H/ o nnp Voorstellen verbetering ambtelijke organisatie Aanpak overlast hondenpoep Protestdienst op het Stadserf Dammen als Jannes Bouw Gamma SCHIEDAM - Bij de gemeente is een bouwvergunning ingediend voor het bouwen van een vestiging van Gamma aan de 's-Gravenlandseweg. Het bouw- plan wordt aangemerkt als verzoek om vrijstelling ingevolge artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het wetsartikel voorziet in de mogelijkheid voor het college van B en W om in het bestemmingsplan vrijstellingen te verle- nen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is de mogelijk openge- houden vrijstelling te verlenen ten behoeve van de bouw van een bouw- markt. B en W overwegen toepassing te geven aan de vrijstellingsbevoegdheid. Belanghebbenden kunnen tot en met 11 april hun zienswijze kenbaar maken. Het verzoek ligt tot deze dag ter inzage in het Stadskantoor bij de balie Bouwen, wonen en Milieu. Nieuwe commissies SCHIEDAM - De gemeenteraad heeft in februari van dit jaar twee nieuwe raads- commissies ingesteld. Het college van B en W heeft vorige week de voorzitters en secretarissen benoemd. Wethouder Hafkamp wordt voorzitter van de pro- jectcommissie Binnenstad, met als plaatsvervanger burgemeester Scheeres. Secretaris is de heer Vredebregt. Wethouder Groeneweg is voorzitter van de pro jectcommissie Groenoord. Secre taris is mevrouw Sirre. Paspoort goedkoper SCHIEDAM - De prijs van paspoorten en andere reisdocumenten gaat op korte termijn omlaag. De verlaging is te dan- ken aan de verlaging van de leges die gemeenten moeten afdragen aan het Rijk. De bijdrage wordt verminderd met f 27,50. Het is de bedoeling dat de gemeenten de vermindering ten gunste laten komen van de burgers. De exacte datum van de invoering van het besluit is nog onbekend. Schiedam wil vooruit- lopend op de invoering van de verlaging de verordening nu al zodanig aanpas- sen, dat de prijsverlaging per direct kan worden doorberekend naar de klanten. Het voorstel zal op maandag 26 in de gemeenteraad behandeld worden. Rijden onder invloed SCHIEDAM - De politie heeft zaterdag 17 maart een 41-jarige Schiedammer aangehouden voor het rijden onder invloed. Dit gebeurde bij een plaatse- lijke alcoholcontrole. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. De man had dermate veel gedronken dat hij voor de rechter moet verschijnen. SCHIEDAM - Gemeente- secretaris Piet Buytels heeft vorige week een aantal verbe- teringsvoorstellen gepresen- teerd aan het college om te komen tot een betere ambte lijke organisatie. De plannen met het motto 'Lift naar inspiratie' zijn een eerste stap naar een verbetering van de dienstverlening aan de bur gers en uitvoering van het beleid. De voorstellen moeten er voor zorgen dat de belemmeringen voor efficient en slagvaardig werken worden wegge- nomen. Hierdoor zal de kwaliteit van de diensten en producten van de gemeente verder toenemen. De huidige indeling van het gemeen- telijke apparaat in sectoren voldoet niet. Het model werkt voor afdelingen eerder belemmerend dan ondersteu- nend. Buytels stelt voor de sectoren af te schaffen en de afzonderlijke afde lingen meer verantwoordelijkheden te geven. Hiermee wordt de professiona- lisering binnen het gemeentelijk appa raat gestimuleerd. Door de afdelingen zo samen te stellen dat er sprake is van een logisch geheel van taken en producten kan de gemeente betere functioneren. Management De nieuw te vormen organisatiestruc- tuur moet geleid gaan worden door een directieraad van vier personen, waaronder de gemeentesecretaris. De directeuren moeten de organisatie op hoofdlijnen aansturen. Momenteel heeft elk van de zes gemeentelijke sectoren een eigen directeur. In de praktijk blijken de sectoren te veel op zich zelf te werken en verhindert de verkokering een integrale aanpak van de stedelijke problemen. Indien de sectoren worden opgeheven zullen de bestaande vacatures voor de functie van sectordirecteur voor Cultuur, Educatie en Sport en Facilitair Bedrijf niet ingevuld worden. De komende tijd zullen de voorstellen besproken worden. Het tijdschema dat Buytels voor ogen heeft voorziet in een besluit van de gemeenteraad in de vergadering van 14 mei 2001 SCHIEDAM - Het immer spelen- de probleem van hondenpoep op straat wordt in Schiedam sinds 1998 aangepakt middels een reeks van maatregelen. Na de nota 'Schiedam Zuid trapt er niet meer in!1 (1998) en 'Voortgangsnotitie Honden beleid (2000) worden in de nota 'Integraal Hondenbeleid' voor stellen gedaan voor maatrege len in 2001 en verder. De in februari verschenen nota sluit aan bij de eerder verschenen nota's. Deze nota's lieten zien dat het beleid om de overlast van hondenpoep te beperken tot positieve resultaten heeft geleid. De resultaten zijn bereikt door onder ande re de inzet van hondenwachters, goede communicatie met de burgers en een intensivering van het reguliere onder- houd. De hondenwachters worden voor in totaal 40 mensuren per week inge- huurd. In de nieuwe nota Integraal Hondenbeleid wordt uitgegaan van voortzetting en uitbreiding van de inte- SCHIEDAM - Dominee Marcello Stewart van het Tabernak Gospelcentrum is van plan om aanstaande zondag 25 maart een protestdienst te houden op het stadserf naast het Stads kantoor. De geloofsgemeen- schap protesteert met deze actie tegen het uitblijven van toezeg- gingen voor een eigen ruimte. De geloofsgemeenschap van het gospel- centrum Tabernak bestaat uit voorna- melijk Antillianen en Surinamers. Het centrum beschikt nu over een tijdelijk onderkomen in een bedrijfspand, maar de verhuurder heeft de huurovereen- komst per 1 oktober 2001 opgezegd. grale aanpak. De nota bevat onder meer de volgende doelstellingen en uitgangs- punten: een gelijktijdige aanpak van voorzieningen, handhaving en commu nicatie; brede benadering van het 'hon denbeleid' en afstemming met relevante beleids- en uitvoeringstaken; het min der vaak voorkomen van 'overlast door hondenpoep' op de lijst van buurtpro- blemen in de komende Leefbaar- heidsonderzoeken. De voorgestelde maatregelen voorzien in een uitbreiding naar andere wijken volgens het systeem van de wijk- carrousel zoals beschreven in het Meerjaren Ontwikkelings Programma. Schiedam Oost is in 2001 aan de beurt. Voor de maatregelen in de nota is een totaalbedrag van f 417.000,- nodig, waarvan f 30.800,- betrekking heeft op het jaar 2000. Het college van B en W stelt de gemeenteraad voor om akkoord te gaan met de nota Integraal Hondenbeleid en het benodigde krediet van f 386.200,-. De gemeenteraad neemt in de vergadering van 26 maart 2001 een besluit over het voorstel. SCHIEDAM - De damsport in Schiedam beleeft momenteel goede tijden. Damclub Schiedam behaalde op 11 maart het kampioenschap in de eerste klasse. Om de damsport te pro- moten werden de afgelopen weken op basisschool De Peperklip damlessen gegeven door Henk de Witt, erkend trai ner van de Dambond en speler van het eerste team van Damclub Schiedam. Achttien jongens en meisjes uit groep 7 en 8 deden maandagmiddag 19 maart als afsluiting van de damcursus examen voor het officiele Jannes van de Wal damdiploma van de Koninklijke Neder- landse Dambond. Na de St. Bernardus- school en De Taaltuin is De Peperklip de derde school in Schiedam waar binnen een jaar met medewerking van de Dienst Sport en Recreatie een professio- nele damcursus werd verzorgd. Het dammen draagt bij aan de ontwikkeling van vaardigheden die het leerproces ondersteunen. Onder meer het concen- tratievermogen, ruimtelijk inzicht en hoofdrekenen kan profiteren van het dammen. Hoewel het plezier bij de kin- deren voorop staat komen er wellicht damtalenten uit de damintroducties tevoorschijn. Ook Ron Heusdens - topspeler van het eerste team - kwam immers op 10-jarige leeftijd zomaar bij Damclub Schiedam binnen wandelen. Marcello Stewart had als toekomstig alternatief zijn oog laten vallen op de Opstandingskerk en had gehoopt dat wethouder Wiegman toezeggingen zou doen. In de commissievergadering waarin de toekomst van de Opstandingskerk werd besproken licht- te Stewart zijn plannen toe, maar dit leidde vooralsnog niet tot toezeggingen van de kant van de gemeente. De dominee is al jaren op zoek naar een nieuwe ruimte voor de kerkdiensten en overige activiteiten van het Tabernak Gospelcentrum. Vanwege het uitblijven van een oplossing zal zondag 25 maart van 13.00 tot 15.00 uur een protest dienst gehouden worden op het Stadserf. 22 MAART 2001 'i T 'i T.I .1 VI DE POSTILJON EDITIE 12 f r - p t r PAGINA 3 Cdfjo V( Editie 12: Schiedam Verschijnt wekelijks op donderdag huis-aan-huis in een oplage van 43.500 ex. Verkoop: 015 3615050 Henk Priem, verkoopleider Gerrie Visser, John Priem, Regio accountmanager Ed Geneugelijk, Productmanager Redactie: 015 3615050 Lucas Muis l.muis@grafia.nl Elma Gortworst, hoofd redactie SDeze editie maakt deel uit van 13 huis-aan-huis bladen die verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland en Utrecht. Uitgever: Grafia Print&Media Groep Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Internet: www.grafia.nl Tel. 015 3615050 Fax 015 3615052 Bezoekadres: Ambachtsweg 4, Pijnacker Bezorgklachten 079 3312923 Grafia Print&Media Groep is een onderdeel van Janssen/Pers B.V. en aangesloten bij: organisatie van lokale nieuwsmedia 1, De nota Integraal Hondenbeleid voorziet in maatregelen die de overlast van honden(poep) moeten verminderen. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Leerlingen van De Peperklip deden afgelopen maandag examen voor het officiele Jannes van de Wal damdiploma. (Foto: Van Det Fotoproducties)

Postiljon | 2001 | | pagina 3