i 3 jjjjJ Najaar in teken van stijl Baanbrekende schoenen reek van het sieraa i Modenieuws massmm f" 1 i1 Revival Niet alleen de jaren zeventig bele- ven een revival, ook de looks van de jaren veertig keren terug in het modebeeld. Maar dan wel vertaald naar de eenentwintigste eeuw. De consument van vandaag wil kwa- liteit, duurzaamheid en er net iets anders uitzien dan de ander. De keuze is groot, het iaatste decenni- um raakten de grote modekoningen hun macht kwijt. De mode wordt niet meer gedicteerd door een select groepje topontwerpers, mensen kie- zen dat wat zij bij zichzelf vinden passen. Zachte stoffen Veel najaarscollecties vertonen een zacht, rustikaal beeld. Warme kleu- ren en zachte materialen zijn troef; van fijn geweven tot rullige, ted- dyachtige kwaliteiten. Verder zien we diverse wol-mengingen, flanels, tweeds en sufedeachtige stoffen. Fleece heeft zich een definitieve plaats in de modewereld verworven. Soft Skin In de lingeriemode blijft Soft de boventoon voeren in de collecties van het seizoen herfst/winter 2000. De nieuwe huidtinten in de onder- mode zijn bijna onzichtbaar. Lingerie moet vooral perfect passen en het lichaam en de vrouwelijke sil- houet accentueren zonder zijdeling- se naden. Verder duiken in de onder- mode metallic tinten op zoals Titanium en Smoke fonder andere bij Mey). Moderne herfsttinten zijn Olive en Chili. Draagcomfort Nieuwe en fijne materialen worden op innovatieve wijze in de ondermo- de verwerkt. Op die manier ontstaat een geheel vernieuwd draagcomfort. Vooral de moderne man wil m66r dan een katoentje aan zijn lijf. Hij wil ondermode van uitstekende kwaliteit voelen. De kleuren bij de mannen blijven wel nog terughou- dend en subtiel: populair zijn onder meer donkere lei- en koele staaltin- ten. Schoenen anders In de schoenmode duiken ontwer- pen op die zijn gebaseerd op bijvoor- beeld de eerste skischoenen, of van die oorspronkelijke schaatsschoe- nen. Schoenontwerpers kiezen voor modern, onafhankelijk, anders, baanbrekend, levendig, uitgekiend en natuurlijk. Overigens is voor de modebewuste vrouw gekeken naar de ontwerpen uit de jaren zeventig. De plateauzool is weer even popu lair als toen. Printen zijn in De printen zijn weer helemaal terug van weggeweest. Vooral dierenprin- ten met de nadruk op de slang zijn in. Niet alleen in natuurlijke kleu ren, maar vooral in groen en paars. Verder kunnen we dit seizoen niet om de Burbery-en Schotse ruit heen. Kleuren die doen denken aan een Indian summer, stoffen in dierenprints, ecologische mate rialen en veel techno. Kortom, de mode maakt een knieval voor de natuur, maar maakt ook gebruik van revolutionaire ontwikkelingen. Modeontwerpers hebben voor hun collecties herfst/winter 2000 veel- vuldig gebruik gemaakt van de mogelijkheid synthetische met natuurlijke grondstoffen te men gen. Dat vertaalt zich in aardige vond- sten: in syntheti sche stoffen met een geruwde, op katoen lijkende stoffen, imitatie su6de, wasbare tweeds, fleece- stoffen, crinkled nylon enzovoort. Het kleurgebruik oogt natuurlijk. In de winkels vallen vooral de kleuren Port (warmrood) en Olive (diep- groen) op. Verder zien we veel makkelijk te combineren basis- kleuren zoals naturel- en bruintinten en in mindere mate zwart- en grijstin- ten. Grijs als hoofdtint is dit seizoen op zijn retour. Deze tint laat zich echter wel uitstekend gebruiken als basis waarmee naar hartelust gecombineerd kan worden. Felle tinten zijn weinig vertegenwoor- digd. Het kleurenpalet voor de herfst/winter oogt rustig, warm en ingetogen. Delsey had de dynamische vrouw van het jaar 2000 voor ogen bij het ontwerpen van een tas die stijl en functionaliteit perfect combineert. De moderne vrouw is actief en zelfverzekerd en moet daarom in goed gezelschap verkeren. Zij draagt dan ook een tas van kalfsleer, die zeer doordacht en verfijnd in elkaar zit, ervoor zorgt dat zij er perfect uitziet, en haar zakelijke vergaderingen nog vlotter doet verlopen. De mode voor het komend seizoen vertoont een boeiend spanningsveld tussen het natuurlijke van de kleuren en het technische van de materialen. (Foto: Kipling Lightwaerj het voetlicht te halen. Ook deze keer ont- vang iedereen die in de actie periode bij de juwelier of goudsmid f 250 (of meerl aan sieraden of horloges besteedt, een origineel sie raad cadeau. De 'Inner Circle Clip' is een ontwerp van Ans Markus. Van 2 tot en met 10 december vindt de nationale 'Week van het Sieraad' plaats. Tijdens deze 'week' staan sieraden en horloges volop in de spotlights. De 'Week van het Sieraad' heeft tot doel de vele facetten van het sieraad van Een trendy product voor de stad met dezelfde prestaties als een bergschoen. Met dit verzoek ging Panama Jack aan de slag. Het resultaat Is 'Saigari', een schoen met een goede grip op de grand en tegelijkertijd flexibel, een schoen met veters die zich aan alle smaken aanpassen, maar die niet relkens los gaan en die met &n trek aangehaald worden. De buitenkant is integraal, een vol- komen afelulting van de buitenwe- reld: kortom, 'Saigari is comforta- bei, veilig maar ook aangenaam en schoen 'Salgar tf fv.l'.ij'i'i Mode maakt knieval voor natuur

Postiljon | 2000 | | pagina 10