LUTON Hockeyclub bestaat 65-jarig Autobiografische roman Gluton van Ton van Mourik on van Molffk Aquadance-feest Verlies dames Brandersstad Beijerlandtocht Roman SCHIEDAM - Het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is iets bijzonders. Deze bereikte mijlpaal wordt net even anders gevierd dan anders. Bij SSV Asvion wordt het bereiken van de 65-jarige leeftijd heel groots gevierd. Voor de alle kinderen en volwassenen is het feest, het gehele jaar door zelfs. Afgelopen zaterdag werd een grote jubileumreceptie gehou- den in het clubhuis. De hockey- en cricketvereniging SSV Asvion heeft rond de 450 leden. Voorzitter van deze Schiedamse vereni- ging is Bob Hulst. "Onze vereniging kent tussen de 400 en 450 leden, een aantal dat stabiel blijft. Op dit moment is het zo dat we naar schatting 200 seni- orenleden hebben en ongeveer 100 jeugdleden. De rest behoort tot de niet- spelende leden. Dat noemen we de basisleden. Ondanks het feit dat ze niet in een regu- lier elftal uitkomen, zijn ze vaak toch heel betrokken bij het wel en wee van de vereniging. Dit is ook een familiever- eniging met veel vrienden en kennis- sen. Ik sta er soms van versteld hoeveel mensen elkaar al jarenlang kennen. Vaders en moeders zijn als kind hier lid geworden en komen nu als veteraan uit in tan van de twaalf seniorenteams of zijn als begeleider actief bij een jeugd- elftal. Dat is de grote kracht van Asvion. Men kent elkaar door en door en dat schept een hechte onderlinge band." Jeugdopleiding Bob Hulst is overtuigd van het belang van de opleiding binnen een sportvere- niging. "Daarbij denk ik niet alleen aan het opleiden van spelers maar vooral aan de manier waarop je met elkaar omgaat binnen de sport en in het maat- schappelijk leven. Jeugdleden zijn gewend een wedstrijd van de kleinsten te leiden en breiden daardoor hun spel- regelkennis uit. Altijd handig, want in iedere wedstrijd komen spelsituaties voor die voor tweeerlei uitleg vatbaar zijn. Een juiste toepassing van de regels is daarbij heel belangrijk. Bovendien leren deze jeugdleden, vaak junioren, dat een extra stukje inzet voor de vere niging anderen in staat stelt om hun hobby uit te oefenen. Ook de trainers proberen we zoveel mogelijk zelf op te leiden", vertelt de voorzitter. In het twee jaar geleden opgestelde beleidsplan staat aangegeven dat Asvion kwalitatief verder moet gaan doorgroei- en. Bij de meisjes A gooien de gemoti- veerde speelsters onder leiding van een goede begeleidingsstaf nu al hoge ogen gooien in de competitie. Ook de jongens A staan in de top van de ranglijst. Doelstelling is dat deze jeugdspelers doorgroeien naar de hogere seniorenaf- deling. Sportprestaties Uiteindelijk gaat het ook bij Asvion om de prestaties op het veld, of het nu op recreatief of prestatief niveau is. "Ons dames 1-elftal speelt in de derde klasse en staat op de derde plaats. De heren staan op de zesde plaats en weten zich dit jaar waarschijnlijk wel te handhaven in de eerste klasse. En dat is best een hoog niveau", vertelt Bob Hulst. "We zijn een financieel bijzonder gezon- de vereniging en kunnen zelfs binnen- kort de renovatie van de natte ruimten zelf bekostigen. Dat zegt toch iets over de manier waarop de penningmeesters, commissieleden en overige bestuurders in de loop der jaren hebben gefunctio- neerd. De leden betalen hun contributie meest- al netjes op tijd en daardoor kun je goed een gezamenlijk beleid maken. Bij Asvion hebben we de zaken prima voor elkaar", lacht voorzitter Bob Hulst alvo- rens hij zich in het feestgedruis van de receptie stort. Cor Hulsbus SCHIEDAM - Gluton is de titel van het vijfde boek van de in Schiedam geboren en opge- groeide schrijver, muzikant en dichter Ton van Mourik. In de autobiografische roman van 92 pagina's wordt een tijds- beeld gegeven van de jaren zestig en begin jaren zeventig, de periode waarin de hoofdper- soon opgroeit. Het prettig en vlot leesbare roman is een herkenbaar boek voor een ieder die wel eens terugkijkt op zijn jeugdjaren. Ton van Mourik werd in 1956 geboren in Schiedam en begon al op jonge leef tijd met gitaarspelen, componeren en schrijven. Deze passies komen dan ook uitgebreid aan de orde in Gluton, net als rol van de vader van Ton. De jeugdjaren worden beschreven vanuit de gedachtenwereld van Ton. Hierbij is er volop aandacht voor de botsingen met zijn ouders - de vader van Ton is lid van de Vergadering van Gelovigen - en zijn ontluikende muzikale en creatieve talenten. Door het verhaal heen staan een groot aantal citaten afkomstig van onder meer song- teksten. De bronvermelding van de cita ten is overigens te vinden op internet. De roman begint met een setae op de lagere school, waar Ton tijdens een spreekbeurt indruk probeert te maken met een opgegraven schedel. Archeologie en alles wat uit de grond wordt opgegraven is dan ook tan van Ton's fagtinaties. Op school weet Ton niet precies wat hij wil, maar in elk geval wordt hij geen boekhouder net als zijn vader. Hij denkt meer aan een com- binatie van archeologie, schrijven ert gitaar spelen. Gluton De titel van het boek, Gluton, is afkom stig van de potjes lijm die Ton tijdens zijn vakantiewerk op het kantoor van zijn vader ziet staan. Lijm is een verbin- dingsmiddel, net als Ton's gedachten die allerlei associatieve gedachten met elkaar verbinden en combineren. Het woord Gluton is samengesteld uit het Engelse woord glue en de naam van de hoofdpersoon; de titel van het boek ishiermee verklaard. De rol - van Schiedam in het boek is niet heel erg groot. Wel worden meermalen locaties genoemd waar Ton vaak komt en ver- blijft, maar een echt essentiele rol speelt dit niet. Toch is het leuk om te lezen over bij- voorbeeld de poging tot fietsendiefstal en de wilde tocht in de omgeving van de Nieuwe Damlaan. Desalniettemin is het boek een aanrader voor een ieder die opgroeide in dezelfde periode of gewoon gei'nteresseerd is in een leuk boekje over een opgroeiende Schiedamse jongen. Gluton eindigt met de langverwachte verhuizing vanuit Schiedam naar Amersfoort, waar een dramatische ont- knoping volgt. Dit moment vormt behalve de afsluiting van een periode-in het leven van Ton ook het einde van het boek. Gluton, met ISBN 90-76953-21-X, is voor f 22,95 te koop, inclusief verzend- kosten. Het boek kan besteld worden bij Gopher Publishers: via internet www.gopherpublishers.com of telefo- nisch via (050) 3657272. Lucas Muis SCHIEDAM - Zaterdag 31 maart wordt er in Sporthal Margriet in Schiedam een megadance event georganiseerd. Het dansevenement is de kans voor Schiedamse en Vlaardingse jeugd om eens lekker te gaan dansen en swingen op pom- pende beats van de beste housemu- ziek. Op het feest zal een heus zwembad aanwezig zijn met veel mooie lichteffecten. Het dansfeest heeft als thema water en hoopt op deze manier de zomer wat dichter bij te brengen. De muziek wordt verzorgd door de dj's Mark van Dale, Promiss, 2 o'clock Ron, Peter- G en Francesco Pico. De deuren van Sporthal Margriet gaan om 22.00 uur open en sluiten pas weer rond de klok van 05.30 uur. SCHIEDAM - Het eerste team van tafeltennisvereniging Branderstad heeft afgelopen zaterdag de thuis- wedstrijd tegen GTTC Groningen met 4-6 v'erloren. De thuisclub ging voortvarend van start met twee overwinningen. Het herenteam deed het beter door met 7-3 te win- nen van Avanti uit Hazerswoude. Na tussenstanden van 2-0 en 2-2 wist Brandersstad na de pauze ver der uit te iopen. SCHIEDAM - Fietstoerclub Rijnmond organiseert op zondag 1 april de Beijerlandtocht, een tourrit over een afstand van 100 km. De tocht laat de deelnemers de meest fraaie plekken van de Zuid-hollandse eilanden zien. De start vindt plaats om 10.00 uur bij de kantine van de Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in het Sportpark Harga. De deelnemers worden rond 15.00 uur terugverwacht. Inschrijving van 09.30 uur tot 09.50 uur op het startadres. De kosten bedragen f 6,-. Info: Bert de Mik (010) 5919230. 29 MAART 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 9 Groots jubileum SSV Asvion Het bestuur van Asvion is trots op hun 65 jaar oude vereniging Asvion. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Opgroeien in Schiedam Gluton, de nieuwe roman van Ton van Mourik. (Foto: Gopher Publishers/KoninklijkeTalens B.V.)

Postiljon | 2001 | | pagina 9