GRATIS! Pianomuziek aan de Westvest Nominaties Fortis beeldendekunstprijs Moordzaak Nienke blijft onduidelijk Vakantiepret bij Jeugdland 2000 m ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Benoeming nieuwe gemeentesecretaris Aanpak foutparkeren Verkiezing boek van het jaar Plantenruilbeurs E D I T I E 12 DONDERDAG 19 OKTOBER 2000 Oplage 41 ex. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM De gemeenteraad beslist in een extra vergadering op dinsdag 24 oktober over de benoeming van een nieuwe gemeentesecretaris/algemeen directeur. Als de raad met het voorstel van burgemeester en wethouders akkoord gaat kan Piet Buytels (47 jaar| op 1 februari 2001 als nieuwe functio- naris in Schiedam aan de slag. Buytels studeerde politicologie en werkt sinds 1992 als gemeentesecretaris in Boxtel. Daarvoor was hij drie jaar werkzaam als sectordirecteur welzijn en zorg in de gemeente Zeist. Zijn nieuwe functie houdt onder meer in dat hij als eindver- antwoordelijke leiding gaat geven aan de ambtelijke organisatie. Buytels kreeg unaniem het vertrouwen van de selec- tiecommissie en ook de ondememings- raden stemmen in met zijn benoeming. SCHIEDAM - De politie zal strenger gaan optreden tegen verkeersoverlast van foutparkeerders bij het treinstation Schiedam Nieuwland en het politiebu- reau. Tot zondag 15 oktober ontvingen de automobilisten die niet in de vakken stonden een gele waarschuwingskaart, vanaf maandag 16 oktober worden er bekeuringen uitgeschreven. Behalve in de vakken kan er ook geparkeerd wor den op het grasveld aan de Schiedamseweg langs de rechterzijde van het spoor. Ook tegenover het poli- tiebureau aan de Schiedamseweg kan geparkeerd worden. SCHIEDAM Bezoekers van de Schiedamse bibliotheken kunnen deel- nemen aan de landelijke verkiezing van het Boek van het jaar 2000. Tot en met zaterdag 28 oktober kunnen zij kiezen uit de volgenden zes genomineerde titels: Bezeten van mij - Nicci French; De passievrucht - Karel Glastra van Loon; De broederschap - John Grisham; De eeuw van mijn vader - Geert Mak; Publieke werken - Thomas Rosenboom; De gevangene van Azkaban - J.K. Rowling. De stemformulieren zijn ver- krijgbaar in de bibliotheken Stadserf, Noord, Nieuwland en Zuid. Op donder- dag 2 november maakt de Stichting CPNB bekend welk boek winnaar is van de publieksprijs 2000. SCHIEDAM - De KMTP Groei Bloei- afdeling Schiedam houdt op donderdag 19 oktober een plantenruilbeurs in Natuurcentrum De Boshoek. Tussen 19.30 en 21.00 uur kan de gratis beurs bezocht worden om te ruilen of gewoon om te kijken. Alles op groenge- bied zoals planten, stekken en zaden zal ter ruiling aangeboden worden. Bezoekers van de beurs kunnen inlich- tingen krijgen op groengebied en over tuincursussen. Het Natuurcentrum is te vinden aan het Bospad 3 achter flat vijf van het Bachplein. 404.500 oplage Schiedam Het Storioni Pianotrio trad vrijdag 13 oktober op in het NPB gebouw in Schiedam. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - In het kerkge- Pianotrio afgelopen vrijdag het Westvest 90. De drie jonge bouw van de NPB aan de eerste concert verzorgd in de musici Bart van der Roer en Westvest 90 heeft het Storioni concertserie van de Stichting Wouter en Marc Vossen speel- den werken van L. van Beethoven, D. Sjostakovitsj en M.J. Glinka. De stichting Westvest stelt zich tot doel het gebouw aan de Westvest te behou- den en het een plaats te geven in de Schiedamse samenleving. Dit doel wil men bereiken door het organiseren van culturele en maat- schappelijke evenementen zoals de concertserie. De concerten in het fraaie gebouw van de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB worden mede mogelijk gemaakt door de steun van het VSB Fonds Schiedam Vlaardingen. Het concert van het in 1995 opgerichte Storioni Pianotrio was voor de musici een voorproefje voor hun optreden in New York over twee weken. Bart van de Roer en Wouter en Marc Vossen zul- len dan optreden in de Carnegie Hall. Met hun op viool, cello en piano uitge- voerde muziekstukken heeft het naar een zeldzame viool van Wouter Vossen vernoemde Storioni Pianotrio al veel succes in binnen- en buitenland geboekt, zo ook vrijdag met hun 'Beroemde pianotrio's. Het volgende concert in de serie vindt plaats op vrijdag 3 november. Op deze dag speelt Willem Brons vanaf 20.15 uur 'Architectuur in de pianomuziek. SCHIEDAM - Volgende week donderdag zal bekend worden gemaakt wie van de drie geno mineerde kunstenaars de Fortis beeldendekunstPrijs 2000 uitgereikt zal krijgen. De prijs heeft als doel het stimule- ren van kunsttoepassingen bin nen publiekstoegankelijke instellingen. De uitreiking van de door Fortis bank Schiedam Vlaardingen en Stichting Werkvorm georganiseerde prijs zal plaatsvinden in Pand Paulus in Schiedam. Van de drie kunstenaars eddie d, Sjaak Langenberg en Femke Schaap zal er donderdag een de prijs SCHIEDAM - Komend weekend is het vier maanden geleden dat het 10 jaar oude meisje Nienke in het Prinses Beatrixpark werd misbruikt en vermoord. Nog steeds is er ondanks de arresta- tie van een 31-jarige Vlaardinger veel onduidelijk in deze zaak. In de eerste weken na de moord leek het onderzoek vast te lopen, totdat begin September een verdachte werd gearresteerd. Het gevoel van opluchting verdween doordat de verdachte bleef van f 25.000,- in ontvangst mogen nemen. Daarnaast gaat de winnaar in opdracht zijn ontwerp reaiiseren. Hiervoor is een bedrag van f 20.000, beschikbaar. De uiteindelijke winnaar is geselecteerd door een jury bestaande uit Jaap de Jonge (beeldend kunste- naarj, Gabi Prechtl (directeur Kunst en Bedrijf bv), Frank Tome! (Villa Musicaj, Mirjam de Zeeuw (beeldend kunstenaarl en Diana Wind (directeur Stedelijk Museum Schiedam). Na de onthulling van de naam van de win nende beeldende kunstenaar is in Pand Paulus aan de Korte Haven 125 werk te zien van de drie genomineerden. Deze tentoonstelling kan tot en met 19 november worden bezichtigd van ontkennen en beweerde het gewonde vriendje van Nienke te hebben gehol- pen. De advocaten van de man wijzen er op dat hun client niet aan het signa- lement voldoet en dat er dezelfde dag in Vlaardingen een jongetje is lastig gevallen door een naakte man, die niet zou zijn gehoord in de zaak Nienke. Ook een andere man die in juni vlug ter plaatse was is ondanks een dubieus verleden niet verder ondervraagd. Een DNA-onderzoek waaraan de verdachte vrijwillig heeft meegewerkt moet meer duidelijk maken over zijn betrokken- heid. Naar verwachting zal de uitslag van dit onderzoek spoedig bekend wor den gemaakt. donderdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. Villa Musica Op basis van het ingezonden docu- mentatiemateriaal zijn drie beeldende kunstenaars uitgekozen om een ont werp te maken voor een kunsttoepas- sing ten behoeve van Villa Musica in Vlaardingen. Dit gebouw biedt repeti- tieruimte aan bands en grote muziek- SCHIEDAM - De herfstvakantie voor basisscholieren valt dit jaar in de week van 23 tot en met 27 oktober. Tijdens deze dagen hoeft niemand zich te vervelen, want Jeugdland 2000 heeft voor kinderen tussen de 5 en 14 jaar diverse activiteiten op het programma staan. Sport- en Evenementenhal Margriet zal op dinsdag 24 oktober in het teken staan van de mannen van Blasio en hun luchtkussens. Op deze Jumping Tuesday is de met springkussen gevulde hal omgetoverd tot een waar spring- en speelparadijs. Fun Travel is het thema op woensdag 25 en donderdag 26 okto ber in respectievelijk sportzaal Oost en sportzaal Zuid. In de sportzalen zal een klim en klauterparcours worden inge- richt. De kinderen gaandeze dagen apenkooien en in groepjes de onderde- len afwerken, alles onder toezicht van gezelschappen. Op de twee podia van Villa Musica vinden wekelijks optre- dens plaats. Omdat Villa Musica is gehuisvest in een onopvallend pakhuis in het havengebied is van buiten niet direct te zien wat er binnenin gebeurt. Door de Fortis beeldendekunstPrijs 2000 zal het winnende kunstwerk in de toekomst uitbeelden wat zich bin nenin het gebouw van Villa Musica afspeelt. gediplomeerde begeleiders. Op beide dagen kunnen kinderen van 5 t/m 9 jaar tussen 10.30 en 12.30 uur terecht en de kinderen van 10 t/m 14 jaar van 13.30 tot 15.30 uur. Voor Fun Travel moet je je van tevoren inschrijven via (010) 2465507. Vrijdag 27 oktober keert Jeugdland terug in de Margriethal voor het optre den van theatergezelschap 'Rat van Avontuur'. De voorstelling en de spelle- tjes na afloop staan in het teken van de kermis. De voorstelling begint om 12.00 uur. Dinsdag en vrijdag duurt het program ma van 11.00 tot 15.00 uur, deelname is alle dagen gratis. Meer informatie is verkrijgbaar bij Daphne Meijer en Pirn Schenkelaar: (010) 2465507. In de informatiekrant De Wijkhopper is meer te lezen over Jeugdland 2000. De Wijkhopper is gratis verkrijgbaar in bibliotheken, buurthuizen en de stads- winkel. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 3e jaargang nummer 111 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant.

Postiljon | 2000 | | pagina 1