Postiljon Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 0 In de laatste race van de American Le Mans Series (ALMS) die op oudejaarsavond gereden zal worden in het Australische Adelaide zal een zeer speciale uitvoering van de Audi R8 aan de start verschijnen. Deze speciale Crocodile Dundee' heeft het patroon van een krokodil in zijn natuurlijke omgeving. De vermomming werd aange- bracht in het Audi Design Centrum. Hoewel Audi tot aan de finale alle titels in de ALMS-competitie van dit jaar heeft gewonnen, nemen de coureurs de race wel degelijk serieus. De spectaculaire wagen zal in Australia rijden op een stratencircuit. Het zal een opvallende verschijning zijn. 28 DECEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 Audi R8 als Crocodile Dundee Veilig in Volvo Safety Car Volvo Car Corporation ontwikkelt zich in hoog tempo. Binnenkort wordt de Volvo Safety Concept Car (SCC) gepresenteerd. Deze wagen is wat betreft veiligheid zeer vernieuwend. De Volvo Safety Concept Car is een lust voor het oog. Niet alleen door het fraaie uiterlijk, maar vooral ook door de functionaliteit van het design. De SCC is uitgerust met een sensor die registreert op welke hoogte de ogen van de bestuurder zich bevinden (een toepassing die voortkomt uit de onlangs gepresenteerde Volvo Eye Car). De sensor zorgt vervol- gens dat de bestuurdersstoel auto- matisch in een dusdanige positie wordt gebracht dat de automobilist optimaal zicht heeft op het dash board en de weg. De bestuurder kan dankzij een frame van metaal en flexiglas door de A-stijlen been kij- ken, waardoor hij goed de linker- en rechtervoorzijde van de auto kan zien. De B-stijl buigt iets naar bin- nen en volgt de vorm van de stoel. Een optimaal zicht als de bestuur der over zijn schouder moet kijken. Met de introductie van de geheel vernieuwde Seicento 1.1 MPI en de pittige Seicento MPI Sporting laat Fiat wederom zien dat het Italiaanse merk toonaangevend is in het segment van de compac- te auto's. Zowel uiterlijk als in het interieur is de Seicento gemoderniseerd. Vooral de spor- tiever gestileerde voorzijde valt op, met een kloeke in carrosse- riekleur gespoten bumperspoiler (vanaf SX) en grote luchthap- pers. Naast de ingrijpend verbeterde motor-, milieu- en veiligheidstech- niek zou je bijna vergeten dat de Seicento zelf ook op talloze punten onderhanden is genomen. De moderne verlichtingsblokken met knipperlichten achter helderglas vallen bijvoorbeeld direct op. Voor de Seicento is er een groot aantal nieuwe lakkleuren. Aan de binnen- zijde zijn nieuwe bekledingsstoffen Met de introductie van de geheel vernieuwde Seicento 1.1 MPI en de pittige Seicento MPI Sporting laat Fiat wederom zien toonaangevend te zijn in het segment van de compacte auto's. gebruikt. Er is een digitaal klokje aan boord, er zijn andere hoofdsteu- nen gemonteerd en het instrumen- tenpaneel is in beter afleesbare kleu- ren uitgevoerd. Ook talloze prakti- sche details zijn doorgevoerd. Standaard zijn er naar buiten uitzetbare ach- terraampjes voor een verbeterde f* ventilatie. De van binnen te ope- nen achterklep is uiterst prak- tisch. Voorts is er de rust- gevende oran- jekleurige ver- lichting achter meters en bedienings- knoppen. De montage van digitale dag- en kilometerteller is standaard op alle uitvoeringen. Op de neus van de vernieuwde Seicento prijkt natuurlijk ook het nieuwe Fiat-logo.

Postiljon | 2000 | | pagina 11