GRATIS Sint maakt plaats voor kerstman I Uitstel bomenkap op Land van Belofte Literair menu met Maarten Spanjer ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Overval postkantoor Inzameling klein chemisch afval Spaanse pepers voor stadskantoor E D I T I E 12 Oplage 41.000 ex. VOOR PARTICULIEREN 404.500 oplage Schiedam SCHIEDAM - Het postkantoor aan het Bachplein is vrijdagmiddag 1 december kort na vijf uur overvallen door twee mannen. Het duo kwam gemaskerd het kantoor binnen en bedreigde het perso- neel met vuurwapens. Het personeel, drie vrouwen en een man, werd vervol- gens in de kluisruimte opgesloten. Hierna namen de daders een geldcas- sette met onbekend geldbedrag weg en verlieten het pand via de achterzijde. Met een gereedstaande personenauto verdwenen de daders in onbekende richting. De vier opgesloten personeels- leden werden even later door de politie bevrijd, niemand raakte gewond. De recherche district Schiedam stelt een onderzoek in naar de daders. SCHIEDAM - Met ingang van 1 januari 2001 vinden er veranderingen plaats bij het inzamelen van klein chemisch afval. In zowel Schiedam als Vlaardingen wordt de brengmethode naar de KCA-wagen vervangen door een haalsysteem op afroep. De voorde- len van het nieuwe haalsysteem op afroep zijn lagere kosten, meer service voor de klanten en naar verwachting tien procent meer ingezameld KCA. Wie niet in staat is het klein chemisch afval naar het afvalbrengstation te bren- gen kan met bellen met Irado voor een afspraak: (010) 4576700. De KCA-lijst bestaat vanaf 1 januari 2001 niet meer uit 43 maar uit 21 producten. De lijst is ingedeeld in de categorieen huishou- den, medicijnkastje, doe-het-zelf, hobby en vervoer. Het belangrijkste deel van het inzamelen van KCA vindt plaats op het afvalbrengstation aan de Van Heekstraat in Schiedam. Dit succesvolle brengsysteem blijft zoals het is. Met ingang van 1 januari 2001 kan men in Schiedam op werkda- gen bij het afvalbrengstation terecht van 8.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM - Milieudefensie Schiedam heeft twee pieten gevraagd om afgelo- pen dinsdag 5 december een zak met spaanse pepers te laten bezorgen bij het stadskantoor. In juni van dit jaar heeft Milieudefensie ook namens PVDA, SP, D66, CDA ,WD, bewonersvereniging oost- centrum en zuid, VTM en ENFB een inventarisatienota aangeboden. De nota was bedoeld om het fletsbeleid van Schiedam een nieuwe impuls te geven. Tot nu toe is er nauwelijks gere- ageerd op de nota van Milieudefensie. Ook na telefonisch contact begin Sep tember en de toezegging dat er een reactie zou komen bleef het stil. Reden genoeg voor Milieudefensie om spaanse pepers te laten bezorgen. Met iets pit- tigs voor het middagmaal wil Milieudefensie de betreffende dienst van de gemeente stimuleren nog dit jaar met een reactie te komen. SCHIEDAM Sint Nicolaas he -ft nog maar net zijn hielen gelicht of zijn plek wordt al weer ingenomen door de kerstman. De versieringen in het straatbeeld en met name rondom de winkelgebieden kunnen sinds gisteren met goed fatsoen worden vervangen. Alhoewel al ruim voor 5 december de eerste tekenen van de naderende kerstperiode opgemerkt kunnen wor den, zal pas deze week de echte meta- morfose plaatsvinden. Sinterklaas en Zwarte Piet verdwijnen uit het straat beeld en maken plaats voor kerstbo- menverkoop, versieringen en vooral veel lichtjes. De sfeer van gezelligheid zal de komende donkere dagen na Sinterklaas nog wat moeten groeien, maar gezien de trend van de laatste jaren om steeds meer en uitbundiger kerst 'te vieren', zal dat ongetwijfeld gaan lukken. (Foto: Van Det Fotoproducties) SCHIEDAM - De gemeente heeft vorige week afgezien met het maken van de start van het verplaatsen en kappen van de bomen op het Land van Belofte. Ondanks dat de rechter de door de bewoners gevraagde voorlo- pige voorziening heeft afgewe- zen, wordt het werk uitgesteld tot begin 2001. Aanleiding van het uitstel zijn de bedenkingen die zijn geuit ten aanzien van de verkeerssituatie die zal ont- staan tijdens de bouw. Het gaat om de verkeerssituatie die tij dens en na de geplande nieuwbouw op het plein wordt verwacht. De bezwa- ren werden vorige maand door belang- hebbenden kenbaar gemaakt op een informatiebijeenkomst. Ook de com- missievergadering kwam in november tot de conclusie dat er verkeersproble- men verwacht kunnen worden door de nieuwbouw. De heer L.A. Hafkamp, wethouder Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer, heeft de commis- sieleden en andere betrokkenen die aanwezig waren toegezegd naar oploss- ingen te zullen zoeken voor de _yer- yr<V__ wachte verkeersproblematiek. Moge- lijke alternatieven voor de verkeerspro blematiek zullen begin januari aan de commissie en andere belangstellenden worden voorgelegd. De gemeente vindt het daarom beter om het verplaatsen en de kap van de bomen uit te stellen tot na die datum. Hierdoor zal het Land van Belofte bovendien tijdens de december-feestmaand volledig intact blijven. Half januari gaat de afdeling groen van de gemeente echter wel meteen aan de slag, omdat het later in het jaar het verplaatsen en kappen van de bomen niet meer mogelijk is. De gemeente verwacht dat in goed overleg met alle betrokkenen, het bouwproject in de loop van volgend jaar volgens planning van start kan gaan. MfcR VAN HET JAAR BEDANKT SCHIEDAM - Het Gedistilleerd Museum ontving vorige week donderdag in het kader van de reeks diners met bekende schrijvers als hoofdgast Maarten Spanjer. Tijdens het Literair en Culinair menu wer den de gerechten afgewisseld door bijdragen van Maarten Spanjer. De bekende presentator en auteur liet onlangs een nieuwe publicatie uitko- men met sportieve anekdotes. Het diner maakt deel uit van een serie diners waarbij bekende schrijvers in een bijzonder locatie optreden. De bij- eenkomsten vinden plaats onder het motto 'Eten wat de schrijver Vermag'. Voor het diner van donderdag was door de organisatoren Jack- Kerklaan en Rinus Mieremet gekozen voor het proeflokaal van het Gedistilleerd Museum. Tussen de voor-, hoofd- en nagerechten van kok Eric Cornelissen van restaurant Artusi door was er gele- genheid voor bijdragen van Maarten Spanjer, Jules Deelder, musicus Pierre van Duyl en een verdwaalde Sinterklaas. Het geheel werd gepresen- teerd door leading speaker Jack Kerklaan die met zijn gebruikelijke onnavolgbare stijl voor een aanstekelij- ke sfeer zorgde. De gasten in het Gedistilleerd Museum waren voorna- melijk afkomstig uit het Rotterdamse bedrijfsleven. Maartn Spanjer en Jules Deelder waren vorige week aanwezig bij het Literair en Culinair Menu in het gedistilleerd Museum (Foto: Roger vin derKraan Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 7 DECEMBER 2000 3e jaargang nummer 118 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 •f J Zie de bonnen elders in de krant. ZIE ADVERTENTIE)

Postiljon | 2000 | | pagina 1