Postiljon Muzikale kerstmannetjes Op zoek naar 'Geluk' GRATISI Kerst op de 'Nieuwland Boulevard' Lichtjes aan op kaarslichtavond ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Hennepkwekerij Schiespoor in kerststemming Oplage 41 Schiedam Wethouder Peter Groeneweg (met rode kerstmuts) liep mee met de kinderen uit Nieuwland en clown Ricky in de kerst- lampionnenoptocht. SCHIEDAM - Op initiatief van Nieuwland Vernieuwend Ver- der zijn vorige week zes kerst- bomen aangeboden aan de wijk Nieuwland. Zaterdag 16 decem- ber liep een stoet kinderen samen met wethouder Peter Groeneweg en clown Ricky van kerstboom tot kerstboom. Met hulp van een hoogwerker (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) plaatste de wethouder een piek op de bomen en ontstak hij de verlichting. In de stromende regen vertrok aan het eind van de middag vanaf het GEWIJZIGDE SLUITINGSTIJDEN uitgave 27/28 december 2000 Cweek 52) Advertenties tot vrijdag 22 dec. 17.00 uur SCHIEDAM Tijdens het doen van de kerstinkopen werden de bezoekers van winkelcentrum De Nieuwe Passage afgelopen zondag verrast door muzikaal ver- maak van een aantal kerstmannetjes. Op de extra koopzondag speelden de kerst- mannenband bekende en minder bekende kerstliedjes. Ook op zondag 24 december zijn de meeste winkels in de Nieuwe Passage van 12.00 tot 17.00 uur geopend. Deze zondag kunnen de laatste kerstcadeautjes gekocht worden. Santa Claus zelf zal langskomen met een arrenslee om vrolijke kerstmelodieen te spelen. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - De verlichting in de kerstboom op de Grote Markt is gisteravond ontsto- ken. Dit gebeurde tijdens de traditionele kaarslichtavond. Op het historische plein zorgden de verlichting en de honderden branden- de kaarsen in de woningen rondom het plein voor een bijzondere sfeer. Tegelijkertijd werd de openbare straat- en feestverlichting op en rond de Grote Markt gedoofd. Burge- meester Scheeres en de directeur van het Zweedse bedrijf Sandvik Benelux BV, schenker van de kerstboom, stel- den de verlichting in werking. Hierna volgde nog een kerstsamenzang met een gemend koor dat was samen- gesteld uit een aantal Schiedamse koren. Het harmonie orkest van Harpe Davids verleende muzikale ondersteu- ning. VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Naar aanleiding van klachten heeft de politie van het dis trict Schiedam maandag 18 december een woning in een flat aan het Bachplein onderzocht. In de slaapka- mers van de woning werd een hennep kwekerij aangetroffen met 400 hennep- planten. De planten en de bijbehorende apparatuur zijn in beslag genomen. De hennepplanten zijn inmiddels vernie- tigd. SCHIEDAM - Modelspoorvereniging Schiespoor houdt op zaterdag 23 december de laatste Schiespoordag van het jaar. De dag zal geheel in het teken staan van Kerstmis. Op de hele uren zal het licht in de grote zaal in het clubhuis aan de Westerkade 21 worden gedoofd, zodat alle kleine lichtjes op de clubba- nen te zien zullen zijn. Op de Schiespoordag vindt ook een model- spoorbeurs plaats. Ook is er gelegen- heid om kapotte treinen te laten repare- ren. De Schiespoordag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang volwassenen f 1,-, kinderen betalen f 0,50. Dreesplein een lampionnenoptocht voor een wandeling langs de geschon- ken kerstbomen. De bomen zijn door basisscholen en jeugdclubs uit de wijkcentra van de Stichting Welzijn Schiedam geadop- teerd. Samen met buurtpost Goeman hadden deze de versiering in de bomen aangebracht, voor de verlichting had den de leerlingen van het Maas College gezorgd. De bomen die geplaatst waren op het Dreesplein, het Parkplein, het Wibautplein en langs de Mgr. Nolenslaan vormden samen de Nieuw land Boulevard. Bij elke boom stapte (wijk)wethouder Groeneweg in het bakje van een hoog werker van de brandweer van Schiedam om op de top de piek te plaatsen. Nadat dit gebeurd was kon- den de lampjes in de boom worden aangezet. Onderweg ontvingen de kin deren traktaties van de winkeliers- vereniging en warme chocolademelk bij het Wibautplein. van de Geluk, we zijn er eigenlijk allemaal naar op zoek. Soms duurt het. jaren voordat we het vinden, vaak is het dichterbij dan we vermoeden. Geluk. Laat dat zich in woorden vangen? Dichters en schrijvers proberen dat al eeuwen. We hebben getracht ook het woord uit te drukken in definities. 'Gunstige loop van de omstandigheden, voorspoed die iemand zonder eigen toedoen te beurt valt' meldt de Dikke Van Dale. Er is nog meer bedacht om geluk te omschrijven: 'de aangename toestand waarin men al zijn (aardse) wensen en ver- langens bevredigd ziet' en 'gunstig toeval, begunstigde omstandigheden of voorval, blijde gebeurtenis'. Geluk is verpakt in vele gezegden en spreuken. 'Dat is meer geluk dan wijsheid', 'Voor het geluk gebo- ren zijn', 'Het geluk ligt in een klein hoekje', 'Beter een ons geluk dan een pond wijsheid'. We praten over aards geluk, huiselijk geluk, een leven vol geluk, een gelukkig nieuwjaar. Geluk laat zich niet vangen in woorden. Het is een gevoel waaraan iedereen z'n eigen invulling geeft. Voor de een betekent geluk een goede gezondheid, voor de ander het winnen van de hoofdprijs in een loterij. Wellicht zoekt en vindt u geluk in materiele zaken, in vakantiereizen naar verre oorden of in uiterlijk vertoon. Misschien treft u het geluk dichter bij huis aan en vindt u wat u zoekt in de natuur, bij uw geliefde, in het gezin of in kleine en grote gebeurtenissen. Geluk, we kunnen het vinden in het kerstfeest. In de 'blijde gebeurtenis' van de christelijke traditie. Maar ook in het in goede gezondheid met de familie bij elkaar te komen, in het geven en ontvangen van geschenken, in het licht dat we ontsteken in donkere winterdagen, in de overvloedig gedekte tafel op kerstavond en in een warm en comfortabel huis. Geluk, dat zit in het 'erbij' horen, in het bij elkaar komen, maar vooral ook in het simpele 'er mogen zijn'. De medewerkers van de Postiljon wensen u en de uwen prettige, zalige en vooral gelukkige kerstdagen toe. Zie de bonnen elders in de krant. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax. 015 - 36150 52 404.S00 oplage DONDERDAG 21 DECEMBER 2000 3e jaargang nummer 120 Voor meer informatie zie coiofon pagina 3

Postiljon | 2000 | | pagina 1