Voorjaarsschoonmaakactie in de stad Opgeruimd staat netjes, met een grote knal Colfif0 Regionaal muziekspektakel van start e Optredens van 44 koren en orkesten SCHIEDAM - De gemeente- raad van Schiedam is maandag akkoord gegaan met het voor- stel van Burgemeester en Wethouders om in het voorjaar een schoonmaakactie te hou- den. In heel de stad zal extra mankracht en materiaal wor- den ingezet om de straten, pleinen en het openbaar groen schoon maken. Met het pro ject is een bedrag van f 1,7 mil- joen gulden gemoeid. De actie moet uitgroeien tot een meer duurzame aanpak van de stad. Doel is het verbeteren van de leef- en ver- blijfsomgeving. De voorjaarsschoon- maak zal het achterstallig onderhoud wegwerken. De gemeente hoopt dat door de actie de Schiedamse bevol- king meer betrokken raakt bij de stad. De schoonmaak was al langer gepland maar sluit goed aan bij de uitkomsten van het onlangs gehouden leefbaar- heidsonderzoek 2000. De uitkomsten van dit onderzoek gaven aan dat de inwoners van de stad zich regelmatig onveilig voelen en zich ergeren aan overlast, vuil en parkeerhinder. De schoonmaakoperatie is een uit- vloeisel van de eind 1999 vastgestelde Stadsvisie en het MeerjarenOntwikkelingsProgramma 2000-2004 (MOP). Doel van het Grotestedenbeleid is om met een goed en samenhangend beleid de kwaliteit van het wonen en leven in de stad te verbeteren en de stad weer aantrekke- lijker te maken voor het bedrijfsleven. Deze stap op weg naar verbetering van de leefbaarheid in de stad kan nu verder worden vormgegeven door de inzet van extra middelen. Door het rijk is in het kader van het Grotestedenbeleid geld beschikbaar gesteld. De afgelopen maanden zijn al diverse projecten op sociaal, econo- misch en fysiek terrein van start gegaan. Voorbeelden hiervan zijn het wijkplan Oost, taalcursussen voor oudere buitenlanders, intensivering van het jongerenwerk, de oprichting van een ondernemrsvereniging op Vijfsluizen en de aanschaf van fluister- boten voor rondvaarten. GEVONDEN v< Aanhoudingen na beroving man SCHIEDAM - Een 34-jarige man is afge lopen donderdagavond op de Singel beroofd van zijn portemonnee, mobiele telefoon en bankpas. De man werd benaderd door een aantal mannen die hem van zijn eigendommen beroofden. De door een getuige gewaarschuwde politie kon direct dor een aantal surveil- lance-eenheden een onderzoek laten instellen in de omgeving. Als gevolg van het onderzoek werden korte tijd later vier mannen aangehouden waarvan er 66n niets met de beroving te maken bleek te hebben. Bij de aanhouding zijn een mes en een knuppel in beslag geno- men. Een 19-jarige Rotterdammmer en een 20 jaar oude man uit Capelle a/d IJssel zijn naar het bureau gebracht en ingesloten. De derde aangehouden ver- dachte, een 30 jarige Rotterdammer, werd even later aangehouden. De man verzette zich hierbij en schopte en bedreigde een politieman. De politie- man heeft aangifte gedaan van bedrei- ging, mishandeling en belediging van ambtenaar in functie. Auto in de brand SCHIEDAM - In een in de Philips van Bourgondiestraat geparkeerde auto is in de nacht van vrijdag op zaterdag brand gesticht. De 28-jarige eigenaar bemerkt rond 5.30 uur toen hij vroeg wilde ver- trekken dat zijn auto in de brand stond. Onbekenden hebben met een mes de kap van de auto opengesneden en ver- moedelijk spiritus naar binnen gegooid. Dit werd aangestoken waardoor het dashboard volledig werd vernield. De brand is geblust door een buurman die bij de brandweer werkzaam is. Dieren Amivedi SCHIEDAM - Bij Amivedi Schiedam staan de volgende dieren geregistreerd: Gevonden: 25/1 gecasytr. kater, 3 jr. kruising pers, zwart, witte streep over neus, wit aan poten, V, Houtenlaan; 20/1 kater, 3 jr. lichtrood met wit, Parkweg. Vermist: 15/12 poes, wit met rode staart rode vlekjes rug, blauw bandje, omg. Huysmanstr.; 10/1 kater, 6,5 jr. wit met bruine staart, kop en voetjes, halflang- harig, omg. De Velden, Spaland; 19/1 kater zwartwit, omg. Gordonstr., Oost; 25/1 kater, cypers gestreept, rood band je, omg. V. Ostadelaan; 29/1 poes egaal grijs witte bef en wit aan poten, zwarte neus, vlooienband, omg. Havendijk Gorzen. Vermiste en gevonden dieren kunnen geregistreerd worden bij Amivedi via (010) 4711857. SCHIEDAM - Op diverse loca- ties in de regio is afgelopen weekend het derde Rijnmond Muziek festival van start gegaan. Samen met de optre dens van komende vrijdag en zaterdag zullen in totaal niet minder dan 44 (amateur) koren en orkesten uit de omgeving een concert verzorgen op het door de lokale muziekscholen georganiseerde festival. Het Muziekfestival biedt amateur koren en muziekgroepen de gelegenheid op te treden voor publiek op 66n van de 11 concerten. Het initiatief van het festival is afkomstig van de plaatselijke muziek scholen. De optredens vinden plaats.in Vlaardingen, Maassluis, Krimpen a/d Ijssel, Capelle a/d IJssel, Rotterdam en Ridderkerk. Elke deelnemende groep speelt 30 minuten lang een zelf samen- gesteld programma. Ieder orkest, kamerorkest, samenspelgroep en groot of klein koor kon meedoen, audities zijn niet gehouden. Aangezien per avond vier optredens gepland staan kunnen de optredende groepen voor en na het optreden naar de overige optredens kij- ken en luisteren. Op deze manier speelt iedereen voor publiek en kent elke avond een gevarieerd repertoire. Schiedamse optredens Tijdens de optredens van afgelopen zaterdag deed uit Schiedam het Popkoor Decibel mee; zij traden op in de Oosterkerk in Vlaardingen. Deze week kan een optreden van het Gospelkoor The New Life Singers uit Schiedam bekeken worden. Het concert staat gepland op zaterdag 17 februari in de Oosterkerk aan de Schiedamseweg 95 in Vlaardingen. De avond begint om 19.30 uur. De toe- gangskaarten kosten f 7,50 per concert en zijn verkrijgbaar bij de ingang. Vrijdag 16 februari kan vanaf tevens vanaf 19.30 uur een concert in het ont- moetingscentrum Koningshof in Maassluis bezocht worden. SCHIEDAM - Aan de westzijde van de Wiltonhaven wordt momenteel druk gewerkt aan het geschikt maken van het terrein voor nieuw te bouwen bedrijfspanden. Op het gedeelte waar zich Mammoet/van Seumeren zal vestigen stond tot dit weekend een grote stalen havenkraan. Stond, want zaterdag even na 14.00 uur is de 65 meter hoge kraan in het kader van de herstructurering neergehaald. De beste oplossing om de havenkraan te slopen bleek deze op te blazen met explosieven. Met een grote knal werden enkele vitale punten van de kraan opgeblazen, waarna het gevaarte zoals gepland omver viel. Op de grond zal de kraan verder worden gesloopt. (FotoWan Det Fotoproducties) 15 FEBRUARI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Het voordeligste adres voor uw bankstellen, sfeer- haarden, rotan, grenen, eiken en senioren meubelen JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827 Tot ziens... www.janwooning.nl Nu ook click-laminaat: perfecte kwaliteit! Editie 12: Schiedam Verschijnt wekelijks op donderdag huis-aan-huis in een oplage van 43.500 ex. Verkoop: 015 3615050 Henk Priem, verkoopleider Gerrie Visser, John Priem, Regio accountmanager Ed Geneugelijk, Productmanager Redactie: 015 3615050 Lucas Muis l.muis@grafia.nl Elma Gortworst, hoofd redactie CDeze editie maakt deel uit van 13 huis-aan-huis bladen die verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland en Utrecht. Uitgever: mm Grafia Print&Media Groep Postbus 85, 2640 AB Pijnacker (A Internet: www.grafia.nl Tel. 015 3615050 Fax 015 3615052 Bezoekadres: Ambachtsweg 4, Pijnacker Bezorgklachten 079 3312923 Grafia Print&Media Groep is een onderdee! van Janssen/Pers B.V. Popkoor Decibel uit Schiedam nam afgelopen zaterdag deel aan het Rijnmond Muziek festival. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 2001 | | pagina 3