1m »w'cAt drie tot de finale doorgedrongen bands wist het uit Schiedam afkomstige EEZEE de beste indruk te maken. De tweede plaats was weggelegd voor de hardcore thrashband Barata, derde werd de rockband Hairy Few. Na een lange periode van voorbereiding is op 15 april de nieuwbouw bij de kinderboerderij in de Gorzen in gebruik geno- men. Vereniging Kinder- boerderijtje de Gorzen is een particulier initiatief dat vijf jaar geleden is ontstaan. Zonder subsi- die is de vereniging de afgelopen jaren uitge- groeid tot een echte kin derboerderij. Door one- nigheid met het bestuur stopte later in het jaar vrijwilliger en initiatief- nemer T. Rorije met zijn werk bij de kinderboer derij. Koninginnedag werd in 2000 gevierd op zaterdag 29 april. Zoals in veel plaatsen kon ook in Schiedam geluisterd worden naar een aubade voor de koningin. In Schiedam-Kethel verzamelden zich honderden mensen bij de Nederlandse Hervormde Kerk aan het Noordeinde om getuige te zijn van het optreden van Harmonie- orkest Sint Radboud. Harmonieorkest Sint Radboud trad tijdens koninginnedag op in Schiedam. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) opgevrolijkt. Het vertrouwen in het team van Frank Rijkaard is deze dagen nog groot; na het penalty- trauma tegen Italie kan niemand meer oranje horen of zien en ver- dwijnt deze kleur snel uit het straatbeeld. Wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennesstraat beleefde op 30 juni de laatste zelfstandige dag voor de overname door de Stichting Welzijn Schiedam. De gemeente wil het welzijnswerk laten verlopen via een centrale organisatie, De SWS. De bezoekers, medewerkers en vrijwilligers van De Erker vrezen door het verlies van de zelfstandigheid het specifie- ke karakter van het wijkcentrum te verliezen. Om te protesteren tegen de gang van zaken werd de Vriendenvereniging De Erker opge- richt. De vereniging zet zich in voor het behoud van de kwaliteit van het werk en de sfeer van De Erker. Donderdag 22 juni is een zwarte dag voor Schiedam. Op deze dag werd Nienke, een tien jaar oud meisje, in het Beatrixpark om het leven gebracht na eerst te zijn mis- bruikt. Samen met een elf jaar oud vriendje speelde het meisje in het park, totdat zij door een man gedwongen werden mee de bosjes in te gaan. Het jongetje werd mis- handeld, maar wist na afloop te vluchten. Het gruwelijke misdrijf schokte heel Nederland, maar ondanks een signalement en hon- iii»"»»ini"iTiiin iium—mil derden tips kon de dader voorals- nog niet worden gepakt. Begin Sep tember is wel een verdachte opge- pakt, maar deze man uit Vlaardingen ontkent betrokken- heid bij het misdrijf. Vrijwilligers, medewerkers en bezoekers van De Erker zijn tegen de samenwerking met de SWS. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Knorretje het Varken opende half april de nieuwbouw van Kinder boerderij de Gorzen. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Podiumcafe 'De Graauwe Hengst de finale van de 4e aflevering van was zaterdag 7 april het toneel van de Schiedamse Popprijs. Van de In de tijdelijke souvenierwinkel Guerickes waren onder meer kaarsen van molen De Walvisch te koop. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) soof Bernard Guericke en is onderdeel van de manifes- tatie Kunstestafette 2000. In de winkel zijn jenever- bonbons, een kwintetspel met vijf Schiedamse molens en kaarsen in de vorm van molen De Walvisch te koop. Het centrum van Schiedam leek op de avond van 20 mei op een groot muziek- podium. Overal waren optredens te zien van musici, zangers en zange- ressen, dansgroepen en koren. In de Havenkerk waar het koren festi val werd gehouden traden diverse koren op, waaronder het Mannen- koor van K.S.M. Orpheus. K.S.M. Orpheus trad tijdens het Festival aan de Schie op in de Havenkerk. (Foto: John Hofman) Tijdens Euro 2000 barstte ook in Schiedam de oranje-gekte los. (Foto: Imrichs Mooy) Heel Nederland is in juni in de ban van het Europees Kampioenschap voetbal dat in Nederland en Belgie wordt georganiseerd. Straten kleu- ren naarmate het toernooi dichter- bij komt en vordert steeds meer oranje. Ook in Schiedam ziet alles oranje, bijvoorbeeld het cafe Centrum West dat van boven tot onder met oranje versiering is De leden van Dienst Sport en Recreatie afdeling Schiedam zijn op 4 mei naar Wageningen vertrok- ken om deel te nemen aan een bijzondere loop. Het team was onderdeel van de nationale actie waarbij vertegenwoordigers van Nederlandse gemeenten het bevrijdingsvuur vanuit Wageningen al lopend naar hun eigen gemeente brachten. De achttien lopers vertrokken rond 1.00 uur's nachts voor de 120 km lange tocht. Op 5 mei werden zij onthaald in de Plantage, waar bur- gemeester het bevrijdings vuur van de lopers over- nam om het vuur in Schiedam te ontsteken. In winkelcentrum De Nieuwe Passage heeft zich half mei op nummer 17 een aparte winkel geves- tigd: souvenierwinkel Guerickes Schiedam. De winkel maakt deel uit van een kunstproject van de Franse kunstenaar filo- Het bevrijdingsvuur werd vrijdag 5 mei ontstoken door burgemeester Scheeres. Foto: Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 2000 | | pagina 5