Nieuwe vergunning voor coffeeshops Aanpak van onkruid Totale opruimmg van keukens en kamers bij Wooning in Rotterdam! E D I T I E Oplage 43.500 ex. adverteren en feliciteren voor purticulieren (A in Schiedam. O Totale opiage 417.075 Schiedam Winkeldief ontsnapt SCHIEDAM - Een nog onbekende man heeft maandagmiddag rond 17.30 uur geprobeerd een videocamera weg te nemen uit een fotozaak in winkelcen- trum De Nieuwe Passage. Een 45-jarige medewerkster van de winkel werkt wilde de man tegenhouden en hield hem aan zijn jas vast. Na een korte worsteling wist de man echter los te komen. Hij ging er zonder jas en zon- der videocamera vandoor. Een 65-jarige Schiedammer, eveneens werkzaam in de winkel, zette de achtervolging in, maar kwam ten val. De GGD heeft de man en de vrouw ter plaatse aan hun verwondingen behandeld. Tasjesroof SCHIEDAM - Maandagavond omst- reeks kwart over acht werd Een 51- jarige vrouw uit Schiedam is maan- dag om 20.15 uur in de Korte Singelstraat beroofd van haar tas. Twee mannen kwamen de vrouw tegemoet gelopen. Een van de man nen gaf de vrouw een zet, waarna de ander probeerde een tas van de vrouw weg te nemen. De vrouw hield de tas echter vast, waardoor ze enkele meters werd meegesleurd. Nadat een handvat van de tas brak, konden de mannen de tas alsnog meenemen. De daders renden weg in de richting van de Van Swindensingel. Een getuige op de fiets zette de achtervolging in, maar raakte op de Rotterdamsedijk het spoor bijster. De tas met onder ande- re een rijbewijs en een bos sleutels werd later teruggevonden op het Boerhaaveplein. SCHIEDAM - In veel landen is vorige week donderdag 8 maart de Internationale Wereld Vrouwendag gevierd. De Stichting Alternatief had in het kader van de Vrouwendag op zaterdag 10 in wijkcentrum Dreesplein een programma samengesteld met aandacht voor het dagelijks leven van Turkse vrouwen. In het wijkcentrum aan het Willem Dreesplein konden vrouwen een mid- dag- en een avondprogramma bijwo- nen. Als thema was gekozen voor het dagelijkse leven van Turkse vrouwen in de periode vanaf de jaren veertig. Voor de bezoeksters waren er 's middags (foto)exposities over het onderwerp ingericht die duidelijk maakten onder welke moeilijke omstandigheden de vrouwen toen moesten leven. Verder waren er diverse demonstraties zoals het brood bakken, schapenwol weven en kousen breien en waren er ter plek- ke bereide hapjes te koop. Tijdens het feestelijke avondprogramma trad er een Turkse band op en speelden een aantal Turkse vrouwen een dramaspel. L WOM- De gemeente Schiedam heeft vorige week een viertal vergun- ningen verleend voor het exploiteren van een horecabe- drijf. De eigenaren van de betreffen- de gelegenheden mogen zich beroepen op het justitiele ged- oogbeleid inzake de verkoop van softdrugs. De vergunningen hebben een geldigheidsduur van twee jaar en zijn verleend aan a! bestaande coffeeshops. De horecabedrijven die de vernieuwde exploitatievergunning ontvangen heb ben zijn gevestigd aan het Broersveld 3, Hoofdstraat 311, Parkweg 373 en de Rotterdamsedijk 266a. Schiedam heeft als beleid dat er maximaal ruimte is voor vier coffeeshops. Nieuwe aanvragen worden afgewezen. De gelegenheden moeten voldoen aan de eis dat er minimaal 200 meter afstand zit tussen de coffeeshops onder- ling en tussen de coffeeshops en scho- len. De coffeeshops voldoen aan deze eisen, behalve de coffeeshop aan de Rotterdamsedijk. Genoemde coffeeshop zat al gevestigd op deze locatie voordat dit criterium van kracht werd. De cof feeshop mag daarom open blijven zolang de zaak in handen blijft van dezelfde exploitant. Afschriften van de verleende exploita- tievergunningen liggen zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie- punt in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. De Stadswinkel is op werkdagen open van 8.00 tot 17.00 uur en don- derdagavond tot 20.00 uur. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan door een belangheb- bende tegen de afzonderlijke beschik- kingen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Bezwaarschriften moeten bin- nen zes weken na 7 maart 2001, het tijdstip van bekendmaking van de beschikking, worden ingediend. Het bezwaarschrift kan gestuurd worden naar: de Burgemeester van de gemeen te Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Het indienen van een bezwaarschrift leidt niet tot schorsing van het besluit. Hiervoor kan een verzoek om een voor- lopige voorziening worden ingediend bij de Arrondissementsrechtbank in Rotterdam. SCHIEDAM - ONS IBOR start in de loop van deze maand met een extra schoonmaak- slag in Schiedam. Het project 'Ons pakkie-an' wordt voor de derde keer gehouden en bestaat uit op elkaar afge- stemde schoonmaakactivitei- ten in de wijken Nieuwland en Oost. In de wijk Zuid zal een begin gemaakt worden met het systematisch verwij- deren van onkruid, met name op de trottoirs en fietspaden. Het onkruid op straat is al jaren een onderwerp van gesprek. Uit enque- tes en de klachten die binnenkomen bij ONS IBOR en gemeente blijkt het gebrek aan resuitaat bij de huidige bestrijding. In Schiedam zullen de hoofdwegen en wijkstraten in het groeiseizoen vijf maal behandeld van onkruid ontdaan worden. De VW- en Molenroutes, de Voorhaven en de halfverharde paden worden acht maal per jaar behandeld. Door de inhaalslag moet het straatbeeld over drie jaar weer het gewenste schoon- heidsniveua hebben. Het 'Pakkie-an' project zal zes maan- den gaan duren en wordt enige weken onderbroken door de zomer- vakantie. In de loop van het tweede kwartaal zal het wijkservicepunt Groenoord gerealiseerd worden. ONS IBOR is hiervoor nog op zoek naar een geschikte locatie en veilig- heidsassistenten. Hierna zullen ook meer mensen beschikbaar komen bij de veegdienst. De plannen sluiten aan bij het gemeentelijke beleid en de hieraan verbonden extra ftnancie- le middelen. Velligheidsassistenten zullen bij het project de gebreken op straat in de kaart gaan brengen. Alle meldingen met betrekking tot zaken als afval, groen, bestrating, straatmeubilair en veiligheid worden doorgegeven aan ONS IBOR, Woonplus, IRADO en ONS Cai. De onderhoudsploegen, wijkservice- teams en BGS prikploegen gaan daarna aan de slag in de wijken. De showroom van Wooning in Rotterdam gaat volledig verbouwd worden. Alle keukens en badkamers moeten dan ook verdwijnen. Nu ALLE SH0WR00MM0DELLEN tegen extra hoge kortingen (tot wel 70%) en enkele modellen die tegen elk aannemelijk bod weg gaanl Deze verkoop is uitsluitend bestemd voor PARTICULIEREN. De verkoop wordt gehouden bij Wooning in: ROTTERDAM: Olympiaweg 44a, pal naast de Kuip, telefoon: 010-4791944 6 Dagen per week open, vrijdag koopavond. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 15 MAART 2001 4e jaargang nummer 132 Voor meer Jnformatie zie colofon pagina 3 fk Zie de bon elders in de krant. Wereld Vrouwendag De Vrouwendag in wijkcentrum Dreesplein stond in het teken van het dagelijks leven van Turkse vrouwen. (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 2001 | | pagina 1