Aantal files Ring Rotterdam neemt af Totale opruiming van keukens en badkamers! Gratis e Oplage 43.500 ex. Schiedam Rijdende Rechter SCHIEDAM - Het totaal aantal files op de ring van Rotterdam is in het jaar 2000 teruggelo- pen. In totaal is het aantal files met vijf procent gedaald. De cijfers werden donderdag 15 februari door minister Netelenbos be kendgemaakt tijdens het tradi- tionele Fileplanontbijt in Berkel en Rodenrijs. Bij het ontbijt was ook burgemeester Opstelten van Rotterdam aan wezig. Er was in 2000 een toename van inci- dentele files als gevolg van ongevallen, maar dat woog niet op tegen de daling van de structurele files en de verminde- ring van het aantal files als gevolg van wegwerkzaamheden. Om ook het aan tal en de lengte van de incidentele files terug te dringen, is de campagne 'kijkfi- les' opgezet en start binnenkort een proef met Incident Management op de provinciale wegen N209 (Bleiswijk- Rotterdam Airport) en N218 (Groene Kruisweg) en de havenroute N15 (Rozenburg-Maasvlakte). Bij Incident Management op de provin ciale wegen en de havenroute wordt samengewerkt tussen hulpverleners, wegbeheerders, verzekeraars en ber- gingsbedrijven om bij ongelukken de rij- baan zo snel als mogelijk weer vrij te krijgen. Dit is in navolging van de werk- wijze op het hoofdwegennet. De slacht- offers krijgen hierbij vanzelfsprekend voldoende zorg en aandacht. Met een betere organisatie en duidelijke afspra- ken tussen de diverse partijen wordt tijdwinst geboekt en kan het verkeer sneller als voorheen weer doorrijden. De proef maakt onderdeel uit van een landelijke proef Incident Management op het onderliggende wegennet, die medio 2001 start voor de duur van twee jaar. SCHIEDAM - Eind vorig jaar vonden in Schiedam opnamen plaats voor het tele- visieprogramma de Rijdende Rechter. Schiedammer Martin van den Bogaerdt had rechter Frank Visser van het tv-programma benaderd over de vraag of de gemeente aansprakelijk is voor door hem opgelopen schade. Van den Bogaerdt vond dat de gemeente de kosten voor een gebroken fiestzadel moest vergoeden vanwege de slechte staat van het wegdek. De opnamen zijn maandagavond 26 februari vanaf 22.30 uur te zien op Nederland 1 De showroom van Wooning in Rotterdam gaat volledig verbouwd worden. Alle keukens en badkamers moeten dan ook verdwijnen. Nu ALLE SH0WR00MM0DELLEN tegen extra hoge kortingen (tot wel 70%) en enkele modellen die tegen elk aannemelijk bod weg gaan! In Bergschenhoekstaan ook nog een 20-tal showroomkeukens en -badkamers. Deze verkoop is uitsluitend bestemd voor PARTICULIEREN. De verkoop wordt gehouden bij Wooning in: BERGSCHENHOEK: Leeuwenhoekweg 2, Ind.terrein Weg en Land, telefoon: 010-5216977 ROTTERDAM: Olympiaweg 44a, pal naast de Kuip, telefoon: 010-4791944 6 Dagen per week open, vrijdag koopavond. C adverteren en felicite-ren MOOTT 'Zt particulieren Wiegman stopt SCHIEDAM - Aad Wiegman (PvdA) heeft dinsdag bekend gemaakt per 1 mei 2001 te stoppen met zijn werk- zaamheden als wethouder Financien, Bedrijven en Onderwijs. De 59-jarige Wiegman is bijna 30 jaar actief in de Schiedamse politiek waarvan de laatste 15 jaar als wethouder. Opnieuwonrust bij Honki Ponk SCHIEDAM - Aan de onrust rand om het kinderdagverblijf Honki Ponk lijkt geen einde te komen. Het nieuwe bestuur van het kin derdagverblijf heeft aangekondigd een kort geding aan te zullen span- nen tegen voormalig directrice Maria van Wolferen en haar advi- seur iatrosoof Jan Pieter de Kok. Reden van het kort geding is de overname door het tweetal van de Stichting Vrienden van Honki Ponk. Behalve de naam van de stichting zijn tevens de statuten gewijzigd. Het nieuwe bestuur van Honki Ponk heeft door de rechter beslag laten leggen op de tegoeden van de Stichting Vrienden van Honki Ponk. Het tegoed zou enke le tonnen bedragen. Het kort geding zal begin maart dienen voor de rechtbank in Rotterdam. SCHIEDAM - Het Carnavalsfeest is afgelopen zaterdag losgebarsten in Schiedam. Na de overhandiging van de stadssleutels door burge meester Scheeres kan er tien dagen carnaval gevierd worden in de Brandersstad. Zoals gebruikelijk heeft carnavalsver- eniging De Rietzeilers een uitgebreid programma samengesteld voor het car- naval. Het echte feest ging zaterdag- avond van start op het Prinsenbal in dienstencentrum de 4 Molens. Omlijst door de muziek van blaaskapel De Valse Noten en de disco van Rick Dice ontvingen De Rietzeilers de collegaver- enigingen de Kubikanissen uit Zwijndrecht en de Gaapstokken uit Lisse. Om elf minuten na elf werd ont- huld wie er dit jaar als het Zwarte en het Witte schaap waren verkozen. Komende week zullen De Rietzeilers meerdere malen optreden in bejaarden- huizen. De optredens bestaan onder meer uit de Rietzeilersrevue, een polo naise met de ouderen, een praatje van de Prins en een optreden van de dans- mariekes. Op zaterdag 24 februari volgt dan nog een Seniorenmiddag in dien stencentrum de 4 Molens vanaf 13.00 uur. Deze carnavalsmiddag voor de ouderen in Schiedam kan gratis bijge- woond worden. De teruggave van de stadssleutel staat gepland voor het Sluitingsbal van dinsdag 27 februari. Op het Fileplanontbijt werden vorige week de filecijfers voor de Ring Rotterdam bekendgemaakt. Bij het ontbijt waren minister Netelenbos en bur- gemeester Opstelten aanwezig. (Foto:John Hofman) Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 in Schiedam. Zie de bon elders in de krant. DONDERDAG 22 FEBRUARI 2001 4e jaargang nummer 129 Voor meer irrformatie zie colofon pagina 3 417.075 oplage Feest in Brandersstad Burgemeester Scheeres overhan- digde zaterdag de stadssleutels van Brandersstad aan De Rietzeilers. (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 2001 | | pagina 1