GRATISI Laatste herinneringen aan het jaar 2000 De beste wensen voor 2001 ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Beroofd van tas Gedichtendag in de bibliotheek De Erker zoekt vrijwilligers Oplage 41 Schiedam VOOR PARTICULIEREN SCHIEDAM - Een 46-jarige vrouw uit Schiedam is vrijdag 29 december rond 18.15 uur op de Franselaan in Rotterdam beroofd van haar schouder- tas. Na het boodschappen rukte een onbekende man de schoudertas weg. Met haar tas kreeg het slachtoffer een paar klappen op haar hoofd waardoor ze ten val kwam. Op het moment dat een winkelier te hulp schoot bleek dat een tweede dader in een auto zat te wachten. Deze dader trachtte tever- geefs de winkelier aan te rijden. Nadat de man met de tas was ingestapt reed het tweetal weg. In de tas zaten papie- ren en een portemonnee met een paar honderd gulden. SCHIEDAM De Gemeentelijke Openbare Bibliotheek doet donderdag 25 januari mee aan de tweede nationa- le Gedichtendag. De dag werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en was meteen een groot succes. Op radio, tv en in de boekhandels en bibli- otheken is die dag veel aandacht besteed aan poezie. Ook werd Gerrit Komrij uitgeroepen tot Dichter des Vaderlands. De Gedichtendag op 25 januari zal dit jaar nog grootser worden aangepakt, maar bibliotheek Stadserf pakt het helemaal bijzonder aan. De bibliotheek heeft de hele maand januari uitgeroepen tot Maand van de Poezie. Alle medewerkers hebben een favoriet gedicht uitgezocht en er zal werk wor den geexposeerd van de Spaanse dich ter F. Garcia Lorca. De collectie poezie krijgt de hele maand extra aandacht. Op de Dag van de Poezie zelf kunnen bezoekers hun favoriete gedicht of uit eigen werk voordragen. Belangstel- lenden kunnen zich hiervoor inschrij- ven bij de klantenservice van biblio theek Stadserf. ledereen die zich op 25 januari inschrijft als lid krijgt een poe- tisch presentje. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennesstraat 32 wor den op verschillende dagen van de week Nederlandse taallessen gegeven aan nieuwe bewoners die sinds kort in Schiedam wonen. De wachtlijsten voor een opleiding op de scholen zijn lang, daarom kunnen de nieuwkomers tij- dens de wachtperiode al kennis maken met de Nederlandse taal in De Erker. De lessen worden gegeven door vrijwil- lige medewerkers. Met name op de vrijdagochtend maar ook op andere dagdelen heeft het wijkcentrum behoefte aan vrijwilligers die de lessen willen verzorgen. Het lesgeven vindt plaats in kleine groepjes en er is geen onderwijservaring voor nodig. Belangstellenden worden eerst enige tijd ingewerkt. Om het voor moeders mogelijk te maken de lessen te volgen is tevens hulp bij de kinderopvang nodig. Gei'nteresseerden kunnen con tact opnemen met wijkcentrum De Erker, (010) 4267767. PIJNACKER - Het klinkt oubol- lig, maar het is een waarheid als een koe: een jaar is zo voor- bij, de tijd vliegt. Het lijkt giste- ren dat we u aan de vooravond van een nieuw millennium de allerbeste wensen overbrach- ten. Hier staan we dan opnieuw, nu om u een hele goede start toe te wensen in het jaar 2001. In het afgelopen jaar is door de diverse afdelingen van Grafla Print Media keihard gewerkt om aan 405.000 huis- houdens wekelijks aantrekkelijke kran- ten aan te bieden. De groep mensen die aan de dertien edities van de Postiljon werkt is te groot om op 66n foto te zetten. Vandaar dat wij ons hierin hebben beperkt tot de afdelingen verkoop en centrale redactie. Maar de betrokkenheid achter de schermen van de mensen van de administratie, de advertentiezetters, dtp-ers, drukkers, lokale corresponden- ten, chauffeurs, bezorgers en verder iedereen die meewerkt aan het realise- ren van de huis-aan-huisbladen, is er niet minder om. Namens al deze medewerkers wensen wij u dan ook een gezond en voorspoe dig nieuw jaar toe. Afdeling verkoop: editie Zoetermeer: Harald Huurman, Henk Priem, Arie Huurman, editie Hillegersberg- Schiebroek: Raymond Lupgens, Lennard Geraets, editie Krimpen Lopik: Ed Geneugelijk, Wim van Leeuwen, Mark van der Kolk, Edward den Otter, editie Capelle: Jerry SCHIEDAM - De jaarwisse- ling is in Schiedam vrijwel zonder problemen verlopen. Er was geen sprake van ongeregeldheden of ernstige ongelukken met vuurwerk. Ook het weer werkte mee: de tem- peratuur was iets boven nul en de meeste regen viel pas later in de nacht. Door de goede weersomstan- digheden kon iedereen na twaalven de straat op om familie, vrienden en buren een voorspoedig nieuwjaar toe te wensen. De vuurwerkliefheb- bers konden ongestoord hun gang konden gaan om de. Enig minpunt was de harde wind, maar dat kon de pret niet drukken. Ondanks de gebeurtenissen is Enschede werd in Schiedam volop vuurwerk afgesto- ken. Gepaard bij de vreugdevuur- tjes zorgde dit vaak voor ee'n spec- taculair schouwspel. De restanten van het vuurwerk werden soms al door de mensen zelf opgeruimd, maar vaker moest het personeel van ONS Milieu er op Nieuwjaars- ochtend aan ,te pas komen om de laatste herinneringen aan het oude jaar op te ruimen. Modderkolk, editie Prins Alexander: Erwin Zwijnenberg, editie 3BHoek- Pijnacker: Berry Bodano, editie Gouda: Ruud Broere, editie Boskoop- Waddinxveen: Michiel Martijn, editie Delft: John Priem, Nico van Strien, edi tie Schiedam: Imrichs Mooij, editie Vlaardingen: Hans Wentink. Centrale redactie: Elma Gortworst, Karin Monshouwer, Peter Zoetmulder, Pieter Appel, Lucas Muis, Linda Vaandering, Jeroen Kormelink, Madeleine van de Wouw, Maria van Krimpen, Ruud Veldkamp en Martijn Linthorst. Zie de bonnen elders in de krant. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 De a/deling verkoop en centrale redactie van de Postil/on wensen u een gezond en voorspoedig 2001 toe. DONDERDAG 4 JANUARI 2001 4e jaargang nummer 122 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 IFoto: John LootensJ 404.S00 oplage Met groot materieel ging de schoonmaakploeg van ONS op I januari de vuurwerkrestanten op straat te lijf. (Foto: Van Det Fotoproducties)

Postiljon | 2001 | | pagina 1