Bewoners verslaan politici Totale opruiming van keukens en bad- kamers bij in Rotterdam! Werken aan de Poldervaart Inspraakprocedure bestemmingsplan Klootschieten met de Lions Club Totale oplage 4I7.07S Schiedam I adverteren en felicite-ren voor X! par-ticulie-ren (A in Schiedam. O E D I T I E 12 Oplage 43.500 ex. SCHIEDAM - De herziene bestemmingsplannen voor het GTB-terrein en Spaland-West liggen tot en met 18 april ter inzage in het Stadskantoor. In het kader van de inspraakprocedu re kunnen belanghebbenden tot deze datum hun reaches kenbaar maken aan de gemeente Schiedam. Het bestemmingsplan GTB-terrein, 2e parhgle herziening in het zuiden van Schiedam omvat het realiseren van een molen, een uitbreiding van de Albert Heijn aan de Groenelaan en juridisch technische aanpassingen op de plankaart van de eerste parhele herziening van het bestemmingsplan. Het bestemmingsplan Spaland-West, 2e parhele herziening betreft de loca- he in het noord-oosten van Schiedam. Het gaat hierbij om een functiewijziging van een pand aan de Harreweg en bebouwingsmogelijkhe- den van enkele panden in de Pruimengaarde, de Roggeakker en het Veldpad. Op 12 april zal van 17.00 tot 19.00 uur een inloopavond worden gehouden in de Stadswinkel aan het Stadserf met als onderwerp de herziening van genoemde bestem mingsplannen. SCHIEDAM - In het wijkcen- trum Wibautplein vond zondag 25 maart een spannende strijd plaats tussen een viertal wijk- bewoners uit Nieuwland en politici uit Schiedam. In het kader van de activiteiten van de Internationale dag tegen discri- minatie en racisme had de Rotterdamse Anti Discriminatie Actie Raad (RADAR) de MultiCulti Quiz georganiseerd met als doel het nader tot elkaar brengen van wijkbewo- ners en politici. 21 maart is door de Verenigde Nahes tot Internationale dag tegen discrimina tie uitgeroepen. In Schiedam vonden vorige week diverse activiteiten plaats zoals de overhandiging van het speldje 'All different, all equal' aan burgemees- ter Scheeres. Zondag kwamen in wijk- centrum Wibautplein ongeveer 70 belangstellenden bijeen om getuige te zijn van een krachtmeting in quizvorm tussen polihci en wijkbewoners. In het politiciteam hadden de raadsleden Will van Wijk (WD), Mahir Egin (PvdA), Christine Lepidis-Daskalis (CDA) 'en wethouder Anneke Meijer (Groen Links) plaatsgenomen. Namens de bewoners waren Nel Bootsman, Nadia Boutaybi, Nargis Khoebal en mevrouw Kaya uitgenodigd. Cemille Sezer fun- geerde als quizmaster. Winst bewoners In de shjl van de bekende televisiequiz Herexamen werd in twee teams van vier personen geprobeerd om zoveel mogelijk vragen goed te beantwoorden in de categorieen Schiedam/Nederland en Marokko/Turkije/Suriname. De organisahe was verrast door het hoge aantal goede antwoorden van beide teams, maar uiteindelijk bleek het bewonersteam toch net iets meer te weten. Met het organiseren van de Mulhculh Quiz wilde Radar de bewoners onder- ling en de bewoners en polihci meer bijelkaar brengen. Gezien het succes van deze eerste quiz overweegt Radar in de toekomst meer soortgelijke ont- moehngen tussen bewoners en polihci te organiseren. SCHIEDAM - In het Julianapark vinden op zaterdag 31 maart de eerste Schiedamsche Klootschietwedstrijden plaats. Derhg teams zullen strijden om 'de Grote Kloot 2001'. De organisahe van de wedstrijden is in handen van de Lions Club Schiedam in samenwerking met klootschietvereniging De Toekomst uit Oldenzaal. De wedstrijden zijn voor het publiek vrij toegankelijk en beginnen om 11.00 uur. Rond 15.00 uur zul len op het HKC in de Stadhouderslaan de prijzen worden uitgereikt. De opbrengst van dit evenement, gestreefd wordt naar een bedrag van f 10.000,-, is bestemd' voor de aanschaf van speciale bedden voor reuma- pahenten. SCHIEDAM - Wethouder Haf kamp heeft maandagmiddag 26 maart het officiele startsein gege- ven voor de werkzaamheden voor het Poldervaartproject De openingshandeling vond plaats nabij de Poldervaartschool. De werkzaamheden duren tot begin juni 2001. Het project bestaat uit werkzaamheden die een doorlopende watergang vanaf het viaduct bij Bijdorp in de richhng van de nieuwbouwwijk Sveaparken moeten realiseren. De graafwerkzaamheden zorgen voor een betere verbinding voor waterdieren tussen het water aan de noord- en zuid- zijde van de rijksweg A20. Twee brug- gen over de Poldervaart zorgen voor de verbinding tussen het oostelijke en westelijke deel langs de Poldervaart. E6n van deze bruggen werd eerder ver- wijderd langs de Schiedamseweg en wordt straks hergebruikt als brug over de Poldervaart. Hiervoor zal een in de brug een nieuw tussenstuk geplaatst worden. Voor fletsers worden enkele nieuwe recreative routes aangelegd waardoor een duidelijke doorgaande route ont- staat vanaf het snelwegviaduct door het Prinses Beatrixpark. Ook de entree van het park wordt ver- beterd door de aanleg van een flets- en voetpad. De showroom van Wooning in Rotterdam gaat volledig verbouwd worden. Alle keukens en badkamers moeten dan ook verdwijnen. Nu ALLE SH0WR00MM0DELLEN tegen extra hoge kortingen (tot wel 70%) en enkele modellen die tegen elk aannemelijk bod weg gaan! Deze verkoop is uitsluitend bestemd voor PARTICULIEREN. De verkoop wordt gehouden bij Wooning in: ROTTERDAM: Olympiaweg 44a, pal naast de Kuip, telefoon: 010-4791944 6 Dagen per week open, vrijdag koopavond. Zie de bon elders in de krant. Bewoners (linker tafeltje) uit de wijk Nieuwland en plaatselijke politici namen afgelopen zondag deel aan de Multiculti Quiz. (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie) Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 29 MAART 2001 4e jaargang nummer 134 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 I Wethouder Hafkamp gaf maandagmorgen het officiele startsein voor de openingswerkzaamheden bij de Poldervaart. (Foto:Van Det Fotoproducties) irttU'Wlti

Postiljon | 2001 | | pagina 1