clij^uss^j a Terugblik kogelstoter/discuswerper op Paralympics Belangrijke winst dammers Schiedam Open huis AUiantie Handicap Jurjen Engelsman Open dag Frankeland SCHIEDAM - In de vijfde ronde van de competitie in de eerste Klasse A heeft Damclub Schiedam een goede stap gezet naar het kampioenschap. Directe concurrent Excelsior uit Den Bosch werd verslagen met 12-8. Oud-wereld- kampioen Anatoli Gantwarg kon zijn faam niet helemaal waarmaken en behaalde voor Schiedam maar net een remise tegen Karin van Lith. De winst- partijen werden binnengesleept door Alexander Voronitsch, Frits Luteyn en Tiny Mous. Verlies was er voor Rob van Eijk. De overige partijen eindigden in remise. Door de overwinning staat Schiedam weer alleen aan kop met 9 punten uit 5 wedstrijden. SCHIEDAM - De Schiedamse gym- nastiekvereniging AUiantie houdt op zaterdag 18 november een receptie ter gelegenheid van hun sinds kort eigen gymnastiekzaal aan het Nijhofplein. Na acht jaar beschikt de vereniging over een eigen onderkomen. Op de open dag kunnen behalve de leden ook omwo- nenden en andere belangstellenden kennis komen maken met de gym- nastiekvereniging. De zaal die de afge- lopen jaren als semi-permanente gym- zaal werd gebruikt moet wel nog wor- den aangepast aan de eisen van deze tijd. Op de open dag laat AUiantie de bouwplannen en tekeningen zien aan de buurtbewoners. De officiele opening zal afhankelijk van de werkzaamheden plaatsvinden in augustus 2001. Onder het genot van een hapje en drankje kan zaterdag tussen 16.00 en 18.00 uur kennis worden genomen van de plan- nen van AUiantie. SCHIEDAM - In het artikel over Jurjen Engelsman van vorige week donderdag stond een vervelende fout. In het verhaal over de zwemmer die deelnam aan de Paralympics in Sydney werd door de sportmedewer- ker geschreven dat hij verstandeUjk gehandicapt zou zijn. Dit berust op een misverstand. Tijdens het tele- foongesprek met Engelsman is het woord verstandeiljke handicap een paar maal gevallen met betrekking tot de estafetteploeg. Naar aanleiding hiervan is in de Postiljon ten onrech- te de indruk gewekt dat Jurjen Engelsman verstandelijk gehandicapt zou zijn. Dit is niet het geval; er had moeten staan lichameiijk gehandicapt aangezien Jurjen Engelsman zijn rechteronderbeen moet missen. De PostUjon betreurt de gemaakte fout en biedt hierbij Jurjen Engelsman haar excuses aan. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan houdt de dagverzorging in Frankeland op 25 november een open dag bazaar. Tussen 10.00 tot 16.00 uur kan iedereen die gei'nteres- seerd is in dagverzorging een kijkje komen nemen. Bezoekers kunnen de huiskamers en overige ruimten bekij- ken. Op de bazaar die samen met Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noor dis georganiseerd staat een informatiestand met folders en fotomateriaal. Tevens is er een rommel- en boekenmarkt, een kraam met zelfgemaakte producten en kunnen er etenswaren worden gekocht. Voor de kinderen is er een knutselhoek. Met de open dag wil de organisatie meer bekendheid geven aan de dagver zorging. Thuiswonende ouderen kun nen 66n of meer dagen per week het zorgcentrum bezoeken voor activiteiten of contact met leeftijdgenoten. De dag verzorging biedt ondersteuning om zo lang mogelijk thuis te wonen en kan partner of familie ontlasten. Willem Noorduin won vorige maand twee zilveren medailles tijdens de Paralympics in Australie. (Foto: Van Det Fotoproducties) SCHIEDAM - Willem Noorduin is trots op zijn zilveren medail les die hij in Sydney behaaide. Als lid van Rotterdam Atletiek traint hij al vijftien jaar onder leiding van trainer Walter Suvaal. Vier Paralympics maak- te Schiedammer Willem Noorduin tot nu toe mee, van Seoul tot Sydney behoorde hij tot de beste kogelstoters en dis- cuswerpers. Een heel rijtje Paralympische medailles heeft hij inmiddels in zijn prijzenkast hangen. De twee zilveren van Sydney hangen trots tussen de al eerder behaal de gouden en bronzen plakken. Met kogelstoten behaalde hij een tweede plaats met een stoot van 11.75 meter. Bij het discuswerpen eindigde hij even- eens op de zUveren positie met een worp van 32 meter en 55 centimeter. De afstand op de gouden medaUlewin- naars was uiteindeUjk net iets te groot. Toch mag ook deze prestatie buitenge- woon goed genoemd worden aangezien de tegenstand steeds sterker is gewor- den. Willem Noorduin "Elk toernooi was anders. Maar qua organisatie was dit met Barcelona de best georganiseer- de Paralympics die ik tot nu toe heb meegemaakt", vertelt de 33-jarige Schiedammer. "Seoul in 1988 was al mooi omdat het de eerste keer was. Daarna deed ik mee aan de Paralympische Spelen van Barcelona (1982) en daarna was ik in Atlanta 1996). Of ik over vier jaar naar Athene ga weet ik nog niet. Ik bekijk het nu van jaar tot jaar. NatuurUjk is het fantastisch om deel te nemen aan zo'n mooi en groots opgezet evenement. Dat staat buiten kijf. Maar je moet het wel op kunnen brengen om heel veel tijd en energie in je sport te bUjven steken. Daarom zeg ik dat ik het ieder jaar opnieuw zal bekijken. Ik heb een goede baan bij PTT Post in Den Haag waar ik werk als IT-er. Ik heb het daar voorlopig hartstikke naar mijn zin en vind het heel leuk werk. Trainen "Voor mijn sport moet ik vier maal per week tussen de twee en drie uur trai nen. Zo richting Paralympics was dat acht maal per week. Voor de Paralympics heb ik een maand vrijaf moeten nemen. Volgend jaar zijn er geen grote toemooien dus hoef ik me niet te richten op een Wereld- kampioenschap of Europees Kampioen schap. Het WK wordt om de vier jaar gehouden. Twee jaar geleden won ik een zilveren medaille op het onderdeel discus werpen en behaalde ik goud bij het kogelstoten. Het EK staat pas in 2003 gepland, maar daar heb ik verder nog niets over gehoord. Vooralsnog houd ik een tijdje rust, al blijf ik wel doortrainen. In de loop van de komen- de maanden kan ik de hoeveelheid trai- ningsarbeid weer gaan opvoeren." Ik doe sinds mijn negende jaar aan atle tiek. Ik ben spastisch, maar kan zelf autorijden en kan gaan en staan waar ik wil. Ais kind was ik lid van tafeltennis- vereniging De Ooievaar uit Schiedam. In die tijd heb ik ook nog een tijdje gezwommen. Daarna ben ik me gaan toeleggen op de atletiek en met name het kogelstoten en discuswerpen. Die onderdelen pasten het best bij mij. Erkenning Een aantal sporters repte bij terugkomst in Nederland over het feit dat er einde- lijk erkenning was voor de gehandicap- tensport. Anderen meenden juist dat de media veel te weinig aandacht hadden besteed aan de Paralympics. Vooral Studio Sport kreeg er vaak van langs in de kritieken. Ook Willem Noorduin heeft hier een mening over: "Ik vind wel dat er weinig aandacht is geweest voor de Paralympics in het algemeen. Ik heb wel een aantal interviews gegeven, maar het is niet zo dat ik zelf naar een krant toe stap en mijn verhaal ga doen omdat zij niet komen, dat lijkt me logisch. Zoals het ook logisch is dat je vrienden en kennissen je volgen en weten waar je aan meedoet. Het grote publiek leert ons sporters alleen kennen via televisie en kranten, dat is wel zo. Bij terug komst kreeg ik twee huldigingen, nota bene op dezelfde dag. Dat was even haasten geblazen, want Rotterdam en Schiedam hadden blijkbaar niet met elkaar overlegd. In Schiedam kreeg ik uit handen van burgemeester Scheeres een paar fraaie cadeaus. De mooie kan- delaar staat nu thuis te pronken. Ook wethouder Hafkamp hield een mooie speech en dat is voor mij een heel stuk erkenning. Eigenlijk zijn we in de loop der jaren oude bekenden van elkaar geworden, want we hebben elkaar al eerder ontmoet na een groot sporteve- nement als de Paralympics", besluit Willem Noorduin. BLUE LIGHT DISCO - De Blauwe Brug organiseert vrijdag 17 november een disco voor 10 tot 12-jarigen. Entree f 1,50, pasfoto en toestemming ouders verplicht. De disco aan het Bachplein 590 duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Info: (010) 2470464. GRAAUWE HENGST - Bij Podium Cafe De Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28 treden op zaterdag 18 november Leo O'Kelly en Mark Gilligan op. Vanaf 22.00 uur speelt het tweetal eigen werk en covers. CARNAVALSBAL - Het openingsbal van Carnavalsvereniging De Rietzeilers vindt plaats op zaterdag 18 november. De avond begint om 20.30 uur, om 23.11 uur zal Prins Carnaval gepresen- teerd worden. Info: (010) 4090101. INLOOPCONCERT - In de Grote- of St.Janskerk wordt op zaterdag 18 november een inloopconcert gegeven door het Hervormd Kerkkoor van Schiedam. Het kerkkoor van de Grote kerk staat onder leiding van Jac. Horde. Het gevarieerde programma begint om 15.00 uur en is vrij toegankelijk. WINTERBAZAAR - In het kerkge- bouw van NPB aan de Westvest 90-92 wordt op zaterdag 18 november van 10.00 tot 16.00 uur een winterbazaar georganiseerd. Er zijn leuke cadeautjes te koop voor Sinterklaas of kerstmis. Deelnemers van de creatiefgroep heb ben handwerken, kaarten, kleedjes etc. gemaakt. Info: Henk Nieuwenhuis (010) 4260756. SNOEICURSUS - Groei en Bloei afde- ling Schiedam houdt op zaterdag 18 november een cursus verzorgen en onderhouden van leistruiken en leibo- men. De ochtend op complex Thurlede maakt deel uit van de cursus tuinonder- houd. Toegang f 5,-. Info: (010) 4702631. ROMMELMARKT - Kluphuis Oost aan de Boerhaavelaan 79 houdt op zon- dag 19 november een rommelmarkt met ruim 60 tafels vol interessante koopwaar. Particulieren bieden speel- goed, kleding, serviesgoed, gereedschap etc aan. De markt duurt van 11.00 tot 16.00 uur en is vrij toegankelijk. Info: (010) 2451818. DANSMIDDAG - Op zondag 19 november treden diverse dansgroepen tussen 12.00 en 16.00 uur op in Klubhuis Zuid. Deelname aan de les is gratis. Info: (010) 4267297. SURINAAMS ETEN - Wijkcentrum Dreesplein opent op vrijdag 24 novem ber het eetcate. Deze keer kan tussen 18.30 en 21.30 uur worden geproefd van de Surinaamse specialiteiten. Inschrijven f 10,- kan uiterlijk tot 17 november bij de administratie aan het Dr. Willem Dreesplein 2. TENTOONSTELLING - Tony van Wassem toont in het Stedelijk Museum Schiedam 'Huizen en zelfportretten uit India en Nepal, 2000'. Door zijn reis naar India en Nepal is bij Van Wassem het gevoel ontstaan dat zijn leven opnieuw is begonnen. De invloed hier van op zijn werk kan tot en met 10 december worden aanschouwd aan de Hoogstraat 112 in Schiedam. COMPUTERCURSUS - De Blauwe Brug organiseert vanaf januari op maan- dag een kennismakingscursus compute- ren en een Internet cursus. Info: (010) 2470464. COUNTRYLINE DANS - In Kluphuis Oost wordt country-line danceles gege ven aan kinderen en volwassenen. Volwassenen kunnen terecht op maan- dag (10.00-11.30 uur) en donderdag (20.00 tot 22.00 uur). Kosten f 5,- per keer. Kinderen betalen per blok van zes lessen f 21,-. Deze lessen vinden plaats op donderdag van 17.45 tot 19.00 uur. Info: (010) 2451818. CONCERT - In de concertserie Westvest 90 is het op vrijdag 24 novem ber de beurt aan pianist David Kuyken en violiste Janine Jansen. Beide musici spelen vanaf 20.15 uur aan de Westvest 90 werk van o.a. Ravel en Beethoven. Kaarten kosten f 22,50 en zijn te koop via de VW en voor aanvang. 16 NOVEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 Twee keer zilver voor Willem Noorduin

Postiljon | 2000 | | pagina 9