Ontmoeting Marokko met China e Man vermist Onduidelijkheid rol Van Wolferen Kethelbrug vier maanden afgesloten Oplage 43.500 ex. Schiedam Zie pagina 5 B adverteren en feliciter-en voor X! particulie-ren (A in Schiedam. SCHIEDAM Bij de politie van Schiedam is aangifte gedaan van de ver- missing van de 72-jarige Juan Perez Antolin. De in Spanje geboren Antolin verliet op zondag 7 januari zijn woning aan de Lorentzlaan 60 om een bezoek te brengen aan de Spaanse vereniging aan de Noordvestsingel. Hier is hij nooit aangekomen. Signalement: 1.65 meter lang, blanke huidskleur, slank postuur, zwart haar en wat kalend. De heer Antolin spreekt slecht Nederlands, is slechtziend maar draagt geen bril. Ten tijde van zijn verdwijning droeg hij een grijze boerenpet en een halflang groen-zwart nylon regenjack. Mensen met informatie over de verblijfplaats van de heer Antolin of die hem na 6 januari nog hebben gezien, wordt ver- zocht contact op te nemen met de wachtcommandant van het district Schiedam, terefoon (0900) 8844. SCHIEDAM - In de Centrale Bibliotheek aan het Stadserf werd vorige week donderdag aandacht besteed aan de Landelijke Gedich- tendag. Op het Poezie Podium droe- gen tal van bekende Schiedammers, waaronder Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje, hun favoriete gedichten voor. De bekenden en minder bekende inwoners van Schiedam droegen de gedichten voor aan het eind van de middag. Alvorens enke- le fechte dichters het Podium betraden mochten de Juffrouwen Dotje en Lotje het Podium onveilig maken en hun poezievoor- dracht houden. De afsluiting werd verzorgd door dichters van het Schiedams/Vlaardings literaire tijdschrift Renaissance. De Openbare Bibliotheek Schiedam had ove- rigens niet genoeg aan alleen 66n landelijke Gedichtendag: heel januari was uitgeroepen tot Maand van de Poezie. In het filiaal aan het Bachplein werden ruim vijftig poezieal- bums getoond die Schiedammers speciaal voor deze tentoonstelling hadden ingele- verd. In de Bibliotheek Stadserf was in janu ari werk te zien van de Spaanse dichter F. Garcia Lorca. Bovendien waren de favoriete gedichten te zien van enkele medewerkers van de bibliotheek. Wie zich op de Landelijke Gedichtendag aanmeldde ais lid van de bibliotheek ontving een gedichten- bundel van Judith Herzberg. Doel van het project is het organiseren van ontmoetingen in Schiedam tussen verschillende culturen. De ontmoetin gen vinden plaats in een gezellige sfeer met aandacht voor muziek, toneel, kunst, dans, cabaret, theater en sport. De organisatie hoopt dat door de cultu- rele overdracht er in de toekomst meer multiculturele activiteiten, contacten en samenwerking zal zijn tussen de diverse instellingen. Tijdens de eerste van de vier ontmoe tingen stonden de landen Marokko, Sri Lanka en China centraal. In het wijk- centrum Dreesplein presenteerden de Tamils, de inwoners van Sri Lanka, zichzelf op zaterdag 27 januari. Hier was een tentoonstelling te zien over beide landen. Ook was er een lezing over de Marokkaanse cultuur en trad de muziekgroep Said Mariuari op. De tweede dag van het weekend was er aandacht voor de culturen van Marokko en China. De dag in wijkcen- trum De Erker had een ander karakter: vooral de Chinese vechtsporten ston den centraal. Behalve de demonstraties van sportscholen waren er verder Chinese en Marokkaanse hapjes ver- krijgbaar, was er een Marokkaanse modeshow en trad een Chinese muziekgroep op. Ook kon het publiek een kijkje nemen op een markt waar men meer te weten kon komen over het gevarieerde aanbod culturele activi teiten uit China en Marokko. De volgende weekenden staan gepland voor 29 en 30 april (interculturele ritu- elen en feesten), 30 juni en 1 juli (een zomerontmoeting) en 27 en 28 oktober (interculturele manifestatie 'Zo zijn onze manieren'). Op 4 november volgt de slotmanifestatie van 'Marokko ont- moet andere culturen' in het Theater aan de Schie. SCHIEDAM - Rond voormalig directri- ce en oprichtster M. van Wolferen van kinderdagverblijf Honki Ponk is ondui delijkheid ontstaan. Nadat eind vorige week bekend werd gemaakt dat Van Wolferen en het nieuwe bestuur het eens waren geworden over haar ont- slag, blijkt de zaak toch niet rond te zijn. Van Wolferen en P. de Bruin gaan als- nog in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank. De rechtbank had geoordeeld dat Van Wolferen en De Bruin een nieuw stichtingsbestuur voor het kinderdagverblijf moesten accepte- ren met door de gemeente en ouders voorgedragen leden. 417.075 oplage SCHIEDAM - Vanaf maandag 5 februari zal een begin gemaakt worden met de renovatiewerkzaamheden aan de Kethelbrug. De brug ligt tussen de Damlaan en de Kethelstraat en over de Noordvest. De werkzaamheden bestaan uit het vervangen van de oude gemetselde constructie en de muren door een betonnen constructie. De brug zal voor alle verkeer inclusief voetgangers afgesloten zijn tot eind mei. Informatie over de werkzaamhe den is verkrijgbaar via NV ONS IBOR (010) 2465539. SCHIEDAM - In twee wijkcen- tra in Schiedam kon men afge lopen weekend getuige zijn van de culturele ontmoeting tussen Marokko, Sri Lanka en China. De bijeenkomsten in wijkcen- trum Dreesplein en De Erker maakten deel uit van het pro ject 'Marokko ontmoet andere culturen' dat bestaat uit vier over het jaar verspreide thema- weekenden. Het project wordt georgani- seerd door de Marokkaanse stichting Narcis. Zie de bon elders in de krant. Poeziedag in de bieb Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG I FEBRUARI 2001 4e jaargang nummer 126 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 De culturen van China en Marokko ontmoetten elkaar afgelopen zondag in De Erker. (Foto:Van Det Fotoproducties) Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje toonden hun affiniteit met poezie op de Landelijke Gedichtendag. (Foto:Van Det Fotoproducties)

Postiljon | 2001 | | pagina 1