Het cyberinterieur experimenteert met contrasten tussen verschillende kleuren en vormen. Ook giga-patronen kunnen weer. Ze versterken de surre- alistische sfeer. De vier thema's Sensual Space, Inner Space, Urban Space en Cyber Space zijn nog steeds actueel. Deze woonsferen zijn een vertaling van de internatio nale tendensen en ontwikkelin- gen in het interieur. De Woonmode is een inspiratie- bron voor het eigen interieur. Het kan een impuls zijn om de eigen smaak beter tot uiting te brengen. Cyber Space De jaren zestig staan model voor het 'Cyber Space' interieur. De steekwoor- den zijn individualisme en optimisme. Technologie en vormgeving komen bij elkaar en leveren futuristisch design op in ultramoderne materialen en high- tech-stoffen. Deze winter wordt veel plexiglas toege- past voor kasten, stoelen en accessoires. Nieuw is de explosie van contrasteren- de kleuren als paars, rood, oranje, geel en groen, die uitdrukkelijk refereren aan de psychedelische jaren zestig. Inner Space De woonstijl 'Inner Space' is op de natuur georienteerd. Het verlangen naar rust en naar de ongerepte natuur is een reactie op de samenleving die steeds killer en zakelijker wordt. Natuurlijke kleuren en eerlijke materia len zijn dan ook een logisch vertrek- punt. Natuursteen, hout en beton vor men de huid van dit interieur. Die pure materialen worden dit najaar gedempt met vilt, linnen, wol of gras. De nieuwe textielcollecties tonen veel dierenhuiden en (nep)bont. Ook behang neemt het uiterlijk van de natuur aan: hout- en linnenlook zijn De interieurwereld rekent dit najaar voorgoed af met de sobe- re naturellen. Het zwaartepunt in het interi eur is definitief verschoven naar kleur. Dat is volgens het Nederlands Perscentrum Wonen de meest opvallende tendens in de woonmode van dit seizoen. Verder trekken een aantal paradoxale trends de aandacht. Verleden en toe- komst, decadentie en sober- heid, natuur en hightech, strak en rond, oost en west. Grenzen worden overschreden voor het ultieme comfort. De nieuwe behaaglijkheid uit zich in kostbare materialen, glanzende accenten, oversi zed meubilair, multifunctionele ont- werpen en de comeback van behang, tapijt en textiel. Monotone, kubistische vormen, strakke iijnen en neutrale kleuren. Ze dicteerden jarenlang de internationale trend in het interieur. Er waren al eerder voortekenen van een ommekeer. Maar deze winter wordt er definitief afstand genomen van deze smetteloze soberheid. Het nieuwe optimisme van dit millennium uit zich vooral in kleur. Grijs en wit blijven nog wel de basis, maar die worden gecombineerd met uitgesproken kleuren. Afhankelijk van de woonsfeer kunnen die varieren van warme, glanzende kleurschakeringen tot diepe klassieke kleuren. En van natuurlijke groen- en geeltinten tot con- trasterende sixties-kleuren. Opmerkelijk is dat kleur niet langer als accent wordt toegepast. Kleur wordt meer gei'ntegreerd en is zo de drijvende kracht in het nieuwe interieur. favoriet. Vooral groen is de kleur van dit seizoen. Het gaat vooral om camouflage achtige groentinten zoals avocado, olijf, ceder, eucalyptus en laurier. Dit groen wordt her en der doorbroken door geel, bij voorkeur eigeel, citroen of limoen. Ook turkoois, sesam, terra en wit zand passen in deze ongerepte sfeer. Sensual Space Veel glans en strakkere vormen. Dat zijn de nieuwe ingredienten in het klassieke interieur dit najaar. Door de toepassing van materialen als gekleurd glas, houtfi- neer, metallic behang en hoogpolige tapijten krijgt dit interieur een glossy uitstraling. Die sfeer wordt nog eens versterkt door warme, verleidelijke'kleuren als cognac, champagne en whisky. Het is overdui- delijk; deze winter laat 'Sensual Space' zich inspireren door het recente verle-" den. Het interieur flirt met de tijden van Dallas en Dynasty. Dus onvervalste Hollywood-chic, maar wel met ingetogen glamour. Skai, leer en sufede maken een comeback. Deze sensuele materialen worden gebruikt als bekleding van zitmeubelen. Houtfineer in warme kleuren, zowel in meubelen als in wanden, sluit daar naadloos bij aan. Samen zorgen ze voor de authen- tieke retro-look. m Retro is het codewoord voor het klassieke interieur dit najaar. Een natuurlijke materialenmix van eikenhout, beton en leisteen in combinatie met vilt en wol en huid. Dit seizoen kenmerkt de woonstijl 'Urban space' zich door de combinatie van koude materialen als metaal en leer met warme, klassieke kleuren als bor deaux, blauw en kaki. Urban Space Moderne architectuur, sculpturale vormgeving en beeldende kunst. Dat zijn de inspiratiebronnen van 'Urban Space'. Deze woonsfeer wordt dan ook vanzelf gedicteerd door strakke vormen en industriele materialen. Nieuw dit sei zoen is de uitvoering van koude mate rialen als metaal en leer met warme, klassieke kleuren als bordeaux, blauw en kaki. En nu stoffering weer hip is, worden textiel, vloerbedekking en behang weer gewaardeerd. Experimentele nieuwe vormen en materialen zijn aan de orde. Zoals het opvallende contrast tussen hoge en lage meubelen. Kortom; het kosmopolitische interieur krijgt dit najaar een impuls, waardoor het minder hard wordt. 12 OKTOBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 Interieur is internationale mix Kleur bekennen mag weer a-*

Postiljon | 2000 | | pagina 11