Commissie bespreekt reacties Gusto-plan Kinderboekenweek begonnen Project Stedelijk Gymnasium genomineerd voor onderwijsprijs I Feestweek Nieuwe Passage afgesloten Kritiek Groen Links op verkeersplannen Eindfeesten bij Kindertuinen SCHIEDAM Groen Links Schiedam is het oneens met de plannen voor de bereikbaarheid in de rijnmondregio. De partij verzet zich al 25 jaar tegen het aanleggen van de A4 door Midden Delfland en ook de huidige plannen van minister Netelenbos kunnen op de nodi- ge kritiek rekenen. Groen Links vindt dat het pakket maatregelen dat aan de grote steden wordt geboden een vorm van chantage. De kleinere gemeenten krijgen te maken met de gevolgen zoals sluipverkeer. In plaats van het plan ziet Groen Links liever meer investeringen in het openbaar vervoer en aandacht voor vervoer over water. Vooral het 'slikken of stikken' aspect van de plan nen stuit de partij tegen de borst. Ook de 250 miljoen overheidsgeld voor de aanleg van de A4 die 'overschiet' na het 'nee' van Utrecht tegen de plannen bevreemdt de partij. Eerder stelde de minister dat de aanleg alleen uit private investeringen gefinancierd kon worden. De kritiek van Groen Links richt zich verder op grote buur Rotterdam. Deze gemeente wil een snelle beslissing en gaat voorbij aan het feit dat de gemeen- teraden van onder meer Schiedam en Capelle eerst de gevolgen van de maat regelen goed willen bespreken. MEUBELEN SCHIEDAM - Net zoals in voorgaande jaren zal het tuinseizoen door de deel- nemers van de Kindertuinen op feeste- lijke wijze worden afgesloten. De festi- viteiten voor de ongeveer 425 deelne- mende kinderen vinden plaats in de week van 9 tot en met 13 oktober. Deelnemers op het complex Kethel worden uitgenodigd voor de feesten op 9 en 10 oktober in Natuurcentrum De Boshoek. De eindfeesten voor het com plex Vijfsluizen worden gehouden op 12 en 13 oktober in Clubhuis Zuid. Alle feesten starten om 16.00 uur en zijn rond 17.30 uur afgelopen. De organisa- tie van de feesten is in handen van de gemeente Schiedam afdeling Natuurontwikkeling. De gemeente wordt hierbij geholpen door de 35 vrij- willigers. Tijdens de eindmiddagen kun nen de kinderen met droogbloemen uit eigen tuin een stukje maken. Ook met de kleurwedstrijd zijn leuke prijzen te winnen. Alle deelnemers krijgen een getuigschrift als bewijs aan deelname aan het tuinseizoen 2000. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 E-mail:info@qrafia.nl Klachten bezorqinq: (079) 3312923 01-08-99 SCHIEDAM - De Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer heeft dins- dagavond de ingekomen reac ties besproken die binnen zijn gekomen op het voorontwerp bestemmingsplan 'Gusto-1999'. In totaal zijn 23 reacties binnen- gekomen op de plannen voor woningbouw op het terrein in Schiedam Zuid-Oost. Onder de inspraakreacties zitten de reacties van bewonersverenigingen, belangengroepen, bedrijven en particu- lieren. De bezwaren en opmerkingen die de commissie heeft ontvangen heb- ben betrekking op tal Van onderwerpen. Bewoners van de westoever van de Voorhaven hebben bezwaar gemaakt tegen het verlies van uitzicht door de gestapelde woningen. De commissie stelt dat door een aanpassing in het ont- werp de hoogbouw enigszins zal wor den verschoven. Zo is de minimale afstand tussen de bebouwing en de kade inmiddels vergroot van 20 naar 50 meter. Andere reacties hadden betrek king op de vergrote parkeerdruk voor aangrenzende wijken door de grotere druk op de centrumfuncties. De gemeente heeft hiervoor de wettelijke norm aangehouden en zal voldoende parkeerplaatsen realiseren. Tevens zijn er door indieners van reac ties vraagtekens gezet bij de compact- heid van de bebouwing en de leefbaar- heid van het woongebied. Ook over mogelijke geluidsoverlast door bedrij ven en over de veiligheid van de school- gaande kinderen die de Maasdijk of Havendijk moeten oversteken zijn vra- gen gesteld. Tot slot zijn er bedrijven die vrezen door de in het bestemmingsplan voorziene woningbouw problemen te krijgen met eventuele uitbreidingen. De gemeente is bij het opstellen van de plannen uitgegaan van bestaande rech- ten van bedrijven voor toekomstige uit- breidingsplannen. Gebleken is dat de bedrijven geen nadeel zullen ondervin- den van de woningbouw op de locatie. Aan de overkant van de Voorhaven worden volgens het bestemmingsplan in de toekomst woningen gebouwd. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - Van 4 tot 14 okto ber wordt in Nederland de Kinderboekenweek gehouden. Onder het motto 'Driftkikkers en andere boekenhelden, de aard van het beestje' staan tien dagen lang de karakters van dierlijke hoofdrolspelers cen- traal. Ook de scholen, bibliothe- ken en boekhandels in Schiedam zullen veel aandacht besteden aan deze week. Verteller Hans van Woerkom komt op woensdag 11 oktober om 13.00 uur naar de bibliotheek aan het Bachplein om spannende verhalen te vertellen. De toegang bedraagt f 1,-. Bij Boekhandel Mercurius in het Hof van Spaland komen donderdagavond 12 oktober tus sen 19.00 en 20.30 uur de schrijfster Anke de Vries en illustratice Sandra Klaase op bezoek. J.S. van Leeuwen, Broersvest 85, krijgt op zaterdag 14 oktober bezoek van de kinderboeken- schrijfster Mieke van Hooft. Tussen 13.00 en 15.00 uur signeert zij haar boeken en beantwoordt ze vragen van lezers. Boekhandel van Leeuwen orga- niseert een knutselwedstrijd met mooie prijzen. De jeugdboekenschrijver Erik van Os bezoekt tussen 6 en 13 oktober in samenwerking met de bibliotheek een aantal groepen 4 van de basisschool. Gedurende de Kinderboekenweek is in de bibliotheekfilialen Stadserf, Zuid, Noord en Nieuwland een tentoonstel- ling te zien van met griffels en penselen bekroonde kinderboeken. In de bieb aan het Stadserf is op 12 oktober van 16.00 tot 17.00 uur een poppenkast- voorstelling te zien van poppentheater Robhetty. De voorstelling kost f 1,-. Het Kinderboekenweekgeschenk is geschreven door Sjoerd Kuyper en heet 'Eiber!'. Wie voor minimaal f 19,50 aan kinderboeken aanschaft krijgt dit boek cadeau. Het prentenboekje 'ezelsoor' van Dick Bruna is te koop voor de schappelijke prijs van f 4,95. SCHIEDAM - Zes Zuid- Hollandse scholen zijn genomi neerd voor de Zuid-Hollandse Onderwijsprijs. Het motto van dit jaar was 'Laat zien wat uw school waard is'. Onder de 27 inzendingen zit de inzending van het Stedelijk Gymnasium uit Schiedam. De prijs voor de meest vernieuwende onderwijs- projecten zal op 9 oktober wor den uitgereikt. De commissaris van de koningin J. Fransen zal de prijzen in drie catego- rieen op maandagavond 9 oktober uit- reiken. De winnaars van de drie catego ries worden genomineerd voor de lan- delijke onderwijsprijs die in januari voor de vijfde maal zal worden uitgereikt. In de categorie 'primair onderwijs, basisscholen en speciaal onderwijs' zijn de Van Oldebarneveltschool en de Fatimaschool samen met St. Mattheusschool uit Rotterdam en het Effatha-instituut uit Zoetermeer genomi neerd. Bij het voortgezet onderwijs is behalve het Montessori Lyceum uit Den Haag, de praktijkschool De Vijverpoort uit Rotterdam ook het Stedelijk Gymnasium uit Schiedam genomi neerd. In de categorie beroepseducatie zal De Mondriaangroep uit Den Haag zich op 9 oktober presenteren. Tweede fase Het onderwijsproject waarmee het Stedelijk Gymnasium deel neemt aan de Zuid-Hollandse Onderwijsprijs betreft een project voor de tweede fase. De pro- flelen die de leerlingen kiezen bieden de scholen naast de verplichte vakken ook ruimte voor een vrije invulling. Op het Stedelijk Gymnasium wordt hier gedeel- telijk invulling aan gegeven middels het CMS-project (Cultuur, Maatschappij en Sport). Hierbij moeten de leerlingen van de 4e en 5e klas 120 uur besteden aan taken en opdrachten op deze gebieden. De leerlingen kunnen op het gebied van cultuur een verslag maken van een film, theaterstuk of video. Bij sport kan men helpen op een sportclub, verder kunnen de leerlingen vrijwilligers werk verrich- ten. Dit kan op school door te helpen in de bibliotheek of bij het inrichten van tentoonstellingen in de school, maar ook in een bejaardenhuis. Hoewel niet echt vrijwillig - de leerlingen moeten 3 keer 40 uur 'verdienen' - zijn de reacties van de leerlingen over het algemeen positief. Het CMS-project, dat deel uit- maakt van het vaste programma van de school, onderscheidt het Stedelijk Gymnasium van andere scholen is daar- om aangemeld voor de Zuid-Hollandse Onderwijsprijs. Alle genomineerde scholen dingen mee naar de publieksprijs van f 1000,-, die ter beschikking is gesteld door de pro- vincie en het OPO, het overlegorgaan van de Zuid-Hollandse onderwijswe- reld. De criteria zijn: creativiteit en ver- nieuwing in inhoud, methode of pre- sentatie. De Onderwijsprijs is georgani- seerd door het INOP, het Instituut Nationale Onderwijs Promotie, de 12 provinces en vele onderwijsorganisa- ties. SCHIEDAM Het winkelcentrum Nieuwe Passage vierde deze maand het vijf- jarig bestaan met een aantal leuke publieksacties. Vorige week werd de jubileum- actie afgesloten met muziek, attracties en straattheater. Vijf dagen lang werden de bezoekers verrast met entertainment voor jong en oud. Zondag bracht de clown Ali Bami met zijn ballonnenkar een bezoekje aan het winkelcentrum en trok ook de Giant Robot de aandacht van de jonge bezoekertjes. Wie wat ouder was had meer aandacht voor de bekendmaking van de prijswinnaars van de actie 'Maak met ons de 5 vol!'. Klanten van het winkelcentrum konden de afgelopen weken spaarkaarten inleveren waarmee men kans maakte op mooie prijzen zoals televi- sies, videocamera's en een reis ter waarde van f5.000,-. IFotoJoop Zeemeijer Fotografie) 5 OKTOBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Het goedkoopste adres voor banksteHen, sfeer- haarden, grenen, rotan, eiken en senioren meubelen. JAN WOONING MEUBELEN, Bergweg 62, R'dam Tel. (010) 4664827. Tot ziens. www.janwooning.nl Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam.

Postiljon | 2000 | | pagina 3