Van 20 tot en met 25 oktober 2000 Caravan als tweede (t)huis Kampeer Caravan RAI Plein van de Toekomst Tip voor de herfstvakantie Bezoekinformatie Caravan doorgegroeid Kampeerauto's U kunt de Kampeer Cara van RAI 2000 bezoeken van vrijdag 20 tot en met woens dag 25 oktober 2000. De beurs is vrijdag geopend van 11.00 tot 22.00 uur en daarna iedere dag van 11.00 tot 19.00 uur. Amsterdam RAI is prima bereikbaar met het openbaar vervoer. Vanaf station Amsterdam RAI is het vijf minuten lopen naar de tentoonstelling. De toegangsprijs bedraagt f 22,50. Kinderen tot 11 jaar hebben gratis toegang. Jongeren tot 18 jaar, hou- ders van Pas 65 en CJP be- talen 17,50. Bovendien kunt u korting krijgen met het RAIL-ldee van de Neder- landse Spoorwegen dat korting geeft op de combi- natie treinreis en entree en u krijgt korting tijdens de voorverkoop bij de ANWB. Caravan in de praktijk Camping gezocht? Leuke prijzen Wie rondkijkt op de Kampeer Caravan RAI ziet dat het instapmodel caravan even luxe is als het topmodel tien jaar geleden. Niets is te gek om het de caravanner naar de zin te maken. Een toilet- en doucheruimte zijn veelal standaard. Maar ook een warmwaterboiler, of een compleet ingerichte slaapkamer behoren vaak tot de normale uitrusting. Kortom, de caravanner kan zeer comfortabel op reis. Al die extra luxe is niet alleen mogelijk door de toegenomen welvaart. Ook nieuwe bouwtechnieken en lichte bouwmaterialen vrijdag t/m woensdag oktober rdi vrijdag 20 oktober van 11-22 uur S overige dagen van 11 - 19 uur .a, zijn belangrijk. Er zijn zelfs caravans waar ruimtevaarttechnologie is toegepast. Door de caravans zo aerodynamisch mogelijk te bouwen, weten de fabrikanten de brandstoftoename steeds meer te beper- ken. Daarnaast zorgen lichte chassis met nieuw ontwikkelde assystemen voor opti- maal rijcomfort. Dat komt uiteraard de verkeersveiligheid ten goede. Is de stahoogte de afgelopen jaren onge- merkt doorgegroeid naar 1,95 cm, ook in de breedte komen er meer centimeters bij. Naast die grotere caravans komen er ook compacte, lichtgewicht caravans op de markt. Speciaal voor de kleine midden- klasse auto. De wens naar meer comfort blijkt ook uit de populaire indelingen. Zo is vooral het slaapkamermodel met vast 2-persoonsbed of twee 1-persoons bed- den geliefd. Voorheen bestonden deze in delingen alleen in grotere caravans. Ook is er meer vraag naar de caravan met ei- gen kinderkamer met stapelbed. De veranderingen bij de caravans zijn voor een groot deel afgekeken van de kampeer auto's. Daar is die luxe al veel langer de gewoonste zaak van de wereld. Niet alleen in uiterlijk, maar ook in prakti- sche zaken. Denk bijvoorbeeld aan verwar- ming in de bagageruimte en hooggeplaat- ste bedden met daaronder een garage voor fietsen. Daarnaast is de kampeerauto door het gebruik van motoren met meer 'power' een stuk vlotter in het verkeer. Geheel compleet overzicht op Kampeer Caravan RAI 2000 Wilt u volgend jaar goed voorbereid op kampeervakantie? Bezoek dan de komende Kampeer Caravan RAI. U vindt er honderden kampeerproducten, talloze toeristische tips, volop praktische informatie en het laatste nieuws op kampeergebied. De Kampeer Caravan RAI 2000 vindt plaats van vrij dag 20 tot en met woensdag 25 oktober 2000 in Amsterdam RAI Hoe kamperen we in de toekomst? Op het Plein van de Toekomst krijgt u alvast een voorproefje met de opzienbarende ontwerpen van futuro- loog Rudolf Das. Revolutionaire ontwerpen die al bestaan, zijn er ook. De producten op het Plein van de Toekomst laten zien dat de exposanten aan de Kampeer Caravan RAI vooruit kijken. Een bezoek aan de Kampeer Caravan RAI is een leuk idee voor de herfstvakantie. Om het bezoek met de hele familie zo aantrekkelijk mo gelijk te maken, kunt u uw kinderen (tot 11 jaar) gratis mee naar bin- nen nemen. Wanneer ze geen zin meer hebben in het zoeken naar de ideale caravan, vermaken ze zich bij het Kinderprogramma van Recreatiecentra Nederland. Ze kunnen er klimmen en klauteren, zich laten schminken, tekenen, videofiim kijken en na afloop krijgen ze ook een cadeautje mee. mtm mm ajinjiwt Met ruim 200 exposanten is de Kampeer Caravan RAI de grootste kampeerbeurs van Nederland. Vrijwel alle merken toer- en sta- caravans, vouwwagens, kampeerauto's en voortenten zijn er te vinden. Doordat een extra hal aan de beurs is toegevoegd, is vooral het aantal getoonde modellen van toercaravans groter. Nieuw dit jaar is het kampeerterrein op de beursvloer. Liefheb- bers van tentkamperen vinden hier een overzichtelijk aanbod van bungalow- en trekkerstenten. Veel fabrikanten gebruiken de beurs om hun nieuwste modellen aan het publiek te introduceren. Zo bent u in een bezoek weer helemaal op de hoogte. Hoe werkt die kachel nou precies? Wat doet een omvormer in de caravan? Welke caravanbanden hebben de voorkeur? Al- lemaal vragen waar de caravanners in de praktijk op stuiten. Voor de antwoorden kunt u terecht in het paviljoen 'Caravan in de Praktijk'. Aan weerzijden van een sfeer- vol 'Frans'terrasje heeft de Kampeer Ca ravan Kampioen informatiepunten inge- richt. Daar kunnen kampeerders terecht voor praktijkvragen en uiteraard voor de antwoorden. ANWB-specialisten en erva- ren caravanners geven voorlichting over zaken als elektriciteit, gas, de wetgeving op caravangebied, de ideale auto-caravan- combinatie, banden en eenvoudige doe- het-zelf-klusjes rond en in de caravan. Wie op zoek is naar een leuke kampeer- plek voor volgend jaar, vindt er volop tips en ideeen. Campings uit diverse Europese landen laten zien wat ze u te bieden heb ben. Nieuw dit jaar zijn de presentaties van verkeersbureaus uit Polen en Kroatie. Vanzelfsprekend zijn populaire kampeer- landen als Frankrijk, Spanje en Italie in ruime mate vertegenwoordigd. Vooral de Franse campings presenteren een geva- rieerd aanbod: van een idyllische kasteel- camping tot een spetterende strandplek. Ook kampeerplekjes in an- dere Europese landen zo- als Duitsland en Hongarije zijn er te vinden. Voor kampeerders die min der zelf willen regelen, zijn er georganiseerde vakan- ties. Zo ga je met je eigen caravan gezellig met een groep op pad. Tot slot zijn er leuke acties op de beurs. Het automerk Hyundai introduceert haar nieuwste model: een 'all- wheel-drive' genaamd de Santa Fe. De primeur wordt gevierd met een vragenspel voor bezoekers waarmee kleine prijzen te winnen zijn. De leveranciers van vouw wagens hebben gezamen- lijk een beursactie opgezet. ledereen die op de tentoon stelling een vouwwagen koopt, krijgt een gratis kam- peerweekend van Recrea tiecentra Nederland aange- boden. Deze futuristische caravancombinatie is een van de spectacu- laire ontwerpen van futuroloog Rudolf Das. Het kampeermiddel heeft zowel een hoge (veilige) topsnelheid als de eigenschappen van een terreinvoertuig. De caravan is gekoppeld aan de trekauto met een doorloopsluis. EenmaaI op de camping wordt de auto losgekoppeld. Met de Business Caravan is flexibel wer- ken pas echt mogelijk. Voor wie meer het avontuur zoekt, is er een stevige off-the- road-caravan. Super comfortabel is een caravan met een uitschuifbare wand, zo- dat de binnenruimte aanmerkelijk groter wordt. Ook is er een bijzondere kampeer auto te zien. Maar niet alleen professionals uit de branche verzinnen nieuwe producten. Ook ervaren kampeerders bedenken vaak slimme uitvindingen om het kamperen nog aangenamer te maken. Talloze inzendin- gen zijn al binnen gekomen voor de wed- strijd Kampeer Idee 2000. Het varieert van een houtloos kampeervuur tot het gemak- kelijk plaatsen van de caravan. De meest originele, handigste en leukste ideeen zijn te zien op het Plein van de Toekomst. De wedstrijd wordt georganiseerd door Dagblad De Telegraaf in samenwerking met Amsterdam

Postiljon | 2000 | | pagina 5