September De Hoogstraat maakt deel uit van het gebied waar het rapport De Omloop binnenste buiten' betrekking op heeft. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) De binnenstad van Schiedam is al cussie. In juli verscheen het rapport langere tijd het onderwerp van dis- van het Seinpost Adviesbureau over de functies van het centrum en de keuzes die gemaakt kunnen (of moeten) worden. Doordat de hui- dige structuur van de binnenstad te versnipperd is steekt geen enkel gebied boven het gemiddelde uit. Hierdoor kan het centrum niet ont- wikkeld worden tot volwaardig kernwinkelgebied. Door de her- structurering zoals voorgestaan in het rapport moeten voorzieningen zoals het winkelaanbod op peil worden gebracht. Randvoor- waarden zoals bereikbaarheid err parkeergelegenheid, alsmede het imago van het gebied spelen hierbij een grote rol. In het onderzoek naar de dader in de moordzaak Nienke werd in juli tot twee maal toe in de sloten van het Prinses Beatrixpark gezocht naar sporen. Ondanks het zoeken met magneten en later het leeg- pompen van de sloten leverde de zoekactie geen resultaat op. Ondanks de honderden tips en een groot buurtonderzoek hleef het onderzoek vooralsnog zonder suc- ces. De Rotterdamse Wandelsport Wethouder Fiafkamp (met kruiwagen) reikte in augustus een onder- scheiding uit aan de milieuvriendelijke tuinders van Vijfsluizen. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) In de Groenoord Karavaan liepen enkele clowns op stelten mee. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Vereniging organiseerde eind juli een ongekend lange wandeltocht. Vanaf sporthal Groenoord vertrok- ken op 28 juli 66 wandelaars voor een tocht van maar liefst 200 kilo meter. De Millenniumtocht voerde de deelnemers zonder lange rust- pauzes over een parcours rondom Rotterdam. Binnen de geplande 38 uur bereikten 59 van de 66 deelne mers weer het start- en eindpunt in Schiedam. ten voor de overkapping werden in augustus op het dak van het toekomstige knooppunt voor openbaar vervoer geplaatst. Ook het huidige station Schie dam Centrum zal in opdracht van NS Railinfrabeheer een grote verbouwing en opknap- beurt ondergaan. De Volkstuindervereniging Vijf sluizen kreeg in augustus van wethouder Hafkamp een onder- scheiding uitgereikt voor de milieu vriendelijke en natuurlijk manier van tuinieren. De vereniging ont- ving drie van de maximaal vier ver- krijgbare sterren in het kader van het landelijke project Natuurlijk Tuinieren. Voorafgaand aan de uit- reiking reed de wethouder symbo- lisch de laatste bestrijdingsmidde- len de tuinderswinkel uit. de Groenoord karavaan met muziek, clowns en acrobaten door de straten. Het feest werd gehouden ter gele- genheid van de uitvoering van de wijkontwikkelingsvisie Groenoord. In de wijk zullen diverse flats ge- sloopt worden, hier komt nieuw- bouw in de koop- en huursector voor terug. De deelnemers aan de 200 km lange wandeltocht startten bun wandeling in Schiedam. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Bijen kijken bij de observatiekast op kinderboerderij't Hoefblad. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) De Lange Nieuwstraat/Tuinlaan werd een middag afgesloten voor auto's tijdens de Autovrije Zondag. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Zondag 24 September waren in Schiedam enkele straten afgesloten voor gemotoriseerd vervoer. In het kader van de landelijke Autovrije Zondag was o.a. de Lange Nieuwstraat gereserveerd voor fiet- sers, skeelers en spelende kinderen. De activiteiten stonden in het teken van gezondheid. Schiedam vierde eind September het feit dat Vrouwe Aleida van Henegouwen 725 jaar geleden Enkele malen per jaar houdt kin derboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark een open dag in de bijenstal. Kinderen en ouders zijn dan wel- kom om van dicht bij het doen en laten van de duizenden bijen te vol- gen. Ook op zondag 6 augustus konden de bezoekers terecht bij de vier bijenkasten van imker Ruud van den Heuvel. De middag maak- te deel uit van het programma van de afdeling Natuurontwikkeling die regelmatig activiteiten in en stadsrechten verleende Schiedam. Het jubileum werd op grootse wijze gevierd met tal van activiteiten. Op het Stadserf kon men genieten van het Groot Schiedams Terras, een culinaire kennismaking met de Schiedamse keuken. Verder traden een groot aantal muziekgroepen, bands en koren op en was er in de Stadswinkel een tentoonstelling te zien over het verleden van de stad. Voorafgaand aan de veranderingen Op het Stadserf werd bij het 725-jarig bestaan van de stad een culinair festijn gehouden. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) en werkzaamhe- den in Groen oord vierde Woonplus op zaterdag 28 Sep tember samen met de bewoners een feestje. Vanaf het kantoor van Woonplus trok rondom de kinderboerderij organi- seert. Aan het nieuwe station bij de Horvathweg werd van de zomer druk gewerkt. De eerste fundamen- De overkapping van het transferium dat naar verwachting in november 2002 zal worden opgeleverd. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 2000 | | pagina 6