Wijkfeest Woonplus in Groenoord Femina 2000 is echte familiebeurs Aanpassingen wijk beginnen over half jaar mm ©iiDiisii De gezelligste beurs van Nederland Geneeskunst van 150 jaar geleden Uniek concert op bioscooporgel ACTjyJTEJTEH SCHIEDAM - In het Vlietland- ziekenhuis is de komende drie maanden in de centrale hal een expositie te zien over met de titel 'Het reddende bloed'. In de serie Geneeskunst van 150 jaar geleden' zijn iedere drie maanden voor- werpen te zien dit te maken hebben met een bepaald onderwerp uit de geschiedenis van de geneeskunst. Deze keer is gekozen voor bloedtransfusie. Er zullen voorwerpen zoals insignes en penningen en apparaten te zien zijn. Na de ontdekking van Karl Landsteiner in 1900 van een stof in bloedplasma die de rode bloedlichaampjes kan doen samen- klonteren. Hij verdeelde de bloedgroe- pen in vier categorieen, de bloedgroe- pen A, B, AB en O (nul). Voor zijn baan- brekende werk ontving Landsteiner in 1930 de Nobelprijs voor geneeskunde. Tegenwoordig is de bloedtransfusie- dienst in het hele land actief om donors te werven. Verschillende erkenningen voor de donors zijn 00k te zien in het Vlietlandziekenhuis. De getoonde mate- rialen zijn geleend van de Stichting Medisch Farmaceutisch Museum De Griffioen uit Delft. Sfeervolle openhaard nodig zonder afvoer? SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de Nederlandse Orgel Federatie wordt op zondag 8 oktober een bijzonder optreden ver- zorgd in Schiedam. In het Fortis Theater aan de Schie zal vanaf 12.00 uur een origineel theaterorgel te zien en te horen zijn. Het orgel was oorspronkelijk bedoeld voor het begeleiden van de 'stomme film' en is jarenlang bespeeld door Joop Walvis. Eind jaren zestig dreigde het einde voor het orgel, maar het orgel kon toch behouden worden. Bij de verhuizing van het Passagetheater naar het nieuwe theater moest het orgel geheel gedemonteerd worden. Na een grondige revisie kan het orgel nu bezichtigd worden. Tevens zal topmusicus Dan Bellomy een kort concert geven. Kaarten zijn vanaf 11.30 verkrijgbaar aan de kassa. De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert de komende tijd de volgen- de activiteiten voor 55-plussers: GRIEKSE DANS - De Griekse dans- groep Aphrodites treedt op vrijdag 6 oktober van 13.30 tot 16.00 uur op in dienstencentrum de 4 Molens. De toe- gang bedraagt f 6,- incl. 1 glas retzina. Vooraf opgeven. THE-DANSANT - Dienstencentrum de Woudhoek organiseert op zondag 8 oktober van 14.00 tot 16.30 uur een thd-dansant. Kosten: f 3,50. BINGO - In de Woudhoek wordt op 12 oktober van 14.00 tot 16.00 uur bingo gespeeld. Kosten f 7,- voor 6 ron- den. KOERSBAL - Iedere woensdag tussen 14.00 en 16.30 uur kan worden deel- genomen aan het koersbal in wijkpost Zuid. Kosten: f 6,- per maand. KLAVERJASCLUB - De klaverjasclub in wijkpost Zuid komt iedere vrijdag bij- een van 19.30 tot 23.30 uur. Kosten: f 2,50 per keer. KOERSBAL INTRODUCTIE - In dien stencentrum Oost worden op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur lessen ver- zorgd voor 55-plussers die willen kenni- smaken met koersbal. Kosten f 6,- per maand. Info en aanmelding: (010) 4731496. SCHIEDAM - De uitvoering van de 'Wijkontwikkelingsvisie Groenoord' is een feit. De poli- tieke besluitvorming om de wijk Groenoord in Schiedam een heel ander gezicht te geven viel in april 2000. Verschillende flats zullen gesloopt worden, nieuw- bouw in de huur- en koopsector komt er voor terug. Om de bewoners alvast een beetje te laten wennen aan de werk- zaamheden en veranderingen in de wijk, trok afgelopen zaterdag de 'Groenoord Karavaan' door de wijk. Het is de bedoeling dat de flats aan de Willem Pijper-, Johan Wagenaar- en Diepenbrockstraat, de Ed. van Beinum- laan, het Bernard Zweersplein en het Willem Landrdplein gesloopt gaan wor den. Momenteel - bestaat Groenoord voor een groot gedeelte uit gestapelde huurwoningen. Door nieuwe koop- en ROTTERDAM - Donderdag 6 oktober opent Femina 2000 'De nieuwe Femina' haar deuren voor het publiek. De 53e editie van de Femina is een festijn voor het hele gezin. Van 6 tot en met 15 oktober staat Ahoy Rotterdam in het teken van alle laatste nieuwtjes en ontwikke- lingen op het gebied van mode, eten en drinken, lichaamsver- zorging, huisdieren, creatieve hobby's, consumentenelectroni- ca en telecommunicatie. Voor ieder wat wils op de gezelligste beurs van Nederland. Femina is van oudsher een echte fami- liebeurs, waar gezelligheid centraal staat. Ook dit jaar zijn er weer vele attracties te vinden van productpresen- taties tot en met optredens van bekende Nederlanders. Tijdens Femina 2000 'De nieuwe Femina' treden bijvoorbeeld huurwoningen te bouwen wil Woonplus - de eigenaar van de wonin- gen - meer differentiatie in de wijk krij- gen. Niet alleen de woningen worden aangepakt, ook de kwaliteit van de woonomgeving wordt verbeterd. De Groenoord Karavaan van zaterdag startte bij het kantoor van Woonplus aan de Valeriusstraat. Deelnemers aan de Karavaan werden begroet door bal- londolfijnen die vrolijk heen deinden aan de hekken van Woonplus. Karin van Dreven, directeur van Woonplus, gaf om 9.30 uur het startsein tot vertrek van de Karavaan. "We hebben te maken met een wijk die bestaat uit bewoners, bakstenen, straatmeubilair en groen. We trekken vandaag in feestelijke optocht door de wijk. Sluit je aan bij de Groenoord Karavaan en neem vooral een ballon mee." Bonte stoet De stoet vertrok achter de muziek van de Rijnmondband aan naar het school- Saskia Serge op, is er een karaoke- show, kan men kijken naar het momen teel populaire line-dancing, zijn er smaakmakende kook- en bakdemonstra- ties en natuurlijk is er ook dit jaar weer een spectaculaire modeshow. Voor kin- deren is er een 'intergalactic' giftshop met trendy cadeautjes uit de kinderhit Pok6mon en Star Wars. Daarnaast kan men ook op de foto met diverse look-a likes. En natuurlijk is er ook gedacht aan de computerfanaten, chatten, inter- netten, computerspelletjes. Het is alle- maal mogelijk tijdens de Femina in Ahoy. De nieuwe Femina heeft nu meerdere paviljoens met vele aanbie- dingen en demonstraties. Nieuw is Sfeer Interieur, waar de laat ste woontrends, opmerkelijke woonac- cessoires, meubelen en meer wordt gepresenteerd. In het kooktheater zijn koks van het Bedrijfschap Slagersbedrijf doorlopend in de weer met hakmes, pollepel, wok en koekenpan, heerlijk genieten en proeven dus! plein van de Troubadour. Wakker geworden buurtbewoners wreven zich de slaap uit de ogen en stonden ver- baasd achter de ramen te kijken. Andere bewoners stonden in de voor- deur en sloegen de bonte stoet gade. 'waarom loopt u niet mee mevrouw?' wordt gevraagd. Ze maakt een handge- baar en zegt: "Laat 'de Groenoord Karavaan maar aan mij voorbijgaan. Ik heb hier jaren gewoond, maar de buurt is ontzettend achteruitgegaan, kort gele den ben ik verhuisd naar Vlaardingen en dat bevalt me prima." Met de fanfare lopen ook clowns, acro- baten en steltlopers mee. Maj de Maestro en de Troep de la Troep verto- nen hun kunsten. Maj fietst op een eigen bedachte fietsconstructie en Maestro zit achterop en speelt trompet. Soms moet de band die voorop loopt even inhouden omdat de steltlopers het tempo niet kunnen volgen. Op het schoolplein aangekomen worden de Kortingsbon Speciaal in samenwerking met De Postiljon heeft Femina 2000 een kor- tingsactie opgezet. Bij inlevering van de kortingsbon krijgt men f 2,50 korting op de toegangsprijs. De bon inleveren bij kinderen vermaakt met jongleerkun- sten, met vier ballen en met losse hand- jes. Ook op het schoolplein van El Furkan is het groot feest. Vaders van schoolkinderen roeren in een grote pan shoarma; de kinderen spelen naar har- telust op het plein en laten luchtballon- nen op met naamkaartjes. Ontsnapte herten De ondertekening van het sponsorcon- tract tussen Woonplus en Straus en Co, de kinderboerderij aan de Borodinlaan, die gepland stond voor het eind van de ochtend ondervond een enorme vertra- ging. Op het moment dat de feestelijke stoet met luide toeters en bellen zich aan- kondigde bij de kinderboerderij schrok- ken de twee damherten zo van de her- rie, dat ze met een sierlijke sprong over het hel hun vrijheid tegemoet sprongen. De consternatie was groot. Was er in eerste instantie sprake van dat 66n hert was gevangen en dat het tweede dier gedwee volgde, later bleek dit een mis- verstand te zijn. E6n hert nam de benen via de busbaan, het fietspad op richting Vlaardingen. John de Vos, voorzitter van Straus en Co volgde het dier en pro- beerde het dier tot rust te brengen. Desondanks liet het dier zich niet van- gen. Uiteindelijk lukte dit toch nadat veel mensen van de Hermandad zich rond het hert schaarden met een touw. Met de dierenambulance is het hert terugge- bracht naar de Borodinlaan. Het andere hert werd pas op zondagmiddag versuft teruggevonden in de struiken bij het Albert van Raalteplein. Beide herten zijn in flinke gestresst en in shock, maar zullen naar verwachting herstellen van hun avontuur. Ondertussen trok de Groenoord Karavaan door. Kinderen mochten het Trollenschilderij beschilde- ren en tante Trol, van wie het onbe- werkte schilderij was, vermaakte de kinderen met haar monsterlijke uitdos- sing. Rond 15.00 uur vertrok de Karavaan naar het schoolplein van het Stedelijk Gymnasium. Hier vond de prijsuitreiking plaats van de teken- en viswedstrijd en sprak wethouder Peter Groeneweg het slotwoord van het wijk feest. Kathy Korporaal - Huitema de kassa van Ahoy. De kortingsbon is niet geldig in combinatie met andere kortingen. Profiteer snel van deze actie en knip de kortingsbon uit voor een gezellige dag uit naar de Femina 2000. Achter de Rijnmondband in de Groenoord Karavaan liepen enkele kleurige clowns op stelten. (Foto: Joop Zeemeijer FotografieI DE POSTILJON EDITIE 12V<01 RAGINA 9 5 OKTOBER 2000 Kijk op www.sfeerhaarden.nl hierlangs afknippen niet geldig in combinatie met andere kortingen

Postiljon | 2000 | | pagina 9