Terugblik Wilma van Rijn op Sydney Theater Robert Long in het «(p§im| a Verlies dames Brandersstad 'Sluitingstocht' Onverwachte score Damclub Schiedam Zwemmend redden Zendweekend scouts Zwemster Wilma van Rijn behaalde in Sydney een zilveren medaille op de esta- fette. (Foto: Beer Fotografiej SCHIEDAM - Het damesteam van tafel- tennisvereniging Brandersstad heeft afgelopen zaterdag een twee opeenvol- gende grote nederlaag geleden. De uit- wedstrijd in en tegen Hoonhorst ging met maar liefst 9-1 verloren. Alleen Jolanda Waterreus wist tegen koploper Hoonhorst een partij te winnen. Het tweede damesteam speelde in Rotterdam met 5-5 gelijk tegen FVT. Het eerste herenteam kwam dit week end niet in actie. Ook het tweede herenteam kwam na de wedstrijd tegen Red Stars uit Venray met een 5-5 gelijk- spel terug naar Schiedam. SCHIEDAM - Toerclub Rijnmond stapt op zondag 29 oktober voor de laatste keer dit toerseizoen op de pedalen voor de traditionele sluitingstocht. De deel- nemers rijden vanuit Schiedam naar Maassluis, Hoek van Holland en Kijkduin. Na een terugtocht via Wateringen en Schipluiden is men na 60 kilometer rond 14.30 uur weer terug bij het startpunt in Schiedam. De tocht wordt verreden met begeleiding van ervaren fletsers met een gemiddel- de snelheid van 25 km/u. Het vertrek vindt plaats om 10.00 uur vanaf de kan- tine van de Wielerbaan Schiedam in Sportpark Harga. Meerijden kost f 5,-. Meer informatie: Bert de Mik (010) 5919230 of Bert Roeling (010) 4345992. SCHIEDAM - Damclub Schiedam heeft in de derde ronde van de competitie met 10-10 gelijkgespeeld tegen Hardinxveld-Giessendam. Na vijf uur spelen bleken de twee clubs net als vorig jaar in evenwicht. Door fraaie overwinningen van Tiny Mous en Ron Heusdens namen de Schiedammers nog wel een voorsprong, maar door verlies- partijen van Frits Luteyn en Edwin de jager stond het weer gelijk. De andere zes partijen eindigden in een remise. Schiedam staat in de poule op een gedeelde eerste plaats, samen met Excelsior uit Den Bosch. Het tweede team won met 12-8 van de reserves van Rijnsburg en staat in de middenmoot van de 2e klasse C. Meer info: www.damclub.nl. SCHIEDAM - In Sport en Recreatiebad Groenoord zijn afgelopen zaterdag 14 oktober de regiowedstrijden zwem mend redden gehouden. Bij de heren eindigde Delft als eerste voor Weert en Gouda. De wedstrijden in de categorie Dames werden gewonnen door Weert. Delft eindigde als tweede voor Naaldwijk. De Schiedamse Reddings Brigade eindigde ook bij de aspiranten en junioren niet in de prijzen, maar behaalde wel een derde plaats in het eindklassement. Dit totaalklassement werd gewonnen door Gouda voor Delft en Schiedam. SCHIEDAM - De Scouting Taiz6groep Schiedam zoekt op zaterdag 21 en zon dag 22 oktober wereldwijd contact met elkaar via Jamboree On The Air (JOTA). Jongens en meisjes van 11 tot en met 14 jaar gaan onder leiding van een aan- tal ervaren zendamateurs actief met zendapparatuur aan de slag om op ver- schillende banden en verschillende soorten zendapparatuur mondiaal con tact te leggen. Dit gebeurt met zendap paratuur op de 3-meterband, Fm-ban- den, korte en lange golf en met packet (de voorganger van e-mail. Behalve het zendspektakel zijn er in het scouting- weekend nog diverse andere activitei- ten. Zo wordt er een rommelmarkt gehouden en zijn er activiteiten random het thema 'communicatie'. Voor gei'nte- resseerden staat de deur van het club- huis aan de Schiedamseweg 115 beide dagen de gehele dag open. REGIO - Ze pakte met Inge de Bruijn, Thamar Henniken en Manon van Rooijen een zilveren medaille op de Olympische Spelen van Sydney. Maar ze werd ook bekend om haar gekleurde haren en fraaie nagels. Zelfs Leontien Zijlaard wilde rood-wit-blauwe nagels. En dus gaat de goedlachse Wilma van Rijn uit Vlaardingen de geschiedenis in als 'die leuke zwemster met dat blauwe haar en die bijzondere nagels'. Veel topsporters raken hoe dan ook al vrij snel in de vergetelheid. Nu is het nog allemaal hosannageroep en wordt menigeen nog herkend. Over enkele jaren zijn alleen die echte 'groten' der SCHIEDAM - Het Fortis Theater aan de Schie biedt deze week een afwisselend aanbod voor- stellingen. Behalve een concert van Robert Long is er ook kin- dertheater en toneel te zien in het theater aan het Stadserf 1. Kaarten voor de voorstellingen kunnen voorzover nog beschik- baar gereserveerd worden via (010) 2467467. Na het geven van 120 voorstellingen in een seizoen zou Robert Long eigenlijk in april 2000 een jaartje stoppen. Door het grote succes van zijn theaterproduc- tie Het lang genoeg jong Concert heeft Robert Long zijn toernee met 45 voor stellingen verlengd. Op vrijdag 20 okto ber zal Robert Long in Schiedam in zijn show louter liedjes uit zijn oeuvre van de laatste 25 jaar zingen. Het muzikale programma met vijfmans-orkest en drie achtergrondzangers is voor vaste fans en nieuwkomers een waar feest. Het concert begint om 20.15 uur. aarde nog herkenbaar. Zo gaat dat al decennia lang en dus moeten de medail- lewinnaars van nu op en top genieten van alle lof en eer die hen te beurt valt. Wilma van Rijn deed dit dan ook met voile teugen. Eerst Sydney, het Holland Huis, daarna Schiphol, vervolgens natuurlijk de huldiging in Vlaardingen en een dag later die van Rotterdam. Hiema volgden nog een feest bij De Kempvis en op 21 oktober wacht haar nog een huldiging op de sportschool van John Eerdenburg. Wilma van Rijn is een vrolijke meid en vindt het allemaal maar prachtig. "Het verveelt me nog totaal niet. Elke dag is nu letterlijk een feest- dag. De huldiging in Vlaardingen was een prachtige ervaring. Samen met Danielle de Bruijn, Edith Bosch en Mark Huizinga werd ik per taxi opge- haald. Daarna mochten we per koets een rondtour maken, dat was ongeloof- De kleutervoorstelling Zachtjeshard van kindertheater Cees Brandt is op dinsdag 24 oktober om 14.00 uur te zien in het theater. Het programma voor kleuters van drie tot en met zes jaar vertelt het nachte- lijke avontuur van twee broers die ruzie maken maar elkaar toch nodig hebben. Door de visuele kracht en veel geluids- effecten weet Cees Brandt de kinderen mee te nemen in zijn wereld op het podium. Toneelgroep De Appel speelt op woens- dag 25 oktober De Knecht van Twee Meesters. Vanaf 20.15 uur wordt de commedia dell'arte van CajJo Goldoni opgevoerd. In het toneelstuk vlucht Florindo naar Venetie nadat hij per ongeluk de broer van zijn geliefde Beatrice heeft gedood. Beatrice volgt Florindo in vermomming. Zonder het van elkaar te weten hebben beiden dezelfde knecht. De knecht Truffaldino probeert dit feit echter voor zijn meesters verborgen te houden, met tal van hilarische misverstanden en ont- wikkelingen als gevolg. lijk gezellig. Ik zal dat stuk over de dijk en het moment dat we bij de molen de hoek omgingen nooit vergeten. Er ston- den zo veel mensen, dat grenst aan het onwaarschijnlijke. De lading confetti maakte het helemaal feestelijk en kleur- rijk. Toen we bij burgemeester Stam stonden, had ik het even heel moeilijk." Progressie Vorig jaar werd Danielle de Bruijn geko- zen tot Sportvrouw van het jaar in Vlaardingen. De keuze dit jaar moeilij- ker worden dan ooit. "Danielle was terecht de beste in 1999. Zij won met het Nederlands team onder meer de wereldbeker. Ik telde nog niet echt mee, want ik kwam vijf maanden geleden niets eens in aanmerking voor Sydney. Sterker nog, voor die tijd behoorde ik niet eens echt tot de snelste zwemmers. Maar opeens zwom ik in Sheffield tijdens het EK twee limieten. Nu ben ik achtste van de wereld, ja, dat is even heel vreemd." Die achtste plaats behaalde Van Rijn op de 100 meter vrije slag. In de voorron- de (halve finale) bracht ze haar per- soonlijk record van 55.04 op 55.02. "Met dat record was ik al dolgelukkig en dat gevoel hield ik ook in de finale. Het was allemaal wel goed zo. Achteraf bezlen had ik me beter te plet- ter kunnen zwemmen. Ik had natuurlijk niet tevreden mogen zijn. Nu werd het een achtste plaats terwijl er misschien meer in had gezeten. Op de 50 vrij liep het vervolgens helemaal niet meer, de pijp was leeg. Maar die zilveren medail le met de estafetteploeg kan niemand me meer afnemen. Nu ben ik tweede op de 50 vrij (Europees kampioenschap) en heb ik zilver behaald in Sydney. Wie had dat vorig jaar durven denken?" INLOOPCONCERT - Liefhebbers van mannenkoorzang zijn zaterdag 21 okto ber om 15.00 uur welkom bij het inloopconcert in de Grote- of Stjanskerk. Deze dag zal het Schiedams Christelijk Mannenkoor o.l.v. dirigent Martin van Broekhoven een zeer geva- rieerd programma ten gehore brengen. De toegang is vrij. TENTOONSTELLING - Tot eind november kan in Kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark de tentoonstelling 'Herfstverschijnselen' worden bezocht. Openingstijden: dins dag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Informatie: Natuurontwikkeling Schiedam (010) 2465522. RUILBEURS - In dienstencentrum de 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan wordt op zondagmiddag 22 oktober een ruilbeurs georganiseerd. Vanaf 13.30 kunnen de bezoekers postzegels, mun- ten, telefoonkaarten en aanzicht- en prentbriefkaarten ruilen. De toegang is vrij, gratis taxatie. ROMMELMARKT - Wijkcentrum Dreesplein houdt op zondag 22 oktober tussen 10.00 en 15.00 uur de maande- lijkse rommelmarkt. Tafels zijn te huur voor f 12,50 f 5,- borg. De toegang aan het Dr. Willem Dreesplein bedraagt f 1,-, kinderen tot 12 jaar mogen onder begeleiding gratis naar binnen. Info: (010) 4738671. KRACHT VAN CULTUUR - In het kader van de 13e interculturele manife- statie 'De kracht van cultuur1 wordt op donderdag 26 oktober in Wijkcentrum De Erker een gezellige middag georga niseerd voor 50-plussers. Tussen 12.00 en 16.00 uur is er een lunch, een show met zang, magie en parodie en een Mooie tijd Wilma van Rijn zwom in de eerste Olympische week en had daarna wat tijd voor zichzelf. "In Sydney heb ik heel wat leuke mensen ontmoet en veel con- tacten gelegd. We hadden echt een onwijs leuke ploeg mensen. Ik ben van plan te gaan mailen met Leontien, dat is echt een fantastische meid. Ik ben dan ook heel erg blij voor haar dat ze drie maal goud en eenmaal zilver heeft gewonnen. Hoe dat met die nagels aan het rollen kwam? In eerste instantie had ik mijn haar r'ood-wit-blauw geverfd. Uiteindelijk vond ik blauw, de kleur van het water, het mooist. Vervolgens $ng ik ook mijn nagels in de Nederlandse driekleur verven. Leontien zei op een dag dat ze het prachtig vond, waarop ik antwoordde dat ze die kleuren ook kon krijgen wanneer ze de volgende och- tend bij me langs zou komen. Ruim twee uur heeft ze stil moeten zitten voordat haar nagels er zo uit kwamen te zien zoals de mensen dat thuis via de televisie hebben kunnen zien. Mijn eigen blauwe haren werden groenig en dus heb ik nu mijn blonde kleur weer terug." Door de succes van de zwemmers van PSV wordt door sommige mensen aan Van Rijn gevraagd of zij ook zal over- stappen naar de Eindhovense club. "Ben je gek zeg", is hierop haar reactie. "Ik blijf hoe dan ook bij De Kempvis in Spijkenisse. Mijn trainer Dick Bergsma kan me nog veel leren. Eerst had ik echt een waterpoloslag, nu zit er meer vaart in. Voorlopig blijf ik nog zwemmen, maar aan Athene denk ik niet. Ik ben 29 en kijk vanaf nu van jaar tot jaar of ik doorga. Samen met mijn man ben ik dolgelukkig, ik heb geen zin om elke keer naar Eindhoven te moeten reizen. Bovendien is dat mijn club niet", besluit ze lachend haar verhaal. optreden van zangeres Annie de Reuver. Kaarten h f 6,50 zijn te koop bij de balie van De Erker aan de J.v. Avennesstraat 32, (010) 4267767. PADDESTOELENSPEURTOCHT - In Heemtuin't Hoefblad wordt op zondag 29 oktober een speurtocht naar padde- stoelen georganiseerd. De tocht in het Prinses Beatrixpark duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Meer informatie is verkrijg- baar bij Natuurontwikkeling Schiedam: (010) 2465522. GELOOFSCURSUS - In wijkcentrum Dreesplein begint binnenkort een cur- sus christelijk geloof. In de orientatie- cursus komen op vier donderdagavon- den van 20.00 tot 22.00 uur de hoofd- lijnen van het christelijk geloof aan de orde. De cursus vindt plaats op 9, 16, 23 en 30 november, deelname kost f 25,- inclusief koffie en readers. Meer info: Andr6 Bakker (010) 4734375 of Sjaak Koppe (010) 4267191. KNUTSELEN - Klubhuis Zuid start op donderdag 9 november met de knutsel- ochtend- en avond. Tussen 9.15 en 1115 uur en van 19.30 tot 21.30 uur kan men o.a. dakpannen beschilderen en kerstkransen maken. Wie creatief bezig wil zijn kan dat voor f 5,- per maand en f 2,- materiaalkosten per keer. Inschrijvingen: Klubhuis Zuid (010) 4267297. KOOKGROEP - Half november begint in Klubhuis Zuid een kookgroep. De groep van zes personen kan's och- tends van alles maken: taarten, een- pansgerechten of een uitgebreide maal- tijd. Bij voldoende belangstelling komt er ook 's middags en 's avonds een groep. Kosten: f 7,50 per maand exclu- sief receptkosten. Info: (010) 4267297. 19 OKTOBER 2000 DE POSTILJON EDfTlE T2 PAGINA 9

Postiljon | 2000 | | pagina 9