Oruk programma Sinterklaas GRATISI Eerste nummer ouderenblad De Brander Achterstand project euro-inventarisatie ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Twee slachtoffers na aanrijding motor Proefproject digitale duurzaamheid Legionella onderzoek Oplage 41 Schiedam VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Bij een aanrijding tussen een truck en een motor zijn vorige week woensdag twee mensen dodelijk verongelukt. De motor werd rond 18.40 uur aange- reden door de vrachtwagen op de Churchillweg ter hoogte van de krui- sing met de Laan van Bol'es.De door een 40-jarige Schiedammer bestuurde truck sleurde de motor na de aanrijding tientallen meters mee. De 57-jarige motorrijder uit Schiedam en de 35-jari- ge passagiere uit Spanje overleden ter plaatse aan hun verwondingen. Naar de precieze toedracht van het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. SCHIEDAM Een werkgroep van de gemeente start binnenkort met de uit- voering van het proefproject digitale duurzaamheid. Doordat steeds meer documenten binnen de gemeente in digitale vorm worden gemaakt en ont- vangen heeft het beheer van digitale archieven extra aandacht nodig. Om de zogenaamde 'digitale dementie' te voorkomen is samenwerking tussen de archiefbeherende instellingen en de afdeling CIT. Om te zorgen voor een goede archivering van digitale docu menten en het voorkomen van het ver- lies van gegevens dienen nieuwe proce dures opgesteld worden. Een werkgroep onder voorzitterschap van de gemeentearchivaris zal binnen kort beginnen met de archivering van e-mail binnen de gemeente. Voor de inhuring van externe deskundigheid en doorvoering van aanpassingen in de computerprogrammatuur is een bedrag van f 20.000,- nodig. Deze eenmalige uitgaaf op de meerjarenbegroting 2001- 2005 was oorspronkelijk al begroot voor het jaar 2000. SCHIEDAM De Stichting Schiedam Vlaardingen Fonds heeft de benodigde financien beschikbaar gesteld voor een legionella risico- inventarisatie bij Schiedamse sport- verenigingen met kleed- en wasac- commodaties in eigen beheer. Het onderzoek en het maken van een beheersplan zal uitgevoerd worden door bacteriologisch onderzoeksbu- reau Biobeheer BV uit Rotterdam. Dit bureau zal in de sportaccommo- daties die in eigen beheer zijn vier watermonsters nemen en deze onderzoeken op legionella. Biobeheer BV had eerder al de bij de Dienst Sport en Recreatie in bezit zijnde accommodaties onder- zocht. Ook de Dienst Educatie heeft de schoolgebouwen laten onderzoe ken. DOHDERDAG 30 NOVEMBER 2000 Sinterklaas en Zwarte Piet trokken zaterdag veel belangstelling in het Hofvan Spaland. (Foto:Joop Zeemeijer Fotografle) SCHIEDAM - In de laatste da- gen voor pakjesavond heeft Sinterklaas het altijd reuze druk. Toch heeft de Sint ook dit jaar tijd vrij kunnen maken voor een bezoekje aan Schie dam. Per koets trok de Goed- heiligman afgelopen zaterdag door de straten van Schiedam- Noord om de toegestroomde kinderen te begroeten. Het was al Weer de 29e keer dat SCHIEDAM - Op 1 januari 2002 schakelt Europa over op het betalingsmiddel de euro. Voor zowel burgers, bedrijfsle- ven als overheid brengt dit grote veranderingen met zich mee. In Schiedam heeft de gemeente een projectorganisa- tie in het leven geroepen die een inventarisatie maakt van de stand van zaken bij de omschakeling naar de euro. Momenteel lopen de werk- zaamheden van de project- groep achter op de planning. De projectorganisatie bestaat uit een stuurgroep, projectgroep en een vier- tal werkgroepen. De inventarisatie moet duideiijk maken hoever de diverse organisatieonderdelen binnen de gemeente zijn bij het omschakelen naar de euro. De projectgroep heeft geconstateerd dat er bij de inventarisa tie een achterstand bestaat ten opzich- te van de normplanning. De planning en analysefase die eigenlijk op 1 mei 2000 afgerond had moeten zijn is nog niet afgerond. In deze fase moeten strategische beslissingen genomen worden en moeten meer gedetailleer- de draaiboeken per deeltraject worden ontwikkeld. Deze achterstand bij acti- viteiten die een goede invoering moe ten bewerkstelligen komt overigens bij veel gemeenten voor. De normplan ning voor de gemeente heeft twee doelen: het vormt een referentiekader voor de eigen omschakeling en dient tevens als referentiekader bij de beoor- deling en rapportage aan de Tweede Kamer. De volgende fase is de realisa- tiefase die op 1 april 2001 afgerond moet zijn. In deze fase moeten de gekozen oplossingen uitgevoerd wor den en vinden de daadwerkelijke aan passingen plaats. Om de achterstand in de planning in te lopen is gekeken of de benodigde kennis, kwaliteit en vooral beschikbare uren binnen de gemeente beschikbaar zijn. Aangezien dit niet het geval is, is aan drie externe bureaus gevraagd een offerte uit te brengen voor de werk- zaamheden met betrekking tot de invoering van de euro. De kosten hier- voor worden begroot op f 112.800,-. SCHIEDAM De Stichting Ou- derenwerk Schiedam heeft afgelopen donderdag het proef- exemplaar gepresenteerd van De Brander, een nieuw informa- tieblad voor ouderen in Schie dam. In museummolen De Nieuwe Palmboom nam de heer J.P.J. Uijterwaal, voorzitter van de Samenwerkende Ouderenbon- den, het eerste exemplaar in ontvangst. Het proefnummer in A4-formaat is in een oplage van 9.500 exemplaren ver- schenen en zal deze week bij alle 65- plussers in Schiedam worden thuisbe- zorgd. Doel van het blad is het geven van voorlichting en advies aan ouderen op het gebied van zorg en welzijn. De ontwikkelingen gaan snel en uit onder zoek weet Ouderenwerk dat niet ieder- een op de hoogte is van de bestaande voorzieningen, regelingen en activitei- ten. Ouderen krijgen te maken met" regelgeving die steeds complexer wordt. De bedoeling is dat de gratis uit gave van 16 pagina's ouderen bewuster gaat maken van de mogelijkheden op het gebied van wonen, zorg en welzijn. Inhoud Het informatieblad heeft de naam De Brander gekregen vanwege de Schiedamse historie op het gebied van jeneverbranderijen. Daarbij komt dat ouderen een deel van de geschiedenis zelf hebben meegemaakt. Bovendien is er nog een ander betekenis van bran der, namelijk een fichtpunt. In het blad komen zowel informatie als ontspanning aan bod. In het proefnum mer vinden de lezers onderwerpen zoals huisvesting, vervoersmogelijkhe- den voor ouderen, cursussen op de computer, en informatie over hulp in het huishouden via het RIO. Tevens is er een artikel over molen De Nieuwe Palmboom. Ook kan men informatie vinden over activiteiten rond kerst in •de dienstencentra en staat er een column in het blad. Wellicht wordt een deel van de informatie in een andere taal afgedrukt om ook de groeiende groep allochtone ouderen te bereiken met informatie. Als de reaches positief zijn en er vol- doende financiele middelen beschik baar zijn zal het blad tweemaal per jaar worden uitgegeven. Het blad zal bij 65- plussers worden bezorgd en is tevens verkrijgbaar bij de dienstencentra, bibli- otheek en Stadswinkel. De heerJ.PJ Uijterwaal van de Samenwerkende Ouderenbonden nam donder dag het eerste exemplaar van het ouderenblad De Brander in ontvangst. (Foto: Joop Zeemeijer Fotograflej Sinterklaas in Schiedam-Noord langs kwam. Op uitnodiging van onder meer Wijkvereniging Groenoord begon Sinterklaas rond 11.30 uur aan zijn rij- tocht door de wijken Groenoord, Woudhoek, Spaland en Kethel. Zoals gebruikelijk was Sinterklaas niet alleen, de strooipieten en een pieten- band zorgden ervoor dat er een feeste- lijke stemming heerste langs de route. Na de tocht werd de Sint in het winkel- centrum Hof van Spaland welkom geheten door een delegatie van de win- keliersvereniging. Na de ontvangst was er tijd voor de kinderen om Sinterklaas gedag te zeggen of om een liedje te zin- gen. Na een bezoek van ongeveer twee uur was de ontvangst in het Hof van Spaland ten einde. Tot 5 december zal de Sint ondanks de voorbereidingen voor zijn verjaardag nog verschillende keren tijd maken voor een bezoek aan Schiedam. 404.500 oplage c Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 Zie de bonnen elders in de krant. 3e jaargang nummer 117 Voor meer informatie zie colofon pagina 3

Postiljon | 2000 | | pagina 1