Lokaal Jaar van Vrijwilligers Overnachtingsplek ka m pee rtoe r iste n Straatbeeld moet schoner Vakantieactiviteiten op Kinderfilmfeest DRIEVLIET GEOPEND DRIEVLIET BANENMARKT Gewapende overval op bowlingcentrum SCHIEDAM - Een gemaskerde en met een vuurwapen gewapende man heeft zaterdag 17 februari om 1.15 uur een overval gepleegd op een bowlingcentrum aan de Nieuwe Haven. De overvaller bedreigde twee medewerksters die wil- den afsluiten en dwong hen weer naar binnen te gaan. Nadat de overvaller de dagopbrengst van de dag van enige dui- zenden guldens had meegenomen verliet hij het bowlingcentrum. De politie heeft het volgende signalement doen uitgaan van de verdachte: negroi'de man van ongeveer 30 jaar oud, met een stevig, atletisch postuur, ongeveer 1.75 meter lang, kort zwart haar. Hij was gekleed in een zwarte jas, een zwarte broek, een zwarte coltrui en zwarte schoenen. Getuigen kunnen bellen met de recher che van het district Schiedam, telefoon (010) 2744350. Fietser be roof d SCHIEDAM - Een onbekende man heeft op woensdag 14 februari om 19.45 uur een 16-jarige fietser uit Schiedam beroofd op .het fietspad langs de Nieuwe Damlaan. De dader dreigde niet met een wapen maar eiste dat het slachtoffer zijn geld zou afgeven. Het geschrokken slacht offer gaf de dader geld, waarop de man het geld aanpakte. Hierdoor kwam de weg vrij en kon de fietser vluchten. Beroving taxichauffeur SCHIEDAM - Een 53-jarige taxichauffeur uit Vlaardingen is dinsdagmorgen 20 februari even na 04.00 uur beroofd. De taxi werd op de kruising Talmalaan Dr. Schaepmansingel door zijn twee passa- giers tot stoppen gedwongen, waarna de chauffeur met een vuurwapen in zijn nek werd geslagen. Hierop werd het slachtof fer beroofd van zijn portefeuille met ruim duizend gulden en zijn rijbewijs. De daders, een man en vrouw die kort tevo- ren waren opgepikt op de Conradstraat in Rotterdam, renden weg in onbekende richting. Ondernemersloket SCHIEDAM - Burgemeester R. Scheeres zal vrijdag 23 februari in de Stadswinkel het Ondernemersloket openen. Bij het loket kunnen ondernemers vanaf die dag dagelijks tussen 8.00 en 17.00 uur terecht met vragen die betrekking hebben op hun onderneming in Schiedam. Op donderdag kan men tot 20.00 uur langs- komen. De gemeente hoopt met het Ondernemersloket de dienstverlening en communicatie te verbeteren. Eenvoudige vragen kunnen direct beantwoord wor- den, voor de complexere zaken zijn vier accountmangers van de sector beschik- baar. Sinds 1998 konden ondernemers met hun vragen bij de gemeente terecht bij de sector Economische Zaken, maar nu vindt de dienstverlening plaats vanuit een voor iedereen gemakkelijk bereikbare plek. SCHIEDAM - Met de oprich- ting van het Lokaal Comite Schiedam moet een lokale invulling worden gegeven aan het Jaar van Vrijwilligers. In het hele jaar 2001 zal wereld- wijd extra aandacht gegeven worden aan vrijwilligers en vrijwilligersactiviteiten. Het internationaal Jaar van Vrij willigers is een initiatief van de Verenigde Naties. Het mondia- le startschot is in november SCHIEDAM - Dit voorjaar start de gemeente met een grote opschoonoperatie in heel Schiedam. De gemeenteraad ging vorige week akkoord met de plannen van het college van B en W en het beschikbaar stel- len van 1,6 miljoen gulden voor het project. Het geld wordt besteed aan het schoon maken van straten, pleinen en open- baar groen. De voorjaarsschoonmaak moet al het achterstallige onderhoud wegwerken en een schoner straatbeeld opleveren. Tevens hoopt de gemeente dat door de operatie de bewoners actiever gaan meedenken- en werken aan het leefbaar houden van de stad. De schoonmaak sluit goed aan bij de uitkomsten van het Leefbaarheidsonderzoek 200, maar was al langer gepland. De resultaten van dit onderzoek zijn niet allemaal positief, zeker op een aan- tal terreinen scoorde het onderzoek uit 1998 beter. Vooral op het gebied van veiligheid, overlast, vuil op straat en parkeerhinder moet nog veel gebeuren. Naast de opschoonoperatie wordt ook door middel van het Meerjaren- OntwikkelingsProgramma en het Grote Stedenbeleid extra aandacht besteed aan de leefbaarheid van de stad. Deze plannen hebben overigens niet vorig jaar gegeven door secre- taris-generaal Kofi Anan. Eind november 2000 is in een eerste overleg tussen Bureau voor Werk en Scholing van de gemeente Schiedam en de Rotary Club Schiedam 'De Veste' gesproken over op te zetten activiteiten in het Internationaal Jaar van Vrijwilligers. Medio december zijn ongeveer 125 organisaties die met vrijwilligers wer ken benaderd met de vraag of men de alleen betrekking op de leefbaarheid van de stad maar ook op onderwerpen als werkgelegenheid, de openbare vei ligheid, toerisme en het jeugdbeleid. krachten wilde bundelen in een Schiedams lokaal comit6. Het comity wordt inmiddels ondersteund door 25 organisaties. Er blijkt dus voldoende draagvlak te zijn om er een bruisend jaar van te maken. Het Lokaal Comit6 heeft naast repre- sentatie onder meer als taken: de coordinatie en het scheppen van voor- waarden voor een reeks activiteiten in Schiedam waarbij het vrijwilligers- werk centraal staat. Daarnaast wil het Lokaal Comit6 een gemeentelijk plat- SCHIEDAM- Tijdens de voor- jaarsvakantie wordt voor de vijf- de keer het Kinderfilmfeest georganiseerd in De Blauwe Brug. Op verschillende locaties in Schiedam kunnen kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar terecht voor het kijken van films en het bijbehorende crea- tieve programma. Van maandag 26 februari tot en met vrijdag 2 maart is er elke middag een programma dat begint met het geza- menlijk bekijken van een film. De films zijn zorgvuldig geselecteerd en bedoeld om kinderen inn aanraking te laten komen met films die meer inhoud heb ben dan alleen geweld en weinig ver- haal of boodschap. Na het filmkijken is het tijd voor het meedoen aan de acti viteiten met een educatief element. Op het programma staan de volgende films form zijn voor alles wat te maken heeft met het lokale vrijwilligersbe- leid. Wethouder Groeneweg treedt namens de gemeente als voorzitter van het comity op. Ge'fnteresseerde organisaties die nog niet via de mai ling zijn benaderd, kunnen zich nog aanmelden. Eind februari komt via de gemeentelijke website meer informa- tie beschikbaar over het comitd en de activiteiten in 2001. Via Ingrid Sahetapy van Bureau Voor Werk en Scholing kunt u meer informatie inwinnen, telefoon (010) 2465011. en activiteiten: maandag 26 februari 'De Koning' en het Siameesloopspel; dins- dag 27 februari 'Kruimeltje' en toneel spelen, zingen en dansen op scenes uit de film; woensdag 28 februari zwem- men in het zwembad Groenoord en de film 'Stuart Little'; donderdag 1 maart de film 'De BaT en het maken van een eigen diaprojectie; vrijdag 2 maart de film 'Asterix en Obelix' en afsluitende Asterix en Obelix Disco in De Blauwe Brug. Alle deelnemers van alle dagen kunnen verkleed naar deze disco komen. In totaal kunnen er 320 kinderen mee doen aan de diverse dagen. Een kaartje voor een hele middag kost f 2,50 behal- ve op woensdag (f 7,50). Het program ma begint dagelijks om 13.30 uur en duurt tot 17.00 uur, op vrijdag eindigt de week om 18.00 uur. De toegangs- kaartjes kunnen besteld worden bij de receptie van Wijkcentrum De Blauwe Brug (010) 2470464. O CL weekend (DRIEVLIET) DE POSTILJON EDITIE 12PAGINA 3 22 FEBRUARI 2001 -r 1" Uit het Leefbaarheidsonderzoek 2000 blijkt dat veel Schiedammers zich ergeren aan vervuiling op straat en in het openbaar groen zoals hier in het parkje bij de Rubenslaan. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Editie 12: Schiedam Verschijnt wekelijks op donderdag huis-aan-huis in een oplage van 43.500 ex. Verkoop: 015 3615050 Henk Priem, verkoopleider Gerrie Visser, John Priem, Regio accountmanager Ed Geneugelijk, Productmanager Redactie: 015 3615050 Lucas Muis l.muis@grafia.nl Elma Gortworst, hoofd redactie Deze editie maakt deel uit van 13 huis-aan-huis bladen die J verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland en Utrecht. Uitgever: Grafia Print&Media Groep Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Internet: www.grafia.nl Tel. 015 3615050 Fax 015 3615052 Bezoekadres: Ambachtsweg 4, Pijnacker Bezorgklachten 079 3312923 Grafia Print&Media Groep is een onderdeel van Janssen/Pers B.V. 1-1-2001 SCHIEDAM - Om bet toerisme in Schiedam te stimuleren zijn er sinds vorige week vier overnachtingsplaatsen voor kampeerauto's in gebruik gesteld. De parkeerplaatsen bevinden zich aan de Nieuwe Haven en bieden mensen die tijdens een toeristisch bezoek in de stad verblijven de mogelijk- heid maximaal 72 uur hun auto te parkeren. De plek vlak bij het centrum is voor zowel de gemeente als de gebruikers interessant. De bezoekers zitten op de overnachtingsplaats dicht bij de monumenten, molens, winkels en horeca- voorzieningen. Wethouder Hafkamp nam de parkeerplekken afgelopen don derdag officieel in gebruik. (Foto: Eduard Engel) gevraagd: va kan tie seizoen medewerkers RIJSWIJK WIL DAT H®" voor attractiepark zelfbedienings- restaurant en kiosken ZO. 25 FEBRUARI T/M ZO. 4 MAART DAGELIJKS VAN 16.00-17.00 UUR ZO. 25 FEBRUARI T/M ZO. 4 MAART DAGELIJKS VAN 11.00-17.00 UUR Tel/info: 070 - 399 93 05, www.drievliet.nl

Postiljon | 2001 | | pagina 3