GRATIS Vuurwerkverkoop in voile gang Smakelijke oudejaarstraktaties Postiljon ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Hennepkwekerij Nieuwe voorzitter Promotieplatform Beroofd van auto Toekomst- voorspellers in de Nieuwe Passage Onderscheiding voor oud-wethouder Voetbalfeest jeugd Subsidiebesluit toegankelijkheid E D I T I E 12 Oplage 41 VOOR PARTICULIEREN Schiedam SCHIEDAM, De politie van het district Schiedam heeft jaterdagmorgen een hennepkwekerij aa i de Buitenhaven- weg nntoanteld. 3Het onderzoek was ingestdd naar aanleiding van klachten over een vreemde geur. De 558 h'ennSppWtntjes en de bijbeho- rende apparatuur zijn in beslag geno- men. SCHIEDAM - Tijdens de vergadering van de Midden-Delflandraad is mevrouw Van Bijsterveldt gei'nstalleerd als nieuwe voorzitter van het Midden- Delfland Promotieplatform. De installa- tie vond plaats op 8 december jl. In het Promotieplatform werken organisaties op het gebied van natuur, landbouw, recreatie, cultuur-historie en toerisme samen aan de promotie van Midden- Delfland om de regionale functie te ver- sterken. Het platform houdt zich onder meer bezig met recreatieve routes, het samenstellen van lesmateriaal over het gebied en de organisatie van de jaarlijk- se Midden-Delfland Dag. Mevrouw Van Bijsterveldt, burgemeester van Schip- luiden, neemt ede taak over van mevrouw Kokxhoorn-Papenhove, voor- malig burgemeester van Maasland. SCHIEDAM - Een 33-jarige man uit Schiedam is zaterdagmorgen vroeg in de Morsestraat van zijn auto beroofd. Op het moment dat de man wilde uit- stappen benaderden twee mannen de auto en stapten in. Onder bedreiging van een vuurwapen moest het slacht- offer wegrijden. In de omgeving van de Belgischestraat moest de man al zijn bezittingen waaronder zijn portemon- nee, bankpas, rijbewijs en GSM afge- ven. Hierna werd de man gedwongen zijn zwarte BMW 323 te verlaten. Beide daders droegen een muts en waren ongeveer 20 a 30 jaar oud. SCHIEDAM Winkelcentrum de Nieuwe Passage staat zondag 31 december in het teken van toe- komstvoorspellers. Op de koopzon- dag zullen tussen 12.00 en 17.00 uur diverse helderzienden, handle- zers en tarotkaartenleggers aanwezig zijn. Peter van der Hurk, 66n van Nederlands beroemdste paragnosten komt naar het winkelcentrum en zal demonstraties geven. Bezoekers krij- gen de gelegenheid aan te schuiven aan de tafeltjes. De deskundigen zul len een tipje van de sluier die over de toekomst hangt oplichten. Trudie Liebe zal uitleg geven over de tarot- kaarten. Om 15.00 uur vindt de uit- reiking plaats van de Winkel Win Weken actie. Vuurwerkverkoop in Schiedam. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - Vandaag is in Schiedam en de rest van Nederland de officiele verkoop van vuurwerk van start gegaan. Ondanks de ramp in Enschede blijft de belangstelling voor vuurwerk onverminderd groot: de komende dagen zal er weer voor tientallen miljoenen gul dens knal- en siervuurwerk over de toonbank gaan. Donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 december zijn de drie dagen waarop het is toegestaan om vuurwerk te kopen en te verkopen. De voorverkoop is wel al enige tijd aan de gang. Bij diverse winkeliers konden de liefheb- bers voor de etalage rustig hun keuze op de bestellijst invullen. De vraag of het dit jaar pijlen, fonteinen, Romeinse kaarsen, knalvuurwerk of toch maar sterretjes moeten worden hangt natuur- lijk van ieders persoonlijke smaak af. Het siervuurwerk wordt in elk geval steeds populairder en wint al jaren ter- rein ten opzichte van het knalvuurwek. Doordat het siervuurwerk sinds enkele jaren meer kruit mag bevatten zijn ook de effecten steeds spectaculairder geworden. Naar Belgie rijden of in het illegale circuit vuurwerk kopen is dus niet nodig. Per persoon van 16 jaar en ouder mag maximaal een hoeveelheid van tien kilo vuurwerk gekocht wor den. Afsteken is overigens pas toege staan van 31 december's ochtends tot Nieuwjaarsmorgen 2.00 uur. GEWIJZIGDE SLUITINGSTIJDEN SCHIEDAM Voor veel mensen bestaat oudejaarsdag uit een aantal ieder jaar terugkerende elementen. Een gezellig samenzijn met defamilie, spelletjes doen of op tv een oudejaarsconference bekijken, het hoort er vaak allemaal bij. Voor een deel van de mensen is de jaarwisseling niet compleet zonder vuurwerk, maar alleen oliebollen en appelbeignets zijn voor welhaast iedereen onlosmakelijk met Oud en Nieuw verbonden. (Foto: Ekko ten Catej SCHIEDAM - De Zweedse koning heeft Adri Reijhout, tot voor kort wethouder in Schiedam voor D66, een hoge onderscheiding verleend. Reijnhout kreeg de 'Swedish Royal Order of the Northern Star' voor zijn inspanningen om het Zweedse bouwen in Schiedam te promoten en om Zweedse architec- ten in Nederland te introduceren. Reijnhout legde als wethouder de basis voor verschillende Zweedse bouwpro- jecten in de Brandersstad waaronder Sveaparken. De bij de onderscheiding behorende medaille en oorkonde wer- den vorige week in Den Haag aan Reijnhout uitgereikt door de Zweedse ambassadeur Bjom Skala. SCHIEDAM - De F, E en D pupillen en de C-junioren van Schiedamse voetbalclubs vieren op vrijdag 29 december feest. Eigenlijk zou er al van de zomer een speciale dag voor de jeugd georganiseerd worden maar door omstandigheden was het er nog niet van gekomen. De festivitei- ten vinden plaats ter gelegenheid van het lustrum van zeven voetbal clubs in het afgelopen jaar. De com- misie Schiedams Voetbal Kampioen- schap heeft voor de dag in de Margriethal van alle clubs die deel hebben genomen aan het Kampioenschap 5 f-, 5 e-, 5 d- en 5 c-spelers uitgenodigd. De voetballer- tjes kunnen deelnemen aan een voetbalcircuit en aan zaalvoetbal- wedstrijden. Tevens staan de 140 deelnemers nog enkele verrassingen te wachten. Belangstellenden zijn welkom tussen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM - Het bestuur van de Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen Nieuwe Waterweg Noord (ROG) heeft een besluit geno men over de toekenning van ruim f 585.000,- aan subsidie. De subsidie is toegekend om de toegankelijkheid van gebouwen waar veel minder-validen en clienten van de ROG wonen en komen te verbeteren. Het betreft in totaal 11 wooncomplexen en 3 dienstencentra in de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis die aangepast zullen wor den. In veel van deze gebouwen wordt de toegang tot de centrale hal en de lift- hal verbeterd. Hierdoor kunnen men- sen die minder goed ter been zijn of een handicap hebben hun woning beter bereiken en verbeteren de leef- omstandigheden. In de loop van 2001 zullen in overleg met de eigenaren van de gebouwen de diverse verbeteringen worden aangebracht. Het gaat om de volgende gebouwen in Schiedam: Groenzicht en Meerzicht; Burge meester Gijsenlaan en Burgemeester Stulemeijerlaan; Damstate, Nieuwe Damlaan; Boerhaaveplein; Beetho- venflat. T Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 28 DECEMBER 2000 3e jaargang nummer 121 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie d* honnen elders in de krant. van de uitgave 4 januari 2001 (week 1) Advertenties tot woensdag 9.00 uur

Postiljon | 2000 | | pagina 1