Bewoners willen impuls Hoogstraat fulltime, met en zonder ervaring 1 nmmmmmims o Ook zoeken wij jjuj i y/y yn (parttime) Baar is Be KIan pas Honin 417.075 oplage Schiedam E D I T I E 12 Opiage 43.500 ex. B fldverteren en/eliciteren voor Z> particulieren o Dode vrouw SCHIEDAM - In een woning aan de Jozef Oreliosingel is het afgelopen weekend het levenloze lichaam van een 49-jarige vrouw aangetroffen. Ook na sectie werd niet duidelijk hoe de bewoonster van om het leven is geko- men. Toxicologisch onderzoek moet meer duidelijkheid verschaffen. De recherche onderzoekt of er mogelijk sprake is van een misdrijf. Wegwerkzaamheden SCHIEDAM - Op de wegen rondom de bouwlocaties bij het Spinhuispad en de Vijgensteeg wordt op maandag 5 maart een begin gemaakt met diverse werk- zaamheden. Het aanleggen van hole ring, kabels en leidingen, openbare ver- lichting en bestrating zal enige maan- den tijd vergen. Hierdoor zullen de Vijgensteeg, het Spinhuispad, het Groenweegje en de aansluitende wegen gedurende korte of langere tijd voor alle verkeer afgesloten worden. Voetgangers kunnen wel gebruik blij- ven maken van genoemde wegen. De verkeersomleidingen worden aangege- ven door middel van borden. Woningen en bedrijven blijven tijdens de werkzaamheden bereikbaar. Look TV op de kabel SCHIEDAM - Het aanbod op de Schiedamse kabel wordt vanaf 5 maart uitgebreid met de nieuwe televisiezen- der Look TV. Look TV is het 'televisie- zusje' van Radio Schiedam en gaat 24 uur per dag en 7 dagen per week lokaal nieuws uitzenden. De Stichting StadsOmroep Schiedam begint met tekst tv, maar op korte termijn volgen uitzendingen met reportages en impres- sies uit de stad. Op 1 maart beginnen de proefuitzendingen op kanaal 30+ (frequentie 543,50 MHz), het voorma- lige kanaal van RTL Television. De Duitse zender verhuist vanaf deze datum naar kanaal M5, frequentie 147,25 MHz. Jongen beroofd van bromfiets SCHIEDAM - Een 16-jarige Schie- dammer is donderdagavond om 20.30 uur op de's Gravelandseweg door een groep jongens beroofd van zijn brom fiets. De jongen stond met enkele vrienden te praten, toen een groep van zes a acht jongens op hem afkwam. Efo van de jongens greep het slacht- offer bij de keel en bedreigde hem. Een andere jongen ging er ondertussen op de bromfiets van het slachtoffer van- door in de richting van de Burge- meester van Haarenlaan. SCHIEDAM - Na de enthousias- te reacties op de opening van de Korenbeurs door Jan des Bouvrie vraagt de Bewoners Vereniging Schiedam Centrum (BVSC) om een vervolg. Namens de vereniging heeft voorzitter J.J. van Gestel een brief naar het College van B en W gestuurd waarin hij een aan- tal suggesties doet voor het noordelijk deel van de Hoogstraat. Een deel van de suggesties zijn volgens Van Gestel al bekend en worden wel- licht meegenomen in het beleid van de gemeente. Desondanks vraagt de voor zitter aan de gemeente om de kans te grijpen om tot een versnelde aanpak te komen van dit gebied van het centrum. De BVSC is er groot voorstander van dat de gemeente het wonen boven winkels verder gaat stimuleren. Hierbij denkt men vooral aan woningen met een werkplaats of atelier aan huis. De gemeente zou kunstenaars, meubel- werkplaatsen en interieurontwerpers een voorkeursbehandeling moeten geven en actief moeten benaderen. Dit kan gebeuren door leegstaande panden aan te kopen, op te knappen en te ver- huren. De BVSC wil verder handhaving van het uitstallings- en terrassenbeleid en toezicht op de kwaliteit van het winkelbestand. Andere ideeen zijn het aankopen van de voormalige bioscoop Monopole (op de hoek van de Appelmarkt) en de aangrenzende pan den, waaronder in elk geval de coffees- hop. Hier zou een multimedia centrum gevestigd kunnen worden met een filmtheater, een theaterzaal voor kleine producties en internetterminals. Belangrijke doelgroepen voor het cen- SCHIEDAM - Ondernemers in Schiedam kunnen sinds afgelo pen vrijdag 23 februari met al hun vragen terecht op een en de zelfde plek. Burgemeester R. Scheeres verrichtte vrijdagmiddag de officiele opening van het On- dernemersloket in het Stads kantoor. Door het instellen van het loket ver- wacht de gemeente dat de dienstverle- ning en de communicatie met de ondernemers verder zal verbeteren. Vragen die betrekking hebben op ondernemeningen kunnen ofwel direct beantwoord worden aan het loket of worden door de accountmanagers nader bekeken. De vier accountmanagers binnen de sector Economische Zaken van de gemeente vervullen hierbij een coordi- nerende rol. Sinds 1998 bestond er al overigens £6n loket voor ondernemers binnen de sec tor Economische Zaken, maar nu is alles te vinden op een gemakkelijk bereikbare plek. Het openen van het Ondernemersloket is onder meer een gevolg van de uitkomsten van een onderzoek uit 1999 waarin het onder- nemersklimaat in grotere steden werd onderzocht. Uit het onderzoek kwam naar voren dat er behoefte was aan meer klantvriendelijkheid en een duidelijk aanspreekpunt voor het bedrijfsleven. trum zijn jongeren en allochtonen. Op de Grote Markt kan een concentratie komen van horeca waarbij gelet moet worden op zowel kwaliteit als diversi- teit. De BVSC hoopt dat de gemeente de balans naar de positieve kant doet omslaan en op meerdere fronten een inhaaloperatie laat uitvoeren in het cen- trumgebied. Voor Formido bouwmarkt, de keuken-, badkamer- en tegelafdeling in Bergschenhoek en Den Haag. Bel voor meer informatie of een afspraakHen nie Honing, tel: 010-5242320. Maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur Loket voor ondernemers Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015- 36150 52 DONDERDAG I MAART 2001 4e jaargang nummer 130 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 in Schiedam. Zie de bon elders in de krant. Burgemeester R.Scheeres onthulde vrijdag het Ondernemers- loket in het Stadskantoor 3 (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) GEZ0CHT I'l'l Bewoners Vereniging Schiedam Centrum (BVSC) doet een aantal suggesties voor het noordelijk deel van de Hoogstraat. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 2001 | | pagina 1