O k t o b e r November December I; land. Op het zandlichaam dat klaar ligt voor de aanleg van Rijksweg A4 ontmoetten de deelnemers aan de tocht een uit Delft afkomstige groep. Op het zandlichaam werden foto's genomen van het actiebord 'Wij trekken de Groene Grens'. Schiedammer Willem Noorduin nam begin oktober met veel succes deel aan de Paralympics in Sydney. Op de onderdelen kogelstoten en dis- cuswerpen behaalde de 33-jarige sporter met zijn twee zilve- ren medaille. Na terugkeer van zijn vierde deelname aan het evenement voor gehandicapte i De Amazing Stroopwafels traden op bij het feest in Tuindorp. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) De Schiedamse en Delftse deelnemers aan de actie Trek de Groene Grens van Milieudefensie. (Foto: Cok van den Berg) Op tientallen plaatsen in Nederland werd op 7 en 8 oktober de aandacht gevestigd op de bedreigde groene en open gebieden. Ook in Schiedam organiseerde Milieudefensie een actie. Een groep wandelaars vertrok voor een pro- testwandeling naar Midden-Delf- Willem Noorduin toont zijn twee zilveren medailles die hij won op de Paralympics. (Foto: Van Det Fotoproducties sporters 21 oktober het vijftigjarige bestaan ontving van de wijk. Op een feestje van Willem wijk- en bewonersvereniging Tuin- Noorduin uit dorp kon onder het genot van een handen van hapje en drankje worden terugge- burgemeester blikt op de geschiedenis van een Scheeres van de meest geliefde buurten van enkele fraaie Schiedam. cadeaus. De feestelijkheden werden opge- De bewoners luisterd door optredens van de van Tuindorp Amazing Stroopwafels, Muziek- vierden op vereniging Harpe Davids en clown zaterdag Ricky. dag gehouden met als onderwerp 'Mammoeten uit het ijs, leven in de oertijd'. In het centrum konden de in totaal 750 bezoekers lezingen bijwonen en video's, tentoonstellin- gen en oude opgravingen bekijken. Dick Mol, kenner op het gebied van mammoeten, gaf een lezing over de in Siberie opgegraven mammoet Jarkov. Deze ruim 20.000 duizend jaar oude mam moet is bewaard gebleven in een groot blok ijs en uitgehakt voor wetenschappelijk onderzoek. Sint Nicolaas zette dit jaar op 18 november zijn eerste voet aan Nederlandse wal op het Hoofd in Tony van Wassem kijkt toe hoe de vlammen zijn oude kunstwerken ver- woesten. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Kunstenaar Tony van Wassem ver- brandde voorafgaand aan zijn nieuwe expositie in het Stedelijk Museum in Schiedam begin november enkele van zijn oude werken. Met zijn daad wilde de Schiedamse kunstenaar de achterliggende artis- tieke periode afsluiten. Na een reis door India en Nepal kwam Van Wassem tot de conclusie dat de ziel van zijn oude werk na de verbran- ding kan overgaan in nieuwe schil- derijen. In Natuurcentrum De Boshoek werd op 12 november een open Sinterklaas arriveerde per stoomboot in Schiedam- Zuid. (Foto: Van Det Fotoproducties) Schiedam-Zuid. Na de aankomst vertrok de Sint voor een rondrit die hem naar het Stadserfplein zou brengen. De intocht van Sinterklaas kon als vanouds rekenen op grote belang- stelling van de jongste inwonertjes van Schiedam. Medewerkers van de open dag tonen onder meer een in Nederland opgegraven onderkaak en dijbeen van een mammoet. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) The Green Forest Selection en Harpe Davids traden op bij de kerstsamenzang in de Liduina Basiliek. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Sinds het begin van deze maand kunnen ouderen in verzorgingshuis Spaland aan de Willem Andriessen- laan internetten in hun eigen inter- netcafe. In de computerruimte staan twee computers waarop 60- plussers naar hartelust gratis kun nen mailen en internetten. Dankzij een schenking van het VSB-Fonds Schiedam Vlaardingen zijn de bewoners nu in staat om net als hun kinderen en kleinkinderen de electronische snelweg te betreden. Omdat jongeren in verhouding tot ouderen meer kennis hebben van internet en computers zullen een aantal scholieren van het Alberda College de ouderen wegwijs maken met internet. Samen met de vrijwil- ligers van Spaland verzorgden zij een introductie. Schiedam zal ook de komende drie jaar blijven deelnemen aan het Geheim van Holland, een toeristi- sche samenwerking tussen zes oud- hollandse steden. In de deelnemen- de steden werken de VW's, gemeenten en het Zuid-Hollands Bureau voor Toerisme samen om meer toeristen en dagjesmensen naar hun steden te trekken. Per jaar zal de gemeente f 34.000,- bij- dragen. De VW betaalt f 12.000,- Verzorgingshuis Spaland beschikt sinds deze maand over een internet- cafe voor ouderen. (Foto: Eduard Engel) en uit het bedrijfsleven moet f 58.000,- bijeen worden gebracht voor concrete acties. In de Liduina Basiliek aan de Singel werd op zondag 10 december een van de eerste kerstconcerten van het jaar gehouden. Onder grote belangstelling traden het gemengd koor The Green Forest Selection en Muziekvereniging Harpe Davids op. De kerk was in 2000 na een langdurige restauratie weer beschikbaar voor gebruik. De kerstsamenzang vormde dan ook een mooie gelegenheid om het prachtige gebouw eens van binnen te bekijken en tegelijk te genieten van het optreden.

Postiljon | 2000 | | pagina 7