Grratis Akkoord Plan van Aanpak euro BAKS <4^>> Verloving van het jaar E D I T I E 12 Totale oplage 417.075 Oplage 43.500 ex. Schiedam C adverteren en felicriteren voor 'Z* particulieren O Zie achterpagina van deze krant! v M Geluidsoverlast door metingen SCHIEDAM - De gemeente Schiedam zal tot eind april een aantal hoogteme- tingen laten uitvoeren ten behoeve van de waterhuishouding. In opdracht van Rijkswaterstaat gaat een vliegtuigje de lucht in om foto's te maken van het grondgebied van Schiedam. Het vlieg tuigje moet de metingen verrichten onder droge en wolkeloze omstandig- heden. Naar verwachting zal een gedeelte van de meetvluchten's nachts moeten worden uitgevoerd. Hierdoor kan enige geluidsoverlast ontstaan. Overval supermarkt SCHIEDAM - Een 20-jarige man heeft zaterdag 31 maart een supermarkt aan de 's-Gravenlandseweg overvallen. De uit Rotterdam afkomstige dader had in de supermarkt een caissifere hardhandig tegen de grond gewerkt en was er met de kassalade vandoor gegaan. Een 42- jarige Rotterdammer die als klant aan- wezig was zette de achtervolging in en kon de dader korte tijd later op de Delflandseweg aanhouden. De overval- ler is even later overgedragen aan de gealarmeerde politie. Trompetterkorps Gusto en Muziekvere- niging St. Radboud. Mandolinever- eniging ONI startte de optredens op zaterdag. Gedurende de rest van de zaterdag kon ook gekeken en geluisterd worden naar de Majorettes OBK, Gemengd koor Toonkunst, Harmonie Ambrosius en het Harmonieorkest van Harpe Davids. Als afsluitende act verzorgde het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus een kort optreden. SCHIEDAM - Nagenoeg al het muzikale talent van Schiedam had zich afgelopen vrijdagavond en zaterdag verzameld in het Theater aan de Schie. Op het Schiedams Muziekfestival 2001 presenteerden een groot aantal orkesten, koren, majorettes en muziekverenigingen zich in optredens van 25 minuten aan hun stadsgenoten. Het gratis toegankelijke festival beleef- de afgelopen weekend de tweede edi- tie; in 1999 kwamen de muziekvereni gingen voor de eerste keer bijeen. De meeste van de 500 deelnemers treden normaal gesproken niet zo vaak of hele- maal niet op in het Theater. Het Muziekfestival is daarom een uitge- lezen kans voor muzikaal Schiedam om aan veel toeschouwers te laten zien wat men kan. Het afwisselende aanbod aan optredens zorgt er voor dat elke muzikale stijl aan de heurt komt. Het evenement vormt dan ook een uitgelezen kans meer te weten te komen van de muziekvereni gingen en koren van eigen bodem. Het festival werd vrijdag 30 maart geopend door het orkest van OBK. Hierna volgden vrijdag onder meer optredens van zangvereniging Kethel, drumfanfare Harpe Davids, Tamboer en Legionellabacterie SCHIEDAM - In een waterkraan van de openbare basisschool De Poldervaart is een legionellabacterie aangetroffen. Dit blijkt uit de resul- taten van een bemonstering in opdracht van het Ministerie van Volksgezondheid. De warmwater- voorziening is tijdelijk gesloten en de kraan zal doorgespoeld worden met water van meer dan 60 graden Celsius. De besmette kraan wordt op deze manier ontsmet. De overige watervoorzieningen in de school kunnen gewoon gebruikt worden. Pas als de volgende metingen (van afgelopen vrijdag) aantonen dat de legionellabacterie is verdwenen kan weer gebruik gemaakt worden van de betreffende kraan. Op school is een folder over legionella beschik- baar. SCHIEDAM - Het Plan van Aanpak voor de invoering van de euro kan worden uitge voerd. De gemeenteraad van Schiedam ging vorige week akkoord met het plan waarin beschreven staat wat Schiedam moet doen om op 1 januari 2002 klaar te zijn voor de euro. De gemeente is vier maanden geleden gestart met een grootschalig onderzoek van de eigen organisatie. Bekeken werd of men klaar was voor de invoering van de euro en wat er gedurende de rest van het jaar nog gedaan moet worden. Het resultaat van de inhaalslag is het Plan van Aanpak. Het doorlichten had betrekking op de gehele organisatie, want alle afdelingen krijgen op ddn of andere manier met de euro te maken. De kassa's van de Stadswinkel, de bibli- otheek, de brieven met geldbedragen, de gemeentelijke tarieven, de koffieau- tomaten en de uitkeringen, overal zijn de gevolgen van de naderende omwis- seling van munteenheid merkbaar. De bevindingen uit het onderzoek worden momenteel al deels uitgevoerd, maar nu is ook de gemeenteraad akkoord met het Plan van Aanpak. Voor de Schiedamse burgers heeft het invoeren van de euro binnen de gemeente niet meer gevolgen dan elders in het maatschappelijke verkeer. De vraag of gemeentelijke diensten en producten duurder worden kan ontken- nend beantwoord worden. De gemeen te Schiedam heeft besloten alle bedra- gen in het voordeel van de burgers af te ronden. Om alvast gewend te raken aan de euro wordt in de gemeentelijke correspondentie zoveel mogelijk gebruik gemaakt van het naast elkaar vermelden van gulden- en eurobedra- gen. Meer informatie is verkrijgbaar via het Gemeentelijk Informatie Punt: (010) 2465304 of info@schiedam.nl. SCHIEDAM - Maxima Zorreguieta en prins Willem-Alexander hebben zich verloofd. Op vrijdag 30 maart ging de r kogel door de kerk en maakte koningin Beatrix de verlo ving van het jaar bekend. De aankondiging zette een com- pleet mediacircus in gang. De openbare bekendmaking was daardoor uitgebreid te volgen via televisie en radio. Miljoenen men- sen volgen de gebeurtenissen op de voet. De dag daarna deden de dagbladen het allemaal nog eens dunnetjes over met uitgebreide (foto)reportages. De huis-aan-huis- bladen sluiten de rij met slechts 66n foto van het gelukkige paar. Een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Tel: 015 - 36150 50 Fax: 015 - 36150 52 DONDERDAG 5 APRIL 2001 4e jaargang nummer 135 Voor meer Informatie zie colofon pagina 3 Muziek van eigen bodem De Majorettes van OBK traden zaterdag op tijdens het Schiedams Muziekfestival 2001. (Foto:Van Det Fotoproducties) in Schiedam. Zie de bon elders in de krant. De Jeugdrijnmondband (Foto:Van Det Fotoproducties) Koningin Beatrix maakte de verloving van Maxima Zorreguieta en prins Willem-Alexander vrijdag 30 maart bekend. (Foto:ANP)

Postiljon | 2001 | | pagina 1