i GRATISI Vlammende opening nieuwe expositie Bollenplant bewoners Botenbuurt A.S. ZONDAG, OPEN! Baar Is Be Klaat fas Honing! Van 11.00 tot 17.00 uur KmNS/BAOKMHS/nGELS en feliciteren in SCHIEDAM Horvathweg half jaar afgesloten Jubileumconcert Indeling frequenties radio gewijzigd Oplage 41 Schiedam VOOR PARTICULIEREN Jong en oud hielp mee bij het planten van de milieuvriendelijke bollen in de Botenbuurt. (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie) het planten van de bollen deelde Milieudefensie en de KNNV in de Feminstenbuurt huis-aan-huis zakjes bloembollen uit. Deze gift ter waarde van f 1.200,- was een bedankje van Milieudefensie voor het inzamelen van oudpapier in de wijk. De KNNV zal de opbrengst van het oudpapier besteden aan de aanleg van de tuin rond de Boshoek. het vuur in een bak waarin een aantal van zijn schilderijen lagen. In een mum van tijd sloegen de vlammen uit de schilderijen en zag de kunstenaar zijn vroegere artistieke inspanningen in rook opgaan. Overgang van de ziel De Schiedamse kunstenaar toont tot en met 10 december in het Stedelijk Museum Schiedam werk dat in het teken staat van zijn bezoek in het begin van dit jaar aan India en Nepal. De drie maanden durende reis beteken- de een ommekeer in het leven van Van Wassem met gevolgen voor zijn artistie ke werkzaamheden. De confrontatie met fySleke beperkin- gen en de ontdekking van de geestelij- ke en visuele rijkdom van de Indiase en Nepalese cultuur hebben geleid tot de expositie in het Stedelijk Museum Schiedam: Van wassem keerde terug met een grote hoeveelheid foto's van het straatbeeld in beide landen. Ook dienden enkele foto's als voorbeeld voor zijn abstracte schilderijen. In India maakte hij een lijkverbranding mee; een gebeurtenis die hem terug in Nederland deed beseffen dat het beter was om een periode af te sluiten door verbranding. Door de verbranding van een aantal oude schilderijen die maar in het atelier- lagen kan volgens Van Wassem de ziel van de schilderijen overgaan naar nieuw werk. Huizen en zelfportretten uit India en Nepal is nog tot en met 10 december te zien in het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat 112. SCHIEDAM - Het Schiedamse gospel- koor The New Life Singers bestaat dit najaar 15 jaar en viert dit lustrum met een jubileumconcert. Het concert zal- plaatsvinden op vrijdag 10 november in kerkgebouw De Ark, Hargplein 101. Van 20.00 tot 21.30 uur wordt onder leiding van Wim Hazeu opgetreden. Pieter de Ruiter verzorgt de pianobege- leiding en ook zangeres Joy zal haar steentje bijdragen aan het concert. Nanda Hupse zal het geheel presente- ren. De toegang is gratis, na afloop is er een collecte waarvan een deel naar een nader te bepalen goed doel zal gaan. SCHIEDAM Een deel van de Horvathweg is vanaf maandag 13 november ten gevolge van werkzaam heden die voortvloeien uit de aanleg van de Beneluxlijn voor een halfjaar afgesloten. De wegwerkzaamheden tus- sen de Spaanseweg en de Hogen- banweg worden uitgevoerd in twee fases. Het werk bestaat onder meer uit het verwijderen en aanbrengen van bestrating, asfalteren en het rooien van bomen. Gedurende de eerste fase wordt het verkeer omgeleid via de Spaanseweg en de Franselaan. Dit gedeelte wordt naar verwachting eind maart voor het verkeer weer openge- steld. Voor het rooien van de bomen is door deelgemeente Delfshaven een kapvergunning verleend. Voor de omgezaagde bomen komen later nieu we terug. SCHIEDAM - De radiozenders Radio 4 en Business News wisselen met ingang van maandag 13 november van fre- quentie. Radio 4 zal via de kabel te beluisteren zijn op 102.4 MHz, Business News op 91.1 MHz. De fre- quentiewijziging is noodzakelijk van- wege de signaalstoringen waarmee de klassieke zender Radio 4 de afgelopen maanden te kampen had. De oorzaak van de storingen lag in de ether-uitzen- dingen van Business News op dezelfde frequentie (91.1 MHz) als Radio 4 op de kabel. Door de kabel- en etherfre- quenties van Business News gelijk te trekken zullen de storingen vanaf 13 november naar verwachting zijn verd- wenen. Tony van Wassem kijkt toe hoe de vlammen zijn oude werk verwoesten. Door de verbranding moet de ziel van de schil derijen overgaan naar nieuw werk. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - Bij de opening van een nieuwe expositie wil- len kunstenaars nog wel eens een leuke act of verrassing in petto hebben. Tony van Wassem liet afgelopen zaterdag voorafgaand aan de opening van zijn tentoonstelling 'Huizen en zelfportretten uit India en Nepal' in het Stedelijk Museum Schiedam zien wat de over- treffende trap is van opvallend. Om de voorliggende artistieke periode af te sluiten ging Van Wassem er toe over een deel van zijn oude werk te verbran- den. Buiten naast de loods van FireF, een Vlaardings bedrijf dat gespecialiseerd is in brandbeveiligingsopleidingen, ont- stak Van Wassem zaterdag 4 november SCHIEDAM - Milieudefensie Schiedam heeft samen met de bewoners van de Botenbuurt afgelopen zaterdag voor f 400,- aan Eko-bloembollen geplant in het plantsoen aan de Galjoot. Hoewel in Nederland bij de bollenteelt veel bestrijdingsmiddelen worden gebruikt, is aan de teelt van de Eko-nar- cissen geen bestrijdingsmiddel of kunst- mest te pas gekomen. Met de hulp van de plantsoenendienst en de buurtbewo- ners werden zaterdagochtend vanaf 10.00 uur plant- en graafwerkzaamhe- den verricht teneinde in het voorjaar van een kleurrijk plantsoen te kunnen genieten. De gemeente Schiedam zelf heeft dit jaar ook weer eko-bloembollen gekocht voor het openbaar groen. Na 404.500 oplage 1 Bergschenhoek Leeuwenhoekweg 2, telefoon 010-5216977 Breda Badkamers en tegels: Grenssteen 7, telefoon 076-5425442 Keukens: Grenssteen 9, telefoon 076-5496303 Rotterdam Olympiaweg 44a, telefoon 010-4791944. Vlaardingen Keukens: Gerard Burgerlaan 4, telefoon 010-4600670. Let op: alleen Wooning BergschenhoekBreda, Rotterdam en Vlaardingen zijn zondag open! Zie de bonnen elders in de krant. Kunstverleden Tony van Wassem eaat in rook on Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 9 NOVEMBER 2000 3e jaargang nummer 114 Voor meer informatie zie colofon pagina 3

Postiljon | 2000 | | pagina 1