Werken aan het spoor Verleden Kethel uitgediept Nieuwe vestiging Stapel Financieel Advies Boek vervolg op Kethels toestanden '■■"H AUTO SERVICE EIGENRAAM ■uhNi eerst naar... Officieel Peugeot-dealer Schoen zetten in "t Hoefblad Sint doet inkopen Amivedi Schiedam U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk SCHIEDAM - Op kinderboerderij 't Hoefblad gaat het gerucht dat Sinterklaas en zijn Pieten dit weekend nog even langskomen voor een kort bezoekje. Kinderen mogen daarom op zaterdag 2 december hun schoen klaar- zetten op de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark. Tussen 10.00 en 14.00 uur kunnen de schoenen in de tentoonstellingsruimte van de kinder boerderij worden neergezet. Schoenen die gevuld zijn met een mooie tekening voor de Sint of een wortel voor zijn paard worden vast niet overgeslagen door Sinterklaas. Op zondag 3 decem ber mogen de kinderen om 12.45 uur hun schoen weer ophalen. SCHIEDAM - Sint Nicolaas krijgt van de ondernemers in het centrum dit jaar ruimschoots de gelegenheid om inkopen te doen voor 5 december. In winkelcentrum de Nieuwe Passage zijn behalve de gebruikelijke openstellingen de winkels ook geopend op enkele (extra) koopavonden en op koopzon- dag. De winkels zijn op donderdag 30 november, vrijdag 1 december en maan- dag 4 december tot 21.00 uur open. Op zondag 3 december komt de muziek- piet met zijn muziekflets langs in de Nieuwe Passage. Deze dag kan de Sint van 12.00 tot 17.00 uur aankopen doen. Op 5 december sluiten de winke- liers om 17.00 uur hun deuren. MEUBELEN SCHIEDAM - Bij Amivedi staan deze week de volgende dieren geregistreerd. Vermist: 15/9 kater ongecastr. 8 jaar egaal grijsblauw, witte snoet, voeten bef, omg. Alb. Thijmstr, West; 27/10 zwartwitte kater, 13 jaar, witte bef voor- voeten, wrat op oor, omg. Burg. Honnerlage Gretepad, Nieuwland; 8/11 kater 3,5 jaar, wit met grijs, zgn. petje en staart, omg. Oostsingel; 18/11 rode kater Garfield 3 jaar, witte voetjes, bef, buik, omg. Rijnstraat, Gorzen. Gevonden: 30/8 kater zwart onge castr, witte achterpoten, voorvoeten, buik, bef, Lange Singelstr; 9/11 (overle- denj schildpadpoes, 4 jaar, rode voetjes achter, rode vlek neus, De Gaarden; 10/11 cypers met rood poesje, 6 weken oud, Singel; 19/11 jonge poes cypers, witte poten, bef, Schuttersveld, Nieuwland; 19/11 kater wit, zwarte vlek oren, linkerflank en schouder zwart, A. Ariensstr, Nieuwland; konijn, wildkleur, staande oren, De Velden, Woudhoek. Meer informatie of registra- tie van vermiste en gevonden dieren: (010) 4711857. POSTILJON AUTOBRANCHE SCHIEDAM - In Boerderij Land- vreugd vond afgelopen vrijdag- middag de presentatie plaats van het boekje 'Toen was Kethel nog een dorp, herinne- ringen van een boerenzoon'. De publicatie is een vervolg op het eerder door auteur Arie Bijl geschreven Kethelse toestan den. In de eerste uitgave stond hoofdzakelijk de periode 1920-1940 centraal, zodat het voor de hand lag. dat boerenzoon Bijl (1917) ook herinneringen van de periode hierna aan deze en volgende Schiedamse generaties wilde doorge- ven. Net als in het eerste boekje vertelt Arie Bijl in Toen was Kethel. nog een dorp, op een smeu'ige manier over dage- lijkse gebeurtenissen in het landelijke Kethel waar hij opgroeide in een groot boerengezin. Het voormalige dorp Kethel nodigt kennelijk uit tot ontboe- zemingen want de afgelopen jaren ver- schenen er nogal wat publicaties over dit deel van Schiedam. Jaap de Raat schreef onder andere Een Kethelse reis en tekende daarbij zelf de illustraties en Louw Jongste verzorgde twee uitgaven met foto's en verklarende tekst. In alle uitgaven staan - als een vast ijkpunt - foto's van het nog altijd karakteristieke kruispunt Dorpsstraat/ Noordeinde afgedrukt. Op de hoek was een groentewinkeltje gevestigd, maar dat zullen nog maar weinig Schiedammers zich weten te herinne- ren. In hetzelfde pandje zit nu alweer tientallen jaren een rijwielhandel met een reparatiewerkplaats die wat betreft uitstraling nog altijd iets van het oude Kethel in zich heeft. Herinneringen Het boekje over Kethel als dorp is opge- deeld in negen hoofdstukken en een 'tenslotte'. In het hoofdstuk politie- macht vertelt veldwachter Tempelaars over de vondst van een vondeling die geen vondeling is en over de perikelen die rond een overpotente stier ontston- den. Ter voorkoming van nog meer gekke sprongen kreeg het dier een voor- behoedsmiddel omgebonden. De dorps- school, kerkbestuur, de werkgelegen- heid, in en om de boerderij, polder- molens en de sloop van boerderijen als Hoeve Veelust ten behoeve van woning- bouw in Schiedam Noord zijn enkele onderwerpen waarvan Arie Bijl de her inneringen in het boekje optekende. Vooral door de vele foto's van het lan delijke Kethel is het boek voor mensen die ge'interesseerd zijn in de Kethelse geschiedenis van zo'n zestig jaar gele- den een aardig kijk- en leesboek. Het boekje kwam tot stand met steun van voorzitter Siem Rosman van de Historische Verenigjng Schiedam (vorm- geving) en het Fonds Historische Publicaties Schiedam. Toen was Kethel nog een dorp, herinneringen van een boerenzoon, is verkrijgbaar in de boek- handel voor f 19,90. Nans Wolters Fax: 015 - 361 50 52 E-mail:info@qrafia.nl Klachten bezoraina: (07913312923 01-08-99 SCHIEDAM - Aan de Willem Ba- rentzstraat 25 in Schiedam is sinds 1 oktober van dit jaar Stapel Financieel Advies gevestigd. De dynamische onderneming is gespecialiseerd in risicobeheer en financiele planning voor par- ticulieren en employee benefits voor bedrijven. UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Na vestigingen in Rotterdam en Breda kan men voor financieel advies nu ook in Schiedam terecht bij Stapel Financieel Advies. De vijf medewerkers van Stapel bieden financiele adviezen op uiteenlopend gebied. De diensten hebben betrekking op onder meer hypo- theken, lijfrenten, spaarvoorzieningen, pensioenen, handdrukken etc. Terugkerend kenmerk hierbij is dat de klant voor Stapel centraal staat. Oplossingen voor problemen worden steeds aangepast aan de eisen en moge- lijkheden van clint. De wisselwerking tussen klant en Stapel is hierbij van groot belang. Voor de adviseur in finan ciele zaken geldt het uitgangspunt 'voor wat, hoort wat'. Hiermee wordt gedoeld op een evenwichtige prijs/pres- tatieverhouding. Zowel Stapel als de klant moet tevreden zijn, dit is immers de beste garantie voor de toekomst. Bij het onafhankelijke advies spelen zaken als openheid, moraliteit en integriteit voor Stapel een grote rol. De geboden oplossingen werpen een helder licht op de mogelijkheden voor verzekeringen en financiele diensten. Stapel Financieel Advies aan de Willem Barentzstraat 25 is doordeweeks geo pend van 8.30 tot 18.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefoon: (010) 4660424. Meer infor matie: www.stapel.nl of info@stapel.nl. Let op! 2e kerstdag geopend van 12.00-17.00 uur Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 30 NOVEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Het goedkoopste adres voor bankstellen, sfeer- haarden, grenen, rotan. eiken en senioren meubelen. JAN WOONING MEUBELEN, Bergweg 62, R'dam. Tel. (010) 4664827. Tot ziens. www.janwooning.nl\ Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. SCHIEDAM - Tussen Schiedam en Vlaardingen is afgelopen weekend meer dan drie dagen geen treinverkeer mogelijk geweest. De oorzaak van deze stremming was het werk aan het spoor in het kader van de verbreding van RijkswegA4 en de aanleg van de twee- de Beneluxtunnel. Het hele weekend is er dag en nachtgewerkt om de overlast voor de reizigers zoveel mogelijk te beperken. In opdracht van NS Railinfrabeheer werd een 4630 ton zware betonconstructie in de spoor- baan geschoven. Voordat de construc- tie geplaatst kon worden moest eerst het oude spoordek verwijderd worden. Vervolgens werden de landhoofden met zeer zwaar materiaal gesloopt en kon het nieuwe spoordek met een snel- heid van 6 meter per uur worden inge- schoven. Maandagochtend vroeg zat het karwei erop en Teden de treinen weer volgens dienstregeling. (Foto: Van Det Fotoproducties) GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. Per oktober bevindt zich aan de Willem Barentzstraat 25 het kantoor van Stapel Financieel Advies. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografle)

Postiljon | 2000 | | pagina 3