gaat Stadsregio akkoord met bereikbaarheidsoffensief Feestweek jarige basisscholen Schiedam vreest aanleg A4 en sluipverkeer Aanhouding VluchtelingenWerk zoekt versterking Super PC Discount in Darling Market Hoela-hoep POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 E-mail:info@arafia.nl Klachten bezoraina: (079) 3312923 01-08-99 Sfeervolle openhaard nodig zonder afvoer? SCHIEDAM - De twee basis- scholen aan de Warmoe zenierstraat in de Woudhoek hebben deze week met veel fes- tiviteiten hun 15-jarig bestaan gevierd. De Regenboog viert het jubileum de hele week, basis- school De Klinker had op dins- dag 10 oktober een groot feest georganiseerd. Beide scholen bestonden dinsdag 10- oktober precies 15 jaar; een feit door de scholen op grootse wijze gevierd is. De Regenboog beet het spits af op maandag met het zingen van een feestlied en het versieren van de school. Alle lokalen werden opgevrolijkt en volgehangen met ballonnen. Op het schoolplein kozen een aantal ballonnen het lucht- ruim, voor elke groep werd symbolisch ddn ballon opgelaten. De school kreeg verder van de Ouderraad een vlaggen- mast en vlag met het nieuwe logo van de school aangeboden. De ruim vier- honderd kinderen van De Regenboog zijn dinsdag naar de Efteling gegaan en hadden vandaag (donderdag 12 okto ber) een grote sportdag in sporthal Margriet. Een feest zonder taart is geen feest vandaar dat de feestweek op vrij- dag wordt besloten met koffie, thee en taart. Behalve een grote feesttaart heb ben ook veel ouders een taart gebakken voor deze dag. De Klinker De Klinker vierde het 15-jarig bestaan op dinsdag met het oplaten van liefst 700 ballonnen in de kleuren van de school. Hierna volgde het Lustrumlied en de overige activiteiten: taartjes ver sieren en vervolgens opeten, spelletjes doen en een pannenkoekenlunch. Tot slot kregen de leerlingen's middags in de gymzaal een spetterend optreden voorgeschoteld van muziekgezelschap Small Talk en hun theaterprogramma 'Muziek maak je zelf. Nadat de kinde ren de rest van de middag vrij kregen was er voor de leerkrachten, ouders en overblijfkrachten nog een feestelijke afsluiting. Een 35-jarige Rotterdammer is maandag voorgeleid aan de Officier van Justitie wegens verdenking van betrokkenheid bij de dood van een 32-jarige vrouw uit Schiedam. Het stoffelijk overschot van de vrouw werd op 30 april j.l. aange- troffen in een woning aan de Burgemeester Van Haarenlaan. Uit nader onderzoek is gebleken dat de vrouw door een misdrijf om het leven is gekomen. De verdachte werd vorige week dinsdagmiddag aangehouden. Het onderzoek duurt voort. SCHIEDAM VluchtelingenWerk Schiedam probeert deze maand verster king te krijgen voor het team vrijwilli- gers. Mensen die hun kennis en erva- ring willen delen en het leuk vinden om contacten te leggen met mensen uit andere culturen kunnen zich aanmel- den als vrijwilliger. Het team van VluchtelingenWerk draagt zorg voor het wegwijs maken van asielzoekers en vluchtelingen in Schiedam. Het gaat hierbij om het geven van informatie en advies en hulp bij praktische zaken. Huisbezoeken en het verzorgen van sport- en spelactiviteiten behoren tot de werkzaamheden van de vrijwilligers. Ook mensen die artikelen willen schrij- ven voor het informatieblad zijn wel- kom. Alle vrijwilligers krijgen professio- nele begeleiding. Van de vrijwilligers wordt een goede beheersing van de Nederlands en Engelse taal gevraagd, alsmede betrokkenheid bij anderen en respect en openheid naar andere cultu ren. Voor meer informatie: Maria Kluin, coordinator VluchtelingenWerk Schiedam, Van Swindensingel 40, tele- foon (010) 4700330. RIJSWIJK - In de Darling Market te Rijswijk wordt zaterdag 14 en zondag 15 oktober een Super PC Discount beurs georganiseerd. Op deze compu- terbeurs vindt men van alles wat met pc's te maken heeft. Op de beurs zijn ook verenigingen en bedrijven uit Nederland, Belgie en Duitsland met hun deskundigen aanwezig. Het publiek kan meedoen aan een Prijzenfestival dat drie maal per dag wordt gehouden. In de finale op zondag maakt men kans op een Pentium-pc. De Computer-Koopjes-Beurs is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De Darling Market ligt aan de Volmerlaan 12 (Plaspoelpolder) te Rijswijk. SCHIEDAM - De regioraad van de Stadsregio Rotterdam is vori ge week akkoord gegaan met het Bereikbaarheidsoffensief Randstad van minister Netelenbos. Door de uitslag van de stemming zullen drie tol- poorten rond Rotterdam wor- den aangelegd. Ook de aanleg van Rijksweg A4 tussen Delft en Schiedam komt door het akkoord een stap dichterbij. Het aantal voor- en tegenstemmers was bijna gelijk, 20 om 19, maar doordat de stemmen van de Rotterdamse leden van de Regioraad driemaal meetelden kwam de uiteindelijke uitslag op 32 stemmen voor en 19 tegen. Bij wijze van experiment zullen drie tolpoorten worden geplaatst voor een periode van twee jaar. De tolpoorten komen op de A29 bij de Heinenoordtunnel-afslag Barendrecht, op de A13 tussen Delft- Zuid en Zestienhoven en op de A20 tussen Nieuwerkerk aan den IJsSel en Moordrecht. Het voorstel is dat de heffing alleen zal gelden voor verkeer richting Rotterdam tussen 7.00 en 9.00 uur. Tevens zal er flink gei'nvesteerd worden in de aanleg van snelwegen en het verbeteren van het openbaar ver voer. Uit het mobiliteitsfonds wordt volgens de plannen f 200,- miljoen bestemd voor Randstadrail. De exacte besteding van de gelden wordt over enkele maanden bekend. Voor de aan leg van wegen komt 850 miljoen gul den beschikbaar. In de toekomst komen er ook experimenten met betaalstroken. Tegenstanders Onder de tegenstanders van het plan bevonden zich voornamelijk de kleine- re gemeenten. Angst voor nog meer sluipverkeer en bezwaren tegen het rekeningrijden waren voor de afgevaar- digden van deze plaatsen reden om tegen te stemmen. Ook Schiedam, Vlaardingen en Capelle aan den IJssel waren tegen. Hierbij speelde voor Schiedam en Vlaardingen het feit mee dat de aanleg van de A4 door Midden-Delfland door de plannen een stuk waarschijnlijker gaat worden. Vanuit de gemeenteraad was opgedra- gen tegen te stemmen vanwege dit milieu-aspect. Ook het gevreesde sluip verkeer speelde mee bij het tegen van Schiedam en Vlaardingen. 12 OKTOBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capetle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regb, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. Kijk op www.sfeerhaarden.nl Op het schoolplein aan de Warmoezenierstraat werd maandag de feestweek van basisschool De Regenboog geopend. (Foto: Bert Visser) y, Het Bereikbaarheidsoffensief Regio Rotterdam voorziet in tolpoorten, aanleg van snelwegen en verbetering van het open- baar vervoer. In Schiedam wordt het Centraal Station verbouwd en zal de metrolijn worden doorgetrokken. (Foto: loop Zeemeijer Fotografie) Onlangs fietste ik zomaar wat door Hollands dreven. De zon op de huid, de voeten op de pedalen. Daar kan ik toch zo van genieten. Alleen maar fietsen en kijken naar de natuur en de blauwe lucht. Ineens ontwaar ik op een boe- renerf een meisje met een hoela-hoep. Ik weet niet wat ik zie. Een hoela- hoep in het jaar 2000. Ik stap van mijn flets en op het meisje af. "Mag ik een keen?", vraag ik. Ze aarzelt, maar geeft uiteindelijk het roze uitgevoer- de exemplaar aan mij. Ik weet nog precies hoe het moet. Ik leg de hoela- hoep op mijn heup en begin meteen met de draaiende beweging. De hand- beweging met de rechterhand om de hoep in beweging te krijgen en te houden ben ik na veertig jaar niet verleerd. Ik hoela-hoep mij helemaal terug in de jaren zestig. Ik zeurde mijn moeder de kop gek om een hoela-hoep. Ze was onverbiddelijk, ik kreeg er geen. Slim was ik. Dan vroeg ik het toch aan mijn grote zus. Zij moet een stand- beeld krijgen. Ze werkte in een manifacturenwinkel, hard voor weinig begrijp ik nu. "Krijg ik van jou een hoela-hoep?", vroeg ik. 's Avonds kwam ze er mee thuis. Acht kilometer fietsend naar huis met dat onhandige ding aan het stuur. Wat was ik blij. Op de deelging ik ermee in de slag. Die was snel aangeleerd. Ik dreef mijn moeder tot wanhoop. Ik moest haar helpen in die tijd met huishoudelijke karweit/es. Ik wilde best wat voor haar doen, maar... met mijn verslaving rond de middel. Veel karweitjes vielen af: afwas- sen, koper-, auto- en schoenpoetsen. Het enige wat ik heel goed kon was suiker halen bij de buren. Al hoela-hoepend legde ik de afstand van vijf- honderd meter af. Bij de achterdeur van de buren aankomend riep ik: "Volk", en maar blijven zwiepen met dat ding, totdat er iemand aan de deur verscheen. "Mag ik een kopje suiker lenen?" Oppassen op de dochter van mijn oudste zus ging ook. Het kind wist niet wat ze zag. Ze was drie, en diep onder de indruk van wat haar tante deed. "Nu ik!", riep ze op een heel onverwacht moment. Ze liep in mijn rond- draaiende hoep, die haar genadeloos greep. Ze viel met een smak op grond en een tel later stond ze huilend met een gedeelte van haar melkgebitje in haar hand. "Mam, erstaat hier een mevrouw te hoela-hoepen met mijn roze hoep. Ze is hartstikke oud, maar ze 'hoelaat' zoals ik het nog nooit heb gezien. Vet zeg!

Postiljon | 2000 | | pagina 3