WW1tmicM cOQO M a a r t I A. -Sv Stichting Ouderenwerk heeft in Schiedam en Vlaardingen op 7 januari duizenden bal- lonnen de lucht ingelaten. De ballonnen werden op- gelaten in het kader van de actie 2000 wensen aan 2000 ballon nen. In totaal werden Duizend wensen werden met lucht- ballonnen de wijde wereld ingestuurd. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) in december in de diensten- centra in beide steden ruim 1000 wensen verzameld. Voordat de 5000 ballonnen op het Stadserf het lucht- ruim kozen hield wethou- der Groeneweg een korte toespraak. Een Japanse zakendelegatie bracht in januari een be- zoek aan Schiedam ter orientatie voor de vestiging van het Japan Center in het centrum. Op het program- ma stond onder meer een het bekijken van de beoog- de locatie het 'Gat van Bolmers' bij het Broersvest. Samen met burgemeester Scheeres nam men tevens een kijkje in museummolen De Nieuwe Palmboom en het Gedistilleerd Museum. Na het met veel publiciteit omgeven bezoek werd het stil rond de plannen. In oktober kwam het bericht dat de plannen wegens de com- plexiteit voorlopig in de koelkast worden gezet. De heer A.A.L. Stegmann heeft Burgemeester Scheeres leidt de Japanse zakendelegatie rond in Schiedam. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) behalve zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau ook de Aleidapenning ontvangen. Deze laatste onderscheiding werd door het college toegekend vanwege de grote verdiensten van Stegmann voor de stad Schiedam. Stegmann was o.a. actief in de gezondheids- zorg, het onderwijs voor schippers- kinderen en het bibliotheekwezen. Het project 'in de wolken' werd gestart met het opstijgen van een lift. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) In verschillende steden in de regio, waaronder Schiedam, is in het weekend van 12 en 13 februari het tweede Rijnmond Muziek Festival van start gegaan. Het festival is een initiatief van de muziekscholen uit het gebied en vormt een uitgelezen mogelijkheid voor amateurkoren en -orkesten om aan een groter publiek hun kunnen te tonen. Aan het festival namen niet minder dan veertig koren en orkesten deel via optredens van dertig minuten. Met het 'opstijgen' van een in rook gehulde lift is op maandag 14 februari het project 'in de wolken' op basisschool de Regenboog begonnen. Aan het project doen gedurende twee weken 430 leerlin- gen mee. De kinderen houden zich bezig met aan het thema gerelateer- de onderwerpen zoals vogels, vlie- gers, luchtballonnen, luchtverkeer, wolken en ruimtevaart. De kinde ren ontdekken, leren en ervaren alles over het onderwerp en kun nen hier creatief mee bezig zijn. In wijkcentrum De Erker werd op zondag 20 februari een landendag gehouden waarbij dit keer Spanje centraal stond. Op de dag traden Spaanse dansgroepen op en kon men via gerechten, films en exposi- ties kennis maken met de Spaanse cultuur. Spaanse dansen uitgevoerd door de groep 'Recuerdos de Andalucta' uit Schiedam. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie Ron Heusden weerde zich kranig, maar verloor de damtweekamp tegen kampioen Alexander Schwarzman uiteindelijk met 9-3. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Begin maart speelde Schiedammer Ron Heusdens een damtweekamp tegen wereldkampioen Alexander Schwarzman. De door Van Stigt Thans assurantien opgezette twee- kamp eindigde onder belangstelling Deelneemsters aan de modellencursus Model 2000. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) van het massaal opgekomen publiek in een 9-3 over- winning voor de uit Rusland afkomstige Schwarzman. Jongeren van het Dwarsplein hebben 10 maart een modeshow gegeven in Klubhuis Zuid. De elf deelnemende meiden en een jongen in de leeftijd van 15 tot 20 jaar hebben voorafgaand aan de modeshow enkele we ken meegedaan met de professionele modellencursus in het buurthuis. Op de Nationale Scoutingdag bouwde de Taizegroep een houten vlot. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie De modellencursus was opgezet door jongerenwerker Jitske van Vliet, het model Monique van Aken leerde de deelneemsters hoe zij zich zelfverzekerd en professioneel kunnen presenteren. Op 25 maart hielden tal van scoutinggroepen in Nederland open huis in het kader van de Nationale Scoutingdag. In Schiedam konden jongens en meisjes tussen de 5 en 24 jaar kennis maken met de Taizegroep. Tijdens de dag presenteerden de groepen zich met sport en spel, kamperen, kompaslezen en ander scouting- activiteiten.

Postiljon | 2000 | | pagina 4