GRATIS! Sinterklaas weer in het land Grotestedenbeleid in Zuid-Holland Nieuw Prinsenpaar bij de Rietzeilers ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Geen treinverkeer Sinterklaas bezoekt Schiedam-Noord Alcoholcontrole E D 1 T 1 E 1 2 ■HjT DONDERDAG 23 N0VEMBER 2000 Oplage 41 ex. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Op het spoor tussen Vlaardingen en Schiedam zal van don- derdag 23 tot maandag 27 november geen treinverkeer mogelijk zijn. Op donderdagavond 20.00 uur wordt een begin gemaakt met het inschuiven van een nieuw spoordek in de spoorbaan. De betonconstructie is met 4630 ton de zwaarste die ooit in Nederiand is ingeschoven. De werkzaamheden aan het spoorwegviaduct vinden plaats in het kader van de verbreding van Rijksweg A4 en de aanleg van de twee- de Beneluxtunnel. De werkzaamheden gaan dag en nacht door en kunnen ondanks de inzet van geluidsvriendelijk materiaal enige hinder voor de omge- ving opleveren. Omwonenden zijn schriftelijk gei'nformeerd over de werk zaamheden. Volgens planning rijden de treinen vanaf maandagochtend 27 november weer volgens dienstregeling. SCHIEDAM - Sinterklaas bezoekt op zaterdag 25 november voor de 29e keer Schiedam-Noord. Dit jaar gaat zal de Goedheiligman per.koets door de wijken Groenoord, Woudhoek en Spaland naar het Hof van Spaland trek- ken om de kinderen uit deze wijken te ontmoeten. De begeleiding van de pie- tenband en strooipieten zal de tocht een extra vrolijke noot geven. Een dele- gatie van de winkeliersvereniging zal Sint Nicolaas ontvangen in het winkel- centrum. Hier zal de Sint tekeningen in ontvangst nemen en kunnen de klein- tjes een handje geven of liedjes zingen. De rijtoer begint rond 11.30 uur 30 bij boerderij Landvreugd en gaat vervol- gens door: Sweelincksingel, Valerius- straat, Laan van Bol'es, Van Beethoven- laan, Borodinlaan, Mozartlaan, Van Dalsumlaan, Scheepvaartweg, Slimme Watering, Zwaluwlaan, Hof van Spa land. De ontvangst in het Hof van Spaland is rond 12.15 uur. Sint blijft tot rond 14 uur in het winkelcentrum. De tocht wordt mede georganiseerd door de werkgroep Sinterklaas van Wijkve- reniging Groenoord. SCHIEDAM - In het kader van een Europese alcoholcontrole is ook in Nederiand een groot aantal alcohol- controles gehouden. De politie van het district Schiedam heeft zaterdag- avond- en nacht op diverse locaties alcoholcontroles gehouden. Onder meer op de Gerrit Verboonstraat en de Nieuwe Damlaan zijn automobi- listen gecontroleerd. Negen automo- bilisten kregen een proces-verbaal vanwege een te hoog promillage. Van vier automobilisten werd het rij- bewijs ingevorderd. Edn van hen, een 33-jarige Schiedammer, weiger- de zijn rijbewijs in te leveren, waar- op zijn auto onder toezicht aan het bureau werd geplaatst. 404.500 oplage Schiedam SCHIEDAM - De jongste inwo- nertjes van Schiedam konden afgelopen vrijdagavond geen oog dicht doen, want Sinter klaas was weer in aantocht. De altijd spannende aankomst van de Goedheiligman en zijn vele pieten vond dit jaar plaats op zaterdag 18 november op het Hoofd in de wijk Zuid. Zoals gebruikelijk trok de intocht van Sinterklaas massa's kinderen. De kinde ren hadden niet voor niets gewacht, want tegen het middaguur was het zover en stapte de Sint aan wal. De indrukwekkende verschijning van Sint Nicolaas groette de kindertjes en schudde her en der alvast wat handjes. Hierna was het tijd voor de rondrit die het gezelschap door de stad naar het Stadserfplein zou brengen. Op het plein wachtten nog meer kinderen op Sinterklaas. Na de officiele ontvangst bij het stadhuis mochten de kinderen bij Sinterklaas langskomen om even gedag te zeggen, een liedje te zingen of een tekening te geven. De Zwarte Pieten deelden ondertussen strooigoed uit aan de enthousiaste toeschouwer- tjes. Het programma van de intocht van Sint Nicolaas was tegen 17.00 uur afge lopen. Tot 5 december zal de Sint de nodige voorbereidingen treffen voor pakjes- avond. Ook komt Sinterklaas de komende dagen met een aantal Pieten op bezoek in de verschiliende wijken. SCHIEDAM - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben een start gemaakt met een pro- vinciaal Grotestedenbeleid om de samenwerking met de ste- den in deze provincie te ver- sterken. De Gedeputeerde Staten willen samen met de steden Schiedam, Vlaardingen, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Leiden, Delft, Gouda en Zoetermeer de grotestads-problematiek aanpakken. Uitgangspunt hierbij is de samenhang tussen vraagstukken op sociaal, econo- misch en ruimtelijk terrein. De bedoe- ling is dat de provincie genoemde ste den op korte termijn gaat bespreken hoe samen het Zuid-Hollandse grote stedenbeleid invulling gegeven kan worden. De invulling zal mede plaats- vinden op basis van de Meerjaren Ontwikkelings Programma's van de ste den. De afspraken worden in con- venanten vastgelegd. Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten arriveerden zaterdagmorgen per stoomboot in Schiedam-Zuid. FotoVan Det Fotoproducties) Samenwerking Zuid-Holland is de meest verstedelijkte provincie. De afgelopen jaren heeft het provinciaal bestuur de contacten met de steden al gei'ntensiveerd, onder meer via gebiedsgerichte programma's, het Investeringsbudget stedelijke ver- nieuwing en het Actieprogramma soci aal beleid. Het nieuwe provinciale Grotestedenbeleid is in eerste instantie gericht op het oplossen van de proble- men van de steden zelf, maar ook de samenhang en de samenwerking tussen stad en regio is daarbij een belangrijk aandachtspunt. In het college- en werk- programma voor de statenperiode 1999-2003 en via de Ijegroting voor 2001 zijn financiele middelen beschik- baar gesteld voor het Grotesteden beleid. Daarnaast willen GS waar nodig andere provinciale geldstromen voor de gemeenten bundelen en de mogelijkhe- den bekijken van privaat-, Rijks- en Europese. middelen. De voorstellen van Gedeputeerde Staten worden deze week besproken in de statencommissie voor Personeel, Financien en Bestuur- lijke Zaken. SCHIEDAM - Carnavaisvereniging De Rietzeilers is afgelopen zaterdag het feestseizoen begonnen met het jaarlijkse Openingsbal. Natuurlijk werd op het Bal in dienstencentrum de 4 Molens de nieuwe prins voor dit jaar gepresen- teerd. Om elf minuten over elf weliswaar niet op de elfde maar op de achttien- de november - werd Prins Jos de Eerste aan het publiek voorgesteld. Prins Jos, die in het dagelijks leven de naam Jos van Alphen draagt, zal er tijdens het komende carnavalsseizoen niet alleen voor staan. Samen met zijn vrouw Tini, oftewel Prinses Martina, vormt hij het Prinsenpaar van de Rietzeilers. (Foto: Van Det Fotoproducties) X m id o Een II z- litgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 Pjr m 3e jaargang nummer 116 F/ till V°°r meer informatie zie iffl colofon pagina 3 Zie de bonnen elders in de krant.

Postiljon | 2000 | | pagina 1