Neem tijdig snowboardles cuRsussen Verleng wintersportplezier activiteiten Workshop Vliegeren Schiedamse Popprijs SCHIEDAM - Wie in de buitenlucht bezig wil zijn en wil beleven hoe een kunstenaar zijn werk schept, kan binnenkort deelnemen aan de work shop Vliegeren met Gerco de Ruijter. In het kader van de tentoonstelling Unisono 10 neemt de kunstenaar in februari en maart de deelnemers mee tijdens zijn omzwervingen in het veld. Het is de bedoeling in de weilanden rond de Groeneweg en de Harreweg een digitale camera aan een vlieger op te laten. Op zestig meter hoogte kunnen de deelnemers net als De Ruijter foto's maken van het Hollandse Landschap. In het museum kunnen de deelnemers hun foto's bekijken en nabestellen. De dag wordt afgesloten met een rondlei- ding verzorgd door Gerco de Ruijter. De workshop vindt plaats op de zondagen 11, 18 en 25 februari en zaterdag 3 maart van 14.30 tot 16.30 uur. De kosten bedragen f 35,-, jongeren tot 18 jaar betalen f 25,- en Vrienden van het Museum f 30,-. Meer informatie: Nicole Theeuwes (010) 2463666. SCHIEDAM - Voor de vijfde Schiedamse Popprijs heeft zich het recordaantal van 51 bands aangemeld. In plaats van de geplande zes voorrondes komt er nu een extra voorronde. De Popprijs gaat vrijdag 19 januari van start in podium- cafe De Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28. Uit de voorrondes komen acht bands naar voren die in de halve finales gaan strijden om de drie finale- plaatsen. De voorrondes worden gehou- den op 19/1, 26/1, 2/2, 9/2, 16/2, 23/2 en 2/3. De halve finales staan gepland voor 16/3 en 23/3. Op de fina le dag zal bekend worden wie de win- naar is van de beker voor de eerste prijs met bijbehorend geldbedrag van f 750,- Tijdens de eerste voorronde op 19/1 spelen vanaf 21.00 uur de bands The Riaggs, Room to Move, Ophiel, Bra, HooFTPIJN en Count Ziggenpuss. De toegang van alle avonden is gratis. GRAAUWE HENGST - In Podium Cafe De Graauwe Hengst zal op zater dag 13 januari om 22.00 uur The Hypnoclan optreden. Het coliectief ervaren muzikanten zal aan de Lange Haven 28 aantreden met gastmusici uit o.a. Senegal en Gambia en solisten uit de jazz- en blueswereld. De muziek is gei'nspireerd op onder meer jazzmuziek, oosterse toonladders en Afrikaanse ritmes. FILMTHEATER - Het Filmhuis Schiedam aan de Nieuwstraat 12 ver- toont komende week twee films. Op donderdag 11 en vrijdag 12 januari wordt de film American Psycho. De film geeft een beeld van een steenrijke yup in de jaren '80 die behalve een opper- vlakkig leeghoofd ook een seriemoorde- naar is. Op zaterdag 13 januari kan Suzhou River bekeken worden, een sprookjesachtige liefdesgeschiedenis in Shanghai. Beide films beginnen om 21.00 uur. Kaarten kosten f 12,50. RUILBEURS - In dienstencentrum de 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan wordt op zondag 13 januari een ruil- beurs gehouden. Vanaf 13.30 uur kun nen bezoekers postzegels, munten, tele- foonkaarten, en aanzicht- en prentbrief- kaarten ruilen. Zowel toegang als taxatie is gratis. ROMMELMARKT - In Kluphuis Oost staan op zondag 14 januari ruim 60 tafels opgesteld op de rommelmarkt. Particulieren verkopen tussen 1.00 en 16.00 uur hun kinderkleding, speel- goed, gereedschap, serviesgoed etc. Tafels zijn te huur voor f 12,50, de toe gang is gratis. De rommelmarkt aan de Boerhaavelaan 79 is niet bedoeld voor professionele handelaren. Meer infor matie: (010) 2451818. Snowboarden neemt als recrea- tieve wintersport een steeds belangrijker plaats in. Waren het tien jaar geleden een hand- vol jongeren, tegenwoordig stappen ook volwassenen op het snowboard. Het image dat snowboarden gevaarlijk is en alleen geschikt voor lastige pubers, is aan het verdwijnen. De wintersportlanden creeren steeds vaker aparte mogelijkhe- den voor snowboarders. De mogelijkheid om je skivakantie te combineren met een dag of wat snowboarden wordt ook steeds toegankelijker gemaakt door onder andere skischolen en verhuurbedrijven. Snowboarden is al lang niet meer alleen voor waaghalzen. Steeds meer mensen kiezen voor deze relatief jonge sport. Niet in de laatste plaats vanwege de trendy uitstraling. Ook ouderen en de fanatieke skiers willen zich deze sneeuwsport eigen maken. Beide wintersporten komen qua bele- vingswereld steeds dichter bij elkaar te liggen. Afgeleid vanuit de snowboard- sport zijn voor skiers ingewikkelde sprongen ontstaan en ook het boarden in een zogenaamd Funpark heeft skiers weten te bekoren. Daarvoor worden speciale twintip-ski's en skiboards gebruikt. Niet moeilijk In de praktijk is de basistechniek van het snowboarden niet moeilijk aan te leren. Voor doorgewinterde skiers is het even wennen aan het gevoel om met twee benen vast te staan, maar het maken van een eenvoudige afdaling lukt al aardig na de eerste lesdag. ZOS RADIO De Stichting Ziekenomroep Schiedam verzorgt op 91.5 fm op de kabel radio-uitzendingen. Op maandag is er van 10.00 tot 12.00 uur het programma Koffie met Marco. Maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur is er aandacht voor milieu en natuur gecombineerd met veel muziek in de uitzending Langs de Waterweg. Verzoekplaten aanvragen, de groeten doen of een leuk verhaal vertellen kan via (010) 4260000. COUNTRY LINE DANCE - In de Blauwe Brug kan vanaf dinsdagavond 16 januari worden deelgenomen aan de Country Line Dance cursus. 12 lessen kosten f 85,-. Een tweede groep start op donderdagavond 15 maart. Info: Bachplein 590, telefoon (010) 2470464. SPREEKUREN - In januari kunnen individuele patienten terecht op de pati- entenspreekuren in het Vlietland Ziekenhuis locatie Schiedam. De spree- kuren zijn gratis en vrijblijvend te zoe- ken voor belangstellenden. Op de bij- eenkomsten kan men terecht voor infor matie en het uitwisselen van ervarin- gen. 16/1 10.00-12.00 uur Diabetes Vereniging; 16/1 14.00-16.00 uur Borstkankerpatienten; 17/1 10.00- 12.00 uur Ned. Gehandicapten Organisatie; 17/1 14.00-16.00 uur Psoriasis Vereniging; 18/1 14.00-16.00 uur Ned. Ver. Fibromyalgiepatienten. TONEEL DANS - Op woensdag 17 januari start in De Blauwe Brug een nieuwe creatieve activiteit. Kinderen van 8 t/m 12 jaar kunnen onder bege- leiding een toneelstukje, lied of dans instuderen. Na 6 weken vindt een uit- voering plaats. Per groep wordt tussen Overigens is er een verschil tussen freestyle- en alpineboarden. Bij het freestyle-boarden zijn de bewegingen en daarmee de stijl van boarden vrijer. De echte alpineboarder zal je bijvoorbeeld geen salto's zien maken. Ook de materi- aalkeuze is tussen beide soorten ver- schillend. Het board van een freestyler heeft veel meer flexibiliteit dan het strakke alpineboard dat in de snelle sla lom gebruikt word. Het duurt wel wat langer voordat je in een halfpipe salto's kunt maken of in een strakke slalom naar beneden suist, maar de basisprinci- pes van beide disciplines zijn hetzelfde en voor alles geldt tenslotte: haastige spoed... Snowboarden in Nederland Ervaren skiers vinden het zonde om vakantiedagen te verspillen aan het vol- gen van snowboardlessen. Het is natuurlijk niet leuk om je weer een vakantie lang tussen beginners op een babypiste te moeten begeven. Je kunt ook een doorgewinterde, bevriende boarder vragen om je op de eerste 13.00 en 18.00 uur een uur geoefend. Kosten f 35,-. Op 15 januari vindt een informatiebijeenkomst plaats. Info: (010) 2470464. CARNAVALSBAL -- Carnavals- vereniging De Rietzeilers uit Schiedam organiseert op zaterdag 20 januari het jaarlijkse Stekenbal. In De Blauwe Brug aan het Bachplein 590 komen verschil- lende carnavalsverenigingen uit de regio vanaf 20.30 uur bijeen. Behalve de disco van Rock Dice zorgen liefst vijf blaaskapellen voor de muzikale begelei- ding. Ook de bekende Carnavalsband't Zooi zal aanwezig zijn. Kaarten zijn ver- krijgbaar aan de zaal en kosten f 11,-. vakantiedag de beginselen bij te bren- gen, de vraag is of je zo iemand in je omgeving zult vinden. Lesgeven is niet weggelegd voor ieder- een en Snowboardleraar ben je niet zomaar. Beter is het om je vakantieple- zier te verlengen door alvast in Nederland op een van de kunstskibanen lessen te volgen. De voorpret voor je wintersportvakantie begint dan al in een vroeg stadium. Er worden bij elke kunstskibaan aparte snowboardlessen gegeven door gediplomeerde Snowboardleraren. De mogelijkheid om tijdens je vakantie zo af en toe van materiaal te wisselen komt binnen ieders bereik. Op de sneeuwbanen, borstelbanen en indoorbanen is ook een snowboard wedstrijdcircuit. Topsport Iedere enthousiaste boarder kan aan wedstrijden deelnemen. Of je nu begin ner bent of al regelmatig op een board door de poedersneeuw zweeft. Het enige dat voor deelname aan een wed- strijd noodzakelijk is, is een lidmaat- schap van Snowboard Holland. Carnavalskleding is niet vereist. COMPUTERLES - In de Blauwe Brug worden binnenkort computercursussen gegeven. Vanaf maandag 22 januari 19.00 uur begint de cursus internet voor beginners. De drie lessen van drie uur kosten f 237,-. Kennismaken met de computer is een basiscursus die op maandag 19 februari zal beginnen. De lessen kosten f 262,-. Info: Bachplein 590, (010) 2470464. SPAANSE LES - De cursus Spaans in de Blauwe Brug begint op donderdag 25 januari om 19.30 uur. De 10 lessen kosten f 97,50 exclusief lesboeken maar Snowboard Holland (onderdeel van de Nederlandse Ski Vereniging) is de offici- ele Nederlandse snowboardbond en die organiseert de Nederlandse Kampioenschappen. Wanneer je deelneemt aan wedstrijden kun je zelfs uiteindelijk inschrijven voor het Nederlands Kampioenschap in de Zwiterse sneeuw (Engelberg) of op de kunstskibaan. Snowboard Holland heeft via deze route al een aantal topsnowboarders in het internationale wedstrijdcircuit rondbo- arden. Bij de Olympische Winterspelen in Nagano 1998 heeft de Nederlander Thedo Remmelink als alpine boarder zelfs een 1 Oe plaats veroverd. Of we in Salt Lake City Nederlandse Snowboarders mogen verwachten bij de Olympische Winterspelen van 2002 is nog niet bekend, maar de verwachtin- gen zijn hooggespannen. Snowboard Holland verstrekt inlichtin- gen via 0900-8212106 (35cpm) en op internetsite www.snowboard.nl inclusief koffie. Carmen Bias geeft de lessen. Info: (010) 2470464. Carmen Bias geeft ook Spaanse les in de Erker: (010) 4267767. EXPOSITIE UNISONO - In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 kan tot 4 maart 2001 de tentoon stelling Unisono 10 bezocht worden. Gerco de Ruijter toont foto's die hij vanaf een vlieger maakte van het Hollandse landschap. Tevens is een videopresentatie te zien. In het museum is ook Unisono:polyfoon te zien, een overzicht van aangekocht werk van deelnemers aan de Unisono- reeks. 11 JANUARI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 Elke kunst skibaan ver zorgt aparte snowboardles sen door gedi plomeerde Snowboardler aren. (Archieffoto: John Lootens)

Postiljon | 2001 | | pagina 9