MfcOTMB KAIHY Theaterconcert Benny Neyman 93-jarige trekt wekelijks haar Welke Sinterklaas De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert de komende week de vol- gende activiteiten voor 55-plussers: VOLKSDANSEN - In dienstencen- trum de 4 Molens kan men op vrijdag 1 december van 10.30 tot 11.45 uur volksdansen. Deelname kost f 11per maand. CONTACTZONDAG Op zondag 3 december wordt een contactzondag georganiseerd in dienstencentrum de 4 Molens. De activiteit duurt van 13.30 tot 16.15 uur. Toegang gratis. KOFFIETNLOOP - Op dinsdag 5 december houdt dienstencentrum de 4 Molens van 10.00 tot 12.00 uur een koffie-inloop. Toegang gratis. SINTERKLAAS - Dienstencentrum Oost krijgt op woensdag 6 december bezoek van Sinterklaas. Voor f 3,50 inclusief kopje koffie) kan de ontvangst worden bijgewoond. VISSERSKOOR - Het Vlaardings Vissers Vrouwenkoor treedt op 6 december op in dienstencentrum de 4 Molens. Het optreden duurt van 14.00 tot 16.00 uur, kaarten kosten f 3,50. KERST THE-DANSANT - Op zondag 24 december houdt dienstencentrum de 4 Molens een kerst ThAdansant. De gezellige middag begint om 13.00 uur en eindigt rond 16.00 uur. Kosten f 5,-. Info: (010) 4705500. OUDEJAARSAVOND - Voor ouderen uit Schiedam wordt op 31 december door het Ouderenwerk een gevarieerd programma georganiseerd in diensten centrum de 4 Molens. De avond begint om 19.00 uur en is rond 0.45 uur afge- lopen. Tot 27 december kan men zich inschrijven voor f 7,50 per persoon. VRIJWILLIGER Stichting Ouderenwerk Schiedam is op zoek naar dames of heren die in de 4 Molens wil- len helpen bij de receptiebalie. De taken bestaan uit verkoop van teletaxibonnen, buskaarten en het opnemen van de tele- foon. Info: Maria Weerwag of Astrid Solter (010) 4705500. Mevrouw A.J. van Diest-van Dijk vierde onlangs haar Q3e verjaardag. In het zwembad werd zij door badmeester Bertus van de Ende en de overige zwemmers in de bloemetjes gezet. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - Ze komt iedere vrijdag naar het zwembad in de Havenbogen gelopen, behalve vrijdag twee weken geleden. Toen moest ze boodschappen in huis halen voor haar 93e ver jaardag, die ze twee dagen later zou vieren. Gelukkig is mevrouw A.J. van Diest-van Dijk maar 6en keer per jaar jarig, dan kan ze tenminste iedere vrijdag haar baantjes trekken. Mevrouw Van Diest stapt iedere vrijdag om 10.00 uur het tot 32 graden Celcius verwarmde water van het zwembad bij huize Frankeland in en klokslag 11.00 uur komt ze er weer uit. De club men- sen waarmee mevrouw Van Diest vrij- dags zwemt verraste haar afgelopen vrij dag met een enorm boeket bloemen voor haar verjaardag. Op het moment dat de fotograaf een plaatje wil schieten van de zwemmers met de 93-jarige mevrouw Van Diest in hun midden, schikt ze met zo'n typisch vrouwelijk gebaar haar badmuts nog even goed. Ze trekt heel rustig haar baantjes, met brede armslag, soms keuvelend en lachend met andere zwemmers in het bad, maar meestal heel geconcentreerd. Als ze het bad verlaat neemt ze niet de gemakkelijkste manier om uit het water te komen, maar klimt ze het trapje op. Dan stapt ze onder de douche, neemt haar badlaken mee en verdwijnt naar de kleedruimte. Tien minuten later komt ze zo fris als een hoentje naar het terras om een kopje koffie te drinken. Ze heeft zandgebak en cake meegenomen als traktatie. Zwemdiploma "Ik zwem heel mijn leven al", vertelt mevrouw Van Diest. "Ik heb het eigen- lijk nooit geleerd, maar vroeger ging ik naar het buitenbad op de Buiten- havenweg. Dan stond ik in de rij, want het was me druk. En dan lekker zwem- men h&. Later ben ik naar Lisse ver- huisd, daar heb ik met mijn man gewoond. Ook daar ging ik meteen naar het zwembad. Daar was eens een bad meester die je uit het bad haalde. 'Zwem maar eens droog op de bank', zei hij, ik deed het en kreeg een zwem diploma. Ach, het zwemmen gaat van- zelf. Toen ik weer in Schiedam woonde, ging ik iedere ochtend zwemmen in bad Groenoord, dat heb ik heel wat jaren gedaan. Weer of geen weer, 's morgens om 7.00 uur naar het bad en baantjes trekken. We waren met alle- maal vrouwen en we sloegen geen dag over." Ze weet niet in hoeveel slagen ze aan de overkant is. "Ben je mal, dat tel ik niet, ik begin en kom vanzelf aan de over kant." Ondertussen geeft ze kleine instructie aan meneer Frans, die ook zijn baantjes trekt. "Sla je armen maar wat verder uit, dat is goed voor je spieren en je adem- haling." Ze knikt hem vriendelijk toe en gaat weer gestaag verder in haar eigen ritme. Gezelligheid Ze geniet van haar kopje koffie met cake en vertelt verder: "Ik wist niet wat ik zag, een bos bloemen, een fotograaf, en dat allemaal voor mij. Het is hier altijd zo gezellig op vrijdag tijdens het zwem men. We zijn met een man of twintig, je moet ouder zijn dan 55 jaar, anders kan je niet op dit uur zwemmen." Ze heeft een heel druk leven, mevrouw Van Diest. "Ik ga twee keer in de week klaverjassen, 66n keer in de Martinuskerk in Groenoord en 66n keer in de Wilgenburg, bij de Liduinakerk. En ik kaart nog zonder bril, vertelt ze trots." Martha Harteveld is coordinatrice in het zwembad van huize Frankeland. "Wat een dame h6, die mevrouw Van Diest", zegt ze vol bewondering." Ook Bertus van de Ende, die haar de bloemen in het zwembad overhandigde en gastheer is in het zwembad, is trots op de sportieve prestaties van de zwem- ster. "Kijk eens mevrouw Van Diest, hier is nog een lekker kopje koffie, dat hebt u wel verdiend." Kathy Korporaal-Huitema SCHIEDAM - In het Fortis Theater aan de Schie komt op 9 december Benny Neyman langs met zijn nieuwe theaterconcert Tussen Jou Mij. De komende tijd zijn aan het Stadserf 1 ook voorstellingen van Fred Delfgaauw en het toneelstuk Neverland te zien. De voorstelling Neverland wordt op vrijdag 8 december om 20.15 uur in het theater opgevoerd door 't Bos Theaterprodukties. Het stuk over de teloorgang van een Franse familie is geschreven door de Engelse schrijfster Phyllis Nagy en wordt geregisseerd door Judith de Rijke. De familie Joubert woont prachtig in het zuiden van Frankrijk maar de vader heeft een droom: hij wil zich vestigen in Engeland. De obsessie brengt het gezin in de problemen. Wanneer de familie het aanbod krijgt een boekhandel in Bristol te gaan beheren maakt men zich op voor vertrek. In Neverland spelen o.a. Cas Enklaar, Olga Zuiderhoek en Peer Mascini. Kaarten kosten tussen de f 37,50 en f 42,50. Het theaterconcert van Benny Neyman voor het seizoen 2000/2001 heeft de titel Tussen Jou Mij meegekregen. Al 25 jaar trekt Benny Neyman zich niets aan van muzikale modes en trends maar blijft hij trouw aan zijn eigen stijl. De zelfge- schreven liedjes met persoon- lijke en directe teksten komen recht uit het hart. Begeleid door ras- muzikan- ten treedt Benny Neyman zaterdag 9 december om 20.15 uur op in het Theater aan de Schie. De toegang bedraagt f 50,-. Fred Delfgaauw speelt op woensdag 13 december om 20.15 uur in Schiedam zijn bewerking van Cervantes klassie- ker Don Quichotte. De verbluffende voorstelling Don Q laat zien hoe Delfgaauw in de persoon van de beroemde schrijver een dialoog aangaat met beroemde personages, uiteraard ook met de dolende ridder zelf. Benny Neyman komt naar Schiedam met zijn theaterconcert Tussen Jou Mij. (Foto: Fotostudio Kroon) Theatermaker Delfgaauw weet illusie op illusie te stapelen en zijn publiek mee te voeren naar een imaginaire wereld waarin hij een strijd voert tussen realisme en idealisme. Kaarten voor Don Q kosten f 27,50 en f 30,-. Kaarten voor alle voorstellingen kun- nen gereserveerd worden via (010) 2467467. Hij is vier jaar en bereidt zich voor op het op handen zijnde Sinterklaasfeest. "Welke Sinterklaas komt er eigenlijk?", vraagt hij, terwijl hij druk bezig is zijn zelfgemaakte mijter te passen. "Er is maar ein Sinterklaaszeg ik, "dus die komt. Zijn hoofdtooi staat achterstevoren op zijn hoofd. "Daar geloof ik niks van. Weet je nog vorig jaar bij pappa op de zaak? Dat was nog eens een leuke Sinterklaas, die had een hypermodern horloge om, met wel zes knopjes eraan. Die Sinterklaas bij de gym vond ik niks. Die zat maar wat te suffen en zei dat hij moe en oud was en als hij wat zei, dan kon ik hem niet ver- staan. Hij had zo 'n horloge om als opa heeft, met echte cijfers. En stomme schoenen dat 'ie aan had; een beetje halve sandalen, dicht aan de voorkant, open aan de achterkant. Hij droeg van die sokken die oma altijd zit te brei- en. Die van de televisie, dat vind ik een leuke Sinterklaas, maar ja, die komt hier nooit aan!" Hij besluit uiteindelijk zijn mijter toch maar thuis te iaten. "Ik vind het wat lastig en trouwens, Sinterklaas heeft toch al zo'n ding op zijn hoofd. Hand in hand lopen we naar de zaal waar het feest wordt gehouden. Al gauw ontdekt hij zijn vriendjes en ze gaan samen op de grond zitten vddr de zetel die is klaargezet voor de goedheiligman. Sinterklaas komt binnen, de kinderen zingen en klappen en de moeders moeten weg. Als het feest is afgelopen ga ik hem halen. "Heeft Zwarte Piet nog gestrooid", vraag it "Zwarte Piet was een meisje, ik zag het onmiddellijk, ze had borsten!" Hij rolt bijna over straat van het lachen. "En deze Sinterklaas had ik ook nog nooit gezien, hij had een bril op. Hij komt vanavond langs zegt hij, hij gaat met zijn paard over de daken en gooit door iedere schoorsteen wat lekkers. Ik heb mijn vinger opgestoken en gezegd dat ik in een flat woon en dat daar geen schoorsteen is, maar dat weet Sinterklaas wel raad op, dat zegt hij ten minste. Hij zet's avonds zijn schoen-met-hooi-wortel-en-water voor de balkondeur. 's Morgens zit er een chocoladeletter in en dat vindt hij een verrukkelijke verrassing. "Welke Sinterklaas zou hier nou zijn geweest?", vraagt'hij, ter wijl hij zijn tanden in de letter zet. "Ik", zeg ik, "ik was Sinterklaas.Hij kijkt blij. "Gelukkig trek jij niet zo 'n stom pak aan. 30 NOVEMBER 2000 ON DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 7 Feestje in het zwembad

Postiljon | 2000 | | pagina 7