilligers en giften. Jaarlijks is f 170.000,- nodig voor het werk, een bedrag dat wordt opgebracht door donaties van patienten en giften uit de hele wereld. Doordat er behoefte is aan een derde viiegtuig (tweedehandsprijs: f 300.000,-) pro- beert men nu fondsen te werven om dit noodzakelijke toestel aan te kunnen schaffen. De opbrengst van de Rotary- bowlingdag zal door FMS worden besteed aan diverse projecten of aan de aanschaf van de Cessna 206. SCHIEDAM - Dienstencentrum de Woudhoek aan het Heijer- mansplein had afgelopen vrij dag de primeur van de eerste rijvaardigheidsrit voor 50-plus- sers in Schiedam. Verdeeld over drie groepen konden de 40 deelnemers een autorit maken en een testen onder- gaan op het gebied van gehoor, gezichtsvermogen en reactie- snelheid. De Broem-dag werd georganiseerd door het Ouderenwerk Schiedam en de gemeente, in samenwerking met Broem, het Breed Overleg Ouderen en Mobiliteit. Dit samenwerkingsverband bestaat uit de ANWB, Bovag en 3VO. Broem houdt jaarlijks in een groot aan- tal steden de Broem-rijvaardigheidstest, onder meer al vijf keer in Vlaardingen. Door deel te nemen aan de rijvaardig heidsrit hadden ouderen de gelegen- heid te kijken hoe hun rijvaardigheid er voor staat. Oudere automobilisten hebben vaak veel routine en soms ook een eigen rijstijl. Door het drukkere verkeer, nieu we verkeersregels en een achteruitgang van gehoor- en gezichtsvermogen kan het rijden minder gemakkelijk zijn dan vroeger. Met het maken van een vrij- blijvende rit onder begeleiding van 66n van de negen rij-instructeurs kon men vrijdag adviezen en tips krijgen over de eigen rijstijl. Ondanks dat het geen exa- men of test betrof was men toch wel zenuwachtig, maar de overgrote meer- derheid had geen problemen met het rijden. Terwijl een groep met de auto op pad was voor een rit van ongeveer een half uur ondergingen de andere twee groepen een gehoor- en ogentest of een test om de reactiesnelheid te meten. Hierbij bleek bij enkele deelne mers dat het gehoor soms toch minder kan zijn dan gedacht. Na de rit en de testen gaf de Politie Rotterdam Rijnmond een uur lang uitieg over ver- anderde verkeersregels. Na afloop ontvingen alle deelnemers een certificaat waarmee hun deelname aan de rijvaardigheidstest werd beves- tigd. Het is de bedoeling dat er volgend jaar weer een Broem-rijvaardigheidsrit georganiseerd zal worden in Schiedam. Wethouder L.A. Hafkamp gaf vrijdag het startsein voor de rijvaardigheids test. Hierna werd zijn reactiesnelheid getest door verkeerscoordinator J. Hofstra. (Foto: Joop Zeemeijer Fptografie) m 5 Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Ptjnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pljnacker Tel: 015-36150 50 Fax: 015- 36150 52 AS 1 SS l: 3e jaargang nummer 109 Zie de bonnen elders in de krant. De nieuwe Femina. Gezelliger en spectacu- lairder dan ooit. Met dit jaar vooral volop nieuws op gebied van telecom, internet, TV-shows met Mr Zap, alles over mode, voeding en creatieve workshops. SFEER EN INTERIEURAFDELING met o.a. het gezellige wonen en de nieuwe trends. Voordelige OV/Toegangskaart verkrijgbaar bij de RET verkooppunten Open van 11.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur, zondag van 11 00 tot 17.00 uur. Met gratis creche. Website: www.lemina.nl Succesvolle bowlingdag Rotary voor het goede doel

Postiljon | 2000 | | pagina 1