'Hallo Schiedam Merhaba' in theater Gevarieerde Turkse Culturele Manifestatie e E D I T I E 12 Oplage 43.500 ex. adverterew en felicite-ren voor Z! particulie-ren (A in Schiedam. 417.075 oplage Schiedam Stadsgids 2001 SCHIEDAM De nieuwe Stadsgids 2001 voor Schiedam zal deze maand huis-aan-huis worden verspreid in Schiedam. De Stadsgids bevat veel gemeentelijke informatie. Daarnaast zijn in het boekje gegevens zoals adres- sen en telefoonnummers te vinden van de Schiedamse verenigingen en instel- lingen. Verder bevindt zich in de Stadsgids een speciale Milieuwegwijzer en een Wegwijzer voor 55-plussers die is samengesteld door de Stichting Ouderenwerk Schiedam. Ook wordt door middel van foto's teruggeblikt op de feestelijkheden bij de viering van 'Schiedam 725-jaar' van vorig jaar Sep tember. Diefstal uit bejaardencentrum SCHIEDAM - In een bejaardencentrum aan de Willem Andriessenlaan is zater- dag 6 januari om 12.00 uur een 38-jari- ge vrouw aangehouden op verdenking van diefstal. De Vlaardingse was het bejaardencentrum binnengegaan en had van verschillende bejaarden geld weggenomen. De vrouw is door de politie in verzekering gesteld. Deel Horvathweg twee weken dicht SCHIEDAM - Een gedeelte van de Horvathweg zal de komende twee weken afgesloten worden voor autoverkeer. Van maandag 15 janu ari tot en met vrijdag 26 januari is de rijbaan tussen Plein 1940-1945 en het Stationsplein afgesloten in verband met werkzaamheden aan de gevel van metrostation Schie dam-centrum. Het verkeer zal wor den omgeleid door middel van omleidingsborden. Voor het metro- station zijn vijf van de acht stalen gevelconstructies geplaatst. De laat- ste drie constructies en glasstroken van twee bij drie meter worden geplaatst met behulp van een hijs- kraan die zal uitzwaaien over de rij baan. Meer informatie is verkrijgbaar via het informatienummer van de Beneluxlijn: (010) 2088666. Vechtpartij SCHIEDAM In de Geert Reindersstraat vond in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 0.45 uur een vechtpartij plaats tussen diverse bewo- ners. Door de vechtpartij raakten drie personen licht gewond. Nadat de poli tie ter plaatse was gekomen werden de partijen uit elkaar geh'aald. Een 39-jari- ge Schiedammer werd naar aanleiding van de ruzie aangehouden en overge- bracht naar het politiebureau. Op weg naar het bureau vernielde de man een ruit van een politiewagen. De politie stelt een onderzoek in naar de aanlei ding en toedracht van de vechtpartij. SCHIEDAM - Het Fortis Theater aan de Schie staat vrijdag 12 januari geheel in het teken van de Turkse cultuur. Samen met de afdeling Cultuur van de gemeente organiseert het Turks- Nederlands Overleg Schiedam (TNOS) 's avonds van 18.30 tot 23.00 uur de manifestatie 'Hallo Schiedam Merhaba'. Vrijdag zal de Turkse cultuur in al haar verscheidenheid centraal staan: het pro- gramma biedt dans, muziek, cabaret en theater. Het festival wordt voor de eer- ste keer georganiseerd en past in het beleid van staatssecretaris Van der Ploeg om een divers cultureel aanbod te presenteren voor met name jongeren en allochtonen. De organisatie van TNOS bestaat uit diverse Schiedamse instellingen, te weten: Barbaras Moskee, Grup Alternatif, Muradiye Moskee, Turks Culturele vereniging, Turkse vereniging, GGD, Politie Schiedam, Stichting Welzijn Schiedam en de gemeente diensten Sociale Zaken en Werk en Welzijn. Het festival komt mede tot stand door een financiele bij- drage van het VSB Fonds, Woonplus Schiedam en de Gemeente Schiedam. Optredens In het theater aan het Stadserf zal meesterverteller Faruk Dikici vertellen over de Turkse sprookjesheld Keloglan en de wijze magier Derwisj. De volksdansgroep Kizilirmak komt met 16 dansers en danseressen in oog- verblindende kostuums optreden. De folkloregroep verzorgt verschillende dansen uit Centraal-Anatolie. Omer Kadan noemt zichzelf Turbanus, de Turkse Urbanus. Zijn tweetalige lied- jes over de multiculturele samenlevlng begeleidt hij met het Turkse snaar ins trument de baglama of saz. De 14 danseressen van St. Ayyildiz brengen een liedjes- en dansvoorstelling over het traditionele hennaritueel. De avond voor het huwelijk viert de aan- staande bruid met vrouwelijke familie- leden en vriendinnen de hennanacht. De bruid neemt afscheid van haar jeugd en ouders. Het optreden eindigt in een uitbundig feest waarbij het publiek mag meedansen. Als afsluitende act van Hallo Schiedam Merhaba staat Ragga Oktay Le Freak en de Chocolademeisjes op het pro- gramma. De 24-jarige Ragga Oktay is opgegroeid in Spangen en speelt ragga muffin muziek. Zijn begeleidingsband Le Freak bestaat uit Antilliaanse muzi- kanten, de Chocolademeisjes zijn Hindoestaanse 'bubbling' danseressen. De teksten van Ragga Oktay gaan o.a. over de dilemma's van de allochtone jeugd. De manifestatie Hallo Schiedam Merhaba vindt'plaats op vrijdag 12 januari van 18.30 tot 23.00 uur in het Fortis Theater aan de Schie. De toe- gangsprijs bedraagt f 12,50, kinderen tot 12 jaar mogen onder begeleiding gratis naar binnen. Kaarten kunnen gereserveerd worden via het Fortis Theater: (010) 2467467. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG II JANUARI 2001 4e jaargang nummer 123 Voor meer informatie zie cofofon pagina 3 0k Zie de bon elders in de krant. Nieuwjaarswensen gemeente Schiedam SCHIEDAM - Traditiegetrouw houden bijna alle bedrijven, organi- saties en verenigin gen aan het begin van een nieuw jaar een nieuwjaarsre- ceptie. Ook de gemeente Schiedam nodigde de inwoners van de stad uit om een toast uit te bren- gen op het jaar 2001. Burgemeester Scheeres, de raads- leden en overige belangstellenden kwamen zaterdag- middag bijeen in de foyer van het Theater aan de Schie aan het Stadserf voor het overbrengen van 'de beste wensen'. (Foto:Van Det Fotoproducties) I Ragga Oktay treedt op tijdens Hallo Schiedam Merhaba. (Foto: Koray Kasap)

Postiljon | 2001 | | pagina 1