Hotel Inntel Wintercircus in Schiedams theater mmmmm a Stap verder op weg naar betere zorg Waterpomp past niet meer k_1_restan^es BRUNCHEN BORRELEN FEESTEN DINEREN AcrjyjTij-r^j Speciale lezeraaanbieduig op pagina 2 Reactie burgers op waterbeheersplan Winst schakers MEUBELEN! Het verhaal achter de en 5 armige koperen kroon- advertentie 1% j_ - REGIO - De provincie Zuid-Holland heeft onlangs het Ontwerp Grond- waterbeheersplan 2001-2005 opgesteld en vraagt burgers hierop te reageren. In het plan staan de uitgangspunten en hoe personen die het grondwater willen gebruiken ermee om moeten gaan. Het plan dient als toetsingskader voor de afgifte van beschikkingen van het grondwaterwel en heeft als doel zuinig om te gaan met water. Verschillende overheden en maatschappelijke organi- saties zijn bij het plan betrokken. Het ontwerp is het vervolg op het huidige waterhuishoudingsplan, waarmee de provincie zorgt voor voldoende grond water van goede kwaliteit in het hele gebied. Grondwater is belangrijk voor: drinkwatervoorziening, land- en tuin- bouw, industrie en natuur. Gei'nteresseerden kunnen tot en met 5 februari 2001 hun visie geven over het ontwerpplan, dat is in te zien bij: het provinciehuis in Den Haag, alle gemeentehuizen van Zuid-Holland en de kantoren van alle waterbeheersers in de provincie. Op- en/of aanmerkingen kunt u schriftelijk indienen (college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, postbus 90602, 2509 LP, Den Haag). De deflnitieve vaststelling van het plan vindt plaats in het voorjaar van 2001 SCHIEDAM - Schaakvereniging Primus inter pares uit Schiedam heeft in de vierde ronde van-de competitie een 5-3 overwinning behaald op RSR Ivoren Toren uit Rotterdam. Door de overwin ning handhaaft Pip zich in de top van de tweede klasse en bezetten de schakers de tweede plaats. Leo van Steenoven, Piet Hofstee en Peter Wetering wonnen hun partij. Johan Jurgens, Bart Bos en Roel Timmer speelden remise en Emile Knops leed een nederlaag. De eerstvol- gende van de drie resterende wedstrij- den wordt op 29 januari gespeeld tegen het eveneens uit Schiedam afkomstige Groenoord. De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert de komende tijd de volgen- de activiteiten voor 55-plussers: OUDEJAARSVIERING - Op 31 december vindt in dienstencentrum de 4 Molens de Oudejaarsviering plaats van 19.00 tot 0.45 uur. Kosten f 7,50. COUNTRY DANSEN - In diensten centrum de 4 Molens kan op maandag 1 januari worden deelgenomen aan het country dansen. De kosten bedragen f 11,50 per maand. YOGA - De twee yoga-groepen van dienstencentrum de 4 Molens komen bijeen op dinsdag 2 januari van 13.00 tot 15.30 uur. Kosten f 15,50 per maand. NIEUWJAARSRECEPTIE Dienstencentrum Oost organiseert op woensdag 3 januari een Nieuwjaars- receptie van 9.30 tot 11.30 uur. De entree en de oliebollen zijn gratis. BINGO - In dienstencentrum de Woudhoek worden op donderdag 11 januari 6 ronden bingo gespeeld tussen 14.00 tot 16.00 uur. Kosten f 7,-. Kaarten afhalen vanaf 3 januari. VISITECLUB - Wijkpost Zuid organi seert elke maandag een gratis toeganke- lijke visiteclub van 9.30 tot 15.00 uur. KOERSBAL - Iedere woensdag kan er koersbal worden gespeeld bij wijkpost Zuid. Kosten f 6,- per maand. Tijd: 14.00 tot 16.30 uur. Romy Strasser uit Zwitserland treedt op met een act met boerderijdieren. SCHIEDAM - In het Theater aan de Schie is op woensdag 3 janu ari 2001 twee keer een voor- stelling van Wintercircus Martin Hanson te zien. Het schouw- burgcircus brengt dit seizoen voor de 22e keer een circus- programma waarbij gebruik gemaakt wordt van de specifie- ke ambiance van het theater. De beslotenheid van het theater biedt mogelijkheden om veel toe te voegen: een verhaallijn, schakeltjes tussen de diverse acts, kortom een rode draad. De letterlijk aanwezige rode draad zal de prestaties van de circusartiesten met elkaar verbinden. Het Nationaal Nederlands Wintercircus van Martin Hanson brengt op 3 januari tweemaal een sprookjesachtige voorstel- ling. Uitzonderlijke mensen en acts, hel- den en fantasieen, alles komt samen in de optredens die om 13.00 en 16.15 uur beginnen. Voor het bedrag van f 25,- (jeugd tot 18 jaar f 15,-) zullen acrobaten, clowns, trapezeartiesten, leeuwen en diverse andere dieren de revue passeren. In 2,5 uur ontmoet de bezoeker onder meer mimeclown Mr. Chap, een vertederende dressuur uit Zwitserland, trapezeartiest Michael Sozonov uit Rusland en de clown Oleg Markov. De tweelingbroers Anatoli en Vladimir Shoustov demonstreren pure kracht en perfectie met hun acrobati- sche ballet-act. Theater aan de Schie is gelegen aan het Stadserf 1. Kaartverkoop aan de kassa of via (010) 2467467. GRAAUWE HENGST - De van oor- sprong Schiedamse band Volume Time verzorgt op zaterdagavond 30 decem ber een optreden in Podium Cafd De Graauwe Hengst. Aan de Lange Haven 28 kunnen bezoekers vanaf 22.00 uur genieten van de vrolijke Socca- Salsaband. Op zondag 31 december is het cafd gesloten, op 1 januari gaan de deuren enkele minuten na middernacht open. THE-DANSANT - Kluphuis Oost organiseert op zondag 7 januari een thd- dansant voor 40-plussers. Van 13.30 tot 16.00 uur kan men dansen of gewoon langskomen voor de gezelligheid. Kaartjes kosten f 2,50 inclusief koffie of thee. In de voorverkoop kunnen de kaarten voor f 2,- worden gekocht in Kluphuis Oost aan de Boerhaavelaan 79. Info: (010) 2451818. BLAUWE BRUG - Vanaf januari star- ten er in De Blauwe Brug nieuwe acti viteiten voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Deelnemers kunnen onder begelei- ding toneelspelen, liedjes zingen of dan sen bedenken. Na zes weken (24 febru ari) volgt een opvoering. De activiteit start op 17 januari en vindt plaats tussen 13.00 en 18.00 uur (1 uur per groep). Kosten f 35,- per inschrijving. Info: (010) 2470464. TENTOONSTELLING - In het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat 112 zijn tot 14 januari vier werken van Paul Beckman te zien. De op 25 September jl. overleden Schiedamse kunstenaar maakt objecten die zich op het grensgebied bevinden van sculptuur en toegepaste kunst. Onlangs werd op het Rozenplein een in opdracht van de gemeente gemaakt sculptuur van Beckman onthuld. Ter nagedachtenis en in het verlengde van de onthulling van het kunstwerk toont het museum werk van Beckman. Gedeputeerde Loes van Ruijven heeft namens de provincie Zuid- Holland in het provinciehuis in Den Haag een convenant onder- tekend met alle werkzame Zorgkantoren en Zorgverze- keraars in Zuid-Holland. Doel van het convenant is om de wensen en de behoeften van de patient centraal te stellen. Er zijn in het convenant heldere afspraken gemaakt over de onderlinge rolverdeling tussen de provincie, de Zorgkantoren en de Zorgverzekeraars De provincie werkt sinds 1997 samen met aanbieders, zorgvragers, gemeen- ten en zorgverzekeraars en zorgkanto ren aan het verbeteren van de zorg in Zuid-Holland. Zij doet dat in elke regio via de regiovisie, die een toekomstbeeld op middellange termijn van de gehele zorg in een regio bevat. Deze partijen tekenen ook voor de uitvoering van deze visie. Door landelijke ontwikkelingen op het gebied van wetgeving krijgen zorgkan toren en zorgverzekeraars steeds meer bevoegdheden in de uitvoering en financiering van de zorg. Tevens wordt steeds meer onderkend dat het van belang is dat provinces hun bevoegdhe den op gebieden als wonen, vervoer en welzijn inzetten om klantgerichte zorg tot stand te brengen. Met het convenant wordt gewaarborgd dat de inspanningen binnen de regiovi sie van provincie en zorgkantoren en zorgverzekeraars goed op elkaar aan- sluiten. SCHIEDAM - Vele jaren hing de geelkoperen waterpomp bij mevrouw Van Staveren in de woonkamer. Het was altijd een pronkstukje in huis, maar "Ik wil de kamer een beetje gaan veranderen en daar past de waterpomp niet meer in. Om hem in de kast te leggen vond ik eigenlijk jammer en daarom dacht ik 'ik bied hem te koop aan'. Wellicht dat iemand het leest en er een goede plek of bestemming voor heeft." Een jaar of twintig geleden kreeg mevrouw Van Staveren de waterpomp als geschenk van haar zus. "Ik ken de herkomst niet en ook weet ik absoluut niet hoe oud de pomp is. Hij heeft hier al die tijd gehangen en verder weet ik er weinig van. Als ik er geen koper voor kan vinden zal ik er eens mee langs gaan bij het veilinghuis aan de Kipstraat. Misschien dat men mij daar meer over de pomp kan vertellen." De Rotterdamse heeft al eens eerder iets via een advertentietje verkocht. "Een seniorbed. Zelf heb ik nog nooit iets gekocht. Wei eens gebeld, maar geen koop gesloten. Maar ik blijf de adver- tenties wekelijks napluizen." Mevrouw A. van Staveren met de geelkoperen waterpomp die niet meer in haar interieur past. (Foto: Seert) 28 DECEMBER 2000 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 ■k Hotel Inntel Rotterdam-Centre ISO kamers, restaurant, vergader- en partycentrurn Leuvehaven 80, 3011 EA Rotterdam Tel. (OtO) 4134139. Fax (OlO) 4133222 e-mail: inforotterdam@hoteiinntel,com www.hoteltnntel.catn 4^ Het goedkoopste adres voor bankstellen, sfeer- haarden, grenen, rotan, eiken en senioren meubelen. JAN WOONING MEUBELEN, Bergweg 62, R'dam. Tel. (010) 4664827. Totziens. www.janwooning.nl

Postiljon | 2000 | | pagina 9