Valentijnsdag in aantocht Verdachte voorgeleid Parkeerplaatsen proef autodate e E D I T I E 12 Oplage 43.500 ex. Schiedam advet-te-ren en felicite-ren voor US particulieren to in Schiedam. Behandeling zaak Nienke uitgesteld SCHIEDAM - De zaak tegen de 31-jari- ge Vlaardingse verdachte in de moord- zaak Nienke is met drie maanden uitge steld. In december was de behandeling ook al drie maanden opgeschort. De verdachte ontkent nog steeds zijn betrokkenheid bij de moord en ver- krachting van het 10 jaar oude meisje Nienke op 22 juni vorig jaar in het J'rinses Beatrixpark. De man wordt tevens verdacht van een poging het vriendje Maikel om het leven te bren- gen. Het uitstel van de behandeling bij de rechtbank is het gevolg van de nog lopende onderzoeken van de verdach te in het Pieter Baancentrum. Hoewel het DNA-onderzoek geen belastend bewijs opleverde tegen de Vlaardinger is het Openbaar Ministerie van mening dat er genoeg bewijs is om tot een ver- oordeling te komen. Zo zou de man drie keer bekend hebben en is hij gesig- naleerd op de plaats van het misdrijf. Parkeerklachten SCHIEDAM - Naar aanleiding van klachten van bewoners is op zondag- ochtend 4 februari een parkeercontrole gehouden in de wijk Zuid. In totaal werden 30 bekeuringen uitgedeeld. De bekeurde overtredingen betroffen het parkeren buiten de aangewezen vakken in een woonerf, parkeren op de stoep, parkeren in strijd met het parkeerver- bod en het parkeren langs de gele onderbroken streep. SCHIEDAM - Na een lange tijd van wachten was het afgelopen zaterdag 3 februari zover: Jan des Bouvrie opende in de Korenbeurs zijn vesti- ging van het Arsenaal. De opening van het designcentrum in het histo- rische pand is het eerste onderdeel van de ambitieuze plannen die Des Bouvrie heeft met het historisch centrum van Schiedam. Het desigicentrum het Arsenaal combineert de designmeubelen van Des Bouvrie met de monumentale omgeving van de Korenbeurs. Voorafgaand aan de opening van zaterdag was het designcentrum toegankelijk voor alle omwonenden. De officiele opening volg- de om 16.00 uur. Sinds zondag is het cen trum in de Korenbeurs toegankelijk voor het publiek. Enige tijd geleden liet Des Bouvrie zijn oog vallen op het in 1792 gebouwde pand de Korenbeurs aan de Korte Haven. Zijn plan nen om daarin een designcentrum te vesti- gen sloten aan bij de ideeen van de gemeen- te die het historisch hart van de stad een levendiger bestemming wilde geven. Des Bouvrie knapte het pand volledig op, maar wist daarbij het originele karakter te behou- den. De tussenwanden die in eerdere jaren waren aangebracht zijn verwijderd. De oor- spronkelijke hardstenen vloer die tevoor- schijn kwam was nog nagenoeg onbescha- digd. Opvallend in het pand is verder de ver- nieuwde glazen koepel die voor een bijzon- der lichtval zorgt. De Korenbeurs is voor Jan des Bouvrie pas het begin van zijn plannen in het centrum van Schiedam. Ook in de Roelantshof en in de voormalige bibliotheek aan de Lange Haven zal Des Bouvrie later dit jaar vestigin- gen openen. De verwachting en hoop is dat de vestiging van Des Bouvrie een positreve impuls zal geven aan de economische ont- wikkeling van zowel het historisch centrum als de rest van de binnenstad. Scheeres benoemd SCHIEDAM - De regioraad van de stadsregio Rotterdam heeft drs. R. Scheeres benoemd tot lid van het dage- lijks bestuur. De burgemeester van Schiedam volgt mevrouw drs. M. van Rossen op wegens haar benoeming tot burgemeester van Alkmaar. Het dage- lijks bestuur zal binnenkort een besluit nemen over de portefeuille van het nieuwe db-lid Scheeres. De stadsregio Rotterdam is een. samenwerkingsver- band tussen Rotterdam en 18 omlig- gende gemeenten. SCHIEDAM - Een 32-jarige Rotterdammer is afgelopen vrijdag voorgeleid aan de Officier van Justitie. De man wordt ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij de steekpartij met dodelijke afloop op 13 november 2000 op de Tuinlaan in Schiedam. Een 25-jarige man uit Den Haag overleed als gevolg van de steekpartij. De aanleiding voor de steekpartij wordt gezocht in de relationele sfeer. De ver dachte werd vorige week dinsdag op de Coolsingel in Rotterdam aangehou- den en ingesloten voor onderzoek. SCHIEDAM - Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn van plan bij wijze van proef in de binnenstad autodate in te voeren. Tijdens de proef die een jaar zal gaan duren wor- den twee parkeerplaatsen aan gewezen als vergunninghou- derplaats voor de exploitant van de deelauto's. Bij autodate kunnen deelnemers gebruik maken van een auto door deze te reserveren. De parkeerplaatsen aan het Broersvest, zuidzijde, voor pand nr 76a en op het Stationsplein aan de noordoostzijde worden voorzien met een verkeers- bord met onderbord 'Autodate Greenwheels1. Autodate is een vorm van autodelen, waardoor mensen zon- der eigen auto toch op een comforta- bele wijze gebruik kunnen maken van een auto. Zij moeten daartoe een abonnement nemen bij de exploitant en kunnen een auto reserveren indien men deze wil gebruiken. De auto kan men vervolgens ophalen op daartoe aangewezen parkeerplaatsen in de woonomgeving en na gebruik hier weer terugzetten. Voor mensen die weinig gebruik maken van een auto is een deelauto veel goedkoper dan wan- neer men over een eigen auto zou beschikken, Uit onderzoek is gebleken dat autodelen leidt tot een selectief autogebruik en minder geparkeerde auto's in de woonomgeving. Het uitge- breide voorstel voor autodate ligt ter inzage in de Stadswinkel gedurende een termijn van 4 weken vanaf deze bekendmaking. Belanghebbenden kunnen op het voor stel reageren door middel van een brief aan het college van burgemeester en wethouders: postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Telefonische reacties: de heer Braam van de sector VROM, (010) 2465404. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambaehtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 8 FEBRUARI 2001 4e jaargang nummer 127 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Zie de bon elders in de krant. Design in de Korenbeurs Jan des Bouvrie opende zaterdag 3 februari zijn designcentrum in de Korenbeurs (Foto:Van Det Fotoproducties) SCHIEDAM - Kan je er nog omheen tegenwoordig, om Valentijnsdag? Aandacht heeft de 14e februari de laatste jaren genoeg, dus vergeten is er niet meer bij. Rode rozen, een liefdesbrief van een onbekende in de post of een attentie van geliefde of partner, het hoort er voor velen gewoonweg bij. Is er woensdag niemand die aan je heeft gedacht, dan natuurlijk niet getreurd. Niet iedereen doet namelijk mee aan het nieuwerwetse gedoe om alleen op de sterfdag van Sint Valentijn zijn of haar liefde te tonen, daar heb je immers toch het hele jaar voor? (Foto: Daniella du Clou)

Postiljon | 2001 | | pagina 1