Behandeling sloop- en bouwplannen Deelnemers Kindertuinen beloond met getuigschrift Jaarconcert Harpe Davids in aantocht Paula's Babyboetiek specialist met naam msm ]jj Ha Noodklokken Huisartsen massaal naar Den Haag r i- V Het dichtgetimmerde pand op de hoek van de Groenelaan en de Lekstraat kan na verle- ning van het voorbereidingsbesluit worden afgebroken. (Foto:Joop Zeemeijer Fotograflej Hoekpand Het pand op de hoek van de Groenelaan en de Lekstraat is al geruime tijd niet in gebruik. In het onbewoonbaar verklaar- de gebouw is al eens brand geweest. Renovatie en aanpassen aan de tegenwoordige wooneisen is financieel niet haalbaar en lan- ger leeg laten staan problemen opleveren (volksgezondheid en instortingsgevaar). Afbraak van het pand is gewenst. Na vooroverleg zijn er plannen gemaakt die voorzien in een bouwhoogte van 16,5 meter terwijl volgens de bebouwings- voorschriften maar tot 10,5 meter gebouwd mag worden. Voor deze overschrijding is een vrijstelling nodig. Het plan is in maart van dit jaar goedgekeurd door de raads- commissie en ook de omwo- nenden zullen na enkele aan- passingen akkoord gaan. De gevraagde vrijstelling van het bestemmingsplan kan alleen worden verleend na ver- lening van een voorbereidings besluit. De noodzaak van de vrijstelling vloeit vort uit het gevaar voor de openbare orde en volksgezondheid die het pand kan gaan opleveren. Deze week een heel andere column dan u van mij gewend bent. Gezien de huidige ontwikkelingen in de gezond- heidszorg is het wellicht goed om aan- dacht te besteden aan het ontsporen hiervan in Nederland. Want ook al werd op Prinsjesdag door een verheug- de minister van Volksgezondheid gesproken over miljoenen die volgend jaar in deze sector worden gepompt; er zijn miljarden nodig om de huidige toe- stand weer op het peil van jaren gele- den terug te krijgen. Het valt wel mee, denken sommige mensen. Ook deze situatie zal weer overgaan. Gelukkig hebben de meesten door, misschien door eigen ervaringen, dat het bezuin- ingsbeleid in de medische zorg nu al zijn tol eist. Algemene opinie is in elk geval dat de dalende lijn van nu niet door moet blijven gaan. Hetgeen onderschreven wordt door alle werkers in de gezondheidszorg. Hoe ik er zelf tegenover sta? Voor lange tijd heb ik geprobeerd om het toe- komstbeeld niet te negatie/te zien. Per slot van rekening schijnt het bij deze tijd te horen dat bezuinigd moet wor den op zaken die vroegerzo belangrijk waren dat uberhaupt niet over 'korten gedacht werd; zoals gezondheidszorg, onderwijs en defensie. Na een aantal opeenvolgende gebeurtenissen ben ik overtuigd dat het tijd is om alarm te slaan betreffende de geneeskundige zorg, ook al kan de situatie nog slech- ter. Een voorbeeld; tijdens een nacht- dienst moest ik om half vier naar een man, die de avond ervoor eigenlijk in een ziekenhuis had moeten worden opgenomen. Maar er was geen plaats, noch in ons stedelijk ziekenhuis, noch in de regio. Na overleg was toen door de eigen huisarts besloten om het tot de volgen- de dag aan te zien. Er kwam geen vol- gende dag; het enige wat ik's nachts kon doen was het constateren van de dood. IToen ik jaren geleden besloot arts te worden, deed ik dat vanwege een gevoel van roeping. Toen, en nu nog steeds, wilfde) ik mij voor het maxi mum inzetten. In de huidige tijd ervaar ik een soort rem in mijn werk. Mensen zien gezondheid niet meer als het hoogste goed, de werkdruk is (te) hoog en de waardering van de patient wordt minder waardoor agressiviteit ontstaat. En dat gaat ten koste van je plezier in het werk. Er zijn artsen en apothekers die tegen klagende patienten zeggen dat minister Borst en het kabinet de schuld van alles zijn. Maar is dat wel zo? De regering doet alleen wat de gemiddelde bevol- king van Nederland wil En daar is iets mis mee. Het gemeenschappelijk gevoel lijkt verdwenen te zijn en egois- me viert hoogtij ('Ik ben niet ziek, dus hoef ik toch niet te betalen voor een anderj. Wat veranderen moet is de bereidheid om voor elkaar en met elkaar op te komen voor een ieders welzijn, zowel op lichamelijk als gees- telijk gebied. Wat nodig is, is een ver- andering van mentaliteit. Al met al is het nu tijd om alarm te slaan en de noodklokken te luiden. Pieter Vlasveld huisarts REGIO - Op dinsdag 17 oktkober zal een groot deel van de huisartsen van Nederland zich verzamelen in Den Haag om een petitie op het Binnenhof af te geven. Reden daartoe is de onrustba- rende daling van het aantal huisartsen met daartegenover de toenemende werkdruk, onder andere als gevolg van het overnemen van taken uit het zie kenhuis. "De huisartszorg is in gevaar, zowel binnen gewone werktijden als daarbuiten", zo stellen de huisartsen. Op dinsdag 17 oktober zal door de meeste huisartsen een zondagsdienst worden gedraaid (alleen voor spoed). SCHIEDAM - De gemeenteraad van Schiedam heeft vorige week de voorbereidingsbesluiten voor een drietal locaties in Schiedam behandeld. De besluiten hebben betrekking op sloop en/of bouwplannen voor woon- en zorgcentrum Thurlede en de panden Boter- straat 22-24 en Groenelaan hoek Lekstraat. Bij de gemeente is een bouwaanvraag binnengekomen met betrekking tot de uitbreiding van woon- en zorgcentrum Thurlede. In het plan wordt de bestaande toren uitgebreid met een aanbouw van vier lagen met 48 woningen. Omdat het bouwplan in strijd is met het bestem mingsplan wordt nu de 19 WRO-proce- dure gevoerd om vrijstelling te verkrij- gen. De hiervoor benodigde verklaring van geen bezwaar die de provincie Zuid- Holland hiervoor moet afgeven kan alleen worden verstrekt als er voor het gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Dit besluit moet ingaan op 12 oktober. Ook voor het perceel aan de Boterstraat 22-24 is een voorbereidings besluit aangevraagd. Voor dit gebied bestaat een plan om een appartemen- tencomplex van zes lagen te bouwen. Ook dit plan is in strijd met het bestem mingsplan en heeft dus een verklaring van geen bezwaar van de artikel 19 WRO procedure nodig. SCHIEDAM - Jaarlijks nemen in Schiedam honderden schoolkin- deren deel aan het programma van de Kindertuinen. In oktober wordt het tuinseizoen op feeste- lijke wijze afgesloten met een eindfeest. Dit jaar namen 425 kinderen deel aan de Kindertuinen op de tuincomplexen Kethel en Vijfsluizen. Voor de kinderen van Kethel werden de eindfeesten gehouden op maandag en dinsdag in Natuurcentrum De Boshoek. Jonge tuinmannen- en vrouwen van complex Vijfsluizen zijn vandaag (donderdag) en vrijdag aan de beurt in Klubhuis Zuid. Tijdens de eindfeesten kunnen de kin deren een stukje maken met droogbloe- men die ze uit hun eigen tuintjes heb- SCHIEDAM - De chr. muziek- vereniging "Harpe Davids" uit Schiedam zal op zaterdag 28 oktober haar jaarlijkse concert voor donateurs en belangstel- lenden organiseren in het Fortis Theater a/d Schie. Aan deze avond zal medewer- king worden verleend door 150 leden van het harmonieorkest, de drumfanfare, het B-orkest en de twirlteams 'The Yellow Rainbows'. Afwisselend zullen de afdelingen van "Harpe Davids" diverse optredens ver- zorgen. De avond zal begint met een optreden van het opleidingsorkest. Aan dit programmaonderdeel zal ook wor den meegewerkt door blokfluiters van ben gehaald. Met de kleurwedstrijd zijn mooie prijsjes te winnen. Om de deel- name aan het Kindertuinprogramma te bevestigen kregen alle kinderen maan dag ook een getuigschrift uitgereikt. Het getuigschrift vormt een leuke herinne- ring aan het geslaagde tuinseizoen 2000. De eindfeesten worden net als de Kindertuinen georganiseerd door de gemeente Schiedam afdeling Natuurontwikkeling. De begeleiding van het geheel is in handen van de 35 vrijwilligers die ook het hele jaar heb ben geholpen bij de Kindertuinen In Natuurcentrum De Boshoek wer den maandag getuigschriften uitgereikt voor de deelnemers aan de Kindertuinen. (Foto: Bert Visser) Harpe Davids en muziekschool Annelies. Hierna is het de beurt aan het harmonie-orkest met o.a. muziek van Hardy Mertens. De verschillende twirl- teams zullen zich presenteren met shows en de drumfanfare zal daarna het nieuw repertoire laten horen. Na de pauze vervolgt het harmonie-orkest met een populair programma met o.a. muziek van de Westside Story en film- muziek van John Barry. De avond ein- digt met een grootse finale door alle afdelingen van Harpe Davids. Kaarten f 15,- zijn verkrijgbaar bij: het secretariaat (010) 4491591; het vereni- gingsgebouw De Tamboerijn aan het Faassenplein/Nijhoffplein 20, (010) 4705393; of aan de kassa van het theater. Het jaarconcert begint om 19:30 uur de deuren zijn geopend vanaf 19.00 uur. SCHIEDAM - Sinds december 1996 is Paula's Babyboetiek aan de Parkweg 371 het vaste adres voor veel jonge moeders en vaders uit Schiedam. In deze kleine vier jaar tijd is de winkel, waar kwaliteit en service hoog in het vaandel staan, uitgegroeid tot een baby- speciaalzaak met regionale uitstraling. Paula's Babyboetiek biedt alles wat maar nodig is voor een mooie en aan- trekkelijk ingerichte babykamer. In de 110 vierkante meter verkoopruimte is een ruim assortment aan kinderka- mers, kleding, kinderwagens, behang, buggy's en andere accessoires aanwe- zig. Klanten kunnen bij Paula's Babyboetiek rekenen op uitgebreide aandacht en advies. Bij Paula's Babyboetiek kan men de laatste modes vinden van een groot aantal gerenom- meerde merken. Ook wordt er prema- tuur babygoed verkocht: kleding in de allerkleinste maten. Sluiers ontwerpen Een bijzonderheid die je niet vaak tegen komt is de grote varieteit in sluiers voor de ledikantjes en wiegjes. In plaats van fabrieksontwerpen kiest men liever voor een ontwerp op maat. Bij Paula's Babyboetiek kunnen de sluiers namelijk zelf worden ontworpen. Door middel van een tekening, motief of printje in alle mogelijke kleuren kan de klant in de aankleding van de babykamer al zijn creativiteit kwijt. Het exclusieve bor- duurwerk kan indien gewenst ook op andere accessoires zoals lampjes, slab- betjes en badcapes worden aange- bracht. Kinderwagens Behalve inrichting voor de babykamer is er ook een ruime keuze aan buggy's en kinderwagens. Zo zijn er kinderwagens van Chicco en het topmerk Teutonia en is de complete nieuwe kinderwagenlijn van het topmerk Quinny binnenkort aanwezig. Van de topmerken Eurobaby, Vroomshoop en Visser kunnen alle babykamers worden geleverd. Verder zijn alle artikelen van Happy Baby aan wezig. Van het uitgebreide Avent Voedingssysteem is het gehele assorti- ment altijd op voorraad. 12 OKTOBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 5 3 1ST-; earJk

Postiljon | 2000 | | pagina 5