Gratis Voorleestalent naar regionale ronde Onderzoek jeugd Schiedam Oplage 43.500 ex. C adver-teren en feliciteren voor S particulieren (A in Schiedam. O Overnachtingsplek kampeerauto's SCHIEDAM Aan de Nieuwe Haven tegenover de watersportvereniging komen vier parkeerplaatsen die gereser- veerd worden als vrije overnachtings- plaats voor kampeerauto's. Dit is beslo- ten door het College van B en W. Het besluit is genomen naar aanleiding van het verzoek van de Nederlandse Kampeerauto Club. De organisatie wilde een plek waar mensen met kam peerauto's kunnen overnachten tijdens het toeristisch bezoek aan Schiedam. Uit onderzoek blijkt dat kampeerrecre- anten vaak ge'interesseerd zijn in cul- tuurhistorische steden zoals Schiedam. Aangezien het uit toeristisch oogpunt voor de gemeente interessant is een dergelijke overnachtingsplek voor deze doelgroep te reserveren zijn er vier par keerplaatsen aangewezen. Kampeerauto's mogen maximaal 72 uur van de parkeerplaats gebruik maken. Wethouder Hafkamp zal de plaatsen vandaag 15 februari officieel in gebruik nemen. Vermiste man dood aangetroffen SCHIEDAM - In een gracht in de Rozenburgsestraat is zondagmiddag rond 14.30 uur het lichaam aangetrof fen van een 72-jarige Schiedammer. De man werd sinds 7 januari van dit jaar vermist. Het lichaam van de vermoede- lijk verdronken man werd door duikers van de brandweer uit het water gehaald. Mediatheek geopend SCHIEDAM - Bij het Stedelijk Gymnasium Schiedam is dinsdag 13 februari een moderne mediatheek offi cieel in gebruik genomen. De biblio- theekruimte is compleet nieuw inge- richt en voorzien van een groot aantal multimedia-pc's en andere apparatuur die verdeeld zal worden over de klaslo- kalen. Hierdoor kunnen leerlingen in de bibliotheek aanvullende informatie op internet vinden. Voordeel van ook computers in de lokalen zelf in plaats van in 66n computerlokaal is de snelle beschikbaarheid van informatie tijdens de normale lessen. Dankzij een bijdrage van het VSB-fonds en een andere bij drage van een sponsor enige jaren gele- den beschikt het Stedelijk Gymnasium nu over een uitgebreid computernet- werk dat in stand wordt gehouden door de belangeloze inzet van een docent, twee whizzkids en stagaires van de Dienst Educatie. Tegelijk met de mediatheek is dinsdag ook de ontspanningsruimte voor de leerlingen geopend. Hiervoor is een financiele bijdrage geleverd door de oudervereniging. SCHIEDAM - In de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek aan het Stadserf zijn vorige week woens- dag de lokale voorronden gehou den van de Nationale Voor- leeswedstrijd. In de bibliotheek verdeelden negen deelnemers uit Schiedam en Vlaardingen drie plaatsen voor de regionale ronde. De Nationale Voorleeswedstrijd is bedoeld voor kinderen uit de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs. Deelnemers lezen een zelfgekozen frag ment voor uit een kinderboek. Aan de lokale voorronde voor de landelijke voorleeswedstrijd mochten de voorlees- kampioenen van scholen uit Schiedam en Vlaardingen meedoen. Zes Schiedamse en drie Vlaardingse kinderen die op hun eigen school het beste konden voorlezen traden aan in de Schiedamse bibliotheek. De jury had de moeilijke taak de drie beste voorle- zers aan te wijzen. Als winnares werd net als vorig jaar Karmen van Almen van De Regenboog in de Woudhoek verkozen. Karmen las voor uit Meester Jaap van de schrijver Jacques Vriens. Ook Roel Op't Ende van De Klinker en Suzanne van Schaik (Het Spectrum, Vlaar dingen] veroverden een plaatsje in de regionale voorronde (kwartfinale) in Capelle a/d IJssel op 10 maart. Hier mogen de kinderen hetzelfde fragment voorlezen als vorige week maar vanaf de halve finale moeten ze een nieuw verhaaltje kiezen. Na de kwartfinale komt er nog een provinciate halve fina le en een landelijke finale in Utrecht op 16 mei. Aan de finale mag uit elke pro- vincie 66n kandidaat deelnemen. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam is vorig jaar gestart met een grootschalig onder zoek naar de jeugd van 9 tot en met 23 jaar. De ondervraag- den zijn onderverdeeld in drie groepen. De eerste resultaten van het onderzoek zijn onlangs bekend gemaakt. De groepen jongeren zijn op verschil- lende manieren benaderd. De jongste kinderen uit de hoogste groepen van het basisonderwijs zijn via hun school benaderd. Deze groep van 800 kinde ren vulde de vragenlijsten klassikaal in. Door middel van een a-selecte steekproef ontvingen 1.200 12 tot 16- jarigen een meer uitgebreide vragen- lijst. Ook de groep 17-23-jarigen kreeg de vragenlijst thuisgestuurd. Van de ruim 1.900 ontvangen enqugteformu- lieren zijn de antwoorden van de jong ste groep verwerkt. De vragen hebben betrekking op vrije tijd, gezondheid, angst op straat, roken en drinken, gemeente, en school. Enkele opvallen- de uitkomsten uit de groepen 6, 7 en 8: 45 procent voelt zich's avonds wel eens onveilig, 10 procent maakt wel eens iets expres kapot, 53 procent denkt dat de burgemeester de baas van Schiedam is, 7 procent heeft wel eens gerookt en 6en op de drie heeft wel eens alcohol gedronken. 7 procent zegt zich vaak ziek te voelen terwijl 14 procent zegt nooit ziek te zijn. 075 oplage SCHIEDAM - In de waterkering nabij de Voorhaven is vrijdag 9 februari een oude vloedsteen onthuld. De steen die het hoogst geme- ten waterpeil aangeeft is onlangs weer ingemetseld op nagenoeg dezelfde plek als waar de steen zich vroeger bevond. De burgemeester van Schiedam, de heer R. Scheeres, onthulde samen met de dijkgraaf van het Hoogheemraad- schap Delfland, de heer P.H. Schoute de vloedsteen. De steen is 66n van de twee vloedstenen die de Historische Vereniging Schiedam in 1995 in han- den kreeg. Beide stenen waren vroeger ingemet seld de panden Hoogstraat nummers 7 en 9 en gaven met peilstreepjes de hoogste waterstanden aan. Na de sloop van de panden waar de vloedstenen zich in bevonden kwamen de stenen in particulier bezit. De nu onthulde steen geeft het hoogste waterpeil aan zoals gemeten op 31 januari 1877 en 9 februari 1889. De waterstand in 1889 was 2.93 meter boven N.A.P. Na deze waterstanden werden op 25 december 1894 en op 1 februari 1953 nog hogere waterstanden gemeten. 0k Zie de bon elders in de krant. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 15 FEBRUARI 2001 4e jaargang bummer 128 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 Vloedsteen onthuld 41 Burgemeester R. Scheeres en dijk- graaf P.H. Schoute onthulden vrijdag de hoogwatersteen door zandzakken weg te slepen. In de bibliotheek werd woensdag de voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd voor Vlaardingen en Schiedam gehouden. (Foto;Van Det Fotoproducties) (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 2001 | | pagina 1