H/ Zorgen om woningenbestand Up and Down bij speelspektakel Aanpassingen kruispunten noodzakelijk Autoservice Eigenraam GEVONDEN Siljee wethouder SCHIEDAM Na 29 jaar actief te zijn geweest in de Schiedamse politiek legt wethouder Aad Wiegman op 1 mei zijn functie neer. Opvolger van de PvdA wethouder wordt Menno Siijbe, de frac- tievoorzitter van de PvdA in Schiedam. Silj6e, die behalve fractievoorzitter van de PvdA ook voor deze partij in de gemeenteraad zit, zal op 14 mei in de raadsvergadering gei'nstalleerd worden als nieuwe wethouder. Siljee zelf zal op zijn beurt per 14 mei als fractievoorzit ter van de PvdA worden opgevolgd door Maarten Reuderink. De komende twee maanden zal Wiegman de lopende zaken nog afmaken, waarna Siljde hem zal opvolgen. Scholen gaan samenwerken SCHIEDAM - De openbare scholenge- meenschap Buiten de Veste en ROC Zadkine hebben besloten te gaan samenwerken. De intentieverklaring tot samenwerking zal vrijdag 9 maart ondertekend worden door wethouder van onderwijs, de heer A.G. Wiegman en de heer F.A.H. Guis, voorzitter van het College van Bestuur van Zadkine. Buiten de Veste geeft binnen het VMBO in hoofdzaak vorm aan alle sectoren van de theoretische leerweg en aan de gemengde en kaderberoepsgerichte leerweg in de economische sector. Vanuit deze opleidingen kunnen de leerlingen doorstromen naar de hoogste opleidingen binnen Zadkine. Omdat het erg belangrijk is dat de opleidingen goed op elkaar aansluiten zullen beide scho len afspraken gaan maken over de inhoud van het onderwijsaanbod. ook op het gebied van stages en bedrijfsori- entaties gaan de scholen hun kennis delen. Vrouwendag SCHIEDAM - Op 8 maart wordt in veel landen de Internationale Vrouwendag gevierd. De dag werd meer dan een eeuw geleden uitgeroepen als herden- king van een arbeidersopstand en acties ter verbetering van werk- en levensom- standigheden van vrouwen. In Schiedam organiseert het Emancipatie Centrum deze dag een programma met als thema Keuzes Maken. Onderdelen van het programma zijn workshops, muziek, expositie en informatie over scholing en activiteiten. De dag wordt gehouden in Het Gebouw, Broersveld 142 en duurt van 9.30 tot 20.30 uur. Deelname aan de maaltijd kost f 10,-. Voor peuter- en kinderopvang wordt gezorgd. Opgave en programmaover- zicht: (010) 4734545. (A O CL SCHIEDAM - Het Schiedams Overleg Bewoners Organisaties (SOBO) is een ste- delijk overlegplatform waarbij vrijwel alle bewonersorganisa- tie uit Schiedam zijn aangeslo- ten. Voorzitter John van Gestel van het SOBO heeft vorige week zijn bezorgdheid geuit over de slechte staat van het woningenbestand in Schiedam. Veel goedkope huurwoningen zijn van slechte kwaliteit en trekken bewoners die niet betrokken zijn bij hun stad. Middels een enquete onder huurders wil Van Gestel infor matie verzamelen over de pro- blemen. Van Gestel spreekt de angst uit dat Schiedam over vijf jaar is uitgewoond. De toenemende verpaupering van het goedkope huurwoningenbestand neemt toe ten koste van de leefbaar- heid. Het SOBO verwijt de gemeente in het verleden te weinig aandacht te hebben besteed aan de planologische en stedebouwkundige aspecten in haar beleid. Hierdoor is een eenzijdig woningenbestand ontstaan (vooral in de wijken Nieuwland en Groenoord). Om het tij te keren wil het SOBO dat de woningen van slechte kwaliteit gesloopt worden. De vervangende nieuwbouw moet dan wel gedifferenti- eerd zijn: niet alleen dure en luxe woningen maar ook goede en betaal- bare woningen, ouderenhuisvesting, eensgezinswoningen en woningen voor minder-validen. Het zou volgens Van Gestel beter mogelijk moeten zijn binnen de wijk wooncarribre te maken, dit zal tevens de sociale bin ding met de wijk en de leefbaarheid ten goede komen. Enquete Het SOBO stelt voor om onder alle huurders in Schiedam een enquete te houden over de waardering die zij heb ben voor hun woning en woonomge- ving. Uit de uitkomsten kan dan infor matie gehaald worden omtrent de pre- cieze problemen en of sloop met ver vangende nieuwbouw een oplossing kan bieden. Door middel van de database van Woonplus kan een overzicht verkre- gen worden van de actuele markt- waardering van het woningenbezit. Aan de hand van deze gegevens kan bekeken worden welke woningen niet aantrekkelijk zijn en moeilijk te ver- huurbaar zijn. Verder wil SOBO dat de bewoners meer betrokken worden bij het opstellen en uitvoeren van de beheerplannen. Het bewonersplatform vraagt tot slot meer onderhoud door de gemeente, zowel voor de woonom- geving als' de sociale structuren. SCHIEDAM - Op 1 mei 2001 wordt in Nederland een nieuwe verkeersregel ingevoerd. Vanaf deze datum krijgen fietsers van rechts voorrang, ook van motor- voertuigen. Omdat door het 'allureverschil' niet alle wegen zich lenen voor deze maatregel zullen de komende tijd veel kruispunten en wegen aange- past moeten worden. De maatregel maakt onderscheid in drie categorieen: hoofdwegen, verblijfsgebie- den (30 km/u zones), en potentiele ver- blijfsgebieden. De hoofdwegen zijn nu nagenoeg al allemaal voorrangswegen of hebben voorrangskruisingen zodat de nieuwe maatregel hier niet van toepas- sing is. Een aantal hoofdwegen moet alsnog als voorrangswegen aangewezen worden. In verblijfsgebieden geldt de normale regel dat verkeer van rechts voorrang heeft. Uitzonderingen hierop vormen de uitritten van woonerven en van beperkte bestemmingen zoals parkeer- terreinen. Ook busroutes in verblijfsge bieden vallen buiten de voorrangsregel. Op diverse locaties in (toekomstige) ver blijfsgebieden worden kruispunten aan- gepast met drempels en andere waar- schuwingstekens. Doordat de aanpas- sing van de 30 km/u-zones nog twee tot drie jaar zal duren ontstaat er na 1 mei een overgangssituatie. Vooral voor liggen. Voor de kleine 300 ver- deze locaties zijn spoedig maatregelen vereist. De potentiele verblijfsgebieden moeten vaak worden aangepast omdat er duidelijke allureverschillen zijn tus- sen verschillende wegen. Deels zullen ook hier voorrangskruisingen van gemaakt worden. In totaal worden circa 45 kruisingen als voorrangskruising aangewezen. Ook komen er 50 kruisingen in nieuwe voorrangsgebieden te maatregelen zijn een keersborden nodig. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk 1 MAART 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 TO PAGINA3 Het voordeligste adres voor uw bankstellen, sfeertiaarden, laminaat, rotan, grenen, eiken en senioren meubelen JAN WOONING MEUBELEN Bergweg 62, R'dam. Tel. 010-4664827 Tot ziens... www.janwooning.nl Nu ook laminaat: perfecte kwaliteit! cM> V. Editie 12: Schiedam Verschijnt wekelijks op donderdag huis-aan-huis in een oplage van 43.500 ex. Verkoop: 015 3615050 Henk Priem, verkoopleider Gerrie Visser, John Priem, Regio accountmanager Ed Geneugeli)k, Productmanager Redactie: 015 3615050 Lucas Muis l.muis@grafla.nl Elma Gortworst, hoofd redactie Deze editie maakt deel uit van 13 huis-aan-huis bladen die J verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland en Utrecht. Uitgever: Grafia Print&Media Groep Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Internet: www.grafia.nl Tel. 015 3615050 Fax 015 3615052 Bezoekadres: Ambachtsweg 4, Pijnacker Bezorgklachten 079 3312923 Grafia Prini&Media Groep is een onderdeel van Janssen/Pers B.V. 11-2001 Nieuwe voorrangsregel sing Ook fieters van rechts krijgen vanaf I mei 2001 voorrang van alle verkeer, tenzij er sprake is van een voorrangskrui- (Foto: PR.) SCHIEDAM - Sport- en Evenementenhal Margriet was dinsdag 27 februari omgebouwd tot een waar kinderparadijs. In het kader van de voorjaarsvakantie had de Dienst Sport en Recreatie een speel-, klim- en klau- terspektakel samengesteld onder de naam Up and Down. Kinderen tussen de 5 en 14 jaar konden zich uitleven op de springkussens.de klimwanden, bij het 'bergbeklimmen' en de vele andere activiteiten. Zoals gebruikelijk bij de Jeugdlandactiviteiten was de middag gratis toegankelijk. (Foto: Eduard Engel) Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT

Postiljon | 2001 | | pagina 3