GRATIS! FEMINA Schiedam trekt Groene Grens Dieren centraal bij Kinderboekenweek 6 t/m 15 oktober ADVERTEREN en ffeliciteren in SCHIEDAM Kiezen voor kunst op Kunstuitleendag Ahoy' Rotterdam Overval benzinepomp Zwaar gewond na steekpartij E D I T I E 12 DONDERDAG 12 OKTOBER 2000 Opiage 41 fiTiTfl ex. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Het is traditie aan het worden dat op de eerste zaterdag van november de Dag van de Kunstuitleen plaatsvindt. Dit jaar staat het thema 'Nederland Iciest kunst' centraal. Overigens wil Artoteek Schiedam dit kiezen beperkt houden tot Schiedammers en worden stadgenoten uitgenodigd om op de uitleendag een keuze te maken uit de artoteekcollec- tie. Dit kan onder meer een schilderij, tekening, beeld of object zijn. Die geheel eigen keuze komt dan boven de bank of de stoel in de artoteek te han- gen en is voor publiek tot en met 11 november te bezichtigen. Een initiatief waarvoor slechts een beperkt aantai personen in aanmerking komt, dus wie het eerst komt wie het eerst maalt! Mensen die iets willen uitzoeken en als beloning daarvoor hun favoriete kunst- werk tot het eind van het jaar aan de eigen muur mogen hangen, kunnen telefonisch contact opnemen met Artoteek Schiedam, (010) 4709827 of e-mailen naar artoteekschiedam@kabel- foon.nl. Allecrr a! or* de SCHIEDAM - Een benzinestation aan de Horvathweg is vrijdagmiddag kort na half vier overvallen door een met een vuurwapen gewapende man. Onder bedreiging van het wapen werd de 42-jarige cassifere gedwongen de inhoud van de kassa te overleggen. Met een buit van enige honderden guldens is de dader er vandoor gegaan. 404. S 00 opiage O Ook vanuit Delft vertrok een groep naar Midden Del/land. Groen Links wethouder Grashof uit Delft gaf het startsein voor de wandeling. (Foto: Cok van den Berg) SCHIEDAM - Op tientallen plaatsen in Nederland is dit weekend de aandacht gevestigd op de bedreigde groene en open gebieden. In Schiedam vertrok zaterdagmiddag een groep wandelaars voor een tocht naar Midden-Delfland. Op het zandlichaam dat klaar ligt voor de aanleg van Rijksweg A4 werden foto's genomen van het actiebord 'Wij trekken de Groene Grens'. Het rustige platteland en de fraaie natuur moeten steeds meer plaatsma- ken voor bebouwing en infrastructuur. De open groene ruimte verdwijnt en verandert in woonwijken, wegen, bedrijventerrein en spoorlijnen. Rust en ruimte worden een schaars goed en daar moeten we zuinig mee omgaan vinden Milieudefensie en tallo- ze lokale organisaties. In dit najaar buigt de regering zich over de inrich- ting van Nederland, voor Milieudefensie een goed moment om aandacht te vragen voor gebieden zoals Midden-Delfland. Veel mensen vinden dat de regering een duidelijke scheiding moet aanbrengen tussen landelijk en bebouwd gebied: een 'groene grens'. Foto-protest Vanuit Schiedam, Delft en Schipluiden vertrokken groepen wandelaars met een gezamenlijk doel: het zandlichaam van de A4 nabij de kruising van de Woudweg in Midden-Delfland. In Schiedam vertrok men vanaf natuur- centrum De Boshoek om een uur later aan te komen bij de beoogde locatie. Hier konden foto's of groepsportretten gemaakt worden met het bord 'Wij trekken de Groene Grens in Midden- Delfland'. Deelnemers zullen de foto gratis thuisgestuurd krijgen, maar ook de regering zal de foto's ontvangen. Alle foto's zullen - indien toestemming is gegeven - worden aangeboden aan regering en parlement bij de besluitvor- ming over de vijfde Nota Ruimtelijke Ordening. In Delft werd aan wethou der Grashof een 'Oproep aan regering en parlement' aangeboden die door ruim 700 landelijke en lokale organisa ties was ondertekend. Het zandlichaam voor de A4 tussen Delft en Schiedam ligt al 25 jaar te wachten op de mogelijke komst van de omstreden snelweg. Het gebied is nu nog een oase van rust en ruimte, maar aanleg van de A4 zal dit stukje natuur onherstelbaar verstoren. Minister Netelenbos heeft echter aangegeven de A4 toch te willen aanleggen. Gemeenten en milieu- en belangenor- ganisaties staan erop dat als de A4 er komt deze zo optimaal mogelijk wordt ingepast in het landschap. Dit zou moe ten gebeuren door een verdiepte aanleg en gedeeltelijke overkapping. SCHIEDAM - Bij een steekpartij in de Lange Nieuwstraat in Schiedam is zaterdagmorgen rond 3.30 uur een 33-jarige man uit Schipluiden ernstig gewond geraakt. Om nog onduidelij- ke reden ontstond er rond genoemde tijd ruzie in een horecagelegenheid tussen enkele mensen, Het slacht- offer en een 25-jarige vriend verlie- ten het pand, maar werden hier opgewacht door een man of tien. Tijdens de vechtpartij die toen onstond liep de man uit Schipluiden diverse steekwonden op. De man is door zijn vriend naar het Vlietiandziekenhuis gebracht. In ver- band met de ernst van het letsel is de man vandaar met spoed naar het Dljkzigtziekenhuis in Rotterdam ver- voerd, waar hij op de intensive care is opgenomen. De recherche stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - De vorige week begonnen Kinderboekenweek eindigt komende zaterdag 14 oktober. Tot deze dag vinden er in de bibliotheken in Schiedam nog verschillende activiteiten plaats. Het motto van de week is 'Driftkikkers en andere boe- kenhelden, de aard van het beestje'. Tijdens de Kinderboekenweek kan in de Schiedamse bibliotheken een ten- toonstelling bezocht worden met bekroonde boeken. Een overzicht van de griffels voor het beste verhaal en de penselen voor de beste illustraties en de door de kinderjury uitgekozen boeken is te zien op de tafels in de bibliotheken Stadserf, Zuid, Noord en Nieuwland. Al deze boeken kunnen gratis gereser- veerd worden. Uiteraard is ook 'Eiber!', het door Sjoerd Kuyper geschreven Kinderboekenweekgeschenk van dit jaar in de bibliotheek aanwezig. Dit verhaal over vriendschap en helden- dom ontvangt men gratis bij aankoop van minimaal f 19,50 aan Kinderboeken. Activiteiten In de laatste dagen van de In de bibliotheek aan het Stadserf vonden zaterdag activiteiten plaats tergele- genheid van de Kinderboekenweek. [foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Kinderboekenweek vinden er nog enkele activiteiten plaats in de Schiedamse bibliotheken en boekhan- dels. In flliaal Stadserf wordt donder- dagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur een voorstelling van poppentheater Robhetty vertoond. Kaarten kosten f 1 ,- In boekhandel Mercurius in het Hof van Spaland komen vanavond 12 okto ber tussen 19.00 en 20.30 uur Anke de Vries en Sandra Klaase langs. De Vries heeft kort geleden de spannende jeugd- roman 'De rode handschoen' uitge- bracht. Van Klaase is deze maand haar bundel 'Vuurvliegjes, tovervisjes en schatgravers' verschenen. Deze verha- len, liedjes en spelideeen draaien rond het thema water, lucht, aarde en vuur. Ook illustreerde zij het sprookjesboek 'Spiegeltje, spiegeltje aan de wand' en 'Het hele jaar rond'. Tot 6 januari is in de Kunsthal in Rotterdam een expositie met haar werk te zien. De bekende schrijfster Mieke van Hooft komt op zaterdag 14 oktober op bezoek bij boekhandel J.S. van Leeuwen aan het Broersvest 85. Tussen 13.30 en 15.00 uur zal zij aanwezig zijn om haar inmiddels tien succesvolle boeken te signeren en vragen van lezers te beantwoorden. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 1640 AB Pijnacker Amtachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 3e Jiargang nummer 110 Voor meer informatie lie colofon pagina 3 Zic de bonnen elders in de krant. De nieuwe Femina. Gezelliger en spectacu- lairder dan ooit. Met dit jaar vooral volop nieuws op gebied van telecom, internet, TV-shows met Mr Zap, alles over mode, voeding en creatieve workshops. SFEER EN INTERIEURAFDELING met o.a. het gezellige wonen en de nieuwe trends. Voordelige OV/Toegangskaart verkri|gbaar bij de RET werkooppunten Open van 11.00 tot 17.00 uur on van 19.00 tot 22.30 uur, zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Mot gratis crdcho. Wobsito: www.1omina.nl

Postiljon | 2000 | | pagina 1