Totale opruiming van keukens en badkamers! 't Hoefblad dicht uit voorzorg Gratis Presentatie Wijkplan Oost Mond- en klauwzeer-maatregelen op kinderboerderij e E D I T I E 12 Oplage 43.500 ex. Schiedam De showroom van Wooning in Rotterdam gaat volledig verbouwd worden. Alle keukens en badkamers moeten dan ook verdwijnen. Nu ALLE SH0WR00MM0DELLEN tegen extra hoge kortingen (tot wel 70%) en enkele modellen die tegen elk aannemelijk bod weg gaan! In Bergschenhoek staan ook nog een 20-tal showroomkeukens. Deze verkoop is uitsluitend bestemd voor PARTICULIEREN. De verkoop wordt gehouden bij Wooning in: BERGSCHENHOEK: Leeuwenhoekweg 2, Ind.terrein Weg en Land, telefoon: 010-5216977 ROTTERDAM: Olympiaweg 44a, pal naastde Kuip, telefoon: 010-4791944 6 Dagen per week open, vrijdag koopavond. Wooning Bergschenhoek en Rotterdam a.s.zondag open van 11.00 tot 17.00 uur! Berover gepakt SCHIEDAM Een 33-jarige Rotterdammer is vrijdag om 19.30 uur aangehouden op het Bachplein op ver- denking van een beroving. De politie ontving vrijdag een melding over een vechtpartij op het Bachplein. Bij zijn aanhouding bleek de vechtende man kort tevoren een 39-jarige vrouw van haar tas te hebben beroofd. Na de bero ving was de Rotterdammer er met een mededader vandoor gegaan in een gestolen auto. Onderweg pinde het tweetal bij een geldautomaat enkele honderden gul dens met de buitgemaakte pinpas. Op. het Bachplein kregen de berovers ech- ter om onduidelijke reden ruzie, waar- bij de 33-jarige man aangehouden kon worden. De mededader nam bij de komst van de politie de benen. In de auto trof de politie de tas van het slachtoffer aan. SCHIEDAM - Kinderboerderij't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark is sinds vrijdag 2 maart tijdelijk gesloten wegens het gevaar voor besmetting met de ziekte mond- en klauwzeer. Het besluit tot sluiting voor het publiek werd donderdagavond 1 maart genomen op aanraden van het ministerie van Land- bouw, Visserij en Natuur- beheer. De virusziekte heerst momenteel in Engeland maar is nog niet aangetroffen in Nederland. Mond- en klauwzeer treft hoefdieren zoals koeien, varkens en geiten en is gemakkelijk overdraag- baar via mensen. Dit is de reden dat de kinderboerderij uit voorzorg voor onbe- paalde tijd voor het publiek gesloten zal zijn. Behalve de sluiting zijn er nog meer .voorzorgsmaatregelen genomen: de dieren blijven zoveel mogelijk binnen en voor de ingang van't Hoefblad staat een bak met ontsmettingsmiddel voor de medewerkers van de kinderboerde rij. Het park in de directe omgeving van't Hoefblad kan wel bezocht wor den. Ook de kinderboerderijen in de wijken de Gorzen en Groenoord hebben de poorten voor de bezoekers gesloten, net als de kinderboerderijen in Rotterdam en Vlaardingen. De kinder boerderijen blijven in elk geval gesloten zolang het vervoersverbod voor de die ren van kracht is. SCHIEDAM - De gemeenteraad van Schiedam mag zich in de vergadering van 26 maart uit- spreken over het concept Wijkplan Schiedam-Oost. Het vorige week gepresenteerde plan is tot stand gekomen door samenwerking tussen onder meer diverse beleidsafdelingen van de gemeente, SWS, de poli tie en bewoners. In het Het Wijkplan Oost richt zich tevens op de aanpak van sociaal-economische pro- blemen en is het eerste breed opgezette wijkplan binnen het Schiedamse Grotestedenbeleid. Alle partijen ver- wachten veel van deze mijlpaal in het beleid. In de Stadsvisie en het Meer- jarenontwikkelingsprogramma werd de wens uitgesproken te komen tot een carrousel van wijkplannen. De plannen moeten leiden tot een samenhangende en beleidsbrede aanpak van het woon-, werk- en leefklimaat van de wijken. De wijk Oost heeft bijzondere kwalitei- ten maar verkeert daarnaast op een aan- tal gebieden in een achterstandspositie. Zwakke punten zijn de groenvoorzie- ning en openbare ruimte, de vervuiling en de parkeersituatie. Sterke punten zijn de verscheidenheid van de wijk, de dif- ferentiatie van de woningvoorraad en de ligging ten opzichte van het centrum en station. Het Wijkplan Oost voorziet in maatrege- len die onderverdeeld kunnen worden in vijf thema's: openbare ruimte, milieu, leefbaarheid en veiligheid; ruimtelijke inrichting en verkeer; welzijn, cultuur, sport en educatie; werkgelegenheid en economische zaken; en wonen en bevol- king. Voor de periode 2001 tot en met 2004 is in het MOP een bedrag van zes miljoen gulden begroot voor de uitvoe- ring van het wijkplan. De gemeenteraad moet op 26 maart beslissen of het Wijkplan Oost vastgesteld kan worden en of er een investeringskrediet van zes miljoen gulden beschikbaar wordt gesteld. SCHIEDAM - De Stichting Alternatief viert zaterdag 10 maart in wijkcentrum Dreesplein _de Internationale Wereld Vrouwendag. De dag zal in het teken staan van het dagelijks leven van Turkse vrouwen in de jaren veertig en later. Er zijn in het wijkcentrum exposi- ties en demonstraties te zien die een beeld geven van de dagelijkse bezigheden en moei- lijke omstandigheden waarin de vrouwen toen moesten leven. Bezoekers kunnen een fotoreportage bezichtigen en meedoen aan demonstraties broodbakken, schapenwol weven, een dekbed maken, wollen kousen breien et cetera. Tevens zijn er hapjes te koop. Na het middagprogramma (13.00 tot 16.00 uur) volgt een feestelijk avondprogramma met dans en zang. Tussen 17.00 en 22.30 uur speelt een Turkse live band en voeren Turkse vrouwen een dramaspel op. Het middagprogramma is gratis, voor het avondge- deelte moet men een kaartje kopen. Informatie: Stichting Alternatief (06) 15176092 of (06) 24885260. C adver±eren 5^ en feliciteren voor Z particulieren Wijkplan worden maatregelen voorgesteld die nodig zijn voor de aanpak van problemen op het gebied van leefbaarheid en veiligheid. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 8 MAART2001 4e jaargang nummer J 31 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 4I7.07S oplage Bezoekers stonden vrijdag bij kinderboerderij't Hoefblad voor een gesloten poort. De kinderboerderij is sinds vrijdag 2 maart voor het publiek gesloten wegens het gevaar van mond- en klauwzeer besmetting. (Foto:Van Det Fotoproducties) De Van Swindenstraat in Schiedam-Oost. De gemeenteraad spreekt zich op 26 Oost. maart uit over het concept Wijkplan (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie) lA in Schiedam. Zie de bon elders in de krant.

Postiljon | 2001 | | pagina 1