A Dynamisch wonder met supermotor m Seat Leon Cupra 4 Opel Astra Coupe Turbo Postilion BKMNNMHHH I 10 14 DECEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 a Het programma van de populai- re Seat Leon is met een aantal nieuwe modellen krachtiger dan ooit. Het absolute topmo- del is de nieu we Leon 'Cupra' is bij Seat de typeaandui- ding voor de prestatiemodellen. De Leon Cupra 4 heeft een topspeed een nieuwe achterbumper en nieu we dorpellijsten. Het interieur ziet er ook erg sportief uit. Voorin zijn er ergonomisch gevormde Recaro- sportstoelen, bekleed in een combi- natie van leder en 'Cupra'-stof. De achterbank heeft een tweetal geprononceerde zitplaatsen en heeft daardoor een 2+1 karakter. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Cupra 4. Deze wordt aangedreven door een V6-motor met vier kleppen per cilinder en een ver- mogen van niet minder dan 204 pk (150 kW). Een zesversnel- lingsbak en - zoals de naam 'Cupra 4' al aangeeft - vierwiel- aandrijving zijn standaard. 235 kilometer per uur en accelereert in slechts 7,3 secon- den van nul naar honderd kilometer per uur. De dynamische kwaliteiten van dit model worden hiermee dui- delijk aangetoond. De Cupra 4 onderscheidt zich ook optisch van de andere Leon-modellen. Zo heeft hij een unieke honingraat-grille, exclusieve 17" lichtmetalen velgen, Unieke instrumenten met exclu sieve, witte wijzerplaten met zwarte markeringen en verscheidene titani- umkleurige details in de cabine ron- den het geheel af. De sportieve Seat Leon Cupra 4 heeft een topspeed van 23S kilome ter per uur. Jeugdig design Daihatsu 'Young' Daihatsu heeft met de nieuwe 'Young' RV een combinatie weten te vinden van ruimte en sportief design. De 'Young' RV (oftewel YRV - Young Recreational Vehicle) is niet een wagen alleen voor jonge mensen, maar vooral ook voor mensen die zich jong voelen. Als krachtbron heeft de YRV de inmiddels bekende 1.3 16V twin- cam DWT motor meegekregen. Een motor die niet alleen krachtig is, maar zeker ook zuinig. De YRV heeft een stijlvolle vorm, die sportiviteit en ruimte combineert. De stijl is gebaseerd op een dubbele wigvorm, met contouren van een lijn omhoog vanaf de voorruit rond de ruit van het voorportier naar het dak- paneel. Een tweede karakteristieke lijn loopt vanaf het achterportier naar de achterzijde van de auto. Aan de voorzijde is de YRV voorzien van een sportieve in de voorspoiler gein- tegreerde grille. Optioneel is de YRV leverbaar met een panoramadak. De auto is voorzien van een eigentijds dashboard met zeer moderne ronde lijnen en kleurrijke meters. Alles is uitgevoerd in diverse tinten en kunststofsoorten. Met een hoogte van 1550 milli- meter heeft de YRV een zeer ruim interieur. De ach- terstoelen zijn hoger geplaatst dan de voorstoelen (tri- bune-opstel- ling). Door deze opstelling, gecombi- neerd met de panora- maruit biedt de YRV voor zowel de bestuurder als de passa- giers een per fect zicht. Het in- en uitstap- pen gaat gemak- kelijk door de hoge zit en de standaard vier portieren. De Daihatsu YRV heeft een stijl volle vorm, die sportiviteit en ruimte combineert. Gespierde sportwagen met comfort i Een van de vele innovatieve highlights van de nieuwe Opel Astra Coupe Turbo is het integrate turbosysteem. Met het bijzonder sportieve tur- bomodel komt begin volgend jaar de top-versie van de Opel Astra Coupe in de showrooms te staan. Een heel fraaie combi natie van design, dynamiek en comfort. De nieuwe Ecotec 2- liter turbomotor levert immers 140 kW/190 pk. Daarmee betreedt de Astra Coupe Turbo het domein van de gespierde sportwagens. De Coupe sprint in 7,5 seconden van stilstand naar honderd kilometer per uur en haalt een topsnelheid van 245 kilometer per uur. Een van de vele innova- tieve highlights van de nieu we Opel is het integrale turbo systeem. Daarbij zijn het uitlaat- spruitstuk en het turbinehuis en een aantal andere componenten in een geheel samengebouwd. Het resul- taat ligt voor de hand: een uiterma- te kort traject tussen de uitlaatklep- pen en turbinewiel, compacte afme- tingen, een lager gewicht en een ver- beterd rendement. De turbo zorgt zelf al voor een ver- fijnd motorkarakter. Rustig, zeer sterk en enorm soepel. Bij tfe Astra Coupe Turbo wordt die lijn nog ver- der door getrokken door toepassing van twee balansassen, die trillingen en motorgeluiden dempen. De uitdrukking 'de motor loopt als een turbine' ligt erg voor de hand. Uiteraard onderscheidt de Turbo Coupe zich ook uiterlijk. Naast de donkere achterlichtglazen en verchroomde sierlijst achter, krijgt de Turbo speciale 17-inch lichtmetalen velgen mee en kloeke banden in de maat 215/40 R 17 W. Voorts is hij herkenbaar aan zijn verchroomde uitlaat-eindstuk en Turbo-aanduidingen op de flanken en achterop.

Postiljon | 2000 | | pagina 11