ft/ Stedelijk Gymnasium naar lagerhuis Kinderen lezen voor Kinderjury Ingrijpen stadskern gevraagd Wooninfo centraal op Stadse Wonen Dag e a. AUTOSERVICE EIGENRAAM Huisvuilcontroles SCHIEDAM - Reinigingsmspecteurs van Irado hebben de afgelopen weken in samenwerking met de politie Schiedam controles gehouden op het aanbieden van huisvuil in de wijk Nieuwland. Samen met de veiligheidsassistenten van het Wijkservicepunt Nieuwland zijn er controles uitgevoerd. In totaal zijn er de afgelopen weken 20 overtre- ders gewaarschuwd en is er 13 keer een proces-verbaal uitgeschreven. De con troles richtten zich met name op het te vroeg (voor 5.00 uur) of onjuist aanbie den van huisvuil of grof huisvuil, het illegaal storten van illegaal afval, en het onjuist of te vroeg aanbieden van ande- re soorten (gescheiden) afval. Het te vroeg aanbieden van huisvuil kan leiden tot vervuiling van de straten en .het aan- trekken van plaagdieren. De controles zullen de komende weken doorgaan. De belangrijkste regels voor het aanbie den van huishoudelijk afval staan in de Stadsgids Schiedam en op internet op www.onsgroep.nl. Informatie: afdeling reinigingsinspectie van Irado (010) 4576846. Voorzitter Zakenkring SCHIEDAM - De Zakenkring Schiedam en omstreken heeft op de ledenvergade- ring van 29 januari jl. een nieuwe voor zitter gekozen. Ton van der Host zal na vijf jaar de voorzittershamer overnemen van Herman Dickhoff. De in 1945 opgerichte Zakenkring komt op de tweede maandag van de maand bijeen. -Na het diner zal een gastspreker een lezing geven over zijn of haar specialisa- tie. Informatie: Ton van der Horst (010) 4718171 of secretaris W.F. de Wolff (010) 4745826. Project Hoekse Lijn SCHIEDAM - Het project De Hoekse Lijn veiliger dat begin vorig jaar van start is gegaan zal worden voortgezet. Dit is besloten door de deelnemers aan het project, waaronder de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, de NS, de politie Rotterdam-Rijnmond en de Spoorwegpolitie. Het project werd vorig jaar gestart naar aanleiding van incidenten waarbij reizigers en perso- neel van de lijn werden lastig gevallen. Uit het project is gebleken dat het gaat om een structureel probleem dat alleen opgelost kan worden door samenwer king tussen de betrokken partijen. Het afgelopen jaar zijn de controles ver- scherpt en is er meer toezicht gekomen. Deze maatregelen beginnen succes te krijgen, daarom is besloten het project voort te zetten. Volgende stap in het project is om na het krijgen van meer inzicht een samenhangend pakket van maatregelen te ontwikkelen. Ook reizi gers en andere betrokkenen zal naar hun mening en ideeen gevraagd wor den. (A SCHIEDAM - Het Stedelijk Gymnasium uit Schiedam doet mee aan 'Op weg naar het Lagerhuis'. Deze competitie wordt voor de derde maal door de VARA georganiseerd. De voorronde voor Rotterdam vindt op woensdag 14 februari plaats op het Penta College Blaise Pascal in Spijkenisse. De organisatie is mede in handen van het Instituut voor Publiek en Politiek (IPP). Jaarlijks doen duizenden middelbare scholie- ren uit het gehele land mee aan de debatwedstrijd. In Spijkenisse hebben de scholieren van het Stedelijk Gymnasium concur- rentie van zes andere scholen uit Spijkenisse, Capelle aan den IJssel, Rotterdam en Vlaardingen. De jury bestaat onder meer uit de heer L. Pronk, hoofdredacteur van het Rotterdams Dagblad. In totaal hebben 140 scholen zich opgegeven voor de competitie. In twaalf provincies en de vier grote steden wordt via voorrondes een selectie gemaakt. Docenten stellen zelf schoolteams samen van tien deba ters in de leeftijd van zestien tot en met negentien jaar. De teams nemen het tegen elkaar op in drie debat-rond- es: het debat met vaste rollen, het vrije debat en het 66n-op-66n debat. De pro- vinciale winnaar gaat door naar de achtste finale die op vrijdag 23 maart in het bekende Lagerhuis-decor in de Rode Hoed in Amsterdam wordt gehouden. Via een knock-outsysteem zullen er uiteindelijk twee teams over- blijven die op 28 april 2001 tegenover elkaar staan in een speciale uitzending van 'Het Lagerhuis', live bij de VARA op Nederland 3. Het winnende team gaat op bezoek bij het echte Lagerhuis in Londen. SCHIEDAM - De Nederlandse Kinderjury gaat vanaf 1 februari weer aan de slag. Kinderen uit heel Nederland mogen tot en met 1 mei hun persoonlijk top 5 samenstellen en opsturen naar de Nederlandse Kinderjury. Ook in de Bibliotheek van Vlaardingen kunnen kinderen tot twaalf jaar terecht om mee te lezen en zich op te geven als jurylid. In veel bibliotheken is een aparte hoek ingericht waar de genomineerde boe- ken te vinden zijn. Ze zijn te herkennen aan een kinderjury-vignet. De Nederlandse Kinderjury is een initia- tief van Stichting Collectieve Propa ganda voor het Nederlandse Boek (CPNB), Vereniging Nederlands Bibliotheek en Lectuurcentrum (NBLC) en de NPS en wordt mede mogelijk gemaakt door sponsoring van de gemeente Zaanstad. De Stichting Nederlandse Kinderjury heeft tot doel zo veel mogelijk kinderen kennis te laten maken met het nieuwe aanbod kinderboeken en hen aan te zetten tot kritisch lezen. Top 5 In 1988 ging de Nederlandse Kinderjury voor het eerst van start. Vanaf dat jaar beoordelen kinderen van zes tot en met twaalf jaar boeken die in het vorige jaar voor het eerst zijn ver- schenen. Bij elk boek hoort een juryrap- port dat de kinderen moeten invullen. In totaal moeten er vijf boeken worden beoordeeld. De kinderen kunnen ver- volgens hun persoonlijke top 5 tot 1 mei in de bibliotheek in de stembus doen. Dit jaar kan er voor het eerst ook gestemd worden via internet. De jury kent twee leeftijdscategorieen: zes tot en met negen jaar en tien tot en met twaalf jaar.Op basis van de stemmen van alle inzenders worden tien nomina- 9 RLANDSE J U STICHT I N ties bekendgemaakt. Per leeftijdscatego- rie zijn dat de vijf boeken die de meeste stemmen hebben gekregen. Deze titels krijgen de vermelding 'Getipt door de Nederlandse Kinderjury'. De twee boeken die als grootste favorie- ten van alle Kinderjury-deelnemers uit de bus komen, worden bekroond met de Prijs van de Nederlandse Kinderjury. Het boek dat de meeste stemmen krijgt, ontvangt dit jaar voor het eerst de Hotze de Roos prijs. De winnaars worden begin juni bekendgemaakt in een televi- sieprogramma van de NPS op Nederland 3. SCHIEDAM - De Stichting Woonpromotie Schiedam orga- niseert op zondag 4 februari (koopzondag) tussen 12.00 uur en 16.00 uur de Dag van het Stadse Wonen. Plaats van han- deling is het pand van de voor- malige Drukkerij Roelants, op de hoek Korte Haven/Lange haven. De dag wordt om 12.00 uur geopend door de wethouder Stedelijke Vernieuwing, de heer Peter Groeneweg en de voorzit ter van de Stichting Woonpromotie, de heer Bram Lopik. Tijdens de dag van het Stadse Wonen kan een ieder zich laten informeren over nieuwbouw-koopwoningen in de binnenstad van Schiedam. Dit jaar zal er niet alleen aandacht zijn voor de wonin- gen zelf, maar ook voor de inrichting ervan. Verder staan de nieuwbouwplan- nen in het centrum van de stad cen traal. Naast de presentatie van zes nieuw- bouwprojecten laten ook vijf toonaange- vende woonwinkels zien wat ze in huis hebben en kan iedereen zich gratis laten informeren over verantwoorde woonin- richting. Ook geven studenten van de kunstacademie Willem de Kooning in Rotterdam gratis adviezen over het inrichten van een woning. Wie met de auto komt kan gratis gebruik maken van de parkeergarage aan het Stadserf. Ook kinderopvang is aanwezig. Voor meer informatie over deze dag kunt u terecht bij Woon Informatie Centrum Schiedam, Stadserf 1, tele- foonnummer (010)2730122 of www.wic-schiedam.nl SCHIEDAM - Een aantal bewo- ners en winkeliers van het gebied rond het Broersveld heeft het college van B en W gevraagd actie te ondernemen in de stadskern. In een brief wordt door de Bewoners Vereniging Schiedam Centrum (BVSC) gewezen op de zorg- wekkende toestand van het gebied. De huidige binnenstadskern bevindt zich volgens BVSC ondanks verschillen- de ingrijpen in een zorgwekkende toe- stand. De gehoopte en gewenste verbe- tering is ondanks de realisering van de Nieuwe Passage, ABC en Stadserf, de nieuwe bestrating en inrichting met hoogwaardig groen nog niet op peil. Ook van toekomstige ontwikkelingen zoals Jan des Bouvrie, Land van Belofte en het Gat van Bolmers wordt veel ver- wacht maar BVSC wil nu meer maatre gelen. De bewoners zijn bang dat het 'point of no return' bereikt wordt op het Broersveld. Vooral het pand waar vroe- ger enige tijd een casino gevestigd zat is een doom in het oog van de belangheb- benden. De zogenaamde 'rotte plekken' zijn in korte tijd fors uitgebreid en naar ver- wachting zullen binnenkort nog enkele winkels gesloten worden. De verhui- zing van supermarkt Bas van der Heijden zal volgens betrokkenen de doodsteek betekenen voor de straat. BVSC wil dat er nu ingegrepen wordt en stelt voor dat de gemeente op korte termijn enkele cruciale panden aan- koopt en deze opknapt. De bewoners stellen dat de marktwerking niet effec- tief is en dat daarom de gemeente moet ingrijpen. BVSC vraagt om ingrijpen nu het nog kan en nog niet te laat is. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk 1 FEBRUARI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Coltf0 V( Editie 12: Schiedam Verschijnt wekelijks op donderdag huis-aan-huis in een oplage van 43.500 ex. Verkoop: 015 3615050 Henk Priem, verkoopleider Gerrie Visser, John Priem, Regio accountmanager Ed Geneugelijk, Productmanager Redactie: 015 3615050 Lucas Muis l.muis@grafia.nl Elma Gortworst, hoofd redactie Deze editie maakt deel uit van 13 huis-aan-huis bladen die J verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland en Utrecht. Uitgever: Grafia Print&Media Groep Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Internet: www.grafia.nl Tel. 015 3615050 Fax 015 3615052 Bezoekadres: Ambachtsweg 4, Pijnacker Bezorgklachten 079 3312923 Grafia Print&Media Groep is een onderdeel van Janssen/Pers B.V. 1-1-2001 W.i ytt 4' ,t U! if Door mee te doen met de Nederlandse Kinderjury kunnen kinderen tot I mei een stem uitbrengen op hun favoriete boek. In de bibliotheken liggen vanaf deze week de genomineerde boeken ter inzage klaar voor de lezers. (Foto: Ekko ten Cate) Officieel Peogeot-doaler Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon OlO - 462 20 22

Postiljon | 2001 | | pagina 3