'Alles is werkelijk gebeurd' Voetbalclub maakt zich op voor festiviteiten Pieter Vlasveld: Moeder- en Vaderdog Cadeoutip! SCHIEDAM - HBSS bestaat dit jaar 75 jaar en dat heuglijke feit wil men graag op uitgebreide schaal vieren. Komende zater- dag vindt er een receptie plaats voor genodigden en op 12 mei kunnen leden en oud-HBSS-ers elkaar ontmoeten op de grote reiinie waarvoor zich reeds 500 mensen hebben aangemeld. Secretaris Wim de Wolff weet als geen ander hoe de vereni- gingsgeest nog rondwaart in Schiedam en verre omgeving. "HBSis is jarenlang een van de grootste voetbalverenigingen van de regio geweest. Nog steeds behoren we tot de grotere clubs. Met bijna 500 leden zijn we nog steeds een grote vereniging. Op dit moment staat de teller op 496 namen. Het zou zo kunnen zijn dat we komend weekeinde ons 500e lid feeste- lijk mogen verwelkomen. A1 beseffen we ook dat het seizoen ten einde loopt en het aantal nieuwe leden minder snel groeit", vertelt Wim de Wolff. Bij de jeugd loopt het echter wel gerui- me tijd storm. Met vijf F-teams, twee E- zeventallen, twee D-elftallen en van elke juniorencategorie een elftal staat HBSS er goed voor. Daarnaast heeft de club een behoorlijke seniorenafdeling n^et zes teams. De zaalafdeling met zeven ploegen en een damesteam is ver- rassend groot binnen HBSS. Wim de Wolff: "Het is onvoorstelbaar dat juist die tak zich zo lekker ontwikkelt want van veel clubs hoor je dat het zaalvoet- ballen er maar een beetje bij hangt. Bij ons is dat allerminst het geval. Dat geldt overigens ook voor de damesafdeling. We kennen twee dameselftallen en nog eens twee juniorenteams die allemaal in competitieverband uitkomen. HBSS kent bovendien nog een vrij grote groep niet-actieve leden. Mensen die de club een warm hart toedragen en graag lid willen blijven om de club te steunen. Daar zijn wij erg blij mee. Deze trouwe supporters verlenen in veel gevallen allerlei hand- en spandiensten maar voetballen niet meer elke week." Overlast De meeste jeugdleden van HBSS komen uit Nieuwland en het westen van Schiedam. Het voetbalcomplex nabij rijksweg A15 en de Beneluxtunnel is echter met altijd de thuisbasis geweest van de principiele zaterdagvereniging. Vanaf de weg is de tribune goed zicht- baar en de bouwwerkzaamheden met betrekking tot de metrolijn worden op een uittrap afstand uitgevoerd. In tegen- stelling tot wat men misschien zou den- ken levert dit niet eens zo veel overlast op. "Om eerlijk te zijn hebben we zel- den last van alle werkzaamheden langs het complex. In het weekeinde wordt er niet gewerkt en doordeweeks over- dag niet gevoetbald, dus zitten we met in elkaars vaarwater. In de oorspronke- lijke plannen zou ook onze overdekte tribune moeten wijken. Na veel passen en meten is alles redelijk goed opgelost en kunnen we ongestoord voetballen", aldus de secretaris. HBSS heeft in de loop van haar 75-jarig bestaan op diver se accommodaties gespeeld. De Spieringshoek, de Boshoek, de Havendijk en zelf enkele malen op een andere locatie in Sportpark Harga. Zaterdagclub Wim de Wolff: "Van oorsprong is HBSS overigens een christelijke vereniging. De heer Jan Krabbendam, die enige jaren geleden op 88-jarige leeftijd over- leed, was 66n van de oprichters en tot zijn dood aanhanger van de club. Van hem hebben we begrepen dat HBSS vroeger al een gezellige vereniging was voor mensen die normen en waarden hoog in het vaandel hadden staan. De club is ontstaan uit de Christelijke Jonge Mannen Vereniging en die organisatie bestaat nog in de vorm van de welbe- kende YMCA. Ik schat dat veertig pro- cent van onze leden heel bewust kiest voor deze zaterdagvereniging. Dan trek je, zoals men zegt, toch een wat ander publiek." Het eerste elftal komt uit in derde klas- se en staat onder leiding van Rob van Vliet, tevens eigenaar van het etablisse- ment Sterrebos. Jarenlang vocht de hoofdmacht van deze Schiedamse club tegen degradatie maar dit seizoen lijkt alles mee te zitten en staat de ploeg in de subtop van de derde klasse C." Jongstleden zaterdag werd echter met 2-1 verloren van Herkin- gen, waarna de ploeg terugzakte naar de middenmoot. Festiviteiten Komende zondag vindt de jubileumreceptie plaats. De vereniging werd op 27 maart 1926 opgericht maar aan de exacte datum wordt in dit geval niet al te zwaar getild. Voor de reiinie die op 12 mei wordt gehouden kun nen oud-leden zich nog opgeven bij het bestuur. De grote feestavond voor de senioren wordt op zaterdag 9 juni geor- ganiseerd. Voor die avond wordt een speci- ale feesttent naast de kantine geplaatst. De actieve jeugdcommissie organiseert ieder jaar veel evenementen en ook dit jaar staan toer- nooien en reisjes naar Nice, Duitsland en Wales op het programma. Daarom zul- len de echte festiviteiten voor de jeugd pas in het najaar plaatsvinden. Cor Hulsbus DELFT - Pieter Vlasveld schrijft sinds enkele jaren iedere week een column voor de Postiljon. Onder het kopje 'Huisarts in praktijk' vertelt hij over zijn belevenissen als praktiserend huisarts. Binnenkort verschijnt een bundel met in de Postiljon gepubliceerde columns en ver- halen. Pieter Vlasveld studeerde twaalf jaar geleden af als huisarts en heeft sinds 1 april 1991 een vaste praktijk in Delft. Uit zijn columns komt het beeld naar voren van een betrokken huisarts, die dag en nacht klaar staat voor zijn pati- finten en die heel veel meemaakt. "Toch is alles waarover ik schrijf werke lijk gebeurd", legt Vlasveld uit. "lets wat ik heel moeilljk kan is liegen of verzin- nen. Soms verdraai ik de werkelijkheid wel lets, zodat de mensen waarover ik schrijf niet herkend kunnen worden. Als dat niet lukt, dan vraag ik de des- betreffende persoon om toestemming. Het is overigens met zo dat ik elke week iets spannend of emotioneels beleef. De verhalen beslaan de hele periode waarin ik huis arts ben." Sanne en het gezin Pieter Vlasveld schrijft in zijn columns regelmatig over zijn doktersassistente, zijn vrouw en vier zonen. Assistente Sanne bijvoorbeeld heet eigenlijk Miranda, maar Vlasveld's patienten noemen haar nu stug 'Sanne'. Vlasveld: "Mijn assistente is trouwens een heel belangrijk figuur in de praktijk. Zij zorgt er toch maar voor dat de spree- kuren zo goed mogelijk op tijd ver- lopen." Een andere belangrijke rol in de columns is weggelegd voor Pieter's vrouw Bea (Yvonne) en de vier jongens. Vlasveld: "Mijn vrouw en kinderen zijn het belangrijkste in mijn ieven. Vandaar dat ik het vervelend vind dat ik zo wei- nig tijd voor ze heb. Behalve de praktijk zijn er veel overlegsituaties met collega- 's, apothekers en ziekenhuizen", somt Vlasveld op. "Daarnaast moet ik een fors aantal dagen per jaar terug naar school om op de hoogte te blijven van nieuwe ontwikkelingen. En ten slotte zijn er de avond-, nacht- en weekenddiensten. Al die extra bezighouden betekenen wel dat je je uiterste best moet doen om vol- doende tijd voor je gezin over te hou- den." Ondanks zijn drukke werkzaamheden blijft Pieter Vlasveld tijd vrijmaken om zijn wekelijkse columns te schrijven. "Ze zeggen weleens: wie schrijft die blijft. Voorlopig ben ik het wel van plan, maar dan moet ik ook stof hebben om over te schrijven. Op het moment dat ik verhalen moet gaan verzinnen ga ik er mee stoppen." Boekje Vanaf het begin van de samenwerking tussen de Postiljon en Pieter Vlasveld hoopte de dokter op een bundeling van zijn werk in boekvorm. Dat het er nu van komtervaart hij als: "Een hele span- nende gebeurtenis. Temeer omdat ik geen professionele schrijver ben. Het voorstel om een boekje uit te geven kwam van de hoofdredacteur van de Postiljon. Daarmee ging een langge- koesterde wens in vervulling. Een leuk weetje is dat mijn vrouw de illustraties voor het boekje heeft getekend. En natuurlijk hoop ik dat heel wat mensen het boekje gaan aanschaffen." Nu te bestellen: 'Dokter in Praktijk', een bundeling van de eerste columns van Pieter Vlasveld. 4T Vijf gulden korting op 'Huisarts in Praktijk' 'Huisarts in praktijk' verschijnt begin mei en wordt uitgegeven door Grafia Print en Media Groep b.v. U kunt het boekje nu al bestellen. De bundel gaat f 17,50 kosten. Maakt u gebruik van deze voorintekenbon, dan ontvangt u vijf gulden korting. U betaalt dus f 12,50. Voor het toezenden berekenen wij u f 4,50. Hierbij bestel ikmaal de bundel 'Huisarts in praktijk' a f 17,- per stuk, inclusief verzendkosten. Ik betaal door: a. het bijvoegen van een cheque- of girobetaalkaart (g66n bank- of giro-overschrij- ving). b. het ddnmalig machtigen van Grafia Print Media Groep B.V. om het bedrag van mijn bank- of girorekening af te schrijven. (Vul onderstaande gegevens in en vergeet niet uw handtekening te plaatsen). Bankrek. nrPostbankrek.nr datum:Bedrag: Handtekening: (Stuur deze bon naar in een voldoende gefrankeerde envelop naar Grafia Print Media Groep BV, 'Huisarts in Praktijk', Postbus 85, 2640 AB Pijnacker. Het boekje wordt na verschijning uiterlijk 7 mei a.s. naar u toegestuurd). Huisarts in praktijk ri 'V/inn 5 APRIL 2001 »p'- - DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 HBSS viert 75-jarig jubileum Secretaris Wim de Wolff van HBSS. (Foto: Eduard Engel) Wedstrijdsecretaris Cor van der Schans voor het clubgebouw van de Schiedamse Sportvereniging HBSS. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Huisarts Pieter Vlasveld met dokters assistente Miranda (Sanne) voor de deur van de praktijk in Delft. (Foto's: Eduard Engel) w- v*< *b

Postiljon | 2001 | | pagina 11