GRATIS i Ta ri efsve rh ogi n g heffingen gemeente Meebouwen aan dijk met Schiedamse Milieudefensie ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Tweede fase bouw metrostation- centrum Man doodgestoken Intocht Sinterklaas E D I T I E Oplage 41 VOOR PARTICULIEREN Schiedam SCHIEDAM De tweede fase van de bouw van metrostation Schiedam- Centrum is maandag 13 november van start gegaan. De werkzaamheden bestaan uit het aanbrengen van dam- planken en heien van 100 betonpalen voor de nieuwe stationshal. De drie- hoekige houten kap van station Schiedam-Centrum en het restant van de toegangstunnel is vorige maand ges- loopt. Het zuidelijk deel van de sta tionshal was maandag als eerste aan de beurt. Ook met het bouwen van de nieuwe stationsingang is een begin gemaakt. Boven de stationsingang komt een grote glazen kap te hangen. Daarnaast worden in het dak van de reizigerstunnel soortgelijke glazen kap- pen geplaatst. Door de lichtinval wor den de reizigers op de perrons voorzien van daglicht. Het station moet in 2002 worden opgeleverd. Meer informatie over de metroverbinding is verkrijgbaar via de Beneluxlijn (010) 2088666. SCHIEDAM - Een 25-jarige man uit Den Haag is maandagmiddag rond 15.45 uur op de Tuinlaan overleden aan de gevolgen van een steekpartij. Politiemensen troffen het zwaargewon- de slachtoffer aan op het trottoir. Behandeling door de GG GD mocht niet meer baten, de man overleed ter plaatse. De recherche van het district Schiedam stelt een onderzoek in naar de aanleiding en de achtergronden van de steekpartij. SCHIEDAM - Samen met zijn Pieten komt Sinterklaas op zaterdag 18 november in Schiedam aan bij het Hoofd. De Sint verwacht rond 12.00 uur te kunnen afmeren met zijn stoomboot vol pakjes. A1 een half uur eerder vanaf 11.30 uur zullen er op de kade Amusements- en Praatjes Pieten aanwezig zijn. De rondrit vanaf het Hoofd begintom 13.15 uur en leidt het gezelschap via de Hoofdstraat, Koemarkt, Broersvest naar het Stadserfplein. Hier zal Sint Nicolaas omstreeks 13.45 en 14.00 uur de kinderen van Schiedam begroeten. Een kwartiertje later volgt de ontvangst door burgemeester R. Scheeres. Tussen 15.00 en 17.00 uur is er gelegenheid de Sint persoonlijk te verwelkomen. Tijdens de intocht van Sinterklaas zijn de Maas- boulevard, het Hoofdplein en de Voorhaven voor alle verkeer afgeslo- ten. Auto's kunnen geparkeerd wor den op de parkeerplaatsen Maas- boulevard, ingang Jachthavenlaan en de parkeerplaats op het voormalig Gustoterrein aan de overzijde van de Voorhaven, bereikbaar via Buiten- sluis. Medewerkers van de open dag tonen onder meer een in Nederland opgegraven onderkaak en dijbeen van een mammoet. SCHIEDAM - Terug naar de oer tijd, de tijd waarin de mammoe- ten leefden, is een illusie die nooit werkelijkheid zal wor den. Om toch een indruk te krijgen van het leven in de oertijd kun nen wel overblijfselen uit lang vervlogen tijden worden bestu- deerd. In Natuurcentrum de Boshoek werden zondag 12 november op een open dag opgravingen uit deze tijd getoond en lezingen gehouden onder de naam 'Mammoet uit het ijs, leven in de oertijd'. SCHIEDAM - In Schiedam zul len verschillende gemeentelijke belastingen en heffingen per 1 januari 2001 verhoogd worden. De voorstellen voor de tariefs- verhogingen worden op 11 december aan de gemeenteraad voorgelegd. De stijging van de tarieven bedraagt ongeveer twee procent en blijft hier- mee in de pas met het inflatiecijfer dat naar verwachting ook rond de 2 pro- cent zal liggen. Het rioolrecht zal per aansluiting f 223,- gaan kosten in plaats van de f 230, dit jaar. De afvalstoffenheffing voor eenpersoonshuishoudens gaat van f 25,98 naar f 26,50 per maand. Meerpersoonshuishoudens betalen gaan elke maand f 31,31 betalen in plaats van f 30,69. De hondenbelasting voor de eerste hond stijgt van f' 126,- naar f 129,-. De tweede en de volgende honden gaan de baasjes f 258,- kosten, een stijging van f 6,- per viervoeter. Paspoorten Ook paspoorten, rijbewijzen en identi- teitskaarten gaan meer kosten. Wie in januari of februari en van September tot en met december een nieuw paspoort wil aanschaffen is f 100,- kwijt, dit is f 5,- meer dan het huidige tarief. Van maart tot en met augustus betaalt men f 110,-, eveneens een stijging van f 5,-. Het verlies van een paspoort brengt extra kosten met zich mee; in 2001 In het Natuurcentrum stond het leven in de oertijd en met name de mam moet centraal. Het was de organisatie gelukt om Dick Mol speciaal voor deze dag naar Schiedam te halen om enkele lezingen te geven over mammoeten. Vooral over de in Siberie opgegraven mammoet Jarkov wist de kenner op het gebied van mammoeten veel te vertellen aan de ruim honderd belang- stellenden per lezing. Deze mammoet is ruim zo'n 20.380 jaar geleden onder het ijs bewaard gebleven en onlangs in 66n groot blok ijs uitgehakt. De mam moet en de meebevroren organismen in het enorme blok ijs worden nu ont- dooid en vormen een uniek weten- schappelijk studieobject. Hoewel er driftig gespeculeerd wordt over het 'terughalen' van mammoeten naar onze tijd door DNA-technieken, is dit volgens wetenschappers niet moge- lijk. (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie) Opgravingen Behalve voor de lezingen van Dick Mol was er ook veel aandacht voor de diverse exposities in het Natuurcentrum in Schiedam-Noord. Over de hele dag kwamen er 750 bezoekers een kijkje nemen bij de privdverzamelingen van amateur- archeologen. Ad Vliegenthart toonde de resultaten van opgravingen op de Maasvlakte en in Limburg van mam moeten, de steppenwisent en de wol- harige neushoorn. Ook het Natuurmuseum Rotterdam leverde zondag een tentoonstelling over mam moeten. Zo waren er botten en kiezen van mammoeten en fossielen van uit- gestorven planten en dieren te zien. De indrukwekkende BBC-film Walking with Dinosaurs kon op een groot beeldscherm worden bekeken. De drukbezochte dag werd georganiseerd door de afdeling KNNV Waterweg Noord. Ook de hondenbelasting gaat komend jaar weer met een paar gul den omhoog. (Archieffoto: John Hofman/ kost dit f 52,50 bovenop het bedrag voor een nieuw paspoort. Een Europese identiteitskaart kost komend jaar f 39,60 in plaats van f 38,35. Een rijbe- wijs gaat f 1,- meer kosten dan nu betaald dient te worden: f 45,-. De extra kosten bij vermissing worden met een rijksdaalder verhoogt tot f 22,50. Het laten opnemen of opvragen van een uittreksel in de Gemeentelijke basisadministratie blijft nagenoeg het zelfde kosten als dit jaar, namelijk f 13,25 in plaats van f 13,-. SCHIEDAM - Wetenschappers uit de hele wereld zijn het met elkaar eens: als gevolg van menselijk handelen verandert het klimaat. De temperatuur op aarde stijgt, evenals de zeespie- gel. Als de uitstoot van broeikasgassen zo doorgaat zullen extreme weersomstan- digheden, zoals orkanen en overstro- mingen, vaker voorkomen. Op de Klimaattop in Den Haag praten de rege- ringen van 180 landen van 13 tot en met 24 november over de wereldwijde klimaatverandering. Deze klimaattop is cruciaal, omdat besloten wordt hoe lan den hun uitstoot van broeikasgassen zoals C02 terug gaan dringen. Samen met internationale zusterorganisaties dringt Milieudefensie bij regeringsverte- genwoordigers aan op echte maatrege- len. Om de boodschap over te brengen bouwt Milieudefensie op zaterdag 18 november een anderhalve meter hoge dijk van vijftigduizend zandzakken rondom het congrescentrum waar de top gehouden wordt. Milieudefensie Schiedam wil met sympathisanten de dijk meehelpen opbouwen. Het vanuit station Schiedam Rotterdam West staat gepland voor 11.08 uur. Mensen die mee willen helpen met het bouwen van de dijk kunnen zich natuurlijk bij Milieudefensie aansluiten. Het aanleg- gen van de dijk begint om 12.00 uur duurt tot 15.00 uur. Wanneer men meegaat is het handig om een schep mee te nemen. Meer informatie over de Schiedamse deelname: Milieudefensie Schiedam, Fred van der Drift (010) 4737493. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 16 NOVEMBER 2000 3e jaargang nummer 115 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant. Oertijd komt tot leven

Postiljon | 2000 | | pagina 1