ft Postiijon/ BP522HM 50-GH- 10 30 NOVEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 mm Fraaie Seat Salsa r\ Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Seat heeft een belangrijke design- prijs in de wacht gesleept. Volgens het prestigieuze Ameri- kaanse tijdschrift 'Automotive News International' heeft de Salsa van alle conceptauto's van dit jaar het beste uiterlijk ontwerp. 'Automotive News Europa' overhandig- de Walter de'Silva, hoofd van het design-centrum van Seat te Martorell, de 'Eurostar 2000'. Het hoofd van het design-centrum mag zich hiermee de allerbeste auto- mobielontwerper van het jaar 2000 noemen. De Seat Salsa is tijdens de Geneefse automobieltentoonstelling onthuld. De kar weerspiegelt Seats visie op de toekomst. Het is een realistische perceptie van een nieuwe De Seat Salsa heeft van alle conceptauto 's het beste uiterlijk volgens het Amerikaanse tijdschrift 'Automotive News International'. stijl auto. Deze is in staat intense emoties over te brengen en tevens efficiente pj-estaties onder vele rij- omstandigheden neer te zetten. De Salsa is overigens als derde geeindigd in de categorie 'concept auto van het jaar'. In deze competitie eindigde de Pininfarina Rossa als eerste. Deze prestigieuze internationale prijzen vallen Seat ten deel in een zeer bij- zonder jaar. Het is dit jaar vijftig jaar her dat het bedrijf is opgericht. Het technische centrum bestaat vijf jaar. ruimtewonder van Fiat De nieuwe Doblo is Fiats nieuwe ruim tewonder, met een jeugdige, non-cor- formistische en zeker ook karak- teristieke uitstra- ling. De auto zal leverbaar worden in verschillende uitvoeringen: van MPV tot bestel- auto met enorme mogelijkheden. De Fiat Doblo is een wagen die net als de Multipla geheel eigen wegen volgt. Het is een leuke auto, met een levendig karakter. De Fiat Doblo is Fiats nieuwe ruimtewonder. 0Het interieur van de Fiat Doblo is fraai vorm- gegeven. De Fiat Doblo leent zich feitelijk voor iedere toe- passing die je maar bij een auto kunt bedenken. Een 'multipurpo se vehicle' in de meest letterlijke zin van het begrip. Handelbaar, met het gebruiksgemak van een stationwagen en de ruimte van een MPV. De Doblo heeft uiterst compacte maten. Zeker gezien zijn veelzijdige karakter. De Fiat Dobld wordt leverbaar in verschillende uitvoeringen: van MPV tot bestelauto. De hele auto meet 416 centi meter in de lengte en 171 centimeter in de breedte. Afmetingen die je eerder ach- ter een populaire compacte middenklasser zou zoeken. Dat de Fiat Doblo zijn eigen koers vaart, wordt onder meer duidelijk aan de hand van zijn tamelijk gedurfde en misschien wel wat eigenzinnige design. Feitelijk van dezelfde school als de Multipla Fiat: vorm volgt functie. Het design heeft derhalve een heel duidelijk industrieel karakter. Smart als brandw De Amsterdamse brandweer heeft als eerste korps in Nederland gekozen voor Smart. Daarmee beleeft de Smart zijn primeur als brandweervoertuig. De korpsleiding in de hoofdstad koos juist voor Smart, vanwege het concept met de compacte afmetingen en uitstekende wendbaarheid. Het voertuig is dus heel behoorlijk inzetbaar in de drukke Amster damse binnenstad. mn(| 17 0De Amsterdamse brandweer heeft als eerste korps in Nederland gekozen voor Smart. De voertuigen zullen worden gebruikt door zogenaamde project- teams van de brandweer, zoals bijvoorbeeld de afdeling preventie. Vooralsnog worden de brandweer- Smarts niet ingezet voor het uitruk- ken in geval van een calamiteit. Er zijn acht brandweer-Smarts. Onlangs werden deze bij Smart Center Amsterdam aan de korpslei ding overhandigd. Ze zijn uitgevoerd in de bekende rode brandweerkleur en zijn voor- zien van officiele striping, commu- nicatiemiddelen, zwaailichten en een sirene.

Postiljon | 2000 | | pagina 11