Nieuwjaarsconcert Romantic favourites voor ouderen Bijdragen PvdA en SP aan kerntakendiscussie (1 column KflTHY Meer Bewegen voor Ouderen Gordelcontrole B*0 Prijs SCHIEDAM De Stichting Ouderenwerk organiseert al jaren bewe- gingsactiviteiten voor 55-plussers onder de naam Meer Bewegen voor Ouderen (MBvO). Het aanbod bestaat onder meer uit gymnastiek, T'ai chi, volksdan- sen, country dansen, stijldansen, yoga en koersbal. De lessen worden aange- past aan de mogelijkheden en wensen van de deelnemers. De bewegingsacti- viteiten zorgen er voor dat men zich fit ter voelt. Daarnaast geeft het ontspan- ning en afleiding en komen de deelne mers in contact met leeftijdsgenoten. De activiteiten vinden vaak plaats in de dienstencentra van Ouderenwerk. De kosten worden zo laag mogelijk gehou- den en vaak is er korting voor houders van een Rotterdampas. In Schiedam is momenteel weer plaats bij de gym- nastiekgroep op donderdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur. De kosten bedra- gen f 10,- per maand, met R'dampas f 6,50. Het is mogelijk vrijblijvend kennis te komen maken met de gymnastiek- groep zonder zich van tevoren aan te melden. Meer informatie over deze en andere activiteiten: Informatielijn Ouderenwerk (010) 2486890, bereik- baar van 9.00 tot 12.30 uur op werkda- gen. SCHIEDAM - Politiemensen van het district Schiedam hebben maandag tussen 16.00 uur en 18.00 uur een verkeerscontrole gehouden in de wijk Nieuwland. De controle werd gehouden op twee plaatsen, te weten de Burgemeester van Haarenlaan en de Nieuwe Damiaan. Met name controleerde de politie op het dragen van de autogordel. Tegen 21 automobilisten werd pro- ces-verbaal opgemaakt wegens het niet dragen van de autogordel. De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert de komende tijd de volgen- de activiteiten voor 55-plussers: MANDALATEKENEN - In diensten- centrum Oost kan men op vrijdag 12 januari van 9.30 tot 11.00 uur deelne- men aan het mandalatekenen. De kosten bedragen f 7,- per keer, met R'dampas f 4,50. THE-DANSANT - Op zondag 14 januari vindt tussen 14.00 en 16.30 uur een th6-dansant plaats in dienstencen- trum de Woudhoek. Entree f 3,50. BINGO - Bingospelers kunnen op woensdag 17 januari terecht in dien- stencentrum de 4 Molens. Van 13.30 tot 16.00 uur worden hier 6 ronden bingo gespeeld. Kosten: f 7,-. GEHEUGENTRAINING - Diensten- centrum Oost start op vrijdag 26 janua ri met geheugentraining. De tien bijeen- komsten vinden plaats van 10.00 tot 11.45 uurDe cursus kost f 50,- inclu- sief boek en koffie. Inschrijven voor 19 januari. MAALTIJD VAN DE MAAND - Op vrijdag 26 januari serveert diensten- centrum Oost de maaltijd van de maand. Voor f 8,25 kan men tussen 13.00 en 14.00 deelnemen aan de maaltijd. Inschrijven voor 23 januari. KOERSBAL - Elke woensdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur bestaat bij wijkpost Zuid de mogelijkheid deel te nemen aan koersbal. Kosten f 6,- per maand. KLAVERJASCLUB - In wijkpost Zuid komt elke vrijdag van 19.30 tot 23.30 uur de klaverjasclub bijeen. Deelname kost f 2,50 per keer. SCHIEDAM - De gemeenteraad van Schiedam komt maandag 29 januari bijeen voor een discus sie over de taken van de gemeente. In de zogenaamde kerntakendiscussie komen de partijen met hun visie op de organisatie van de gemeente Schiedam en de taken die deze zou moeten uitvoeren. Alle grote partijen hebben eind vorig jaar in een schriftelijke bijdrage hun visie op het functioneren van de gemeente naar voren gebracht. In dit eerste artikel komen de bijdragen van de PvdA en de SP aan de orde. Enige jaren geleden is de organisatie van het gemeentelijk apparaat al her- zien. Destijds is er geen grondige dis cussie in de raad geweest over wat pre- cies de taken van de gemeente zijn. Uitgangspunt was toen dat dit de taken waren die op dat moment vervuld wer- den. Volgens de Partij van de Arbeid zijn pas na het herinrichten van de orga nisatie de ogen geopend voor de onvol- komenheden van de bestuurlijke orga nisatie en de wijze van bestuur. De frac- tie van de PvdA onderscheidt drie doe- len in de kerntakendiscussie. Het is goed op een rijtje te zetten welke taken de gemeente momenteel uitvoert en wie er voor verantwoordelijk is. Een ander doel is het herdefinieren van de relatie tot de bevolking met als gevolg een mogelijk grotere betrokkenheid bij de stad. Een laatste doel is het kijken naar de baten en lasten. Uitgangspunt hierbij is voor de PvdA dat het huidige uitgavenvolume hoe dan ook niet zal stijgen. Notitie PvdA In de notitie van de partij over de kern- taken komt naar voren dat de PvdA voorstander is van verzelfstandiging van het Stedelijk Museum. De bibliotheek vervult een kerntaak die mini- maal boven en onder de spoorlijn. een filiaal ver- eist. Het Theater a.d. Schie heeft bewezen een belangrijke functie te vervullen, wel moet kritisch worden gekeken naar de kosten voor de gemeente. Op het gebied van Volkshuisvesting heeft de gemeente een meer regiserende rol gekre- gen. De uitvoerende taak is in handen van het verzelfstandigde woningbedrijf. De sector VROM zou na Sveaparken gereduceerd kunnen worden. Stadsvernieuwing en milieu blijven specifieke kerntaken voor de gemeente volgens de PvdA. In het wijk- en buurtbeheer moeten de cussie- wijken grotere budget- ten ontvangen waardoor in het beheer van de openbare ruimtes meer wijkgericht gewerkt kan worden. Eventuele meevallers moeten gebruikt worden om de schuldenlast van 950 miljoen gulden te verlichten. Op het gebied van erfpacht blijft de PvdA erbij dat de grond toebehoort aan de gemeenschap en dat grond alleen in erf pacht kan worden uitgegeven. Inbreng SP Voor de SP is het van belang dat de dis cussie niet gaat over het huidige beleid maar over het gewenste beleid. Een gezamenlijke visie op de gemeentelijke taken waar raad en bevolking achter kunnen staan. Daarom moet volgens de Socialistische Partij niet de begroting als uitgangspunt dienen bij de discussie. Er zou juist een strategische discussie gevoerd moeten worden met de geza menlijke visie als uitgangspunt. Het col lege wil de strategische discussie over- slaan, vandaar dat de SP deze discussie toch van de grond wil proberen te krij- gen. De fractie heeft dit gedaan door in de bijdrage het gewenste toekomstbeeld van de gemeente te schetsen. Een eer ste vereiste is open en heldere commu- nicatie met ruimte voor meningen van alle groepen en individuen. Veiligheid is een andere kerntaak voor de gemeente. Zowel in het verkeer, op het werk als op straat dient de gemeente zorg te dragen voor de veiligheid van de inwoners van Schiedam. Op het gebied van werk wil de SP dat de gemeente zich zoveel mogelijk inspant voor iedereen en een ruimhartig kwijtscheldingsbeleid voert om armoe- deval te voorkomen. De SP staat open voor de mening van de Schiedammer en vindt communicatie met de bevol king van het grootste belang. SCHIEDAM - Geert Bierling, stadsorganist van Rotterdam, zal op vrijdag 12 januari een feeste- lijk nieuwjaarsconcert geven in de Westvest kerk in Schiedam. Het concert met de naam Romantic Favourites begint om 20.15 uur in het kerkgebouw van de Vrijzinnige geloofs- gemeenschap NPB aan de Westvest 90. Geert Bierling zal samen met fagottist Hans Wisse een gevarieerd programma ten gehore brengen met muziek van Rossini, Saint-Saens, Schubert en Bizet. Bierling speetl enkele van zijn bekende bewerkingen van muziekstukken zoals de Danse Macabre van Saint-Saens en de Carmen-fantasie van Bizet. Kaarten voor het concert kosten f 10,- inclusief reserveringskosten. De kaart- verkoop verloopt via de WV Schiedam (010) 4733000, WV Vlaardingen (010) 4346666 en het Fortis Theater a.d. Schie (010) 2467467. Ook voor aan- vang in de kerk worden (voor zover nog beschikbaar) kaarten verkocht. 11 JANUARI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 5 Discussie over taken gemeente De politieke partijen in Schiedam voeren eind januari een discussie over de kerntakendis- (Foto:Van Det Fotografie) Geert Bierling zal op 12 janua ri het Standaart- orgel in de Westvest- kerk bespe- len. (Foto: Ingmar Timmer) Ik heb een prijs gewonnen in de Oude- jaars Staatsloterij. Ik zit bijna te sidderen op de bank. Na de trekking van die loterij kijk ik niet. Het 'Rene-Froger-gehalte' is me veel te hoog in zo'n show. Ik vind het veel gemakkelijker en sneller om na afloop van het programma even op tele- tekst te kijken. Dat doe ik in de eerste minuten van het nieuwe jaar. Tot mijn verbijstering zie ik dat ik in de prijzen ben gevallen. Een van mijn zonen zit wat beteuterd te kijken, hij heeft ook een prijs, maar die haalt het niet bij die van mij. Ik kan het zelf amper geloven. "Ik win nooit wat!", roep ik altijd. Maar dat is niet helemaal waar. Als kind van zes heb ik ooit een pakje 'cafe noir' gewonnen. Een koekje halfom. Cafe no-ir, zo sprak ik het uit, want mijn Frans was toen nog niet wat het nu is. Ik woonde aan het voeteneind van de wereld met zestig buurtgenoten. Het verenigingsleven vierde hoogtij in het dorp. Een keer per jaar werd er een feest voor de kinderen georganiseerd. Het entreebewijs was tevens lotnummer. Ik herinner me nog goed dat ik genoot van de voor- stelling van Jan Klaassen en Katrijn. In hun spel was ook de verloting ver- werkt. Ze riepen een nummer en mijn buurmeisje stootte mij aan: "Dat heb jij!" Verbazing bij mij. 'Dat nummer, dat heb jij. Ja hier!", riep ze en ze trok mij mee naar voren. Ik kreeg een 'poppenkasthand' van Jan en applaus van Katrijn en het pak koekjes. Wat heb ik die prijs gekoesterd. Ik fietste opgewonden naar huis, waar mijn moeder op mij zat te wachten met een pot thee op het lichtje. "Ik heb een prijs gewonnen", riep ik haar al uit de verte toe. Mijn moeder kon er niet over uit. Een pak koekjes, helemaal afwijkend van de 'Marie-bis- cuitjes' die we altijd bij de thee kregen. "Ik maak het pak open en trak- teer jou op een koekje", zei ik tegen mijn moeder, "en we nemen er meteen nog een." Wat er met de rest van het pak is gebeurd weet ik niet meer, wel weet ik, dat ik die smaak van dat koekje en de knussigheid van het kopje thee met mijn moeder nooit ben vergeten. Ik bel mijn zussen om hen een heel gelukkig nieuwjaar te wensen en ver- tel meteen het heuglijke nieuws. "Wat ga je met het geld doen?", vragen ze allemaal erg nieuwsgierig. "Ik koop een pakje cafe noir, stap in de trein en ga bij onze moeder een lekker kopje thee drinken."

Postiljon | 2001 | | pagina 5